dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    IVO jesteś niepoprawną optymistką - dodaj sobie tak na wszelki wypadek 1 m-c to może będzie to realne. Ja też tak myślałem - i niestety cały misterny plan poszedł w ......!
  2. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Pozdrawiam wszystkich -dziś już 3 dzień wiosny i trzeba przyznać pogoda wiosenna.
    Zawalczyłem z kredytem i mam pytanie jak długo czekaliście na wpis do hipoteki i ile to kosztowało? I jeszcze czy możecie polecić kogoś lub firmę, gdzie najtaniej ubezpieczyć dom? Potrzebuję ubezpieczenie do celów bankowych ...
    Kodi gratulacje -ja ruszam za 2 tygodnie, chociaż już zamawiam i planuję.
  3. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Zachar na wpis do hipoteki to zalezy od sądu. My czekalismy jakiś miesiąc, ale wiem że można czekać i z pół roku. Kwota nie była wielka. O ile pamiętam kikadziesiąt złotych, ale kwota kredytu też nie była olbrzymia. Jest stała kwota procentowa. Zadzwoń do sądu. Powiedzą Ci precyzyjnie.

    Co do ruchów na budowie to na razie delikatnie. Schody to była kluczowa sprawa. Raz że trzeba jakoś wchodzić na górę a dwa beton trochę schnie - więc czas gonił. W ten weekend rąbie drewno do kominka a w przyszły wpada teściu iwalczymy z kominami i ściankami działowymi. Koniec kwietnia elektryka itd.
    Pozdrawiam
  4. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    My też mieliśmy czekać miesiąc. Złożyliśmy podanie o przyspieszenie i było gotowe w 2 tygodnie.
  5. seba22 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seba22 Zarejestrowany: 13.02.2003 Posty: 25
    PAGIN Ja tez mialem poczatkowo problemy, aby starostwo w Pucku(bo to oni daja pozwolenie na budowe) wyrazilo zgode na dach, ktory mial dwa rozne katy nachylenia polaci. Udalo sie wszystko zalatwic, poniewaz niedaleko mojej budowy powstal rok wczesniej dom z podobnym dachem. Zgodzili sie od razu, jak im powiedzialem, ze dali pozolenie na podobny dach.
  6. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    DOMEK - ciesze sie ze Ci sie podobalo - o 16:30 bylismy z malzonka i dzieciakami oraz czescia rodzinki w domu, bo wyprawialismy Roczek mlodszego synka. Szkoda, ze nie zajzales - piwko ciacha szampany, i te sprawy

    A tak ogolnie to pochwale sie Wam, ze wczoraj moja szanowna malzonka odebrala z gminy WARUNKI ZABUDOWY na szambo! O! To jest wyczyn i mistrzostwo swiata...

    ZACHAR - wpis trwal niecaly m-c. Kosztowalo jakies wcale niewielkie pieniadze. Jesli bardzo zalezy Ci na szczegolach - daj znac. Najtansze ubezpieczenie udalo mi sie znalezc w Allianz, chociaz sie tego wcale nie spodziewalem. Kosztowalo sporo ponizej 200/rok a bylo to za ponad 200 000.

    Pozdrawiam - KODI to jak z tym transp i rabaniem? Wiesz juz cos?
    Jaca
  7. domek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domek Zarejestrowany: 26.02.2003 Posty: 43
    Kodi - działki ciągle szukam ale mam nadzieję, że najpóźniej do końca kwietnia znajdę. Zjeździłem trochę okolicy i przynajmniej wiem gdzie nie będę kupował ziemi oraz wybrałem kilka lokalizacji, ktore biorę pod uwagę.
    Jak twoje schody ocenił kolega kierownik ?.

    Jaca - wyczułem, że coś się święci (najlepsze życzenia dla malucha), wozy przed chałupką i jakiś dziwny ruch w środku i dlatego nie zaglądałem a poza tym nie byłem na 100% pewny czy to twój dom. Może jeszcze będzie okazja poznać się osobiście.
    O mało co a byśmy byli sąsiadami i to chyba przez płot. Miałem na oku działkę przylegającą do ul. Księżycowej ale zniechęciła mnie linia energetyczna biegnąca przez sam środek działki. Nawiasem mówiąc ta sama linia też chyba "zachacza" trochę o twoją działkę ?

    A teraz z innej beczki. Może ktoś się podzielić informacjami na temat wstępnego szacowania kosztów budowy. Jak to robiliście ? Wymyśliłem sobie np., że przybliżony koszt ścian to powierzchnie wszystkich ścian x koszt 1m2 danego materiału, plus do tego odpowiednia zaprawa (klej, cement zależy co trzeba). Z fundamentem, stropem i dachem jest prościej bo w bazie są podane przykładowe ceny. Może ktoś zrobił profesjonalny kosztorys przed rozpoczęciem prac i zechce podać namiary na firmę i ceny ?
    Za wszystkie informacje z góry dziękuję.

    Pozdrawiam wszystkich
  8. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Erbi - widzę, że walczycie ostro - choć z tynkami macie opóźnienie. nieprawdaż. Jak widzieliśmy się maiły byc w niedługim czasie robione. Codziennie jadę samochodem to widzę nieraz jakies postacie. Macham do was.

    Jaca - piwo i ciacho - po takich mieszankach mam poważne mdłości. Proponuje zestaw piwo i kiełbacha i do tego setunia.
    Napisałem na grupie. Porąbanie nie wiem - może zrobią to kolesie od transportu. Musiałbyś spytać. Sam transport tzn. załadunek - rozładunek 150zł.

    Domek - co do schodów to kierownik nie widział zalanych. Co do zbrojenia nie miał uwag. Deskowanie wytrzymało, więc myslę, że będzie ok. A jak coś będzie chciało pęknąć to zrobi się filarek i gra muzyka.
    Jakie lokalizacje wchodzą w grę? a jakie nie? Pytam z ciekawości.
    Co do kosztorysu - oczywiście nie robiłem nic profesjonalnego tzn. przez firmę. Zrobiłem sobie samemu i powiem szczerze jest to dla mnie duży sukces, bo wszystko się zgadza. W projekcie też nic takiego nie miałem, więc leciałem na chłopski rozum.
    Ściany zew. np. to musisz znać liczbę m2. Kalkulujesz różne ściany za 1m2 i mnozysz. W przypadku innych rzeczy podobnie. Liczy się pow., objętość i konkretne materiały. Sprawa może się skomplikować jeśli chodzi o robociznę, ale można podzwonić. Generalnie wieczorami lubię przysiąść z kalkulatorem w ręku i liczyć. Liczę bardzo dokładnie, także nie mam żadnych odpadów. Tak jak widziałeś działeczka jest praktycznie pusta.
    Jak będziesz chciał szczegóły to musimy się spotkać to przedstawie Ci swoją metodę.

    Pozdrawiam
  9. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Tak z innej bajeczki. W końcu zamówiliśmy okna. Tradycyjne z PCV. Jak dla mnie bomba. Super cena. Profil Veka 4-komorowy o szer. 78mm. Naprawdę solidne. Drzwi zew. z dziadka /dzieki Sebo/. Bardzo dobrze wykonane z przeszkleniem za niezłą cenę. W porównaniu z innymi w tej cenie to przepaść.

    Docent - daj mi namiary na tego elektryka.
    Chcę się rozeznać w temacie. Mam co prawda gościa, ale muszę wiedzieć jakie są ceny, a jak będzie konkurencyjny to kto wie.
    Pozdrawiam
  10. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    DOMEK - no ladnie - to by bylo fajsko. jesli myslisz o tej dzialce co jest najblizej GSu to faktycznie wpitolil sie ktos po pachy. Nie moga dogadac sie z Energetyka i wypierdzielic tego swinstwa. Ja tam tylko granicze z tym swinstwem, leci to po granicy. Jak juz zamieszkam to moze cos z tym zrobie....

    DOMEK - jesli chodzi o wstepna wycene to zrob tak. Powiedz sobie ze chata bedzie kosztowac powiedzmy 150 tysiakow, potem dodaj 10% (bo o tyle sie zazwyczaj machniesz) a na koncu pomnoz przez 2. Bedzie akurat A tak powaznie to nie jest banalne zadanie, ale ponoc PSB sie chwali, ze jak sie z nimi podpisze taki niewiazacy papier to Ci to policza. Acha mozna tez liczyc ca. 1500-2500/m2 wykonczonego domu, w zaleznosci od klasy wykonczenia.

    KODI - do ciacha bylo tez winko deserowe i szampon Tak, ze nie ma strachu....

    ALL - czy ktos dysponuje numerem marcowym miesiecznika LADNY DOM? Bardzo szukamy a nigdzie tego juz nie ma

    Pozdrawiam mglisto i slonecznie
    Jaca
  11. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Mam ten numer,co potrzebujesz?
  12. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Co do marcowego to chyba mam. Musze sprawdzić. jaki artykuł. jeśli nie zxależy ci na jakości to najlepiej faksem.
    Skanowanie zawsze trochę trwa.

    Mają stronę internetową, ale z jej aktualizacją zostali we wrześniu 2002. Szkoda.
    Pozdrawiam
  13. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    Ouuu, dzieki za odzew. Potrzebuje artykul o sciekach, szambach i smieciach. jestem tez na tym etapie, a doksztalcic sie nigdy nie zawadzi. Jak ktos ma mozliwosc scan'u to chetnie. Jak sie nie uda to moze postaram sie podskoczyc i pozyczyc

    Pozdrawiam serdecznie
    Jacek
  14. Ivo STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ivo Zarejestrowany: 03.12.2002 Posty: 452
    Jaca - właśnie scanuję - za 5 min wrzucę na grupę
  15. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Hej, potrzebuje pomocy. Nie mogę sobie poradzić z wejściem na grupe 3city_building....
    Jestem zalogowana, wchodze na home i co dalej?
  16. greg98 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    greg98 Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 502
    Puck wydał w zeszłym roku pozwolenie na czterospadowy. Niedaleko mnie trwa od tamtego roku budowa domu z dachem troszeczkę bardziej fikuśnym )
    Grzegorz
  17. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Witam.
    Jutro jestem u siebie, więc jak ktoś chce zobaczyć drewno do kominka /Sebo/ to może śmiało podjechać.
    Pozdrawiam
  18. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    JACA - jak to uczyniła Twoja małżonka z tymiwarunkami zabudowy - przecież ichnie wydają. Może byś mi tozdradził.

    KODI - przedzwonię do sąsiada i podam Ci nr do elektryka.
  19. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    No właśnie Jaca. Zapomniałem spytać. Mi warunkizabudowy maja przysłać na 15 czerwca. Kiedy złożyłeś i jak szybko dostałeś. Posmarowałeś coś. Badź spokojni sami przyjaciele.

    Dzisiaj będą papiery na drewno /jak się nic nie zdarzy/

    Docent -dzięki za elektryka. Podzwonię zobaczę.
    Pozdrawiam - troszkę zaczęło padać. Znowu błoto
  20. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Obawiam się, że tak. Spytaj gazowaca - Zachara. Aby je ukryć to należy je pociągnąć np. za szafkami w kuchni - jeśli się oczywiście da.
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 21872