dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. EWAF FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EWAF Zarejestrowany: 06.10.2006 Posty: 264
    tez pozdrawiam budujacych z Michalowic i okolic
  2. Piotrek1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Piotrek1 Zarejestrowany: 15.01.2003 Posty: 1553
    Słoneczko Plastivan jest w Castoramie ( Zakopianka) obok tych desek egzotycznych co je chyba SONIKA kupiła
  3. Sonika REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Sonika Zarejestrowany: 18.07.2003 Posty: 12639
    Cytat Napisał Piotrek1
    Słoneczko Plastivan jest w Castoramie ( Zakopianka) obok tych desek egzotycznych co je chyba SONIKA kupiła
    Sonika żadnych desek nie kupiła , bo nie zna nikogo kto by je ułożył .
  4. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Cytat Napisał Piotrek1
    Słoneczko Plastivan jest w Castoramie ( Zakopianka)
    Dzięki A Ty je widziałeś?
  5. jola_krzysiek ELITA FORUM (min. 1000)
    jola_krzysiek Zarejestrowany: 21.12.2006 Posty: 2260
    Witajcie,
    Mam pytanie: czy ktoś wie gdzie, w Krakowie lub okolicach, można kupić jakikolwiek system kominowy [śr. 200 mm do kominka z jedną wentylacją]. Chodzi o czas, muszę mieć kominy na przyszły tydzień, a skład, w którym miałem zamówione 2 miesiące temu odmówił realizacji zamówienia.
    Krzysiek.
  6. Paweł Czernecki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Paweł Czernecki Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 410
    Cytat Napisał jola_krzysiek
    Witajcie,
    Mam pytanie: czy ktoś wie gdzie, w Krakowie lub okolicach, można kupić jakikolwiek system kominowy
    CJBlok jest na Dobrego Pasterza 122 w firmie Pianex
  7. KKrzysiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KKrzysiek Zarejestrowany: 01.11.2005 Posty: 106
    Cytat Napisał jola_krzysiek
    Witajcie,
    Mam pytanie: czy ktoś wie gdzie, w Krakowie lub okolicach, można kupić jakikolwiek system kominowy [śr. 200 mm do kominka z jedną wentylacją]. Chodzi o czas, muszę mieć kominy na przyszły tydzień, a skład, w którym miałem zamówione 2 miesiące temu odmówił realizacji zamówienia.
    Krzysiek.
    Powinni mieć od ręki Shiedla 20+W - Budmur - ul. Skośna - koło Attica

    Przy okazji - może kogoś interesują stepmle. Zostało mi jeszcze po rozszalowaniu stropu. Lokalizacja: okolice Wieliczki
  8. ZbysioR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbysioR Zarejestrowany: 22.09.2003 Posty: 190
    Drodzy forumowicze - a więc jednak się przewaliło - dzisiaj znalazłem w Krakowie Maxa za 4.1 netto - znaczy się zaczyna tanieć, narazie ceramika, i oby tak dalej ...
  9. mathiasso STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mathiasso Zarejestrowany: 22.02.2007 Posty: 437
    akurat skończyłem ogrodzenie..więc moge Ci co nieco powiedzieć
    co prawda siatke i słupki znjomy załatwił mi w dobrych cenach, ale teraz to wszystko sie zmienia nie powinno być tak źle.
    Ogrodzenie zrobiłem to najbardziej popularne (oprócz wjazdu) czyli słupki ocynk, siatka ocynk powlekany (najgrubsza 32) i podmurówka tzw murek pływający. Za 170mb ogrodzenia musiałem niestety wydać 16tyś. Robocina wychodzi ok 40zł za metr reszta to materiał
    Cytat Napisał Galain
    Czesc,

    czy ktos z Was moze robil juz ogrodzenie. Baardzo interesuja mnie ceny wykonawstwa: ile za 1m ogrodzenia placi sie w Krakowie i okolicach.
    Gdyby ktos chcial podzielic sie namiarami na sprawdzona ekipe ogrodzeniowa, bede wdzieczna za info na priva.

    Pozdrawiam serdecznie, G.
  10. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Cytat Napisał ZbysioR
    Drodzy forumowicze - a więc jednak się przewaliło - dzisiaj znalazłem w Krakowie Maxa za 4.1 netto - znaczy się zaczyna tanieć, narazie ceramika, i oby tak dalej ...
    Tylko pogratulować owocnych poszukiwań.
    Ja jednak jakoś tej obniżki nie widzę . U mnie we wtorek przywieźli porotherm i widziałam cennik słowacki wienerbergera - podwyżka i to spora od 1 lipca
  11. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Od gościa, który przywozi mi beton na budowę, też dostałam informację, że od lipca cena w górę.
  12. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Kochani!!!!
    Pilnie potrzebuję deski szalunkowe 32mm czy ktoś chce się może pozbyć???
  13. garbus2 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    garbus2 Zarejestrowany: 09.06.2006 Posty: 437
    Cytat Napisał mathiasso
    akurat skończyłem ogrodzenie..więc moge Ci co nieco powiedzieć
    co prawda siatke i słupki znjomy załatwił mi w dobrych cenach, ale teraz to wszystko sie zmienia nie powinno być tak źle.
    Ogrodzenie zrobiłem to najbardziej popularne (oprócz wjazdu) czyli słupki ocynk, siatka ocynk powlekany (najgrubsza 32) i podmurówka tzw murek pływający. Za 170mb ogrodzenia musiałem niestety wydać 16tyś. Robocina wychodzi ok 40zł za metr reszta to materiał
    sporo wyszlo - ja na 200mb wydalem 2000pln na siatke powlekana pcv z ocynkiem w srodku, 300pln na druty i naciagacze, 2500pln na slupki (nie ocynk ale malowalem) plus cement na slupki pewnie jakies 400pln = okolo 5200
  14. Anoleiz ELITA FORUM (min. 1000)
    Anoleiz Zarejestrowany: 13.09.2006 Posty: 1914
    Witam,
    już się kiedyś ujawniałam,
    a teraz mam pytanie do Was, bo z wiedzy budowlanej to ze mnie jest prawdziwy lajkonik, żeby nie powiedzieć laik...
    więc chciałam się dowiedzieć, jak zapewnić budowlańcom wodę i prąd na działce?
    czy mogę od dostawcy mediów podłączyć np. prąd do granic działki z którego będę korzystać podczas budowy?
    albo wodę z wodociągów?
    jak wtedy jest to rozliczane przed odbiorem budynku czyli podczas całej budowy?
    jakie jeszcze rozwiązania wchodzą w grę oprócz postawienia wiatraka albo ciagnięcia mediów od sąsiada i z nim się ugadania?
  15. garbus2 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    garbus2 Zarejestrowany: 09.06.2006 Posty: 437
    Cytat Napisał Anoleiz
    Witam,
    już się kiedyś ujawniałam,
    a teraz mam pytanie do Was, bo z wiedzy budowlanej to ze mnie jest prawdziwy lajkonik, żeby nie powiedzieć laik...
    więc chciałam się dowiedzieć, jak zapewnić budowlańcom wodę i prąd na działce?
    czy mogę od dostawcy mediów podłączyć np. prąd do granic działki z którego będę korzystać podczas budowy?
    albo wodę z wodociągów?
    jak wtedy jest to rozliczane przed odbiorem budynku czyli podczas całej budowy?
    jakie jeszcze rozwiązania wchodzą w grę oprócz postawienia wiatraka albo ciagnięcia mediów od sąsiada i z nim się ugadania?
    co do wody to musisz rozmawiac z gminą - dostaniesz warunki przylaczenia i na tej podstawie beda ci mogli dociagnac wode do dzialki (w optymistycznej wersji od a do z jakies 2 miesiace)
    prad: tum asz dwie drogi
    1) samemu wykonać przylacz tymczasowy od najblizszego mozliwego miejsca (oczywiscie musi to robic elektryk z uprawnieniami) i wtedy sama pokrywasz koszt budowy takiego przylacza tymczasowego
    2) wystepujesz do enionu o przylacz docelowy (mi sie udalo w pol roku od pozwolenia na budowe ale niezadko czeka sie ponad rok). tu tez sa rozne opcje: samemu dostarczyc im projekt, robic w ramach PnB, zlecic wszystko im
  16. Anoleiz ELITA FORUM (min. 1000)
    Anoleiz Zarejestrowany: 13.09.2006 Posty: 1914
    czyli generalnie mogę mieć prąd i wodę podłączoną do samej trawy, tzn nic na działce na razie nie ma, przed pozwoleniem na budowę? i normalnie się z dostawcami rozliczać, jakies skrzynki itd?

    na czasie mi nie zależy aż tak bardzo tzn kilka miesięcy czekania to całkiem znośnie jak dla moich planów

    dzięki wielkie za odpowiedź
  17. garbus2 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    garbus2 Zarejestrowany: 09.06.2006 Posty: 437
    1) co do wody to zalezy od gminy ale najpierw i tak musisz wystapic o warunki przylaczenia
    2) pradu nie mam pewnosci ale ze mna bez PnB wogole nie chcieli gadac (pomijam wydanie warunkow przylaczenia), dopiero kiedy dostalem PnB to moglem podpisac dalsze papierki. Z tego co sie orientuje to nie ma mozliwosci zasilania pastwiska a jedynie placu budowy a to wymaga jak wiesz PnB
  18. marcin714 ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin714 Zarejestrowany: 04.03.2006 Posty: 1617
    Można zasilać i pastwisko jeśli są to terny pod budownictwo.
  19. Anoleiz ELITA FORUM (min. 1000)
    Anoleiz Zarejestrowany: 13.09.2006 Posty: 1914
    generalnie to dla mnie trochę nielogiczne...
    żeby zacząć budowę, muszę mieć prąd,
    żeby mieć prąd muszę zacząć budowę
    a jak ja chcę np. postawić sobie wóz drzymały dla robotników, ogrodzić i świecić sobie w nocy żaróweczkę i załatwiać pozwolenie na budowę dopiero wtedy to nie mogę?
  20. marcin714 ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin714 Zarejestrowany: 04.03.2006 Posty: 1617
    Możesz przy warunkach jak powyżej mówiłem.
Pokaż wyniki od 21821 do 21840 z 30062