dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. miła STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miła Zarejestrowany: 31.01.2003 Posty: 459
    No i dotrwałam prawie już z nimi do końca a o mało co nie wylecieli Ewa
  2. zbigi77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbigi77 Zarejestrowany: 31.08.2005 Posty: 11
    Dzięki Markus, zobaczymy co mają za ofertę. Najgorsze jest to, że nie ma za dużo czasu aby rzeczowo podejść do sprawy, dlatego tak mi zależy na jamiś sprawdzonym kontakcie. W każdym bądź razie sprawdzę.
  3. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Vondraczek napisał:
    Drugi post i już pytanie poszukuje desek szalunkowych w rejonie Banina i okolic jak narazie znalazłem tartak w Pępowie gdzie facet chce 470zł (dł2-2,5m) za m3 + transport i w Żukowie przy trasie z chwaszczyna 470zł +własny transport. Czy jest realna szansa znalezienia gdzieś taniej. Bardzo bym był wdzięczy na jakieś namiary.
    kolia napisał:
    Nie wiem jak z szalunkowymi, bo interesowały mnie na dach, ale w Bytoni mają po 370 zł (netto) impregnowane ciśnieniowo. Do szalunków impregnacja Ci nie potrzebna, więc powinno być taniej. To jest cena bez transportu. Najlepiej jak sam zadzwonisz i się dowiesz tel. 560-90-41. Kierownik Piotr Skalski.

    Dzięki "kolia" niestety koszty transportu z Bytoni do mnie są olbrzymie!!
    Problem już rozwiązałem - zamiast desek folia mam strasznie twardą gline i będe lał beton bezpośrednio w ławy.
  4. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Mam jeszcze pytanko! Czy do pozwolenia na budowe potrzebne są badania geologiczne gruntu - Sprawy papierkowe załatwia dla mnie firma (ja niestety nie mam tyle czasu aby samemu jeździć) i powiedziała że urząd gminy w Żukwie nie wyda pozwolenia bez tych badań. Oczywiście oni dysponują taką osobą która to wykona koszt 400zł + Vat. Czy ja jestem robiony w jajo i z biednej owieczki znowu prubują troche wełny ustrzyc czy to standard. Acha buduje sie w Baninie. Dzięki za odpowiedź.
  5. Zochna OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Zochna Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 5879
    Cytat Napisał Vondraczek
    Mam jeszcze pytanko! Czy do pozwolenia na budowe potrzebne są badania geologiczne gruntu - Sprawy papierkowe załatwia dla mnie firma (ja niestety nie mam tyle czasu aby samemu jeździć) i powiedziała że urząd gminy w Żukwie nie wyda pozwolenia bez tych badań. Oczywiście oni dysponują taką osobą która to wykona koszt 400zł + Vat. Czy ja jestem robiony w jajo i z biednej owieczki znowu prubują troche wełny ustrzyc czy to standard. Acha buduje sie w Baninie. Dzięki za odpowiedź.

    Z tego co pamietam to badania byly wymagane np przy przydomowej oczyszczalni sciekow- w kazdym razie ja robilam wlasnie ze wzgledu na oczyszczalnie. Nie wydaje mi sie zeby byly wymagane do pozwolenia na bud.
    pzdr
  6. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Rany ja prosty człowiek już zgupiałem - geotechniczne czy geologiczne!! Te sprawy papierkowe mnie dobijają. Co chwile coś teraz sie okazało że żeby zrobić przyłącza wodno kanalizacyjne musi być jakiś komitet mieszkańców Rany czy w tym kraju nie można czegoś załatwić od ręki idziesz mówisz i masz
  7. elmer FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    elmer Zarejestrowany: 21.10.2004 Posty: 119
    Cytat Napisał Vondraczek
    Mam jeszcze pytanko! Czy do pozwolenia na budowe potrzebne są badania geologiczne gruntu - Sprawy papierkowe załatwia dla mnie firma (ja niestety nie mam tyle czasu aby samemu jeździć) i powiedziała że urząd gminy w Żukwie nie wyda pozwolenia bez tych badań. Oczywiście oni dysponują taką osobą która to wykona koszt 400zł + Vat. Czy ja jestem robiony w jajo i z biednej owieczki znowu prubują troche wełny ustrzyc czy to standard. Acha buduje sie w Baninie. Dzięki za odpowiedź.
    W przypadku budowy domu jednorodzinnego takie badania nie są konieczne. Nie wiem jak to jest w przypadku oczyszczalni ścieków o której pisze Zochna.
  8. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Vondraczek,
    ja buduję w Tczewie, pozwolenie dostałam w czerwcu,czyli niezbyt dawno. W moim przypadku geotechniczne warunki posadowienia opracował projektant, który adoptował projekt gotowy i robił projekt zagospodarowania działki. Dom mam bez podpiwniczenia, bez szamba.Taki jest wymóg tutejszego Starostwa Powiatowego. Chodzi przede wszystkim o głębokość przemarzania gruntu i wysokość wód gruntowych, których znajomość jest konieczna do wyliczenia głębokości fundamentów.
    Pozdrawiam,
    Alunek
  9. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Słuchajcie po dzisiejzej wizycie pana od ogrodów, jeszcze nie moge dojsc do siebie Fakt robi cuda, ale za smao ukształtowanie terenu 17000( z nawieziona ziemia) to jak dla mnie zdecydowanie za duzo

    Szukam kogos od ogrodów, ale nie takich ulizanych takich co to nature beda przypominały własnie takich www.platanogrody.pl
  10. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał OLA.J.
    Gosia@ a masz jakieś namiary na tych od MarcinaU, w przyszłym tygodniu okaże się czy udało mi się sprzedać mieszkanie i jeśli tak to będzie mi sie dosyć spieszyło, do zrobienia mam płyty KG,w prace wykończeniowe, ewentyalnie tynki zewnętrzne i podbitkę jeśli nie wyjdzie z tymi od których mam dostać wycene
    Mam tylko kurcze nie wiem gdzie Jak Marcin nam nie pomoze, to zanurkuje w popierzyska
  11. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    czesc
    jestem nowy (troche smieszne to brzmi) sadze ze sprawy papierkowe mam juz za soba architekt konczy za tydzien poprawki do projektu papiery zgromadzone przylacza uzgodnione zostaly dwa papierki do odbioru w urzedzie w Pruszczu (wyjazd i odrolnienie) ekipa zamowiona przetarg w hurtowniach na materialy rozpisany (przeczytalem o bloczkach z Jagatowa za 2,20 wg majstra ktory bedzie mi budowal sa ok ale trzeba pilnowac zeby rowne i nie popekane przywozili zabieraja bez problemow)
    W pazdzierniku rusza moja budowa jescze tylko wymiana gruntu jakies 7 tys zł i rzucam sie w wir budowy. Codzinnie przejezdzam kolo mojej dzialeczki na rowerku w drodze do Gdanska i wyobrazam sobie moj dom w tych polach pełnych pokrzyw i innego ziela (obecnie nareszcie wykoszone)
    Pewnie bede mial mnóstwo pytań dotyczacych szczegółow budowy na razie najlepsza lektura jest murator nad ktorym slecze codziennie.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczow tych z trojmiasta i tych z poza
    CMyK
    ps ale najbardziej sie ciesze ze bede mial full miejsca dl moich trofci moze postawie zbiornik 1200 l tylko ile ogrzanie tego mnie bedzie kosztowac
  12. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Witaj CMYK,
    jestem rownież z grupy tych "nowych" ( na forum od marca ). Buduję w Tczewie. Aktualnie jestem na etapie ścian fundamentowych. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu swojego gniazdka.
    Alunek
  13. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Dorota_M
    Witam Was po baaardzo długiej przerwie.
    Niestety moja budowa została przełożona na następny rok. Wykonawca dał ciała i nie stawił się, chodzą słuchy, że robi na obcych landach. Pewna nie jestem .
    Jeśli byście słyszeli o dobrej i niedrogiej ekipie, to dajcie znać. Chociaż sama jużnie wiem, czy jest sens zaczynać jeszcze w tym roku. Średnio licząc budowa stanu surowego otwartego potrwa ok 2 - 3 miesiące, więc lekko licząc dachówkę kładliby w grudniu.
    Strasznie mi smutno.

    Nie rozumiem tylko, czemu wykonawca, z którym sięumówiłam nie dał znać, że nie przyjdzie do mnie na budowę, bo ... np bo nie. Ech, "Fachowcy".

    Pozdrowienia.
    Dorota, to ja Ciebie poszukiwałam.Pan Wenta zgubił Twój telefon W kazdym razie moja super ekipa( bez Pana Wenty, bo sie rodzielili, ale on i tak nie budował0 jest wolna za 2 tygodnie, ale podkreslam za tydodnie, bo mi płot musza zrobic.Sa szybcy, solidni, dokładni pelen zachwyt, a i uczciwi.Pan Jan0607862132
  14. kasia64 Lider FORUM (min. 2800)
    kasia64 Zarejestrowany: 09.08.2005 Posty: 4166
    HEJ!CMYK! witaj na polu wojny domowej!POWODZENIA!!!Trzymamy kciuki!My zaczynamy w przyszłym roku.
  15. bratki ELITA FORUM (min. 1000)
    bratki Zarejestrowany: 12.03.2004 Posty: 2512
    Cytat Napisał anekri
    Witam wszystkich
    Jestem na etapie wylewek i szukam namiarów.
    Mam na razie jedną propozycję- 22zł/m2 z materiałem, czy to jest dobra cena i do akceptacji??
    Z góry wielkie dzięki
    kiedys Kodi polecał: Kazimierz Wicki 684-91-27 lub 0693-379-089. Ceny byly nizsze ale to bylo dawno.
  16. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał gosia@
    Słuchajcie po dzisiejzej wizycie pana od ogrodów, jeszcze nie moge dojsc do siebie Fakt robi cuda, ale za smao ukształtowanie terenu 17000( z nawieziona ziemia) to jak dla mnie zdecydowanie za duzo

    Szukam kogos od ogrodów, ale nie takich ulizanych takich co to nature beda przypominały własnie takich www.platanogrody.pl
    Polecam ogrodnika, który dla mnie robił projekt ogrodu. Nie jest drogi. Chłopak jest młody, miłośnik tego co robi i przede wszystkim zna się na roślinach. Ja jestem zadowolony. I na pewno nie bierze taaaakich pieniędzy: Przemysław Borkowski: +48 888 330 148
  17. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał bratki
    Cytat Napisał anekri
    Witam wszystkich
    Jestem na etapie wylewek i szukam namiarów.
    Mam na razie jedną propozycję- 22zł/m2 z materiałem, czy to jest dobra cena i do akceptacji??
    Z góry wielkie dzięki
    kiedys Kodi polecał: Kazimierz Wicki 684-91-27 lub 0693-379-089. Ceny byly nizsze ale to bylo dawno.
    Do wylewek bezapelacyjnie polecam Toporka - Mistrz świata od wylewek. Już o tym pisałem ostatnio. Jak mi mówił telefoniczne, jego referencje to 1,5 miliona m2 wylewek
  18. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał bratki
    kiedys Kodi polecał: Kazimierz Wicki 684-91-27 lub 0693-379-089. Ceny byly nizsze ale to bylo dawno.
    Dzięki - sprawdzę ten namiar

    cmyk cięszę się, że w końcu na forum mam sąsiada
  19. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Pan Toporek rzucił cenę ok 27 zł/m2 - czy tyle płaciliście?
  20. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Gosia@ piękne te ogródki, no to poczekam na Marcina U może cos pomoże, w końcu znalazłam kogoś do tynków zewnętrznych, czy 12 zł m to dobra cena, no i poszukuje w postu na temat tynku niesczęsnego chyba caparola z Bata (zgubiłam kartke )
Pokaż wyniki od 9861 do 9880 z 21872