dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. JACUŚ STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JACUŚ Zarejestrowany: 19.10.2008 Posty: 435
    Dzieki za namiary
  2. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    punkt widzenia inwestora rozumiem - sama szukam jak najtańszych i jednocześnie wysokojakościowych produktów i uslug. Swiadectwo na allegro - czemu nie?- jesli ktos traktuje je jako niepotrzebny swistek a nie rzetelnie policzony dokument, opracowany na podstawie wizji lokalnej, w regulaminowym terminie wyslany do MI, odpowiednia ilosc lat przechowywany, na który - jesli zechce- otrzyma fakturę VAT - wowczas moze warto szukac w swojej okolicy, albo w jakiejs wiarygodnej bazie certyfikatorow. Pewnie nie bedzie az tak tanio jak na allegro, ale...
  3. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał anSi
    punkt widzenia inwestora rozumiem - sama szukam jak najtańszych i jednocześnie wysokojakościowych produktów i uslug. Swiadectwo na allegro - czemu nie?- jesli ktos traktuje je jako niepotrzebny swistek a nie rzetelnie policzony dokument, opracowany na podstawie wizji lokalnej, w regulaminowym terminie wyslany do MI, odpowiednia ilosc lat przechowywany, na który - jesli zechce- otrzyma fakturę VAT - wowczas moze warto szukac w swojej okolicy, albo w jakiejs wiarygodnej bazie certyfikatorow. Pewnie nie bedzie az tak tanio jak na allegro, ale...
    Ansi - a mąż ma kamerkę termo? Bo teoretyczne liczenie to...
    Ale jeśli ma to myślę, że chętnie z nim pogadam.
  4. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cytat Napisał anSi
    (...) Swiadectwo na allegro - czemu nie?- jesli ktos traktuje je jako niepotrzebny swistek a nie rzetelnie policzony dokument, opracowany na podstawie wizji lokalnej, w regulaminowym terminie wyslany do MI, odpowiednia ilosc lat przechowywany, na który - jesli zechce- otrzyma fakturę VAT - wowczas moze warto szukac w swojej okolicy, albo w jakiejs wiarygodnej bazie certyfikatorow. Pewnie nie bedzie az tak tanio jak na allegro, ale...
    A dlaczego twierdzisz, że ŚE z allegro są nierzetelnie policzone, nie są wysyłane na czas do MI albo nie pochodzą "od wiarygodnych" certyfikatorów. Wizja lokalna, czemu ona służy i jaki ma wpływ na wynik obliczeń ?
  5. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Tak tylko gdybam...i daje mi do myslenia tempo wykonywanych swiadectw, zwaszcza ze na odleglosc, ze przez dokumentacje wypadaloby sie przynajmniej solidnie przekopac...i cos tam jednak policzyc....No ale przeciez nikogo do niczego nie zmuszam,kazdy ma to, co chce miec, a czynnik finansowy i tak dla przecietnego Kowalskiego jest najwazniejszym argumentem. Wizualnie swiadectwa i te z allegro i te na podstawie lokalnej wizji robione niczym sie pewnie nie roznia. Na FM jest trohe informacji na ten temat, wiec nie zasmieam wiecej watku
  6. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał Mały
    ...
    Ansi - a mąż ma kamerkę termo? ...
    Ale jeśli ma to myślę, że chętnie z nim pogadam.
    Mały - ze zacytuję z innego forum - sama taka madra nie jestem
    Ale po co Ci kamera termowizyjna? Największy pożytek z niej to narobienie sobie fajnych zdjęć, jak lubisz zimowe spacery o 3 rano na 20 - stopniowym mrozie Bo do audytu to jest dość średnio przydatna...... No moze jedynie do badania wad izolacji, pooglądania sobie mostków cieplnych (natomiast zeby coś konkretnego pomierzyć to muszą byc specjalne warunki: silny i stabilny mróz, nad samym ranem (aby wyników nie zakłócało nagrzewanie ścian od promieniowania słonecznego i bezwładnosć cieplna - no więc w czasie zeszłorocznej zimy... nie zrobiłbyś żadnego użytecznego pomiaru...

    No i odpowiedz na pytanie Twe - niestety raczej nie ma szans na pogaduszki...
  7. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał Mały
    ...
    Ansi - a mąż ma kamerkę termo? Bo teoretyczne liczenie to...
    Ale jeśli ma to myślę, że chętnie z nim pogadam.
    Mały - ze zacytuję z innego forum - sama taka madra nie jestem
    Ale po co Ci kamera termowizyjna? Największy pożytek z niej to narobienie sobie fajnych zdjęć, jak lubisz zimowe spacery o 3 rano na 20 - stopniowym mrozie Bo do audytu to jest dość średnio przydatna...... No moze jedynie do badania wad izolacji, pooglądania sobie mostków cieplnych (natomiast zeby coś konkretnego pomierzyć to muszą byc specjalne warunki: silny i stabilny mróz, nad samym ranem (aby wyników nie zakłócało nagrzewanie ścian od promieniowania słonecznego i bezwładnosć cieplna - no więc w czasie zeszłorocznej zimy... nie zrobiłbyś żadnego użytecznego pomiaru...
  8. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Sorki, ale ten cycat pisał ktoś nie mający zielonego pojęcia o czym pisze. Audyt powinien być prawdziwy. Ale co nam po jego "prawdziwości" wyliczonej na podstawie informacji uzyskanej od klienta-inwestora. A wizja lokalna? A co prujecie mury, żeby sprawdzić co i jak? Za pomocą kamerki można dość dokładnie policzyć jak ma się teoria do rzeczywistości. A, że nad ranem... to chyba raczej byłby kłopot audytora , a nie mój?
    Chodzi o bzdurny "dodatek" do odbioru domu, mający nam dać... no własnie co?
    Chcąc mieć energooszczędny dom mieszczący się w granicach tolerancji "urzędowych obliczeń" sam o to zadbam. I nie potrzeba mi prawnie narzuconej makulatury.
    Nie to żebym negował umiejętności Twojego męża, a tylko cenę za ten idiotyczny świstek realnie wart tyle co parę kartek papieru oraz tuszu na nim.
    Ale nie twórzmy offtopa - było to już nie raz wałkowane na forum. Zarówno za jak i przeciw.
  9. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Ok, nie polemizuje, bo sie nie znam, tel. do malza podalam Ale audyt a certyfikat to z grubsza biorac zupelnie inne bajki I tez jako polonistka jestem sklonna sadzic, ze kilka stron papieru, tfu...certyfikatu to moge sobie sama za darmo wyprodukować, A co ? Polak potrafi Dajcie mi tylko wzór A drzewiej to ludzie bez projektow budowali, architekci z dyplomami po świecie nie chadzali i tez bylo dobrze. A teraz - licza sobie jak za zboe za te swoje projekty

    A tak calkiem powaznie to mysle, ze rynek wymusi prdzej czy pozniej, ze takie swiadectwa za darmo razem z projektami budowlanymi beda dawali. Bo teznie rozumiem pocośiwadectwo przy odbiorze budynku. Przys sprzedazy czy kupnie domu zainteresowanysam zabiegałby o rzetelne śiwiadectwo. A poki jest to tylko dodatek do kozucha to mamy co mamy. Isorki, ale nie wierzę, ze ktoś bez odpowiedniego wykształcenia technicznego potrafi po kursie jedynie rzetelnie policzyć te wszelkie mostki, przegrody i insze - dla mnie tajemnicze parametry - t
  10. madziaaa1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madziaaa1 Zarejestrowany: 31.03.2009 Posty: 2
    Witam

    A czy moglibyście polecić kogoś najlepiej z terenu Gdańska,kto zajmuje się cyklinowaniem, odświeżaniem parkietów. Będę wdzięczna za jakieś info. Szukałam na forum ale jakoś bezskutecznie... Z góry dziękuje za pomoc.
    pozdrawiam
  11. Marlena&Marcin DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Marlena&Marcin Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 608
    Cytat Napisał muzykant
    Poszukuję ekipy do stanu surowego, zaczynam wiosną 2010. Budowa w Koleczkowie. Dom parterowy z poddaszem, Pow.użytkowa 175m^2, dach 2-spadowy z lukarną, częściowe podpiwniczenie.

    Właśnie będę przejglądał poprzednie strony tego wątku i dzwonił do tych, których tu polecacie. Była też chyba "Biała lista" - muszę poszukać.

    Jak to jest aktualnie z tymi ekipami? Ciężko znaleźć? Wiosna zaklepana?
    p. Jacek 506051021
    Polecam, budował nam domek, sprawnie, szybko, czysto - fachowiec co zna się na rzeczy. Na białej liście go również znajdziesz. http://www.dom-bud.afr.pl/
  12. Słomka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Słomka Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 70
    Cytat Napisał Marlena&Marcin
    Cytat Napisał muzykant
    Poszukuję ekipy do stanu surowego, zaczynam wiosną 2010. Budowa w Koleczkowie. Dom parterowy z poddaszem, Pow.użytkowa 175m^2, dach 2-spadowy z lukarną, częściowe podpiwniczenie.

    Właśnie będę przejglądał poprzednie strony tego wątku i dzwonił do tych, których tu polecacie. Była też chyba "Biała lista" - muszę poszukać.

    Jak to jest aktualnie z tymi ekipami? Ciężko znaleźć? Wiosna zaklepana?
    p. Jacek 506051021
    Polecam, budował nam domek, sprawnie, szybko, czysto - fachowiec co zna się na rzeczy. Na białej liście go również znajdziesz. http://www.dom-bud.afr.pl/

    Dorzucam swój grosik do puli p.Jacka Szymichowskiego
    Pisałam o nim już kiedyś - teraz, po skończeniu SSO mogę tylko sobie gratulować, że właśnie jego i jego 11-osobową ekipę wybraliśmy.
    Nadal przyjeżdża, kiedy prosimy go o jakieś zmiany (nie wszystko dało się wcześniej przewidzieć), kąty proste były w każdym miejscu, jakość wykonania - wysoka.
    Gdybym miała budować kiedyś jeszcze - to właśnie z nimi

    A.
  13. gusia7922* SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gusia7922* Zarejestrowany: 13.07.2009 Posty: 18
    Na gwałt potrzebny kierownik budowy z okolic Wejherowa,Pucka.Niedrogi i dobry lecz nie czepialski (pewnie takiego nie znajdę) ;0)
  14. sailor_ro ELITA FORUM (min. 1000)
    sailor_ro Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 1191
    Gusia priv
  15. gusia7922* SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gusia7922* Zarejestrowany: 13.07.2009 Posty: 18
    Cytat Napisał Waldank
    Witam
    Mam po zakończeniu do odsprzedania rozdzielnie i skrzynkę z gniazdami oraz 17 m. kabla , wszystko kupowałem od Energii i ich ekipa mi zakładala, więc całość spełnia ich normy.
    pozdrawiam
    Witam .Czy oferta sprzedaży skrzynki jeszcze aktualna ?Jaki jest koszt ?
  16. L_Zappa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    L_Zappa Zarejestrowany: 19.02.2009 Posty: 52
    Witam,
    pozostały mi 3 odcinki (1m) wkładu kominowego Schiedel oraz jeden pustak do systemu. Oddam za 2/3 ceny!
    Więcej info na prv
  17. YAROK SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YAROK Zarejestrowany: 05.04.2008 Posty: 27
    Witam

    prosze forumowicze podajcie namiary na hurtownie instalacyjo hydrauliczną,

    potrzebuje zrobic zakupy na instalacje domu jednorodzinnego.

    podrugie jakie sa wasze opinie na temat jakosci materiałów w "molochach"
    czyli castrama, leroy, obi ,practiker?
    czy warto w nich kupować?

    pozdrawiam
    Jarek
  18. YAROK SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YAROK Zarejestrowany: 05.04.2008 Posty: 27
    Cytat Napisał tromba
    Cytat Napisał L.E.FemFem
    Co robicie ze śmieciami pobudowlanymi? Zastanawiam się czy jakbym wynajął wywrotkę i zawiózł to na Szadółki, to przyjmą i za ile? Czy ktoś z Was tak robił?
    Palić co się da. Resztę pakować w worki i wywozić partiami.
    Większych odpadów na razie nie mam.
    Witam
    z tego co wiem to do Pół tony na szadólkach jest zadarmo

    pozdrawiam
  19. raffran ELITA FORUM (min. 1000)
    raffran Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 2666
    Cytat Napisał YAROK
    Witam

    prosze forumowicze podajcie namiary na hurtownie instalacyjo hydrauliczną,

    potrzebuje zrobic zakupy na instalacje domu jednorodzinnego.

    ................................
    pozdrawiam
    Jarek
    Nasz hydraulik zaopoatrywal sie w skladzie "Kolanko" w Chwaszczynie.
    Natomiast sam osprzet, armature i takie tam inne kupowalismy w "Raab Karcher"na ul.Polnocnej w Gdyni.
  20. JACUŚ STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JACUŚ Zarejestrowany: 19.10.2008 Posty: 435
    gusia, mam do sprzedania rozdzielnie budowlana, na murowanym fundamecie, w srodku jest ,tablica licznikowa, dwa gniazda 230 v i jedno gniazdo silowe, no i oczywiscie roznicowka i zabezpieczenia.
    Cena poszla na priva
Pokaż wyniki od 20021 do 20040 z 21872