dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Sebo - ale ja za to walę jak burza.
    Dzisiaj na tym skrzyżowanku /gdzie mamy pierszeństwo/ stały gliny. Może ktoś wymusił?

    Benicio - no ale powiedz sam, obiektywnie że krzywo, cała podłoga ucieka Ci w lewo. Dziwne to bo dom przechylał się w prawo. Coś czuje że niedługo pęknie w pół - tak jak Titanic.

    No ja widzę, że 1 ekipa buduje wszystkie domy. Kolesie powinni dawać niezłe zniżki, bo jakby nie patrzeć mają robotę non stop.
    Pozdrawiam
  2. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Tomgor - od Bertranda ma też Jaca. Pytałeś go?

    Pozdrawiam
  3. tomgor FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomgor Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 240
    No nie pytałem bo nie wiedziałem.
    Jaca jak tam okna? czytaj post wyżej
  4. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Cytat Napisał kodi_gdynia
    Sebo - ale ja za to walę jak burza.
    Dzisiaj na tym skrzyżowanku /gdzie mamy pierszeństwo/ stały gliny. Może ktoś wymusił?

    Benicio - no ale powiedz sam, obiektywnie że krzywo, cała podłoga ucieka Ci w lewo. Dziwne to bo dom przechylał się w prawo. Coś czuje że niedługo pęknie w pół - tak jak Titanic.

    No ja widzę, że 1 ekipa buduje wszystkie domy. Kolesie powinni dawać niezłe zniżki, bo jakby nie patrzeć mają robotę non stop.
    Pozdrawiam
    Kodi - wszystko jest w porządku, bo zdjęcie kominka robione jest od drugiej strony (w porównaniu ze zdjęciem domku)
    Więc spad jest zachowany w jedną strone.
    Tak sobie myśle, że to chyba musi być takie moje przyzwyczajenie przy zdjęciach się przechylać

    Pozdrowienia B.
  5. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    A może robisz na niezłym kacu. Jak się spotkamy to dopiero będą zdjęcia.

    Pozdrawiam
  6. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    BENICIO - no niezly wypas (no nie liczac spadku )

    Okna Bertrand opisalem juz w mailu. Ogolnie z jakosci jestesmy zadowoleni, termin z drzwiami zawalony 2 miesiace. Inwestor decyduje czy warto - jak zwykle.

    Pozdrawiam wszystkich
    Jaca
  7. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Hej Pany

    Z tym spadem to jest tak. Staje w najwyższym punkcie domu, przybieram pozycję zjazdową (niektórzy mówią pozycja na kupe). puszczam się w dół i na progu (dużego pokoju) wybijam się, a potem ....
    LEĆ ADAM LEĆ, DLA SIEBIE, DLA NAS, DLA POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!
    W fazie lotu koryguje pozycje (wiecie, takie ruszanie ramionami i rękami), a potem ląduje telemarkiem, czyli na tzw. wykrok.
    I po to mi ten spad w domu .

    Jaca - dzięki

    Pozdrowienia B.
  8. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    BENICIO - oczywiscie ladowanie na kanapie a tam obo na stoliczku zimne piwko juz czeka !
  9. tomek1950 REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    tomek1950 Zarejestrowany: 16.07.2002 Posty: 14233
    Zajrzyjcie na Uwagi o Forum Muratora - ostatni post Redakcji
  10. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Tomgor - czy mógłbyś coś bliżej napisać o ekipie na priva.

    Benicio - ja też nie byłem pewien , czy to akurat się tak dzieje z tym piecem jak mówiłem - ale na zdrowy rozsądek tak chyba musiało być. A kominek masz naprawdę odjazdowy, może jutro wpadnę zobaczyć jak tam wyglądają panele i reszta wykończeniówki - przed wejściem krzyknę - żebyś czasami na mnie nie wylądował telemarkiem
  11. tomgor FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomgor Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 240
    Docent dałem Ci infona priva
  12. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam

    Jaca - zimne piwko i pilot do TV, co by się nie trzeba było ruszać już. Słodkie lenistwo.

    Docent - jestem codziennie (prawie) na budowie od 16 - 16.30. Wpadnij - ocenisz postepy.

    Dom nabiera domowego charakteru po położeniu podłóg. Zmiana jest dramatycznie wielka. Na plus.

    Pozdrowienia B.

    PS. Ze znanym skoczkiem narciarskim Adamem M. łączy mnie to, że urodził się tego dnia co ja (tylko innego roku). Fuksiarz z Niego
  13. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Witam wszystkich,
    Taki tu ruch że ciężko się wkleić w rozmowę.
    Ja mam niestety ten problem że nie za często mogę korespondować.
    czasem jedynie mam czas na przejrzenie wiadomości.
    Pomysł z mapką ilustrowaną zdjęciami jest niezły. Postaram się też jakieś wkleić.
    U mnie sytuacja constans czekam na majstra i liczę kasę na dach.
    Grody
  14. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Grody - a bywacie teraz czasem w swojej posiadłości =- jeśli tak to może jakaś wymiana zdań na żywo. Ja teraz niestety na tydzień wyruszam do pracy - może więć w przyszłym tygodniu ( weekend).

    Benicio - byłem dzisiaj u Ciebie przed 16.00 - obejrzałem podłogi w salonie i kafle w kuchni - nie mów , że to Ty tak skomponowałeś - wygląda rewelacyjnie - zwłaszcza podłoga w kuchni. Jak bedę wyposażał dom to zatrudnię Twoją lepszą połowę jako doradcę . Śłowa uznania
    U mnie w przyszłym tygodniu pójdzie w góre od środy ścianka fundamentowa - ale bez mojego czujnego oka - myślę, że ekipa sprawi się dobrze i będę zadowolony jak zobaczę efekt końcowy.

    DOBRĄ POGODĘ NA NAJBLIŻSZE 2 MIESIĄCE NALEŻY UPROSIĆ U TEGO CO NA GÓRZE - A NA ŚWIĘTA TO NIECH SOBIE SPADNIE POKAŹNY ŚNIEŻEK = HOWK
  15. Yogi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yogi Zarejestrowany: 16.10.2003 Posty: 3
    witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy i malo doswiadczony w sprawach budowlanych. Checi i zapal jedna sa tak wiec jesli wszystko dobrze pojdzie to ruszymy z budowa na wiosne. Po 6 miesiacach oczekiwania dostalismy warunki zabudowy z UM w Gdansku, byla to droga przez meke ale dzis mamy to drogocenne pismo juz w reku. Projekt domu tez sie powoli wylania z mroku i najwyzszy czas ustalic material i producenta.
    Rozwazam keramzytobeton lub porotherm, sciana 2 warstwowa grubosc 24 -25 cm. Izolacja welna lub styro zalezy na co starczy kasy ale tym bede sie martwil za rok.
    Dom bedzie podpiwniczony-koniecznosc (130m), z poddaszem, calosc jakies 340m.
    Prosze poradzcie rodacy z 3miasta co wybrac, co ma mniejsza kruchliwosc(kucie pod instalacje), latwiej sie muruje, i czy roznica w cenie bedzie znaczna i jakiego producenta polecacie?. Wydaje mi sie ze po dociepleniu scian efekt bedzie podobny dla obu materialow ale nie jestem pewien. Przeoralem cale forum i dalej nie wiem co wybrac, prosze o opinie z uwzglednieniem dostepnosci materialow w Gdansku i okolicach. dzieki za pomoc- Yogi.
  16. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Yogi - witamy.

    Co do materiałów tgo z tego co wiem z keramzytu budowł tylko Zachar. Tak więc tylko on może co nieco Ci powiedzieć. Ceramika jest bardziej popularna i myslę, że ktos Ci pomoże.
    Ja niestety dla Ciebie budowałem z gazobetonu, więc Ci nie pomogę w tym temacie, choć jesli chodzi o rycie w ścinach i obróbka nie ma lepszego materiału. No może jeszcze silka.

    Pozdrawiam
  17. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam

    Docent , dzięki wielkie sąsiedzie. Tak łatwo to z tymi kompozycjami nie było. To nie raj, a raczej pot i łzy. Rozmowy, kłótnie, ... - co Ci będe opowiadał, sam zobaczysz u siebie hehe .
    Przekaże żonie słowa uznania.

    Yogi - witam i pozdrawiam. Napisz gdzie się budujesz.
    Co do pytania o materiał na ściany zewnętrzne. Temat rzeka, każda opcja ma plusy i minusy, a wybrać musi jak zwykle inwestor, czyli ty. Co do dostępności materiałów, to nie powinno być z niczym problemów.
    Dodam jeszcze, że ja budowałem z gazobetonu z Osławy 24 cm i ocieplałem wełną 12 cm.

    Pozdrowienia B.
  18. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    YOGI - witamy, witamy. Uporu Ci musi starczyc na wiele, wiele miesiecy - WZ to dopiero poczatek - ale wszystko da sie przezyc! Jesli chodzi o material - ja budowalem z Porothermu 25cm (P+W). Docieplenie styropian 12. Dom wydaje sie cholernie cieply. Jak na razie pomimo wiatrow i temp. bliskich zeru krotki rekawek. Ale ja mieszkam dopiero 2 tygodnie wiec to jeszcze za malo. Jestem na etapie zachwycania sie i moge nie byc za bardzo obiektywny Jako tradycjonalista wierze w wypalana ceramike. Roznica w cenie miedzy poro i GB byla praktycznie zadna, stad zmiana technologii budowania (projekt byl robiony na GB). O keramzytach sie nie wypowiadam bo tym sie akurat nie interesowalem.

    Pozdrawiam wszystkich
    Jaca
  19. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Witam!

    Yogi - mam to samo co JACA i chociaż nie mam jeszcze okien to już wydaje mi się że jest ciepło .
    JACA - napisz jak wykonywałeś wszelkiego rodzaju bruzdy w tym materiale, aby nie zniszczyć zbyt wiele. Właśnie zakładam kanalizę itp. - poradź!.

    Pozdr...G
  20. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Acha....jeszcze jedno, czy możecie forumpowicze polecić jakiegoś sprawdzonego hydraulika do zrobienia C.O. i całej reszty, bo ten mój wstępnie umówiony wydaje mi się strasznie drogi!!!!

    pozdr...G
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 21872