dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Napisz skargę wyżej. Dużo wyżej. Do ministerstwa:

    Ministerstwo Gospodarki
    Piotr Grzegorz Woźniak - minister gospodarki

    pl. Trzech Krzyży 3/5,
    00-507 Warszawa tel.: 0-22-693-50-00
    fax.: 0-22-693-40-48 www.mg.gov.pl
    [email protected]


    Ja bym się nie wahała w takiej sytuacji spróbować
  2. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Cytat Napisał lakk
    To pisz!!

    Na razie czytam ,ale myślę że się rozkręcę w przyszłym roku .A jak ! Też nie będę gorsza!
  3. lakk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakk Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 978
    merit, Ty się rozkręcisz, a ja się skręcam, bo postępów na budowie mało, a i zapał już nie taki, jak drzewniej bywało
  4. przemi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemi Zarejestrowany: 10.10.2006 Posty: 177
    Pierwszy krok dokumentacyjny zrobiony - wczoraj złożyłem papiery z wszelkimi uzgodnieniami niezbędnymi do wydania WZiZT na podstawie której będe mógł coś wybudować, gdyż w mojej części świata nie ma planu , korowód się zaczął mam nadzieje uporać się z tym przez zimę i na wionsę - start .
  5. Agduś REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Agduś Zarejestrowany: 30.12.2004 Posty: 20349
    Cytat Napisał madd
    Latwo ci mowic zebym wyluzowala. Prad od sasiada jest taki slaby ze pralki nawet wlaczyc nie moge, wiec dymam raz w tygodniu z praniem do siostry. Ogrzewanie podlogowe tez nie idzie. Suszarka czasami dobrze, czasami nie. Przeciez do do cholery nie jest zycie. Enion jest krzeszowicki, ale i tak wiekszosc sie w Krakowie zalatwia przeciez. I po co te ZUDPy caly czas do cholery
    Nie wyluzowuj się, tylko siadaj do kompa i pisz, gdzie się da. Samyj glawnyj ENION w Krakowie, urząd antymonopolowy, rzecznik praw konsumenta, URE w Wawie, gazety, biura poselskie, rada gminy, powiat i co Ci jeszcze przyjdzie do głowy. U nas po takim zmasowanym ataku trochę ruszyło i mają podłączac już niedługo. Przestraszyłaś mnie jednak tym czekaniem już po wykonaiu linii. Naiwnie myślałam, że potem już bedzie z górki. Coś czuję, że zaraz po Twoich pismach, te same instytucje zostaną uraczone naszą twórczością. A w razie czego, to i z panią Jaworowicz chętnie pogadamy.
  6. Agduś REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Agduś Zarejestrowany: 30.12.2004 Posty: 20349
    Cytat Napisał przemi
    Pierwszy krok dokumentacyjny zrobiony - wczoraj złożyłem papiery z wszelkimi uzgodnieniami niezbędnymi do wydania WZiZT na podstawie której będe mógł coś wybudować, gdyż w mojej części świata nie ma planu , korowód się zaczął mam nadzieje uporać się z tym przez zimę i na wionsę - start .
    Powodzenia!
    Aczkolwiek stwierdzenie, że "z wszelkimi uzgodnieniami" może być trochę na wyrost. Dopiero się dowiesz, czy już są "wszelkie". Przepraszam za nutkę pesymizmu, ale tak jakoś mi się porobiło po kontaktach z urzędami...
  7. Sail DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Sail Zarejestrowany: 08.06.2006 Posty: 615
    A ja dzisiaj odebrałem wreszcie podbite mapki do celów projektowych. Hurrra!!
    Tak więc działamy dalej, aby pozwolenie było najpóźniej w styczniu
  8. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Witam wszystkich pesymistów i optymistów !

    Załatwianie przez rok wz nauczyło mnie pokory .Nie mam nerwów dlo mającej się bardzo dobrze biurokracji .Pozwolenie na budowę załatwiać będzie w moim imieniu architekt .
    Już raz w 1993 załatwiałam pozwolenie na budowę sama i tylko mój,łagodnie usposobiony małżonek,uratował życie pewnemu durnemu urzędasowi!
    A ja naiwna myślałam ,że się coś zmieniło.
  9. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Cytat Napisał lakk
    merit, Ty się rozkręcisz, a ja się skręcam, bo postępów na budowie mało, a i zapał już nie taki, jak drzewniej bywało

    Na jakim etapie jesteś ,że ogarnęło Cię aż takie zniechęcenie?
  10. Wienia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wienia Zarejestrowany: 31.01.2006 Posty: 50
    Witaj merrit


    Po swoich negatywnych doświadczeniach z załatwianiem pozwolenia przez architekta, doradzam być czujną! Ostatecznie wzięliśmy sprawy w swoje ręce i lada dzień ma być wreszcie pozwolenie. Oby!!! Dodam tylko, że ciągnie się to od kwietnia.

    Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki.
  11. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Cytat Napisał Wienia
    Witaj merrit


    Po swoich negatywnych doświadczeniach z załatwianiem pozwolenia przez architekta, doradzam być czujną! Ostatecznie wzięliśmy sprawy w swoje ręce i lada dzień ma być wreszcie pozwolenie. Oby!!! Dodam tylko, że ciągnie się to od kwietnia.

    Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki.
    Witaj Wieniu.

    Dziękuję za podpowiedz. Jak na razie wszystko jest w porządku ,ale -masz rację-czujności nigdy nie za wiele.Trzymam rękę na pulsie ,często dzwonię i ponaglam ,bo bezwzględnie MUSZĘ zacząć budować na wiosnę.
    Daj Wieniu znać jak będziesz szczęśliwą posiadaczką pozwolenia na budowę.

    Ja też Cię pozdrawiam i czekam na wieści.
  12. lakk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakk Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 978
    merit jestem na etapie wykończeniówki, ta jak wiesz, nie jednego inwestora wykończyła, a że działam sam, to i trwa to długo.
    W piątek i sobotę działkę zruinowała mi koparka, kopiąc pod wodę do mojej i sąsiednich działek, przy okazji zrywając kabel telefoniczny, uszkadzając rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Kabel połączyłem (jak widać), ale z rurą w tym błocie, które się zrobiło po deszczu, będzie robota nieciekawa, a do tego zostało jeszcze do dokopania pod wodę 30 metrów i to ręcznie, bo koparka nie dała rady (skarpa).
  13. paris SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paris Zarejestrowany: 29.10.2006 Posty: 28
    witam
    i ja sie dopisuje do grupy krakowskiej.
  14. Michał85 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał85 Zarejestrowany: 30.10.2006 Posty: 1
    Witam wszystkich forowiczów! Ja także przyłączam się do grupy krakowskiej. Za rok mam zamiar ruszyć z budową w Gaju k. Krakowa. Od razu pochwalę się moim projektem domku:

    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=372&usid=1

    Co o nim sądzicie?
  15. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    Cytat Napisał Michał85
    Witam wszystkich forowiczów! Ja także przyłączam się do grupy krakowskiej. Za rok mam zamiar ruszyć z budową w Gaju k. Krakowa. Od razu pochwalę się moim projektem domku:

    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=372&usid=1

    Co o nim sądzicie?
    witamy
    fajny projekt.
    Zmieniłabym tylko pare rzeczy.
    - Daszek nad wejściem.
    - wymieniłabym na poddaszu pokój z łazienką. Tak, aby pokój nie miał okna połaciowego.
    - w pokoju rodziców okno balkonowe poszerzyłabym o dodatkowe okno
    - to samo w salonie

    no pieknie, trochę pozmieniałam Ale może Ty nie pozmieniasz
  16. Agduś REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Agduś Zarejestrowany: 30.12.2004 Posty: 20349
    Cytat Napisał Majka
    witamy
    fajny projekt.
    Zmieniłabym tylko pare rzeczy.
    - Daszek nad wejściem.
    - wymieniłabym na poddaszu pokój z łazienką. Tak, aby pokój nie miał okna połaciowego.
    - w pokoju rodziców okno balkonowe poszerzyłabym o dodatkowe okno
    - to samo w salonie

    no pieknie, trochę pozmieniałam Ale może Ty nie pozmieniasz
    Popieram.
    Na parterze zamieniłabym miejscami klatkę schodowa i przedsionek. Schodów nie robiłabym w klatce, tzn. nie stawiałabym ściany pomiędzy pokojem a schodami. dzięki temu pokój wizualnie robi się większy - poszerza się o schody (które same w sobie moga być ozdobą) i holl. Oczywiście jestem miłośniczką schodów drewnianych i takie bym tu też preferowała, ale wylewane też można tak zrobić. Uprzedzam zarzuty, że nie będzie gdzie postawić telewizora - wystarczy siedzisko przenieść w obecne miejsce telewizora, czyli plecami do schodów.
    Automatycznie na górze zamienią się miejscami schody i garderoba. Poniewaz nie jestem przywiązana do idei garderoby, powiększyłabym tę najmniejszą sypialenkę, rezygnując z garderoby.
    Zamiana łazienki z sypialnią jest dla mnie oczywista. Zupełnie nie wiem, co kierowało architektem, gdy umieszczał je w ten sposób! Moim zdaniem to pomyłka! Primo: łazienka w miejscu sypialni byłaby w jednym pionie nad dolną łazienka i kuchnią (piony kanalizacyjne i inne). Secundo: rzecz zupełnie oczywista - lepiej mieć normalne okno w sypialni a połaciowe w łzience (położyć sie w wannie i gapić w gwiazdy...). Chyba ten architekt nie lubi dzieci - jednemu zafundował maleńki pokoik, drugiemu większy, ale bez normalnego okna. Taka zamiana pozwoli tez uniknąć tego dziwnego załamania korytarza. Może to i ładne, ale czemu tracić cenne miejsce na komunikację?
    No, to się powyżywałam na projekcie...
    A poza tym same zalety - domek ładny, bezpretensjonalny i tani w budowie. Prosta forma pozwala zaszaleć przy wykańczaniu z zewnątrz, bo nie wymusza jakiegoś stylu.
  17. _ali_ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _ali_ Zarejestrowany: 06.08.2005 Posty: 90
    a ja jestem na etapie wyboru projektu i ostatnio się zainteresowałem tym M17 http://www.projekty.murator.pl/proje...87&IdKolekcji=

    ma coś w sobie
  18. Piotrek1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Piotrek1 Zarejestrowany: 15.01.2003 Posty: 1553
    Witajcie

    po 1 listopada ( UMK nie zgłosił sprzeciwu) zaczynamy ogrodzenie I etap( czyli od Kobierzyńskiej) oby się troche ociepliło w nocy i nie padało. To robota bedzie razniej szła.
  19. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    Cytat Napisał _ali_
    a ja jestem na etapie wyboru projektu i ostatnio się zainteresowałem tym M17 http://www.projekty.murator.pl/proje...87&IdKolekcji=

    ma coś w sobie
    no ma coś ................... strasznie mikroskopijne łazienki
  20. Sail DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Sail Zarejestrowany: 08.06.2006 Posty: 615
    Cytat Napisał _ali_
    a ja jestem na etapie wyboru projektu i ostatnio się zainteresowałem tym M17 http://www.projekty.murator.pl/proje...87&IdKolekcji=

    ma coś w sobie
    W sumie ciekawy, ale dla mnie i tak juz za późno

    Ten dom ma faktycznie tylko 6,76 m w kalenicy?
    Jak tak, to poddasze to chyba będzie jeden wielki skos?
Pokaż wyniki od 19981 do 20000 z 30060