dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał wrk
    >60k pln za dachowke

    >ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr

    Albo ja czegoś nie rozumiem, albo Ty masz 1,5 tyś m2 dachu... albo liczone z materiałem, albo chciałeś napisać 60zł/m2, albo nie wiem... Ja za robociznę łaty-folia-blachodachówka-obróbki-rynny 300m2 dałem 12 tyś zł.
    Sluchaj moja ekipa chce za wiezbe 30zl za mkw czyli to koszt 7500
    za deskowanie 30zl mkw czyli koszt 7500

    gosc od dachowki zaspiewal 60zl za mkw czyli to koszt 15000
    razem za dacho-robocizne 30 000
    POWARIOWALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Witam
    Czy 10000 za wymurowanie kondygnacji domu wraz z plyta to duzo?
    prosze o opinie budujacych w roku 2008

    Z gory dzieki pozdrawiam daro31ie


    WESOLYCH SWIAT!!!!!!! DLA WSZYSTKICH BUDUJACYCH
  3. Iwona&Jacek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iwona&Jacek Zarejestrowany: 22.08.2007 Posty: 26
    Cytat Napisał daro31ie
    Witam
    Czy 10000 za wymurowanie kondygnacji domu wraz z plyta to duzo?
    prosze o opinie budujacych w roku 2008

    Z gory dzieki pozdrawiam daro31ie


    WESOLYCH SWIAT!!!!!!! DLA WSZYSTKICH BUDUJACYCH
    Zależy od wielkości domu. Buduję dom w groszku 3 z Archonu pow. uż. ok. 190m2. Za murowanie parteru domu i garażu (ściany konstrukcyjne) wraz z murowaniem kominów i stropem teriva zapłaciłem 15 tys.
  4. wrk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrk Zarejestrowany: 20.12.2007 Posty: 250
    Czyli jednak pomyłka w piśmie "60zl za mkw " to nie to samo co "60k pln za dachowke". 60zł za mkw to wg mnie po prostu drogo. Dzwoniąc dwa miesiące temu do kilku dekarzy z "białej listy trójmiasto" słyszałem ceny od 38zł do 50zł za mkw za całe pokrycie z rynnami.

    Nie mam tyle kasy aby płacić 60 czy nawet 50zł/m2, zdecydowałem się na 38zł/m2. Ekipa polecana, szybka, sumienna, umowa spisana, gwarancja. Zrobione. Jestem zadowolony.

    A jeżeli chodzi o zmiany ceny robocizny, to jeżeli tylko chce się poszukać, to widać, że ceny zdecydowanie spadają. W każdym razie za wiele rzeczy płacę taniej niż opisują to forumowicze z 2007/2008.
  5. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    [quote="wrk"]Czyli jednak pomyłka w piśmie "60zl za mkw " to nie to samo co "60k pln za dachowke". 60zł za mkw to wg mnie po prostu drogo. Dzwoniąc dwa miesiące temu do kilku dekarzy z "białej listy trójmiasto" słyszałem ceny od 38zł do 50zł za mkw za całe pokrycie z rynnami.

    Nie mam tyle kasy aby płacić 60 czy nawet 50zł/m2, zdecydowałem się na 38zł/m2. Ekipa polecana, szybka, sumienna, umowa spisana, gwarancja. Zrobione. Jestem zadowolony.

    A jeżeli chodzi o zmiany ceny robocizny, to jeżeli tylko chce się poszukać, to widać, że ceny zdecydowanie spadają. W każdym razie za wiele rzeczy płacę taniej niż opisują to forumowicze z 2007/2008.[/quot38

    38 zl to cena calkowita tzn zawiera postawienie wiezby, deskowanie i dachowka??????????
  6. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Wrk masz prosty spadzisty dach, a daro31ie skomplikowany i stąd różnica w cenie.
  7. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Witam ponownie

    Ile placiliscie za przylaczenie wody do waszej budowy?. U mnie odleglosc od rury 110 to ok 10m wiec nie powinno byc bardzo drogie.
    Czy musze wykonac projekt tego przylacza , czy tez wystarcza uzgodnienia i projekt adaptacji dzialki wraz z naniesionymi przylaczeniami mediow.
    Moze macie jakies namiary na osoby zajmujace sie taki,i sprawami.
    bede bardzo wdzieczny za pomoc
    Z powazaniem daro31ie

    a nie dodalem miejscowosc Gdansk
  8. wrk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrk Zarejestrowany: 20.12.2007 Posty: 250
    >38 zl to cena calkowita tzn zawiera postawienie wiezby, deskowanie i dachowka??????????

    Nie. Tak jak pisałem wcześniej, to była robocizna za: łaty, kontrłaty, folię, blachodachówkę, obróbki i rynny.

    >Ile placiliscie za przylaczenie wody do waszej budowy?.

    2300zł za 80m w opcji full - czyli firma zaprzyjaźniona z dostawcą wody, płacę, czekam 6h i odkręcam kurek Można to było zrobić za pół ceny...

    >Czy musze wykonac projekt tego przylacza

    Ja miałem projekt, który był zgłoszony do rozpoczęcia robót niezależnie od PnB. Kosztował 500zł. Możliwe, że można prościej...
  9. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    dziekuje za pomoc wrk
    pozdrawiam daro31ie
  10. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Witam.

    Gdzie w okolicy Trójmiasta a najlepiej Pruszcza Gd. znajdę hurtownię z akcesoriami do instalacji odgromowej?
    Macie jakieś namiary?

    Pozdrawiam
  11. bizon301 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bizon301 Zarejestrowany: 16.12.2006 Posty: 79
    Boczna od Siennickiej jadąc w stroną Przeróbki po lewej stronie, zdaje się to bedzie ul.Wiesława. Tam jest Centrostal, i tam dostaniesz wsio do odgromówki, nawet nieco taniej bo to hurtownia.

    A ja mam pytanko: Gdzie w tym radosnym 3-mieście dostanę płytę KG zespoloną tj. podszyta styropianem?
  12. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Cytat Napisał daro31ie
    Witam ponownie

    Ile placiliscie za przylaczenie wody do waszej budowy?. U mnie odleglosc od rury 110 to ok 10m wiec nie powinno byc bardzo drogie.
    Mialem ekipe bardzo dobra i wyszlo mi 3.500 PLN za niecale 20 m (z materialem: zasuwa, rura PE, zawory kulowe, wykopanie itp.)

    Cytat Napisał daro31ie
    Czy musze wykonac projekt tego przylacza , czy tez wystarcza uzgodnienia i projekt adaptacji dzialki wraz z naniesionymi przylaczeniami mediow.
    Musisz miec projekt, zlozony w Saur N.G. i przez nich zatwierdzony, dopiero wtedy mozna przystepowac do budowy po wczesniejszym zgloszeniu rozpoczecia prac w Saur N.G. Gdzie musisz jako inwestor stwaic sie z wykonawca i jego kwitami - uprawnieniami.
    Takze to nie takie chop siup

    Pozniej odbior instalacji przylacza i badanie probki wody (194 PLN w laboratorium Saur N.G.). Pozniej juz po uzyskaniu dobrej probki wody podlaczenie licznika wody i szlus......

    Jesli cosik posiadam namiary rowniez na rzetelnego wykonawce przylacza gazowego.
  13. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Witam ponownie
    Poszukuje osoby ktora w rozsadnej cenie wykona projekt przylaczenia wody i kanalizacji.
    na bialej liscie polecany jest Pan Klawitera.tel 56829389
    niestety tel jest bledny
    Ile placiliscie za taki projekt?
    z gory dzieki i pozdrawiam daro31ie
  14. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    Cytat Napisał daro31ie
    Witam ponownie
    na bialej liscie polecany jest Pan Klawitera.tel 56829389
    niestety tel jest bledny
    Pewnie poprawny jest 058/6829389. tak sobie wymyslilam
  15. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Nie polecam tego projektanta......powinien juz byc na emeryturze - zasluzonej.
    Popelnia kardynalne bledy. Szkoda Waszego czasu i nerwow.
    Sugeruje go "sciagnac" z bialej listy.
    Niekoniecznie nalezy go przenosic na "czarna".....ale nie nadaje sie juz do wspolczesnych realiow.
  16. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Cytat Napisał greg29
    Nie polecam tego projektanta......powinien juz byc na emeryturze - zasluzonej.
    Popelnia kardynalne bledy. Szkoda Waszego czasu i nerwow.
    Sugeruje go "sciagnac" z bialej listy.
    Niekoniecznie nalezy go przenosic na "czarna".....ale nie nadaje sie juz do wspolczesnych realiow.
    Dlaczego
  17. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cytat Napisał greg29
    Nie polecam tego projektanta......powinien juz byc na emeryturze - zasluzonej.
    Popelnia kardynalne bledy. Szkoda Waszego czasu i nerwow.
    Sugeruje go "sciagnac" z bialej listy.
    Niekoniecznie nalezy go przenosic na "czarna".....ale nie nadaje sie juz do wspolczesnych realiow.
    U mnie robił projekt przyłącza gazu, wody i nie było żadnych problemów
  18. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Hmmm...jesli tak uwazacie.....u mnie popelnil kardynalne, dziecinne bledy, zenujace jest to ze chyba sam sie zakrecil.....
    robil projekt - szkolny - ok. 6 m-cy.
    Do tego na projekcie powprowadzal takie zmiany, ze kiedy sie przegladalo ten projekt to nie wygladalo profesjonalnie.
    Nikogo nie chce oczercniac i nikomu "nakopac" ale pisze obiektywne odczucie czlowieka ktory zkorzystal z tych "uslug" i przez to przesunelo mi zalatwienie przylaczy do domu.
    Tak niestety to wyglada.....
    Pamietajcie, cena nie znaczy jakos i "na czas".
    Pozdrawiam i Odradzam.
  19. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cytat Napisał greg29
    Hmmm...jesli tak uwazacie.....u mnie popelnil kardynalne, dziecinne bledy, zenujace jest to ze chyba sam sie zakrecil.....
    robil projekt - szkolny - ok. 6 m-cy.
    Do tego na projekcie powprowadzal takie zmiany, ze kiedy sie przegladalo ten projekt to nie wygladalo profesjonalnie.
    Nikogo nie chce oczercniac i nikomu "nakopac" ale pisze obiektywne odczucie czlowieka ktory zkorzystal z tych "uslug" i przez to przesunelo mi zalatwienie przylaczy do domu.
    Tak niestety to wyglada.....
    Pamietajcie, cena nie znaczy jakos i "na czas".
    Pozdrawiam i Odradzam.
    Ja tam nie wiem na czym polega profesjonalizm/nieprofesjonalizm wykonania projektu przyłącza czytaj kilku kresek, ale p. Klawitter zrobił to błyskawicznie (2-3 tygodnie) i za śmiesznie niską cenę. Bez problemów wszystko pozałatwiał w SNG oraz Gazowni. Ja tam jestem bardzo zadowolony.
  20. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    witam
    Projekty to jedno ale wykonanie przylaczy to nastepny problem.
    Wczoraj dzwonilem do goscia ktory zajmuje sie woda i zaspiewal sobie 150pln za metr + koszty materialu.
    Uwazam ze to bardzo drogo.
    Co sadzicie o tym?
    Moze ktos z was zna osobe nie bujajaca w oblokach tylko stojaca na ziemi z rozsadnymi cenami.
    Bede bardzo wdzieczny.

    Na Nowy Rok życze Wszystkim budujacym pomyślności, potęgi miłości, siły młodości, samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil
    daro31ie
Pokaż wyniki od 18861 do 18880 z 21872