dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał valdizet
    Dzis rozmawialem wstepnie z ekipami:

    Witam
    Moj dom (obrys 12mx11m) ekipy wyceniły nastepujaco:

    firma (ta ktora ma dom modelowy w Miszewku)- stan surowy otwarty (dach z papą) - 80tys z materialem
    1.ekipa - sama rabocizna - od wykopania fundamentów do przykrycia dachem z papą - 25 tys
    2.ekipa - j.w - 15 tys - gratis dobudowa garazu Obiecał, ze taki stan postawi w 3 miesiące.

    Czy taka cena jest dobra, czy mozna jeszcze taniej?

    Wylewki - 10 pln/m2 +material
    Tynki (natrysk) 13pln/m2 +material

    PS. Jakie sa koszty po zakupie projektu? Trzeba go chyba "dostosowac" do warunków?
    Troche mało wiem na temat Twojego dom (poza informacją o obrysie), ale na pytanie czy można taniej odpowiem, że napewno można, ale pamiętaj, że cena to nie wszystko.
    Ja mam dom parterowy o powierzchni 130m2, za wykonanie fundamentów, ścian nośnych i działowych, wieńca, chudziaka na gruncie, kanalizacji z szambem, zapłaciłem ok. 20 000zł (sama robocizna). Niby nie drogo ale okazało się, że ekipa uczciwa, pracowita, tylko miała jedną wadę: w ogóle nie znała się na budowaniu chłopaki granatem od pługa odciągnięci. Dziś byłbym gotów dopłacić 10 000 byle trafić na ekipę, która zna się na budowaniu. Dla mnie skończyło się to codziennymi wizytami na budowie, i ostrym nadzorowaniem prac, tak więc straciłem masę czasu, który mogłem poświęcić np. zarabianiu pieniędzy na dom.... może w tym czasie zarobiłbym więcej niż zaoszczędziłem biorąc tańszą ekipę.
    Oferty miałem od 70 000 do 15 000zł (była też ekipa za 12 000 zł ale odrazu widać było, że sobie nie poradzą). Tak więc, nie tylko cena, ale także spróbuj zweryfikować swojego majstra - pojedź w towarzystwie swojego kierownika budowy na budowę, która robił wcześniej, porozmawiaj z osobą dla której budował wcześniej, zapytaj o niego na forum, a może uda Ci się uniknąć problemów, które mnie spotkały i tego Ci życzę!
    Co do adaptacji projektu musisz znależć architekta z uprawnieniami do projektowania, który zrobi Ci taką adaptacje. Jak go znajdziesz to on Cię za rączkę poprowadzi, co gdzie za ile. Na forum ostatnio ktoś podał cene ok. 1500zł za samą adaptacje (musisz doliczyć koszt mapy do celów projektowych, uzgodnień i badań gruntu), no i mam nadzieję, że masz już decyzje o warunkach lub aktualny plan miejscowy.
  2. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Śliwka
    Franciszek
    napisałam na priva w temacie marmuru.
    Lidka
    serdeczne dzięki za info, pozdrawiam
  3. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał anSi
    To drogo...ja mam wprawdzie mniejszy dom (patrz w podpisie) + wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym (całość na fundamencie), wykopy we własnym zakresie, ściany silka, bez podłączania szamba - ekipa wyceniła mi robociznę na trochę mniej niż jedną trzecią twojej kwoty....
    cześć, na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi być pierwszy...więc witam inżyniera mamonia
    Jak widzę największy problem jest z ekipami od stanów surowych, no cóż ja swojej ekipy nie polecam
  4. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał kolia
    Mam kolejne pytanko, drzwi zewnetrzne to gdzie kupowaliście?
    Ja mam Gerdy WX20 (cena poniżej 2k)a kupić w Trójmieście to można w wielu miejscach (Chyloni, Rumi, Redzie ....)
    mam pytanko - jak długo użytkujesz drzwi i czy wszystko jest ok? Bo ja ostatnio zauważyłam, że jak na początku zatrzaskiwały sie lekko tak teraz mam problem z ich zatrzaśnięciem (takie wrażenie jakby otwarty zamek blokował) i zaczyna podwiewać na dole trochę ...
  5. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Cytat Napisał kolia
    Mam pytanie czy kupowaliście odkurzacz centralny (+instalacje) od Pawła z forum czy od kogoś innego - jeśli nie od Pawła to od kogo?
    Ja kupowałam od Pawła..........i jestem zadowolona))
  6. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał groszek 3
    Poszukuję PILNIE geodety do pomiaru domu (inwentaryzacja powykonawcza) - do odbioru domu - mój pierwszy geodeta niestety wyjechał sobie na saksy do Angli .
    Najlepiej aby nie był drogi

    Pomóźcie
    Podaje namiary na bardzo dobrego i taniego geodete, Pan Hebel 0602492569
    Bardzo dziękuję
  7. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Cytat Napisał anekri
    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał kolia
    Mam kolejne pytanko, drzwi zewnetrzne to gdzie kupowaliście?
    Ja mam Gerdy WX20 (cena poniżej 2k)a kupić w Trójmieście to można w wielu miejscach (Chyloni, Rumi, Redzie ....)
    mam pytanko - jak długo użytkujesz drzwi i czy wszystko jest ok? Bo ja ostatnio zauważyłam, że jak na początku zatrzaskiwały sie lekko tak teraz mam problem z ich zatrzaśnięciem (takie wrażenie jakby otwarty zamek blokował) i zaczyna podwiewać na dole trochę ...
    Ja też użytkuję drzwi Gerdy (tylko modelu nie pamiętam)....moje za to trzeszczą niemiłosiernie ale to chyba braku naoliwienia zawiasów...a po za tym narazie OK.
  8. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Sprawdziłem rekomendowanych tutaj wykonawców (pp. Sikora, Dawidowski, Freitag) i wszyscy mają już obstawione terminy. Czy ktoś mógłby polecić porządną ekipę do stanu surowego plizzz?

    inzynier.mamon
  9. bea3 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bea3 Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 233
    Witam wszystkich budujących
    Długo nie pisałam ponieważ już się wybudowałam ale często Was podczytuję.
    Mam ogromna prosbę-jezeli komuś pozostały resztki styropianu i wełny z którymi nie ma co zrobić chętnie je odbiorę własnym transportem.
    Swoje rozdałam a teraz potrzebuję-tak bywa.
    Piszcie na priva.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.bea3
  10. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    Sprawdziłem rekomendowanych tutaj wykonawców (pp. Sikora, Dawidowski, Freitag) i wszyscy mają już obstawione terminy. Czy ktoś mógłby polecić porządną ekipę do stanu surowego plizzz?

    inzynier.mamon
    Podaj mi swój adres e-mail - wyślę Ci listę ekip, którą jakiś czas temu otrzymałam od forumowicza z naszej grupy Może akurat....
  11. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    Sprawdziłem rekomendowanych tutaj wykonawców (pp. Sikora, Dawidowski, Freitag) i wszyscy mają już obstawione terminy. Czy ktoś mógłby polecić porządną ekipę do stanu surowego plizzz?

    inzynier.mamon
    Podaj mi swój adres e-mail - wyślę Ci listę ekip, którą jakiś czas temu otrzymałam od forumowicza z naszej grupy Może akurat....
    wysłałem na priv / dzięki
  12. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał groszek 3
    Ja też użytkuję drzwi Gerdy (tylko modelu nie pamiętam)....moje za to trzeszczą niemiłosiernie ale to chyba braku naoliwienia zawiasów...a po za tym narazie OK.
    Ja mam własnie WX20 i jestem zainteresowana bo pomimo w ostatnim czasie dosyć ekstremalnych warunków atmosferycznych chyba nie powinno tak się dziać ...
    a w gwarancji jest napisane, że w razie nieuzasadnionego wewania ekipy gwarancyjnej obciążą mnie kosztami ale chyba podwiewanie jest uzasadnioną przyczyną (a takie klauzule są dozwolone?)
  13. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    ...
    wysłałem na priv / dzięki
    A ja już wysłałam maila Powodzenia

    Mam też pytanie do wszystkich - poszukuję naprawdę dobrego, dokładnego, wymagającego, w razie problemów (tfu, tfu.. ) z całą bezwzględnością skutecznie reagującego kierownika budowy, czy ktoś z Was - już wybudowani albo dochodzący do końca moze mi polecić swojego?
  14. Gaba73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gaba73 Zarejestrowany: 17.10.2004 Posty: 119
    anSi,
    byłabym wdzięczna za tę samą listę "forumowych" wykonawców. Budujemy w tym roku w Juszkowie, ale jestesmy jeszcze trochę w polu z formalnościami, a wiele ekip już pozajmowanych. Chętnie zapoznamy się z rekomendacjami forumowiczów. Z góry dziękujemy. Wysyłam maila na priva.

    Gaba (i Piotr)
  15. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał Gaba73
    anSi,
    byłabym wdzięczna za tę samą listę "forumowych" wykonawców...
    Gaba (i Piotr)
    Poszłooo
  16. Gaba73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gaba73 Zarejestrowany: 17.10.2004 Posty: 119
    anSi, dzięki za listę, a do prośby o namiary na sensownych kierowników budowy też się przyłączam. Może odezwie się parę osób, którym udało się mieć dobrych kierowników - ludzi z wiedza i zaangazowaniem. A inspektor nadzoru? - czy ktoś ma dobre doświadczenia?

    G.
  17. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Cytat Napisał Gaba73
    anSi, dzięki za listę, a do prośby o namiary na sensownych kierowników budowy też się przyłączam. Może odezwie się parę osób, którym udało się mieć dobrych kierowników - ludzi z wiedza i zaangazowaniem. A inspektor nadzoru? - czy ktoś ma dobre doświadczenia?

    G.
    ja też przyłączam się do chętnych na listę kierowników budowy
  18. valdizet SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdizet Zarejestrowany: 27.11.2005 Posty: 77
    Ja rowniez prosilbym o liste wykonawcow (na wszelki wypadek) oraz kierownika budowy
  19. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    Właśnie dostałem warunki przyłaczenia z Energi. Na proponowanej umowie jest zapis:
    [...]
    Termin realizacji przyłączenia strony ustalają na: 6 miesięcy od uzyskania projektu budowlanego wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę wydanym na ENERGĘ
    [...]
    Nie bardzo potrafię to zinterpretować i przełożyć na konkretną datę. O jaki projekt budowlany chodzi - mojego domu czy ich instalacji? Pozwolenie na budowe wydane na ENERGĘ? Czy ktoś, kto przez to już przeszedł mógłby mnie oświecić?
  20. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    ...
    wysłałem na priv / dzięki
    A ja już wysłałam maila Powodzenia

    Mam też pytanie do wszystkich - poszukuję naprawdę dobrego, dokładnego, wymagającego, w razie problemów (tfu, tfu.. ) z całą bezwzględnością skutecznie reagującego kierownika budowy, czy ktoś z Was - już wybudowani albo dochodzący do końca moze mi polecić swojego?
    Ansi wyslalem ci na skrzynke namiar na kierownika, ale tak jak juz pisalem moim sasiadom Gaba73 kierownik budowy nie zajmuje sie chyba codziennymi wizytami na budowie i to kilkakrotnie, do tego to chyba trzebaby zatrudnic nadzor budowlany. Oczywiscie jest doradca i powinien byc na budowie w kazdym waznym konstrukcyjnie momencie, ale na pewno nie bedzie on latal z poziomica albo lata przy tynkach.
    moze ktos mnie poprawi jak sie myle, chociaz mialem takie wrazenie przed rozpoczeciem i tak mi sie wydawalo ze byc powinno.
Pokaż wyniki od 11661 do 11680 z 21872