dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. Paweł Czernecki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Paweł Czernecki Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 410
    Macie jakieś doświadczenia z salonem firmowym Viessmanna na ul.Radzikowskeigo? Przysłali mi ofertę na kompletną instalację i nie wiem jak to traktować.

    pozdrov
  2. Piotrek1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Piotrek1 Zarejestrowany: 15.01.2003 Posty: 1553
    Soniczko,

    moja uwaga dotyczyła drewna ( nie dostałaś nic na priva)
  3. Sonika REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Sonika Zarejestrowany: 18.07.2003 Posty: 12639
    Cytat Napisał Piotrek1
    Soniczko,

    moja uwaga dotyczyła drewna ( nie dostałaś nic na priva)
    ups

    dostałam - dzięki

    to jednak musimy czekać na Majkę
  4. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Witajcie .

    Czy słyszał ktoś z Was o oknach z firmy OknoPlus z Libertowa ?
  5. kaszojadek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kaszojadek Zarejestrowany: 26.08.2005 Posty: 117
    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał Piotrek1
    Czyli kominkowicze czekamy na Majkę
    nie musicie czekać na Majkę , nasze kominki robił Forest
    Mój właśnie robi
  6. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Kaszojadek

    podpowiedz jak można się skontaktować z Forestem,może i mnie zechce zrobić kominek.
    Poprzedni miałam tak beznadziejny ,że teraz marzy mi się coś naprawdę odlotowego.
  7. rencia ELITA FORUM (min. 1000)
    rencia Zarejestrowany: 12.12.2005 Posty: 1014
    Witam GK!!!!!

    Co to czy wszyscy już weekend zaczęli?

    Żywej duszy tu nie widać..

    No chyba że przy tak cudnej pogodzie wszyscy śpią.
  8. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał Piotrek1
    Soniczko,

    moja uwaga dotyczyła drewna ( nie dostałaś nic na priva)
    ups

    dostałam - dzięki

    to jednak musimy czekać na Majkę
    sorry nie zauważyłam wczoraj że mnie szukacie.
    Sprawa drewna:
    - gośc od Piotrka ma, ale transport drogi /chyba, że się umówimy wszyscy razem na przewóż/
    dzwonimy też po leśnictwach. Jak mają - to bez transportu. Cieżarówkę da się załatwić, gorzej z załadowaniem

    No i niektórzy zaczynaja rzucać kwotami za metr przestrzenny udając, że to to samo co metr sześcienny

    Ile kubików potrzebujecie?
  9. rencia ELITA FORUM (min. 1000)
    rencia Zarejestrowany: 12.12.2005 Posty: 1014
    A ile się zużywa w okresie zimy przy paleniu w kominku od czasu do czasu
    Kominek z płaszczem wodnym będzie i będzie miał ogrzać jakieś prawie 140m2.
  10. Piotrek1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Piotrek1 Zarejestrowany: 15.01.2003 Posty: 1553
    Majka
    a Dylowicz ile chce za metrówkę dębu czy brzozy.

    Ja potrzebuję 10 m3 porąbanego
  11. Piotrek1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Piotrek1 Zarejestrowany: 15.01.2003 Posty: 1553
    Rencia 2-4 m3. zależy jaka zima i jak czesto

    Ja w zeszłym roku zużyłem 11 m3 (do 15 marca) Paliłem tylko drewnem (troche mokre z lata było )

    W tym ok. 7 m3 narazie ( przesuszone od listopada 05)
  12. rencia ELITA FORUM (min. 1000)
    rencia Zarejestrowany: 12.12.2005 Posty: 1014
    Dzięki -
    U mnie chyba trochę drzewa zostanie po budowie domu więc na razie wstrzymam się z zamówieniem.
  13. zefiryn SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zefiryn Zarejestrowany: 14.02.2007 Posty: 39
    Cytat Napisał Vafel
    Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że nie ostatni

    W planach mam rozpoczęcie budowy w tym roku (po wakacjach), ale jak będzie w praktyce, czas pokaże. Chciałbym postawić dom w wersji do zamieszkania (wystarczy, żeby była kuchnia, łazienka i jeden pokój - resztę można kończyć później) za 200-250 tys. zł, ale jak widzę co się dzieje z cenami, to zaczynam wątpić.

    Naramowicze, Zefiryn: czy mógłbym prosić Was o opisanie krok po kroku jak wygląda załatwianie spraw z archeologami na Kanoniczej? Dziś właśnie złożyłem tam prośbę o wydanie decyzji w sprawie prowadzenia prac budowlanych na działce ze stanowiskiem archeologicznym (nie wiem która klasa, ale w planie było napisane "osada z epoki brązu, wpływów rzymskich i średniowiecza"). Pani powiedziała, że do miesiąca będzie decyzja. Jak jest w praktyce? Co dalej? Będę bardzo wdzięczny za info.

    Dzięki i pozdrawiam serdecznie,
    Trzeba dokładnie rozeznać w gminie jaka to kategoria arch. - u mnie było to zaznaczone na wyrysie z planu zagospodarowania, a w wypisie był o tym cały akapit. Jeśli kat I - zakaz budowy, kat II nadzór lub prace arch.. Nadzór jest tańszy i szybszy , prace arch drogie i długotrwałe (wszystko na twój koszt). W pierwszej kolejności składasz odręczne podanie o opinię, w odpowiedzi dostajesz czy zgadzają się na budowę, i jaki rodzaj prac/nadzoru. W drugim etapie składasz podanie o pozwolenie na (prace/nadzór). W tym wypadku musisz wypełnić formularz bo ci (po miesiącu) odrzucą podanie. Wszystko to trwa miesiącami bo nie mają żadnego bata w postaci kar więc się nie spieszą. Wiec po upływie terminu należy grzecznie gnębić telefonami. Przyszło mi tez do głowy żeby może od razu złożyć oba podania - spytaj panie na dzienniku podawczym i poproś o odnośne formularze.

    Aktualny status sprawy. Właśnie dzwoniłem do nich czy już dostałem pozwolenie na nadzór. Okazuje się (po miesiącu od złożenia sprawy) że mam do uzupełnienia: Imie Nazwisko archeologa, więc pytam skąd mam to wiedzieć i uważam że to oni powinni wypełnić - otóż nie ! to już zupełnie inna instytucja archeolodzy, więc trzeba sobie takowego delikwenta samemu znaleźć, wpisać jego dane, czy ma doświadczenie i inne tam rubryczki (zostawiłem je puste bo myślałem że sami wypełnią). No dobrze ale dlaczego na dzienniku podawczym nikt mi nie sprawdził tego podania i nie powiedział że te rubryczki muszę sam wypełnić ????? Droga przez mękę.

    Z ostatniej chwili (piątek 14.00)
    Znalazłem z ogłoszenia panią archeolog (chyba ostatnią co jeszcze nie wyjechała do Irlandii) Obiecała uzupełnic te brakujące wpisy w formularzu podania i zrobi nadzór na działce. I załatwi zaświadczenie z Muzeum Archeolog. że jakbyśmy coś odkopali to muzeum te eksponaty przyjmie. I zaniesie te papierki na Kanoniczą.
    UFFF powoli powraca mi wiara w Człowieka.
  14. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    Cytat Napisał Piotrek1
    Majka
    a Dylowicz ile chce za metrówkę dębu czy brzozy.

    Ja potrzebuję 10 m3 porąbanego
    125 chyba buk, a brzoza troche tańsza. Ale chce straszną kase za transport, do nas 500zet. Jego auto zabiera tylko 13 kubików
  15. szczepek ELITA FORUM (min. 1000)
    szczepek Zarejestrowany: 12.09.2005 Posty: 1032
    Cytat Napisał rencia
    Dzięki -
    U mnie chyba trochę drzewa zostanie po budowie domu więc na razie wstrzymam się z zamówieniem.
    Rencia, ale nie pal raczej w kominku drewnem iglastym - a takie przedewszsytkim zostaje ci po budowie, bo sobie cały kominej zap...aprasz

    smołą i naprawdę ciężko będzie domyć
    takie drewo iglaste - do kominka z szybka się raczej nie nadaje, ale jak kto woli...
  16. Piotrek1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Piotrek1 Zarejestrowany: 15.01.2003 Posty: 1553
    Majka,
    chyba dąb, bo skąd by miał buka. W okolicy Niepołomic buków nie ma. Czyli podrożało w nadleśnictwie, bo w zeszłym roku za dębinę płaciłem ok. 105 zł a brzozę 95 zł + transport 250 zł za 10 m3 lub 150 zł za 6 m3

    Rencia,
    dobrze Szczepek prawi. Iglaste to raczej tylko na rozpałkę. A nie na ciągłe palenie. Ja tak resztki z budowy 2 lata spalam na rozpałkę
  17. Bełatka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bełatka Zarejestrowany: 05.11.2005 Posty: 346
    Cieszmy się jeszcze dwa dni, bo w poniedziałek, zresztą sami zobaczcie:
    http://video.google.pl/videoplay?doc...23637999412182
  18. merit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    merit Zarejestrowany: 01.08.2006 Posty: 183
    Majka

    Wspomniałaś gdzieś na forum o facecie od kamienia ,którego pogoniłaś ,bo okazał się cwaniakiem .Czy mogłabyś podać jego nazwisko .
    Może być na priva .
    Polecono mi kogoś w firmie Filar i boję się ,że to może być ta sama osoba .
    Jak zwykle wielkie dzięki .
  19. madd ELITA FORUM (min. 1000)
    madd Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 2084
    Jezu - czy u was tez tak pizdzi jak w kieleckim nad morzem????
  20. madd ELITA FORUM (min. 1000)
    madd Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 2084
    Cytat Napisał rencia
    Dzięki -
    U mnie chyba trochę drzewa zostanie po budowie domu więc na razie wstrzymam się z zamówieniem.
    Mysmy drzewem z budowy trzy miesiace palili
Pokaż wyniki od 21041 do 21060 z 30060