dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. GośkaR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    GośkaR Zarejestrowany: 28.08.2009 Posty: 149
    Witam, mam pytanie skąd kupowaliście okna? Czy możecie polecić jakieś? a i jeszcze drzwi zewnętrzne. Pozdrawiam
  2. prezi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    prezi Zarejestrowany: 17.12.2006 Posty: 126
    Cytat Napisał GośkaR
    Witam, mam pytanie skąd kupowaliście okna? Czy możecie polecić jakieś? a i jeszcze drzwi zewnętrzne. Pozdrawiam
    Urzedowski, firma traf na morskiej w gdyni.
  3. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał GośkaR
    Witam, mam pytanie skąd kupowaliście okna? Czy możecie polecić jakieś? a i jeszcze drzwi zewnętrzne. Pozdrawiam
    Nasze okna -Avante z Rumii. Drzwi zrobiła nam firma budująca dom, gratis, z desek pozostałych po budowie Na razie takie mamy.
  4. GośkaR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    GośkaR Zarejestrowany: 28.08.2009 Posty: 149
    Cytat Napisał evie_ei
    Cytat Napisał GośkaR
    Witam, mam pytanie skąd kupowaliście okna? Czy możecie polecić jakieś? a i jeszcze drzwi zewnętrzne. Pozdrawiam
    Nasze okna -Avante z Rumii. Drzwi zrobiła nam firma budująca dom, gratis, z desek pozostałych po budowie Na razie takie mamy.
    A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?
  5. Izulek ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek Zarejestrowany: 04.07.2007 Posty: 1291
    My też mamy okna Avante, kupowane w Rumii w firmie Megabud.
    Generalnie ładne, ale już 2 szyby reklamowałam bo się rozszczelniły i zaparowały w środku...

    Jednakże obsługa firmy z Rumii pozostaje nadal na wysokim poziomie
  6. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cytat Napisał GośkaR
    A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?
    Na białej liście masz namiary.
    Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien
  7. GośkaR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    GośkaR Zarejestrowany: 28.08.2009 Posty: 149
    Cytat Napisał hub75
    Cytat Napisał GośkaR
    A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?
    Na białej liście masz namiary.
    Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien
    dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi, sprawdzę sobie namiary
  8. magdazaba FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdazaba Zarejestrowany: 20.12.2008 Posty: 275
    Cytat Napisał GośkaR
    Cytat Napisał hub75
    Cytat Napisał GośkaR
    A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?
    Na białej liście masz namiary.
    Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien
    dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi, sprawdzę sobie namiary
    A nam robiła firma Styl z Żukowa - biorą okna z fabryki Witraż z koło Białegostoku. . Avante wychodziły nam o 1/3 droższe, u tak mamy 3-szybowe i tańsze. Może do mercedesów wśród okień nie należą - okna nie są tak rozreklamowane. Ale spełniają swoją funkcję, drzwi wejściowe i bramę też od nich braliśmy - był więc rabat. Jesteśmy zadowoleni.
  9. bogdan812 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bogdan812 Zarejestrowany: 17.09.2008 Posty: 54
    Nie dajmy sie OKRADAĆ ! .
    Dzisiaj Wszystkie okna sa bezołowiowe( mam na myśli plastikowe), 95% to 5 - komorowe, współczynnik przenikalności ciepła przez szyby taki sam we wszystkich firmach, kolorystyka znormalizowana w całej Europie tak aby pasowała do bram garazowych i w przyszłosci do wymiany okna. Jedyna róznica to okucia które w bardzo dużej mierze parametrami są zblizone i to bardzo !. A to ze te same okna to rozbieznośc ceny w 50% to tylko kampania reklamowa i marketing !!!
  10. Jadzidek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jadzidek Zarejestrowany: 05.07.2008 Posty: 39
    Cytat Napisał bogdan812
    Nie dajmy sie OKRADAĆ ! .
    Dzisiaj Wszystkie okna sa bezołowiowe( mam na myśli plastikowe), 95% to 5 - komorowe, współczynnik przenikalności ciepła przez szyby taki sam we wszystkich firmach, kolorystyka znormalizowana w całej Europie tak aby pasowała do bram garazowych i w przyszłosci do wymiany okna. Jedyna róznica to okucia które w bardzo dużej mierze parametrami są zblizone i to bardzo !. A to ze te same okna to rozbieznośc ceny w 50% to tylko kampania reklamowa i marketing !!!
    Nie masz racji . Nie wiem czy wiesz, ale okna różnią się przede wszystkim zastosowanym profilem. I mało tego profil tego samego producenta np. VEKA ma różne klasy, różniące się grubością, a to wpływa na sztywność całego okna - podatność na wypaczenia. A na dodatek firmy które "składają" okna potrafią do środka wstawiać odchudzone metalowe usztywnienie w ramach cięcia kosztów. Dlatego warto wybierać dobrego i sprawdzonego producenta który robi okna na dobrym profilu w klasie A, bo tak naprawdę nie jesteś w stanie sprawdzić co jest w środku okna i jakiej grubości profil został użyty, bez jego uszkodzenia.
    Najgorzej sprawa się ma z oknami "kolorowymi". Ci gorsi producenci potrafią wykorzystać okna białe - tańsze i oklejać je sami okleiną, a nie produkować z gotowego profila - profesjonalnie przygotowanego przez producenta. Nie muszę chyba pisać jak wyglądają takie okna po sezonie. Jak chcesz się przekonać to oklej sobie segment i policz ile bąbli wyjdzie ci po tej operacji.
    Wybór należy do Ciebie.
  11. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał bogdan812
    Nie dajmy sie OKRADAĆ ! .
    Dzisiaj Wszystkie okna sa bezołowiowe( mam na myśli plastikowe), 95% to 5 - komorowe, współczynnik przenikalności ciepła przez szyby taki sam we wszystkich firmach, kolorystyka znormalizowana w całej Europie tak aby pasowała do bram garazowych i w przyszłosci do wymiany okna. Jedyna róznica to okucia które w bardzo dużej mierze parametrami są zblizone i to bardzo !. A to ze te same okna to rozbieznośc ceny w 50% to tylko kampania reklamowa i marketing !!!
    Bogdan - nie pisz takich rzeczy skoro nie znasz wszystkich faktów.
    Najpierw pogadaj z fachowcami np Jareko czy Pchełek.
    Okucia - niektóre firmy rezygnują z tańszych na rzecz droższych , żeby nie tracić klientów, inna sprawa dlaczego z profilu X zrobisz kółko o śr. 60cm, a z Y nie mniej niż 90cm?
    Nie sprzedaję okien i nie produkuję ich, ale kręcę się niedaleko tego tematu i nie raz musiałem zrobić "drobne" zakupy w tym zakresie korzystając z porad kolegów z tej branży.
  12. k.bob SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.bob Zarejestrowany: 25.09.2009 Posty: 31
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Proszę o info gdzie w okolicach 3 miasta dostanę dobre bloczki fundamentowe, porotherma 25 p+w, w dobrej oczywiście cenie. Z góry dzięki.
    Pozdrawiam
  13. k.bob SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.bob Zarejestrowany: 25.09.2009 Posty: 31
    Cytat Napisał GośkaR
    Cytat Napisał hub75
    Cytat Napisał GośkaR
    A masz jakies namiary na tą firmę i możesz napisać, ile wyszła wam stolarka okienna?
    Na białej liście masz namiary.
    Mojemu koledze stolarka wyszła 20 tyś, drugiemu 40 tyś a koleżance z pokoju obok 5 tyś bo mieszka w bloku, wszystko zależy od ilości i wielkości okien
    dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi, sprawdzę sobie namiary
    i nie odchodź bez min. 30% rabatu. Ja będę zamawiał z oknoplastu, profil platinium kolor orzech. Jak dla mnie z okien pvc to czołówka jak nie nr 1.
  14. chyrek WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chyrek Zarejestrowany: 12.11.2009 Posty: 7
    Witam,
    jestem nowym szczesliwym przyszlym inwestorem domu w koleczkowie, jestem teraz na etapie pomysłow i projektu.
    Zgodnie z zaleceniem przeszukalem forum ale nie znalazem satysfakcjonujacej opdowieni na aktualnie nurtujace mnie teraz zagadnienie mianowicie : rekuperacja + gwc . Szukam osob ktore taki system montowaly w swoich domach, koszt instalaji i jak sie sprawdza. dzieki za odpowiedz
  15. k.bob SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.bob Zarejestrowany: 25.09.2009 Posty: 31
    Cytat Napisał chyrek
    Witam,
    jestem nowym szczesliwym przyszlym inwestorem domu w koleczkowie, jestem teraz na etapie pomysłow i projektu.
    Zgodnie z zaleceniem przeszukalem forum ale nie znalazem satysfakcjonujacej opdowieni na aktualnie nurtujace mnie teraz zagadnienie mianowicie : rekuperacja + gwc . Szukam osob ktore taki system montowaly w swoich domach, koszt instalaji i jak sie sprawdza. dzieki za odpowiedz
    Wprawdzie na wiosnę dopiero zaczynam, ale też będę miał rekuperator jednak bez gwc(chyba). Na mój dom 160m2 pow. użytkowej, parter+poddasze uż. koszty instal.+rekuperator stork air z firmy AIRCOMFORT Gdynia (polecany na białej liście)ok 21 tyś, druga firma z gdańska rekuperator renowent hr 400m3+materiały+robocizna+dodatkowo orurowanie do dgp koszt ok 18tyś. Biorę renoventa
    Może chociaż trochę pomogłem.
  16. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał k.bob
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Proszę o info gdzie w okolicach 3 miasta dostanę dobre bloczki fundamentowe, porotherma 25 p+w, w dobrej oczywiście cenie. Z góry dzięki.
    Pozdrawiam
    Jezeli chodzi o bloczki betonowe to polecam z betoniarni Niestepowo tel
    Marcin 508100795
    Pozdrawiam daro31ie
  17. k.bob SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.bob Zarejestrowany: 25.09.2009 Posty: 31
    Cytat Napisał daro31ie
    Cytat Napisał k.bob
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Proszę o info gdzie w okolicach 3 miasta dostanę dobre bloczki fundamentowe, porotherma 25 p+w, w dobrej oczywiście cenie. Z góry dzięki.
    Pozdrawiam
    Jezeli chodzi o bloczki betonowe to polecam z betoniarni Niestepowo tel
    Marcin 508100795
    Pozdrawiam daro31ie
    Dzięki daro31ie
  18. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    Cytat Napisał TAR
    Witam. Poszukuje dobrego i sprawdzonego hydraulika, ktory zrobi instalacje wod-kan w domku jedn. okolice Pruszcza.
    Sprobuj zadzwonic pod numer 501165441 do pana Leszka,u nas robil,wszystko jak najbardziej,byl ze Starogardu,alie nie mial problemu z dojazdem do Ceder.
    Pozdrawiam
  19. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Mam pytanie do osób z Gdańska które mają już odebrany dom przez nadzór budowlany: czy wymagano od Was, żeby na mapie było narysowane szambo oraz linia energetyczna od skrzynki do domu (w obrębie Waszej działki)?
  20. TAR REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    TAR Zarejestrowany: 08.05.2009 Posty: 22210
    Cytat Napisał rybkin
    Cytat Napisał TAR
    Witam. Poszukuje dobrego i sprawdzonego hydraulika, ktory zrobi instalacje wod-kan w domku jedn. okolice Pruszcza.
    Sprobuj zadzwonic pod numer 501165441 do pana Leszka,u nas robil,wszystko jak najbardziej,byl ze Starogardu,alie nie mial problemu z dojazdem do Ceder.
    Pozdrawiam
    Dzieki
Pokaż wyniki od 20061 do 20080 z 21872