dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. valdizet SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valdizet Zarejestrowany: 27.11.2005 Posty: 77
    Cytat Napisał la_mancha
    Alunek, Valdizet - poszło na wasze emaile.
    Pozdrawiam
    Dzieki serdeczne
    PZDR
  2. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał anekri
    ...Do Walkmena to jak z tymi drzwiami WX20 z Gerdy bo nie dostałam odpowiedzi U mnie byli instalatorzy i stwierdzili, że montaż jest ok a to drzwi są wadliwe, a wogóle to nie wiedzą o co mi chodzi bo to jest infiltracja powietrza. Ale jakbym chciała żeby mi wiało to bym drzwi nie wstawiała albo okno otworzyła. Beszczelnie chcieli jeszcze 20 zł za przyjazd i powiedzieli że mam się do firmy odwoływać w sprawie drzwi.
    CO do tej infiltracji powietrza to jest nieprwaidłowe. Gdzie jest przyczyna?
    1. Uszczelki które są montowane w WX 20 mają na celu wieloletnie zapobieganie nawiewania powietrza z zewnątrz. Gdy drzwi są jeszcze nowe to taka uszczelka musi sie "ułożyć" i na samym początku drzwi mogą sie cieszko domykać. Po kilki tygodniach częstego eksploatowania uszczelka dopasowauje się się do futryny i wszellkich jej mikroskopijnych niedoskonałości. Przu dobrym montarzu drzwi nawiewać powietrze nie może występować przy założeniu, że uszczelka spełnia swoje wymagania użytkowe.
    2. Próg. Prawidłowy montarz tego elementu też nie powienien sprawiać problemów.
    Moja propozycja:
    Wyślij emaila do Gerdy z opisem usterki i niech się ustosunkują do całej sytuacji.
  3. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał majcia
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
    U mnie wziął za całą budowę - 2k PLN
  4. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał majcia
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
    U mnie wziął za całą budowę - 2k PLN
    Ja zapłaciłem w dwóch ratach po 600 ale średni stawka to 1,5k za całość.
  5. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał majcia
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
    U mnie wziął za całą budowę - 2k PLN
    Rafał jak tam zaawansowanie? Na mój nos to chyb ajuż niedługo, co?
  6. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał maxiquill
    Cytat Napisał beti555
    Podpowiedzcie nam z czego wybudować dom. ...
    Jak śledziliśmy wcześniejsze posty, głównie pojawia się Porotherm...
    ...
    Beata i Mirek
    Gazobeton w porównaniu do porothermu ma jedna niezaprzeczalną zaletę-....
    Dodam jeszcze, że są dwa produkty, które sa do siebie podobne:

    silka - czyli bloczek cementowo wapienny
    ytong - bloczek gazobetonowy

    Podobieństwo polega na tym , że są w tym samym kolorze - są białe. Poza tym wszystko je różni.
    Porotherm, silka, ytong i ich tanie odpowiedniki mają swoje plusy i minusy, ale najważniejsze jest aby wasz wykonawca znał ten materiał i potrafił z niego murować, no i oczywiście dobra cena.
    Pozdrawiam
    Z czego budować dom? Pytanie na które próżno szukać jednoznaczenej odpowiedzi na całym tym forum. Wielostronicowe wątki na temat przewagi jednego matreriału nad drugim nie znalazły odpowiedzi na takie pytanie. Podobnie jak czym ocieplać wełną czy styropianem, i mnóstwo innych podobnych. I nie ma również jednoznaczej odpowiedzi z czego taniej - zależy to od roku, pory roku, konstrukcji budynku, zdolności negocjacyjnych inwestora, zdolności wykonawcy itp. Poza tym materiał na ściany to jednak tylko fragment kosztu w całej budowie.

    Niestety, ale czeka Was długa droga zbierania informacji i podejmowania decyzcji bazujących nie zawsze na jednoznacznych przesłankach ekonomiczno-technicznych.

    Powodzenia
  7. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Wczoraj ludzie p. Lademana zaczeli robić tynki gipsowe maszynowe w naszym domku i ... jak tak dalej bedzie to będzie cudownie. Cały dzień byłem z nimi (spoinowałem płyty GK) i mogłem podpatrezć jak chłopaki sie starali.
    Szef na fajrant jak przyjechał i usłuszał ode mnie, że tak to może być dobrze to myślałem, że ze skóry wyskoczy. Przecież już lepiej być nie może - zarzekał się. Wyjaśniłem mu że jest bardzo dobrze a nie dobrze.
    Dzisiaj jestem w pracy zawodowej ale z rana o 8-mej będę znowu z nimi i będę dalej ich aniołem "stróżem".
  8. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał Śliwka
    Markus,
    właśnie zastanawiamy się nad pompą ciepła. Ile kosztowała Cię cała instalacja. Jak masz połozone rurki, w głąb czy inaczej. Ile metrów ogrzewasz? Byłabym wdzięczna za odpowiedź, możesz pisać na priva.
    Pozdrawiam
    Lidka
    Witaj,

    podobnie ,jak Ciebie interesują mnie pompy ciepła. Powiem więcej- zdecydowaliśmy się na ten rodzaj ogrzewania. Pod koniec ubiegłego roku zebrałam już kilka ofert. Z jedną firmą nawet spotkałam się. W marcu mamy zamiar rozpocząć już konkretne rozmowy z firmami, aby w maju wykonać już instalację . Jeśli w swoich poszukiwaniach trafisz na ciekawe oferty będę wdzięczna za info.


    Markus - mam nadzieję ,że zaproszenie na pogawędę na temat pomp jest aktualne?
  9. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał majcia
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał majcia
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
    Ja miałem umowę na całą budowę bez względu na ilość wizyt. Płaciłem 2000 zł netto z góry.
    MarcinU-bardzo dziekuje za odpowiedz.
    A jak bylo z innymi kierownikami budowy?? Dajcie znac. Dziekuje.
    My mamy umowę z kierownikiem na 1200 zł platne w ratach , po zakończeniu poszczególnych etapów budowy- bez względu na ilość wizyt.
  10. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Mam pytanka dla wtajemniczonych:

    1. czy należy dodatkowo impregnować ( malować) wieźbę, jeśli już wcześniej, tzn. w tartaku była impregnowana zanurzeniowo?
    2. szukam cegły i płytek klinkierowych- gdzie jest duży wybór , no i przystępne ceny ? Zależy mi, aby pochodziły one od jednego producenta - żeby kolory były identyczne.
  11. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał Alunek

    Markus - mam nadzieję ,że zaproszenie na pogawędę na temat pomp jest aktualne?

    Cały czas
  12. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał Alunek
    Mam pytanka dla wtajemniczonych:

    1. czy należy dodatkowo impregnować ( malować) wieźbę, jeśli już wcześniej, tzn. w tartaku była impregnowana zanurzeniowo?
    2. szukam cegły i płytek klinkierowych- gdzie jest duży wybór , no i przystępne ceny ? Zależy mi, aby pochodziły one od jednego producenta - żeby kolory były identyczne.
    1. Nie trzeba, ale można. Zależy od Ciebie.

    2. Prestol Gdynia, Raab Karcher Gdynia.
  13. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał Alunek
    Mam pytanka dla wtajemniczonych:
    1. czy należy dodatkowo impregnować ( malować) wieźbę, jeśli już wcześniej, tzn. w tartaku była impregnowana zanurzeniowo?
    ....
    Ja zrezygnowałem z impregnacji zanurzeniowej bo i tak nic nie jest warta. Sam wysezonowałem drewno na dach i zaimpregnowałem w korycie zbitym z krokwi. Skuteczność: zaimpregnowało na wylot (widać było po przecięciu).
    Jakoś ostatniego lata zamówiłem dechy na taras bez impregnaji ale gość był nadgorliwy i "zafarbował" tylko mokre dechy, które nic nie chciały wchłonąć. Teras mam je przestęplowane, przykryte i się suszą. Latem tego roku będę robił taras po swojemu z własną impregnacją.
  14. slawciol DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawciol Zarejestrowany: 09.01.2006 Posty: 679
    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał Alunek
    Mam pytanka dla wtajemniczonych:
    1. czy należy dodatkowo impregnować ( malować) wieźbę, jeśli już wcześniej, tzn. w tartaku była impregnowana zanurzeniowo?
    ....
    Ja zrezygnowałem z impregnacji zanurzeniowej bo i tak nic nie jest warta. Sam wysezonowałem drewno na dach i zaimpregnowałem w korycie zbitym z krokwi. Skuteczność: zaimpregnowało na wylot (widać było po przecięciu).
    Jakoś ostatniego lata zamówiłem dechy na taras bez impregnaji ale gość był nadgorliwy i "zafarbował" tylko mokre dechy, które nic nie chciały wchłonąć. Teras mam je przestęplowane, przykryte i się suszą. Latem tego roku będę robił taras po swojemu z własną impregnacją.
    bardzo dobre rozwiazanie,tez tak zrobilem,czlowiek ma pewnosc co ma a nie to co napisza
  15. Pod fikusem SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pod fikusem Zarejestrowany: 10.02.2006 Posty: 76
    Witam wszystkich budujących. Ja zaczynam budowe jak tylko pozwoli na to pogoda. No i w zwiazku z powyzszym mam pytanie - skad braliscie stal do budowy?
  16. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał Pod fikusem
    Witam wszystkich budujących. Ja zaczynam budowe jak tylko pozwoli na to pogoda. No i w zwiazku z powyzszym mam pytanie - skad braliscie stal do budowy?
    W Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie Almares - jak ja kupowałem byli lepsi cenowo od Metalzbytu tuż obok.
  17. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał Alunek

    Markus - mam nadzieję ,że zaproszenie na pogawędę na temat pomp jest aktualne?

    Cały czas
    SUPER !!! Co do terminu to myślę,że ustalimy na privie.
  18. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał Alunek
    Mam pytanka dla wtajemniczonych:
    1. czy należy dodatkowo impregnować ( malować) wieźbę, jeśli już wcześniej, tzn. w tartaku była impregnowana zanurzeniowo?
    ....
    Ja zrezygnowałem z impregnacji zanurzeniowej bo i tak nic nie jest warta. Sam wysezonowałem drewno na dach i zaimpregnowałem w korycie zbitym z krokwi. Skuteczność: zaimpregnowało na wylot (widać było po przecięciu).
    Jakoś ostatniego lata zamówiłem dechy na taras bez impregnaji ale gość był nadgorliwy i "zafarbował" tylko mokre dechy, które nic nie chciały wchłonąć. Teras mam je przestęplowane, przykryte i się suszą. Latem tego roku będę robił taras po swojemu z własną impregnacją.
    Planuję wykończenie tarasu drewnem. powiedz mi , jakie masz drewno. Ponoć najlepsze są gatunki egzotyczne, a czy z naszych krajowych można robić?
    Jaki będziesz robił taras- płaski , czy ze stopniami. Mój będzie ze stopniami i w związku z tym zastanawiam się jak te stopnie wykończyć , tylko w poziomie czy rownież w pionie?Masz może zdjęcia tarasów z drewna?Ja znalazłam coś takiego http://www.keplinger.at/defaultBangkirai.htm
  19. mawo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mawo Zarejestrowany: 02.01.2004 Posty: 22
    Udało się. Dziś 10 lutego (święto Gdyni) odebrałem moje pozwolenie na budowę. Obiecałem sobie, że jak dostanę ten papier to się upiję ... i udało się mam pozwolenie i właśnie świętuję. Starałem się o to pozwolenie przeszło 2 lata. Dlaczego ? Nie było planu zagospodarowania i jak wystąpiłem o warunki zabudowy to mi zawiesili postępowanie na rok. Po roku i kilku miesiącach dostałem warunki, ale gorsze niż w planie, który właśnie był uchwalany. Trochę w ciemno (planu jeszcze nie było) zleciłem projekt indywidualny. Zabawa z architektem trwała przeszło pół roku. Końcówka to już standardowe dogadzanie urzędnikom (donieść jeszcze to i to), które zajęło prawie 2 miesiące i do końca nie byłem pewien czy wogóle pozwolą mi się budować. Czuję, że po takich przebojach to sama budowa będzie już dla mnie przyjemnością. Ekipę i kierownika mam już zaklepanych ruszam pod koniec kwietnia. Wasze zdrowie !!!
  20. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    mawo - gratulacje...teraz to już tylko pasmo nieustających sukcesów Cię czeka Projekt masz indywidualny?
Pokaż wyniki od 11861 do 11880 z 21872