dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. bookman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bookman Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 31
    Małgorzatka, chcielibyśmy aby nasz dom był jak najbardziej energooszczędny, ale nie chcemy też zbytnio przesadzić z kosztami. Z tego co do tej pory postanowiliśmy to zastosować zasadę 20+20+30, bloczki Isomur między ścianą fundamentową a Silką, rekuperator (prawdopodobnie z GWC). Po drodze będziemy dokonywać dalszych modyfikacji.
    Niestety mamy działkę z wjazdem od południa, wiec był problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu. Nie chcieliśmy długo czekać na projekt indywidualny i tak wybraliśmy projekt Natalia II biura MG Projekt, który niestety trochę się gryzie ze stronami świata. Możesz sobie go zobaczyć http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia2/index.php.
    Był jednak najbardziej zbliżony do ideału, a te niektóre jego wady ( braki ) w nasłonecznieniu były dla mnie zaletami. Np taras od strony zachodnio-północnej to tylko zaleta, bo kiedy w lecie panują upały ja lubię schować się w cieniu. Kuchnia i gabinet wypadają również po stronie północnej, czyli ideał. A salon nasłoneczniony jest z trzech stron.

    Życzę powodzenia przy szukaniu ekip. A pozwolenie na budowę już macie?
  2. bookman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bookman Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 31
    Coś mi się żle skopiował adres strony. Podaję jeszcze raz.

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia2/
  3. Oceanos FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Oceanos Zarejestrowany: 08.05.2007 Posty: 110
    Witam serdecznie. Czy ktoś wie gdzie można kupić dystanse ,do zbrojenia ławy, w okolicach Gdyni.
    Pozdro
  4. daszaA FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daszaA Zarejestrowany: 06.08.2009 Posty: 124
    Cytat Napisał Oceanos
    Witam serdecznie. Czy ktoś wie gdzie można kupić dystanse ,do zbrojenia ławy, w okolicach Gdyni.
    Pozdro
    Zapytaj w Almaresie w Wejherowie
  5. Oceanos FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Oceanos Zarejestrowany: 08.05.2007 Posty: 110
    Dzięki zapytam tam.
    Pozdro
  6. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    Bookman,ja nawet projektu jeszcze skończonego nie mam, nie mówiąc o pozwoleniu
    Ale, jestesmy chyba na dobrej drodze do ukończenia projektu, teraz załatwiamy wszystkich geo -technika i -detę. A że póki co mieszkamy za granicą łatwo nie jest...
    Zerknęłam na Wasz projekt - Wasz dom będzie ogromny, strasznie mi się podoba przestronny salon/jadalnia. My też próbujemy znaleźć jakis złoty srodek w energooszczędnosci tak aby dodatkowe wydatki miały szanse się zwrócić. Jakie planujecie ogrzewanie?
  7. bookman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bookman Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 31
    Małgorzatko, planujemy zainstalować kocioł kondensacyjny, więc żeby wykorzystać jego parametry na parterze planujemy podłogówkę a co do góry nadal się zastanawiamy, czy będą grzejniki czy też podłogówka.
  8. Antoniusz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Antoniusz Zarejestrowany: 27.04.2009 Posty: 15
    Witam

    My zaczelismy jakis miesiac temu ekipy tez szukalismy na bialej liscie ale tylko kierownika tam znalezlismy naprawde solidny gosc, a ekipe budowlana mamy z polecenia pana kierownika. Za SSO(na dachu tylko papa), domek 160m2 powierzchni uzytkowej (domek jest calkowicie podpiwniczony), ekipa zalatwia wszystko od materialow poprzez zabezpieczenie dzialki,zaplecze sanitarne no i robocizne zazyczyli sobie 130tys.(robocizna 45tys i materialy 85tys). Zdecydowalismy sie z zona na ta ekipe jak narazie nie narzekamy na budowie sa zawsze jak obiecali jesli cos im wypadlo(raz sie narazie zdarzylo) przyjechal kierownik sie wytlumaczyc co ich zatrzymalo.Po za tym mily kontakt i zawsze pod telefonem a dla nas to wazne bo budujemy na odleglosc a budowy pilnuja rodzice.Ale jak to mowia nie wazne jak ekipa zaczyna wazne jak konczy wiec z czystym sumieniem polece jak skoncza

    A ekipa jest z Kartuz a my budujemy w Gdyni.
    No i budujemy bez pradu na dzialce ale jak to powiedziala nasza ekipa mamy XXI wiek poradzimy sobie
  9. zdrapko SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdrapko Zarejestrowany: 09.04.2008 Posty: 36
    Witam,

    Pilnie poszukuje dobrego fachowca (fachowcow) do rozprowadzenia instalacji CO (położenia podłogówki i zrobienia podejsc do grzejnikow).

    Jestem juz na etapie tynkowania wiec sprawa raczej pilna. Oczywiscie mam jakies oferty od firm kompleksowo zajmujacych sie instalacjami wod-kan + CO ale ich kompleksowe oferty to drogie oferty :/

    Bede wdzieczny za jakies kontakty do sprawdzonych fachowcow.
  10. kivan WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kivan Zarejestrowany: 24.02.2008 Posty: 9
    Witam wszystkich serdecznie,
    Mam pytanie - czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakąś solidną i niedrogą firmę wykonującą balustrady ze stali nierdzewnej? Chodzi mi o wykończenie schodów wewnętrznych.
    + Może ktoś również zna jakiś solidny zakład kowalski?

    Oczywiście chodzi mi o 3city i okolice

    Będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam
  11. slawciol DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawciol Zarejestrowany: 09.01.2006 Posty: 679
    Witam, czy ma ktoś z was rolety zewnętrzne zamontowane na gotowej elewacji ze styropianu, słyszałem że można, tylko czy ktoś je ma? Jak tak, to jak się sprawują? jaka firma na pomorzu je wykonuje. pozdrawiam
  12. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał kivan
    Witam wszystkich serdecznie,
    Mam pytanie - czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakąś solidną i niedrogą firmę wykonującą balustrady ze stali nierdzewnej? Chodzi mi o wykończenie schodów wewnętrznych.
    + Może ktoś również zna jakiś solidny zakład kowalski?

    Oczywiście chodzi mi o 3city i okolice

    Będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam
    Witam

    Polecam zakład Pana Kobuza miesci sie w zalewie ok 100km od Gdanska ,a
    ma naprawde ceny konkurecyjne dla 3city
    http://www.zumi.pl/499403,Przedsiebi...ewo,firma.html

    Pozdrawiam daro31ie
  13. Rynus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rynus Zarejestrowany: 25.11.2006 Posty: 16
    Szukam poletopojemnikow w okolicach 3miasta. Ktos ma moze jakis namiar?
  14. kivan WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kivan Zarejestrowany: 24.02.2008 Posty: 9
    Cytat Napisał daro31ie
    Cytat Napisał kivan
    Witam wszystkich serdecznie,
    Mam pytanie - czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakąś solidną i niedrogą firmę wykonującą balustrady ze stali nierdzewnej? Chodzi mi o wykończenie schodów wewnętrznych.
    + Może ktoś również zna jakiś solidny zakład kowalski?

    Oczywiście chodzi mi o 3city i okolice

    Będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam
    Witam

    Polecam zakład Pana Kobuza miesci sie w zalewie ok 100km od Gdanska ,a
    ma naprawde ceny konkurecyjne dla 3city
    http://www.zumi.pl/499403,Przedsiebi...ewo,firma.html

    Pozdrawiam daro31ie
    Serdeczne dzięki - zadzwonię, dopytam. Pozdrawiam.
  15. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    Hey

    Mam takie pytanie czy stawka 550-600 zlotych za pomiar geodezyjny powykonawczy to standard??
    Moze ewentualnie macie jakiegos geodete,który robi to taniej ...
    Najchetniej z okolic Pucka,Wejherowa .
    Aha i ewentualnie bede wdzieczny za sprawdzony namiar na elektryka,który wykonuje pomiary instalacji.

    pozdrawiam
  16. losiuu WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    losiuu Zarejestrowany: 06.12.2007 Posty: 7
    Witam,

    Czy ktos mial juz doczynienia z firma Kuperszmit (www.kuperszmit.pl) i oknami RYBAK? Bo dostalem od nich wycene dosc atrakcyjnie cenowa, tylko nie wiem czy mi w montazu/obsludze sie nie odbije.
    Moze macie jakies sprawdzone firmy od okien/drzwi, gdzie oferuja dobra jakosc za rozsadna cene ?
  17. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał sailor_ro
    Hey

    Mam takie pytanie czy stawka 550-600 zlotych za pomiar geodezyjny powykonawczy to standard??
    Moze ewentualnie macie jakiegos geodete,który robi to taniej ...
    Najchetniej z okolic Pucka,Wejherowa .
    Aha i ewentualnie bede wdzieczny za sprawdzony namiar na elektryka,który wykonuje pomiary instalacji.

    pozdrawiam
    Też taką cenę nam podano, tj 600.
  18. kivan WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kivan Zarejestrowany: 24.02.2008 Posty: 9
    Cytat Napisał losiuu
    Witam,

    Czy ktos mial juz doczynienia z firma Kuperszmit (www.kuperszmit.pl) i oknami RYBAK? Bo dostalem od nich wycene dosc atrakcyjnie cenowa, tylko nie wiem czy mi w montazu/obsludze sie nie odbije.
    Moze macie jakies sprawdzone firmy od okien/drzwi, gdzie oferuja dobra jakosc za rozsadna cene ?
    Witam,
    Nie wiem o jakim poziomie cenowym myślisz, ale ja szczerze polecam firmę Dekar z Sierakowic. Robią bardzo solidne okna na profilach Rehau, jednych z najlepszych na rynku. Za 18 okien antywłamaniowych z szybami niskoemisyjnymi (zaznaczam że dużych, w tym 3 o szerokości 5 m każde) zapłaciłem 21 tys + 2.500 montaż. Nie wiem czy poziom cenowy jest ok, ale moim zdaniem warto.
  19. L_Zappa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    L_Zappa Zarejestrowany: 19.02.2009 Posty: 52
    Pytanie jak w temacie? Idzie zima czas zamykać drzwi
    pozdr
    J
  20. Kamilxus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamilxus Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 30
    SPRZEDAM:

    ok 250szt stępli o dł. większej niż 2,8m + ok 20szt krótszych (do nadproży)
    2,3zł sztuka, krótkie gratis

    1,5m3 łat drewnianych (wymiary .08*.12m) na deskowanie stropu o powierzchni ok. 110m2, większość w rozmiarach ok. 6mb
    400zł m3

    7,5m3 desek (grubość 2.2cm) na deskowanie stropu o powierzchni ok 110m2 + wieńce (parter strop był 115m2, piętro strop był 100m2). deski o długości -od 2,5 do 6mb, jednak znaczna większość długości 6mb, brak ściętych na ukos, w łuku - stropy tylko prostokątne.
    300zł m3

    Wszystko podczyszczone i w większości rozgwoździowane

    Łącznie za całość 3000zł

    Odbiór własny z Gdyni

    Zainteresowanych proszę o kontakt na priv
Pokaż wyniki od 19861 do 19880 z 21872