dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. andrzej100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    andrzej100 Zarejestrowany: 06.01.2004 Posty: 643
    marcus Napisz proszę jak tam Twoja pompa ciepła. Już ją używasz wystarczająco długo aby mieć wyrobione zdanie. (koszty e.t.c). Jestem sadomasochistą i chcę wiedzieć co być może straciłem (nie inwestując).
  2. Jan z Jankowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jan z Jankowa Zarejestrowany: 01.02.2007 Posty: 26
    Widzę, że temat reku chwycił. Muszę przyznać, że jestem na końcowym etapie wyboru centrali no i firmy monterskiej. Na naszym lokalnym rynku jest kilka firm od tak renomowanych jak Systemair po jakieś garażowe wyroby. Ja osobiście cały czas się waham między Storkairem (kasa rzuca na kolana), Lindabem, a Systemairem. Wszystkie te system są porównywalne, jeśli chodzi o parametry, ale Storkair ma tę przewagę, że gdańska firma zajmuje się jednocześnie dystrybucją i montażem, co nie jest oczywiste w przypadku pozostałych firm. Inna sprawa, to czy wchodzić w GWC, czy nie - koszt nie mały, a dotarła do mnie martwiąca informacja, że tak naprawdę w trudnych warunkach to "rura" wymaga regeneracji i polega to na grzaniu zamarzniętego gruntu ogrzanym powietrzem z wnętrza domu.
  3. It**** Guest
    It**** Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Widzę, że temat reku chwycił. Muszę przyznać, że jestem na końcowym etapie wyboru centrali no i firmy monterskiej. Na naszym lokalnym rynku jest kilka firm od tak renomowanych jak Systemair po jakieś garażowe wyroby. Ja osobiście cały czas się waham między Storkairem (kasa rzuca na kolana), Lindabem, a Systemairem. Wszystkie te system są porównywalne, jeśli chodzi o parametry, ale Storkair ma tę przewagę, że gdańska firma zajmuje się jednocześnie dystrybucją i montażem, co nie jest oczywiste w przypadku pozostałych firm. Inna sprawa, to czy wchodzić w GWC, czy nie - koszt nie mały, a dotarła do mnie martwiąca informacja, że tak naprawdę w trudnych warunkach to "rura" wymaga regeneracji i polega to na grzaniu zamarzniętego gruntu ogrzanym powietrzem z wnętrza domu.
    Hej Jan.
    A zastanawiałeś się nad GWC żwirowym, np.samodzielnie wykonanym ? Żadnych rur, tylko żwirek

    tutaj kilka fajnych wątków:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&highlight=
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ht=rekuperator
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89851

    Ja też jestem na etapie wyboru, i czekam na wyceny od kilku firm.
    Planuję sobie też gwc żwirowy wg taniaklima.pl

    pozdrowionka
    _ _ _Iwona
  4. Jan z Jankowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jan z Jankowa Zarejestrowany: 01.02.2007 Posty: 26
    Hej Jan.
    A zastanawiałeś się nad GWC żwirowym, np.samodzielnie wykonanym ? Żadnych rur, tylko żwirek

    tutaj kilka fajnych wątków:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&highlight=
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ht=rekuperator
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89851

    Ja też jestem na etapie wyboru, i czekam na wyceny od kilku firm.
    Planuję sobie też gwc żwirowy wg taniaklima.pl

    pozdrowionka
    _ _ _Iwona[/quote]


    Ja raczej ze względu na rodzaj gruntu i poziom wód gruntowych skazany jestem na rurkę.
    Pzdr
    JzJ
  5. andrzej100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    andrzej100 Zarejestrowany: 06.01.2004 Posty: 643
    Może dwa lata temu czytałem w Muratorze (papierowym, nie na forum), że zysk z GWC jest niewspółmierny do kosztów. No i tu kończy mi się wiedza w tym temacie
  6. ich_troje FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ich_troje Zarejestrowany: 10.12.2005 Posty: 239
    Wiem, że były kiedyś rzucane na grupie namiary na gości od badań geologicznych. Mógłby ktoś je zapodać raz jeszcze.
    Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się wertować raz wtóry tych 260 !!! stron a i opcja Szukaj jakoś nie wzbudza we mnie nadmiernej ochoty.
    Więc gdyby ktoś wyciągnął pomocna dłoń ......
  7. castorp SYMPATYK FORUM (min. 10)
    castorp Zarejestrowany: 19.07.2005 Posty: 26
    Szukam wykonawcy sufitu z płyt gk. Może ktoś z Państwa może polecić dobrą firmę lub fachowca wykonującego taka usługę. Chodzi mi o wykonanie sufitu z płyt gk na jednopoziomowym ruszcie.
    Poszukuje solidnego i niedrogiego wykonawcy.
  8. It**** Guest
    It**** Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał ich_troje
    Wiem, że były kiedyś rzucane na grupie namiary na gości od badań geologicznych. Mógłby ktoś je zapodać raz jeszcze.
    Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się wertować raz wtóry tych 260 !!! stron a i opcja Szukaj jakoś nie wzbudza we mnie nadmiernej ochoty.
    Więc gdyby ktoś wyciągnął pomocna dłoń ......
    hej.
    geotechnik p. Szyłański 348-52-83
  9. ich_troje FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ich_troje Zarejestrowany: 10.12.2005 Posty: 239
    Cytat Napisał IwonaKot
    Cytat Napisał ich_troje
    Wiem, że były kiedyś rzucane na grupie namiary na gości od badań geologicznych. Mógłby ktoś je zapodać raz jeszcze.
    Przyznaję się bez bicia, że nie chce mi się wertować raz wtóry tych 260 !!! stron a i opcja Szukaj jakoś nie wzbudza we mnie nadmiernej ochoty.
    Więc gdyby ktoś wyciągnął pomocna dłoń ......
    hej.
    geotechnik p. Szyłański 348-52-83
    Oooo, właśnie właśnie ....
    Wielkie dzięki
  10. izi7 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    izi7 Zarejestrowany: 28.08.2006 Posty: 629
    Możecie polecić kogoś od wykonania podbitki? Jakie są orientacyjne ceny takiej usługi? Ktoś niedawno pisał, że powinno się zrobić podbitkę przed ocieplenem domu z zewnątrz. Dobrze kojarze? Czy są jakieś rodzaje podbitek, czy podbitka to po prostu podbitka? Z góry dzięki za info
  11. Papaja FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Papaja Zarejestrowany: 09.04.2006 Posty: 114
    Witam Ja z kolei słyszałam i tak mamy zamiar zrobić, że podbitkę lepiej zrobić po ociepleniu budynku. Do wyboru masz podbitkę drewnianą lub z tworzywa- ta podobno pod wpływem ciepła lubi się wyginać. Mamy zamiar zrobić drewnianą, metr2 boazerii na podbitkę kosztuje 29zł. robocizna we własnym zakresie. Pozdrawiam
  12. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    izi7: podbitka moze byc drewniana, ale moze tez byc pcv (cos zblizonego do sidingu). Drewniana powinna byc z dobrej jakosci drewna, dobrze zaimpregnowana, wygląda super, ale niestety też sporo kosztuje. Ta pcv wygląda trochę gorzej, ale nie trzeba jej malować co roku, no i jest tańsza przy zakupie materiału. Nie wiem jak wyglądają roznice w kosztach robocizny. Co do etapu budowy to nie wiem czemu mają być podbitki, a pozniej tynki. U nas bylo odwrotnie i nie było żadnych problemów.
    Aha, podbitkę zamawiałem w Belpolu, chyba w Straszynie.

    Pozdrawiam
    Adamski
  13. e.kala ELITA FORUM (min. 1000)
    e.kala Zarejestrowany: 31.10.2005 Posty: 1440
    Jeżeli ktoś ma dach dwuspadowy to przy ścianach szczytowych dobrze jest zrobić podbitę przed ociepleniem ponieważ jest to logiczne, że wtedy łatwo ją przybić do krokwi. Po ociepleniu 15 cm styropianem jest to trudniejsze do wykonania. Pozostałą podbitke lepiej po ociepleniu. Tak mi mówił dekarz i wydaje mi się to sensowne.
    My zdecydowaliśmy sie na podbitkę drewnianą dlatego, że jak to twierdzi dekarz z plastikową jak się zniszczy nic nie zrobisz a drewno zawsze można odnowić. Ten argument też nas przekonał . Mówił też, że drewno musi być dobre, wysuszone. Koszt m2 około 30 zł. Oglądałam w Ambicie też podbitki PCV i kosztowały około 40 zł m2.
  14. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Płaciłem za brązową podbitkę pcv 24zł/m2, oferowano mi drewnianą za ponad 40zł/m2. Ceny z 2004r, więc sporo się może zmieniło od tego czasu.
  15. maciunio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciunio Zarejestrowany: 30.11.2003 Posty: 182
    Cytat Napisał e.kala
    Jeżeli ktoś ma dach dwuspadowy to przy ścianach szczytowych dobrze jest zrobić podbitę przed ociepleniem ponieważ jest to logiczne, że wtedy łatwo ją przybić do krokwi. Po ociepleniu 15 cm styropianem jest to trudniejsze do wykonania. Pozostałą podbitke lepiej po ociepleniu. Tak mi mówił dekarz i wydaje mi się to sensowne.
    My zdecydowaliśmy sie na podbitkę drewnianą dlatego, że jak to twierdzi dekarz z plastikową jak się zniszczy nic nie zrobisz a drewno zawsze można odnowić. Ten argument też nas przekonał . Mówił też, że drewno musi być dobre, wysuszone. Koszt m2 około 30 zł. Oglądałam w Ambicie też podbitki PCV i kosztowały około 40 zł m2.
    A gdzie kupowalas swoja podbitke drewniana?
  16. eRaf STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eRaf Zarejestrowany: 11.04.2004 Posty: 435
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał Gabi
    jak mi gul przestanie skakac to opowiem wam o naszym wykonawcy oczyszczalni która miała być od pazdziernika zeszłego roku
    GABI to może powiesz kto on jest. Sam mam w planie oczyszczalnię i mam nadzieję że nie jest to mój planowany wykonawca, czyli EKOFIL.
    Markus, czy skorzystałeś w końcu z oferty Ekofila ? Jeżeli tak to czy go polecasz ?
  17. e.kala ELITA FORUM (min. 1000)
    e.kala Zarejestrowany: 31.10.2005 Posty: 1440
    Cytat Napisał maciunio
    A gdzie kupowalas swoja podbitke drewniana?
    Podbitkę w tej cenie kupi dekarz, który obiecał, że będzie bardzo dobrej jakości.
  18. castorp SYMPATYK FORUM (min. 10)
    castorp Zarejestrowany: 19.07.2005 Posty: 26
    Szukam wykonawcy sufitu z płyt gk. Może ktoś z Państwa może polecić dobrą firmę lub fachowca wykonującego taka usługę. Chodzi mi o wykonanie sufitu z płyt gk na jednopoziomowym ruszcie.
    Poszukuje solidnego i niedrogiego wykonawcy.
  19. KJ-UB SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zarejestrowany: 02.11.2006 Posty: 31
    Witam,
    jesteśmy na początku scieżki przez mękę - adaptacja i przeróbki projektów, mamy koncepcję zmiany wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną. W związku tym poszukuję kogoś kto wykona projekt takiej wenylacji (zz rekuperatorem) i równocześnie powie co zlikwidować (kominy?). Podejrzewam że robiąc taką instalację od stanu zero może się uda taniej (zalanie części przewodów w stropie itp.).
    Czy taką zmianę (usunięcie kominów i zmiana zasady wentylacji) można zrobić po uzyskaniu pozwolenia na budowę?

    Pozdrawiam Adam.

    ... oczywiście wolałbym żeby był to ktoś z okolic Wejherlandu oraz miał układy z jakimś wykonawcą (na zasadzie realizacja - projekt gratis).
    Generalnie wszystkie kontakty mile widziane.

    ... budować się będziemy w Redzie...
  20. CAEN DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    CAEN Zarejestrowany: 31.10.2006 Posty: 597
    a ja mam problem z zakupem nadproży.. okazuje się, że to bardzo rzadko spotykany artykuł w pobliskich hurtowniach, każda sugestia w tym temacie, mile widziana
Pokaż wyniki od 15401 do 15420 z 21872