dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Słomka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Słomka Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 70
    A ja mam tego samego cieślę, co evie_ei
  2. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    Cytat Napisał Izulek
    Potrzebuję ziemi na trawnik, takiej wiecie, czarnej, fajnej. W jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić? Macie jakieś namiary?
    Na mysl mi przychodzi ta firma,wlasciciel posiada sprzety i ekipe do ukladania kostki,sam przywozi piach zabiera smieci z budowy,to warto tez spytac o przywoz ziemi

    Wrzos - Usługi Pogrzebowe
    Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 61, tel. (05 683-55-55; 683-26-48; 0602-287-158
  3. Izulek ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek Zarejestrowany: 04.07.2007 Posty: 1291
    Cytat Napisał rybkin
    Cytat Napisał Izulek
    Potrzebuję ziemi na trawnik, takiej wiecie, czarnej, fajnej. W jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić? Macie jakieś namiary?
    Na mysl mi przychodzi ta firma,wlasciciel posiada sprzety i ekipe do ukladania kostki,sam przywozi piach zabiera smieci z budowy,to warto tez spytac o przywoz ziemi

    Wrzos - Usługi Pogrzebowe
    Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 61, tel. (05 683-55-55; 683-26-48; 0602-287-158
    No nie o tym nie pomyślałabym
  4. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    ja rownalem dzialeczke sobie z ich pomocom,jak ci pan daje wizytowke na pozdniej,tez mialem mieszane uczucia
  5. YAROK SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YAROK Zarejestrowany: 05.04.2008 Posty: 27
    Cytat Napisał sviola
    czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:
    http://www.allegro.pl/item694847901_...trojmiast.html

    czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?
    witajcie to jest artmar z gdynii, my kupilismy od nich pustaki byly oryginalne w transporcie sie troche potluklo ale dostalismy rekompensate, najlepiej dzwonic do nich na stacjonarny lub komorkowy. Troche problemow z komunikacja

    ale ceny dosc dobre

    pozdrawiam
  6. tazz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tazz Zarejestrowany: 01.06.2007 Posty: 54
    Cytat Napisał Izulek
    Cytat Napisał rybkin
    Cytat Napisał Izulek
    Potrzebuję ziemi na trawnik, takiej wiecie, czarnej, fajnej. W jakiej cenie i gdzie najlepiej kupić? Macie jakieś namiary?
    Na mysl mi przychodzi ta firma,wlasciciel posiada sprzety i ekipe do ukladania kostki,sam przywozi piach zabiera smieci z budowy,to warto tez spytac o przywoz ziemi

    Wrzos - Usługi Pogrzebowe
    Pruszcz Gdański, ul. Grunwaldzka 61, tel. (05 683-55-55; 683-26-48; 0602-287-158
    No nie o tym nie pomyślałabym
    no a kto ma sie lepiej znac na ziemi, jak nie ci Panowie... ;]
  7. wicio69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wicio69 Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 25
    Cytat Napisał sviola
    czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:
    http://www.allegro.pl/item694847901_...trojmiast.html

    czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?
    Kwestia ceny za transport, cena za pustak dobra. Wyspa Sobiszewska to kawałek drogi z Gdyni.
  8. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał YAROK
    Cytat Napisał sviola
    czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:
    http://www.allegro.pl/item694847901_...trojmiast.html

    czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?
    WITAJCIE TO JEST ARTMAR Z GDYNII, MY KUPILISMY OD NICH PUSTAKI BYLY ORYGINALNE W TRANSPORCIE SIE TROCHE POTLUKLO ALE DOSTALISMY REKOMPENSATE, NAJLEPIEJ DZWONIC DO NICH NA STACJONARNY LUB KOMORKOWY. TROCHE PROBLEMOW Z KOMUNIKACJA

    ALE CENY DOSC DOBRE

    POZDRAWIAM
    Warto sprawdzić Połomskiego w Małkowie, kupowaliśmy poroterm gdzieś kw/maj po 5,60, ale zapowiadał podwyżkę.
  9. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    Witam Budujących! To mój pierwszy post ale obserwuję forum już od kilku miesięcy, a biała lista wykonawców dała mi nadzieję, że może jednak uda nam się przebrnąć przez piekło zwane budową domu bez utraty zmysłów

    Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję
  10. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał Malgorzatka
    Witam Budujących! To mój pierwszy post ale obserwuję forum już od kilku miesięcy, a biała lista wykonawców dała mi nadzieję, że może jednak uda nam się przebrnąć przez piekło zwane budową domu bez utraty zmysłów

    Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję
    Witam

    Ja za SSO płace 51 tys. Dom podpiwniczony 170m2 + 70m2 piwnica
    Pozdrawiam daro31ie
  11. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    daro31ie dzięki za odpowiedź. Skoro nasza chałupka niepodpiwniczona i duuużo prostsza niż Twoja to powinno być jeszcze taniej. Jeżeli jestes zadowolony ze swojej ekipy czy mogłbys podać mi jej namiary na priv? Z góry dziękuję
  12. Mariola11 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mariola11 Zarejestrowany: 01.07.2008 Posty: 142
    Cytat Napisał Słomka
    W tartaku zamówiłam:
    - materiał na więźbę, bo mój cieśla jest z ekipy, która wykonuje stan surowy, więc miałam to zakontraktowane wcześniej - ale mają też swoich...
    - pokrycie dachu, orynnowanie i akcesoria + robocizna (mają kilka współpracujących ekip, ale mój KierBud widział robotę i wybrał Rysia Króla - nie tylko dlatego, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki

    Cenowo byli porównywalni z Ambitem (też dają materiał z robocizną).
    Pytałam na forum, kilka osób poleciło także tę hurtownię ale ja, kierując się "kobiecą intuicją", wybrałam Tartak.

    czy nie żałuję - powiem w połowie września, jak mi skończą dach

    Na razie przywieźli więźbę - wszystko zgodne z założeniami, deski heblowane i zaimpregnowane w kąpieli długotrwałej
    Mój dach w całości jest z Sulęczyna. Dachówkę kładł pan Rysio Król. Szło powolutku, ale na usprawiedliwienie mogę powiedziec, że była póżna jesień i zima (aura nie sprzyjała). Za to jeśli chodzi o jakoś pracy pana Rysia - to górna półka . Godny polecenia. Sulęczyno współpracuje z różnymi ekipami dekarzy i cieśli. Na temat moich cieśli nie chcę się wypowiadać. Konstrukcyjnie dach ok., ale z powodu tych panów miałam "jazdę" aż do końca kwietnia (od października). Podobno tartak z nimi już nie współpracuje. Do kierownictwa, z którym podpisywałam umowę, nie mogę mieć zastrzerzeń. Robili, co mogli, by jakoś sprawy załatwić, mam nadzieję , że z dobrym skutkiem . Ja mam nadzieję zamieszkać za jakiś miesiąc i wiem już, że ekipy z białej listy, a nawet z polecenia znajomych czy innych fachowców też czasem nawalają. Zwłaszcza jak Inwestor wysoko stawia poprzeczkę i oczekuje wysokiej jakości pracy. Dobre ekipy różnią się od innych sposobem reagowania na uwagi Inwestora, odbieraniem telefonów, poszukiwaniem najlepszych rozwiązań w razie konfliktowej sytuacji i tego Tartakowi nie można odmówić. No i współpracują z panem Rysiem .
    Powodzenia, cierpliwości i stalowych nerwow życzę wszystkim, którzy są na początku drogi do wymarzonego domu.
  13. Słomka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Słomka Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 70
    Cytat Napisał Malgorzatka
    Witam Budujących! To mój pierwszy post ale obserwuję forum już od kilku miesięcy, a biała lista wykonawców dała mi nadzieję, że może jednak uda nam się przebrnąć przez piekło zwane budową domu bez utraty zmysłów

    Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję
    Za SSO płacę 55 tys. netto - dom spory, niepodpiwniczony, dach dwuspadowy, 270 m2 użytkowej, 400 m całkowitej z garażem...
    Ale negocjacje były mordercze...

    Mariola11 - lejesz miód w moje serce

    Teraz ja zapytam Szanownych Forumowiczów:
    jakie ceny obowiązują aktualnie na wykonanie elewacji zewn. - styropian, tynk, etc + miejscami płytki z kamienia oraz położenie podbitki drewnianej?
  14. JACUŚ STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JACUŚ Zarejestrowany: 19.10.2008 Posty: 435
    Witam
    Poszukuje sprawdzonej ekipy do wykonania drewnianej podbitki.
  15. boratom ELITA FORUM (min. 1000)
    boratom Zarejestrowany: 08.08.2009 Posty: 1501
    Dzień dobry! Chcielibyśmy dołączyć do waszej społeczności, mieszkamy w małej wiosce 35 km na poł-zach od Gdańska. Czy dobrze trafiliśmy?
  16. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał boratom
    Dzień dobry! Chcielibyśmy dołączyć do waszej społeczności, mieszkamy w małej wiosce 35 km na poł-zach od Gdańska. Czy dobrze trafiliśmy?
    Dobrze!!!
    Witam i zapraszam do pisania postow
  17. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    Słomka, dziękuję za odpowiedź. Czy Twoja ekipa jest warta polecenia? Jeżeli tak to czy mogę się usmiechnąć o kontakt?
  18. bookman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bookman Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 31
    Planujemy rozpocząć budowę w marcu przyszłego roku w Żukowie, obecnie jestem na etapie poszukiwań ekipy do sso. Namiary biorę oczywiscie z białej listy. No i tu pytanie: rozstrzał cen jest niemożliwy, jedna ekipa za etap od ław do dachu zawołała 68 tys (bez materiałów oczywiscie), druga 40 tys Powierzchnia do zam. 147m2+garaż 37m2, budynek prosty jak domek dla lalek, dach dwuspadowy, nawet okien połaciowych w nim nie ma. Czy mi się tylko wydaje że 68tys to dużo czy może 40tys to mało? Wiem, że pytanie o cenę może nie mieć wiele sensu bo każdy dom inny, ale można prosić o jakies wskazówki cenowe z okolic Trójmiasta? Z góry dziękuję
    Ja szukałam z 2 miesiące ekipy budowlanej, część buła z forum, część polecona przez znajomych a niektóre namierzone na budowach. Rozrzut cenowy za SSO był od 40tys do 90tys za dom 250m2 pow użytkowej. Szukaliśmy jednak fachowców znających się na murowaniu Silki i nie stroniących od nowinek. Oczywiście takich, którzy nie będą się krzywili kiedy mówię o energooszczędności itp.
    Było dużo ekip, które na etapie wyceny mówiły że oczywiście budują z silikatów, a potem próbowało mnie nakłonić do ich ulubionych materiałów, patrz beton komórkowy. Dlatego zdecydowaliśmy się na ekipę trochę droższą 42 tys bez dachu, ale z doświadczeniem w Silce. Zobaczymy co pokaże rzeczywistość. Mam nadzieje, że się nie zawiodę.

    Ruszamy w środę.
  19. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    Witamy!


    Cytat Napisał boratom
    Dzień dobry! Chcielibyśmy dołączyć do waszej społeczności, mieszkamy w małej wiosce 35 km na poł-zach od Gdańska. Czy dobrze trafiliśmy?
  20. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    Bookman, dzięki za odpowiedź... I powodzenia! Trzymam kciuki, żeby budowa przebiegła gładko (Czy dobrze rozumiem, że budujesz dom energooszczędny? My też mamy taki w planach.) A trochę ci zazdroszczę, też już bym chciała być na etapie działań, to myslenie mnie zabija... Własnie zaczynam dochodzić do wniosku, że tak jak ty nie będę się spieszyć z ekipą, tylko dam sobie czas na wybór takiej "the best". Jeżeli ktos ma ekipę godną polecenia i tak jak pisze bookman, nie stroniącą od nowinek, to bardzo proszę o namiary.
Pokaż wyniki od 19841 do 19860 z 21872