dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Ale dzisiaj cisza....czy wszyscy wymarli???

    pozdr..G
  2. kores FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kores Zarejestrowany: 23.09.2003 Posty: 120
    Witam wszystkich. Jestem nowy wiec sie "przedstawie" - mieszkam w Gdansku-Zabiance, a buduje sie w Trabkach Wielkich. Obecnie mam stan surowy otwarty! Dom podpiwniczony w polowie z uzytkowym poddaszem.

    Pozdrawiam
  3. eska-j FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eska-j Zarejestrowany: 17.07.2003 Posty: 144
    Kores witam serdecznie. Miło, że jest nas coraz więcej.

    Cytat Napisał ma75
    Eska - gratulacje
    Ma75,
    Jak miło jest coś takiego przeczytać. Aż się ciepło robi koło serducha...
    Startujemy na wiosnę - mam nadzieję, że do tej pory uzyskamy pozwolenie na budowę . O ile mnie pamięć nie myli, Ty również myślisz o wiośnie? Jeśli tak, to super, bo razem zawsze raźniej.
    O p. urbanistce poinformuję, jak tylko raczy odpowiedzieć. A ta nieszczęsna linia zabudowy - hmm... już prawie polubiliśmy nową koncepcję zabudowy naszej działki. Nie powinno być drożej, a czy lepiej ... zobaczymy.
    Wczoraj zamówiliśmy projekt z Agrobispu. Dłuuuuugo szukaliśmy i ten też nie jest idealny. Właściwie jest tak, że wnętrze nam bardzo odpowiada - przesuwamy tylko kilka ścianek działowych /chcemy zwiększyć funkcjonalność domu/. Podoba nam się również bryła domu - takiej stodoły szukaliśmy, ale elewacje zmieniamy na 100% /dużo łatwiej i taniej jest zmienić elewacje niż wnętrze/.
    Oto nasz projekt WB3922 /około 170m2 po podłodze/. Właściwie będzie to odbicie lustrzane i bez garażu /będzie osobno/.
    http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OI...j%3Dwb+3922%26
    http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OI...j%3Dwb+3922%26
    oraz rzuty:
    http://nowydom.onet.pl/projekty.html...j%3Dwb+3922%26.
    Po zmianach elewacji domek będzie wyglądał mniej więcej tak /bez balkonów i lukarn, ale jak najbardziej z tymi cudownymi werandami od frontu i od ogrodu/:
    http://foto.onet.pl/upload/6/68/_168500_n.jpg
    No, ale się nawklejałam .
    Pozdrawiam
  4. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    KODI - podwójne gratulacje z mojej strony. W pierwszym rzędzie z okazji narodzin dziecka, a w drugim z okazji własnej "Rozkładówki" w MURATORZE.
  5. Benicio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Benicio Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 710
    Witam

    Kores - witam serdecznie. Pisz często.

    Eska-j - fajny projekt, gratuluje wyboru. Dobra rada. Jeśli chcesz robić jakieś zmiany w projekcie, zdecyduj o nich przed rozpoczęciem budowy. Tylko wtedy będziesz miała czas, żeby przemysleć, przedyskutować, przekłócić się . Fatalnie się podejmuje decyzje o odstępstwach od projektu już w czasie budowy. Zazwyczaj nie ma czasu, żeby sprawe przemyśleć, decyzja jest koniunkturalna i ... może być różnie. Często też majster wisi nad głową: " To jak ma być, bo my Pani musimy jechać dalej ..."
    Macie przed Sobą długie zimowe wieczory - w sam raz na przestawianie wszystkich ścianek .

    ma75 - masz już działeczke? bo chyba miałaś tylko umowe przedwstępną podpisaną, tak?

    Pozdrowienia B.
  6. Gabi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gabi Zarejestrowany: 30.04.2002 Posty: 181
    ESKA fajny projekt, czemu garaż osobno? nie mieści się? dobrze wyglada w bryle
  7. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Witam wszystkich!

    Eska - masz bardzo ładny układ wewnętrzny domu, funkcjonalny z dużą ilością pomieszczeń, to lubię

    Pozdr...G
  8. kores FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kores Zarejestrowany: 23.09.2003 Posty: 120
    Eska-j

    Ja rowniez mam projek f-my Agrobisp.. i jestem zadowolony. Zmiany wprowadzaj ostroznie - ja mam przez to troche klopotow.

    Pozdrawiam
  9. pyzia STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pyzia Zarejestrowany: 05.12.2002 Posty: 499
    Hej Kodi
    Wielkie gratulacje:
    1. z okazji urodzin córki
    2. fajnego artykułu w gazecie (twoje akcje rosną )
    3. odwagi i zakończenia budowy

    swoją drogą to bym nie uwierzyła, że można - gdybym nie przeczytała!
    Tym bardziej Cię podziwiam!
    pyzia z Poznania
  10. Izak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Izak Zarejestrowany: 09.09.2003 Posty: 46
    Pozdrawiam wszystkich,

    kodi, Bolek - dziękuję za umieszczenie mnie na mapce.

    Nie udzielam się specjalnie w Klubie, bo budować w najbliższym czasie nie będę, ale czytam Wasze posty i ciepło mi się robi. Trzymam za Was kciuki.
  11. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    Eska - jak dobrze pójdzie, to też zaczynamy na wiosnę. Będziemy się wspierać Projekt masz bardzo ładny, my mamy w podobnym stylu: też stodoła tylko trochę mniejsza

    Benicio - mamy umowę notarialną warunkową, teraz pozostaje czekać aż miną 2 miesiące i miasto nie skorzysta z prawa pierwokupu. Na pewno nie skorzysta, ale nie chciałam się chwalić póki działeczka nie będzie na 100% nasza
  12. Bolek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolek Zarejestrowany: 06.08.2003 Posty: 75
    Kupiliśmy projekt!!! Ta taaaam... Dom w Niezapominajkch 2 - Pracowni Archon. Kolejna klamka zapadla. mile uczucie, choc kolejne 1500zl poszlo w domek. nie pierwsze i nie ostatnie.

    Zapraszam zainteresowanych na www.drapella.tk gdzie jest wiecej szczegolow i troche zdjec.

    pozdrawiam wszystkich.
  13. Yogi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yogi Zarejestrowany: 16.10.2003 Posty: 3
    czesc,
    u nas plany budowlane tez sie klaruja, budowa powstanie w Gdansku- Siedlcach jak juz relacjonowalem wczesniej, jesli jest ktos w okolicy to zapraszam do wymiany doswiedczen, my ruszamy na wiosne .
    Na poczatek czeka nas rozebranie starej czesci, potem powiekszenie fundamentow i dalsza jazda. Calosc okolo 300m po obrysie z piwinica w ktorej ma byc schowany garaz. Szukalem i czytalem duzo o materiale na sciany i chyba wybiore Porotherm 25 i ocieplenie welna, rozwazalem tez keramzyt- dalej jest on 2ga alternatywa. Pozdrawiam wszystkich budujacych i planujacych , moze wymienimy sie doswiadczeniami odn. kredytow i bankow? Jesli planujecie budowe na wiosne to chyba trzeba sie zaczac rozgladac za ofertami, nr 1 na mojej liscie to mbank z kredytem w CHF.
    Wiem ze w BPH jest kredyt za 1.8%( do konca listopada) ale doczytalem ze %moze sie zmieniac codziennie, nie wiem czy po zakonczeniu promocji nie skoczy do normalnej wielkosci tj 3-4 %. do uslyszenie Yogi
  14. eska-j FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eska-j Zarejestrowany: 17.07.2003 Posty: 144
    Dziękuję Wam za opinie i za cenne rady.
    Na pewno postaramy się, aby wprowadzone zmiany wpłyneły pozytywnie na funkcje w projekcie. Dlatego mamy taki plan, aby wszystkie szczegóły dobrze przemyśleć właśnie na etapie projektu i dokładnie obgadać z architektem. Mamy nadzieję, że architekt nie przymknie oczu na nasze ewentualne głupawe pomysły i w rezultacie nasz domek nie będzie typowym przykładem "radosnej twórczości" zadufanych w sobie inwestorów. Chcemy również, aby architekt naniósł wszystkie zmiany na projekt, żeby w razie wątpliwości czy sugestii majstra odpowiedzieć mu "Panie masz Pan projekt i ani na jotę nie odchodź od tego co tu jest napisane i narysowane". Tak niewiele wiemy o budowaniu domów, że musimy na swej budowlanej drodze wybrać dobrych fachowców i im zaufać. I oby nam to się udało!
    Jeśli chodzi o garaż, to chcemy mieć 2-stanowiskowy. W tym projekcie jest 1-stanowiskowy i moim zdaniem niezbyt ładny. Poza tym ten domek ma ładne proporcje, dostawienie do niego dużego garażu pewnie by je popsuło. Dlatego zdecydowaliśmy się na oddzielny garaż, ustawiony tak by od strony wjazdu tworzył razem z domem coś na kształt dziedzińca.
    Garaż będzie tak samo prosty jak dom i będzie miał identyczny kąt nachylenia połaci. Tak po wioskowemu, ale właśnie o takiej prostocie i bezpretensjonalności marzymy .
    Pozdrawiam
  15. eska-j FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eska-j Zarejestrowany: 17.07.2003 Posty: 144
    Oj, właśnie zauważyłam, że moje linki do obrazków z domkiem są puste .
    A przecież widzieliście wcześniej te obrazki - dowodem są Wasze wypowiedzi. Nic z tego nie rozumiem. Wygląda tak jakby ktoś usunął wszystkie moje albumy. Poprostu ich nie ma! Jak myślicie, czy to jest możliwe? I po co to ktoś zrobił?
    Jest mi smuuuutno .
    Postaram się jednak wstawić nowe linki.
  16. eska-j FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eska-j Zarejestrowany: 17.07.2003 Posty: 144
    Bolek
    Wybraliscie bardzo ładny domek. Wiesz, że mamy podobny układ pomieszczeń ? Bardzo miła strona www!

    Groszek
    Co się stało z obrazkiem pod Twoim nickiem? Nie widać Twojej sympatycznej chałupki.

    Kores
    Piszesz, że jesteś zadowolony ze swojego projektu. Bardzo się cieszę. Ktoś kiedyś zasiał we mnie ziarno wątpliwości na temat Agrobispu. Mówił, że często ich projekty zawierają podstawowe błędy. Ale architekci, z którymi rozmawiałam dobrze wypowiadali się o ich projektach. Troszkę się obawiam jednak, jak będą rozwiazane trudne elementy. Zależałoby mi na łopatologii, aby wykonawca nie miał żadnych wątpliwości jak należy je wykonać.

    Yogi
    Witaj w gronie startujących wiosną 2004. Fajnie, że jesteś z nami .

    Pozdrawiam Wszystkich.
    ______________________________________
    Mam już wstawione nowe linki!
  17. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał groszek 3
    Witam wszystkich

    Rafalg - mi zależało by mój projektant był z gminy w której sie buduję, ponieważ ułatwia to załatwianie spraw. Wziełam go z ulicy i nie był najgorszy, bo może dla tego iż nie miałam prawie żadnych zmian.
    Przyjmuje w Gdańsku i Żukowie.
    Decyzja należy do Ciebie.........pozdrawiam G

    Groszek3 - możesz podać namiary?. Sprawdze go. Mam już kilku "napalonych" na wykonanie, ale nie chciałbym popełnić błędu już na tym etapie
  18. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Witam !!!
    Ja tez startuje na wiosnę 2004 - mam przynajmniej taką nadziej. To ilu nas już jest ?

    PS. A jak z Vatem budolanym. Kiedy wkońcu wchoidzi i czy zdążymy zakupić materiał ?
  19. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Witam wszystkich!

    Rafalg - sprawdzę w domku jego wizytówkę i Ci prześlę.
    Eska - dziękują za spostrzeżenie - już naprawiłam.

    Ja na ten rok zakończyłam prace na budowie (bo zimnooooooo), ruszamy powoli na wiosnę, a oto jego stan na 10/2003 (zdjęcia niestety są złej jakości):
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...&grupa=0&nxt=0
    Szkoda że to dopiero początek, a nie koniec !
    Pozdr..G
  20. Kingaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kingaa Zarejestrowany: 22.07.2003 Posty: 819
    Groszku - domek super A jaki śliczny będzie po wykończeniu!
    Nie martw się, zima szybko zleci i ani się obejrzysz jek budowa ruszy dalej
Pokaż wyniki od 2061 do 2080 z 21872