dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    została mi po budowie paleta porothermu 25 P+W, chętnie odstapie.
  2. EWAF FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EWAF Zarejestrowany: 06.10.2006 Posty: 264
    ja korzystałam z listy czarni-białi wykonawcy w małopolsce
  3. ZbysioR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbysioR Zarejestrowany: 22.09.2003 Posty: 190
    A ja mogę od dziś polecić elektryka ze Skawiny: Andrzej Dziuba (50778732 - Zdobił mi i zamontował RBetke - za robote wziął 100 złotych - wszystkow na czas i wg umowy.

    Tyle, ze wykonuje tylko drobne prace, bo na więcej nie ma czasu.

    Acha - polecam hurtownie materiałów elektroinstalacyjnych w Nowej Hucie naprzeciwko Comarchu na Teatralnym: Z tego co dotychczas kupowałem, to mają ceny około 10 do 20% niższe niż w Castoramie i Leroy
  4. mk1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mk1 Zarejestrowany: 10.10.2006 Posty: 158
    Mam prosbe czy ktos mógłby polecić kogos kto zająłby sie uporządkowaniem działki(wycinka starych drzew) i ogrodzeniem byłabym bardzo wdzięczna bo gdzie nie zadzwonie to wyjechali na zachód
  5. szczepek ELITA FORUM (min. 1000)
    szczepek Zarejestrowany: 12.09.2005 Posty: 1032
    Cytat Napisał mk1
    Mam prosbe czy ktos mógłby polecić kogos kto zająłby sie uporządkowaniem działki(wycinka starych drzew) i ogrodzeniem byłabym bardzo wdzięczna bo gdzie nie zadzwonie to wyjechali na zachód
    powiem szczerze że mam te same problemy. a szkam ludzi do prac porzadkowych , zasypywania rowów czy rabania drzewa... proste a nie możliwe prawie do wykonania

    nikt nie chce być drwalem - wolałby od razu zarabiac jak stolarz
    nikt tez juz nie chce być kopaczem, bo chciałby zarabiac jak koparka
  6. mk1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mk1 Zarejestrowany: 10.10.2006 Posty: 158
    Masz racje Najbardziej mi sie to z koparka podoba
  7. climber79 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    climber79 Zarejestrowany: 11.12.2006 Posty: 105
    Cytat Napisał szczepek
    Cytat Napisał mk1
    Mam prosbe czy ktos mógłby polecić kogos kto zająłby sie uporządkowaniem działki(wycinka starych drzew) i ogrodzeniem byłabym bardzo wdzięczna bo gdzie nie zadzwonie to wyjechali na zachód
    powiem szczerze że mam te same problemy. a szkam ludzi do prac porzadkowych , zasypywania rowów czy rabania drzewa... proste a nie możliwe prawie do wykonania

    nikt nie chce być drwalem - wolałby od razu zarabiac jak stolarz
    nikt tez juz nie chce być kopaczem, bo chciałby zarabiac jak koparka
    Szczepek, aż taki dobrobyt u nas na wsi że nikt nie chce się łopaty złapać?
    Jeśli tak to jestem za ustawowym zlikwidowaniem pojęcia bezrobocia i zasiłków - a i dziura budżetowa będzie mniejsza.
  8. pietiap SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pietiap Zarejestrowany: 09.07.2007 Posty: 39
    Witam wszystkich serdecznie!!!

    Mamy potrzebę sprawnego załatwienia pozwolenia na budowę. Wyszperałem cos z forum i aktualnie dysponuję trzema adresami pod które mam zamiar się skierować choć szukanie nie było łatwe.
    Może ktoś z Was załatwiał całą procedurę że tak powiem od "a" do "z" w krakowskich urzędach? Może znacie sprawdzone biura (osoby) które fachowo, profesjonalnie i co ważne SZYBKO podejmują temat i załatwią procedurę. Będę wdzięczny za informacje które otrzymam od Was i opublikujecie je na stronach forum lub prześlecie mi jako prywatną wiadomość. Z góry dziękuję za pomoc.
    Piotr
  9. pietiap SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pietiap Zarejestrowany: 09.07.2007 Posty: 39
    Czekam na kiepską pogodę, wtedy ludzie zasiadają przed komputerami. Że ktoś czyta nie mam wątpliwości, ale że nikt nic nie pisze to już zupełnie inna sprawa
  10. gowkiel SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gowkiel Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 10
    Witam serdecznie. Już pada wiec moze wprowadzę trochę zamieszania na forum.
    Jestem szcześciarą bo dokumenty mam gotowe budowę prawnie zaczełam od dnia 2007-07-25. I mam problem Wybrałam kierownika budowy ( wykonawca fundamentów)który miał juz wejść na teren działki w czwartek niestety to by było zbyt piekne.
    Chcę zmienić kierownika Budow- prośba czy ktoś może buduje pod krakowem w gminie łapanów i moze polecić KB oraz moze polecić wykonawcę na fundamenty??? Jeszcze jedna prośba moze ktoś zna pożądnego budowlanca ktory by mógł podjąć się nadzoru inwestorskiego??? Sama wsród tej szarańczy budowlańców nie podołam.

    Chciałam założyć dziennik budowy na forum taki ze mnie etuzjasta ale mi ręce opadły kierownik budowy oswiadczył że żadko w nim coś wpisuje. Naprawde mam problem.

    Na koniec się zwierze
    Czy jest to normalne że wykonawca z uprawnieniami może zapytać inwestora o układ przejść instalacji w fundamencie jeżeli posiada pełną dokumentacje. Coś chyba źle trafiłam. 3% spad na 16 m mogę panu obliczyć ale dlaczego ja kiedy panu płacę. Zaczynam się martwić.
  11. OGC DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    OGC Zarejestrowany: 14.11.2006 Posty: 738
    Cytat Napisał gowkiel
    I mam problem Wybrałam kierownika budowy ( wykonawca fundamentów)który miał juz wejść na teren działki w czwartek niestety to by było zbyt piekne.
    Chcę zmienić kierownika Budowy ...
    Rozumiem że masz kierownika budowy od wykonawcy. Ja mam kierownika budowy zupełnie nie związanego z wykonawcami.
    Dałem tą robotę architektowi, który mi adaptował projekt.
    A ten twój kierownik jest wpisany w dzienniku budowy? To nie jest chyba proste żeby tak wymieniać sobie co chwilę kierowników.

    Cytat Napisał gowkiel
    Chciałam założyć dziennik budowy na forum taki ze mnie etuzjasta ale mi ręce opadły kierownik budowy oswiadczył że żadko w nim coś wpisuje. Naprawde mam problem.
    Z tego co wiem to każdy z forumowiczów może sobie prowadzić swój dziennik budowy w dziale: "Dzienniki budowy - dzień po dniu" i nie ma on nic wspólnego z rzeczywistym dziennikiem budowy. Piszesz co chcesz, wklejasz zdjęcia itp. To ty go prowadzisz

    Cytat Napisał gowkiel
    3% spad na 16 m mogę panu obliczyć ale dlaczego ja kiedy panu płacę. Zaczynam się martwić.
    Łoj - wyrzuć ich czym prędzej. Osobiście jestem uczulony na majstrów, którzy mają problemy z pomiarami.

    POWODZENIA
  12. Paweł Czernecki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Paweł Czernecki Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 410
    Słuchajcie, co się robi z paletami ? Mam takich 50 sztuk ( typ euro )

    Ci ze skupów przyjeżdżają po nie czy trzeba im zawieźć ?
  13. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Cytat Napisał Paweł Czernecki
    Słuchajcie, co się robi z paletami ? Mam takich 50 sztuk ( typ euro )

    Ci ze skupów przyjeżdżają po nie czy trzeba im zawieźć ?
    Raczej trzeba zawieźć. Sprawdź dobrze czy są euro(czy mają chociaż rozmiar euro). Ja też mam po porothermie no i nie są euro bo mają 100x120 a euro to 120x80.
  14. bm_mi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bm_mi Zarejestrowany: 18.01.2007 Posty: 414
    Czy ktoś może polecić kierownika budowy z Krakowa,okolic?
    Najlepiej żeby był:
    - niedrogi
    - komunikatywny
    - chętnie przyjeżdżał na plac budowy
    - pomagał w załatwianiu tanich materiałów budowlanych
    ??
  15. OGC DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    OGC Zarejestrowany: 14.11.2006 Posty: 738
    Proszę o pomoc.
    Szukam namiaru na kogoś kto:
    - świadczy usługi transportowe,
    - ma ciężarówkę z HDS,
    - zrobi kurs i przewiezie około 7 palet materiałów z okolic Nowego Sącza do Wieliczki.
    - zrobi to w jakiejś rozsądnej cenie bez faktury,
    - zrobi to jakoś teraz (wtorek lub środa)
  16. krk women FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krk women Zarejestrowany: 19.12.2006 Posty: 202
    Witam chciałam się dowiedzieć jak stoja teraz ceny u geodetów za tyczenie domu -same głowne punkty lub razem z ławicamii? Ile płaciliście, bo chce porównać ceny. Ja mam mozliwość 300 zł głowne i 500 z ławicami- jak myślicie czy to rozsądna cena?
    Mam również pytanie odnośnie drenażu- czy na płaskiej działce jest on potrzebny? Dodam ze działka jest niedaleko wałów wiślanych -choć nie wiem czy to ma jakikolwiek z tym związek.
  17. lbryndal ELITA FORUM (min. 1000)
    lbryndal Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 2258
    Cytat Napisał krk women
    Witam chciałam się dowiedzieć jak stoja teraz ceny u geodetów za tyczenie domu -same głowne punkty lub razem z ławicamii? Ile płaciliście, bo chce porównać ceny. Ja mam mozliwość 300 zł głowne i 500 z ławicami- jak myślicie czy to rozsądna cena?
    a jak wygląda to wytyczenie jedno a jak drugie ? same punkty główne to kołki na rogach domu pewnie a z ławicami to co to jest, deski wzdłuż wszystkich boków czy jak ??
  18. aka23 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aka23 Zarejestrowany: 26.09.2006 Posty: 32
    Hej witam wszystkich dawno mnie tu nie było ale objawiam sie na nowo

    Co do tyczenia ja płaciałam 400 za 6 osi. Na początku chciał mi wytuczyć 4 głowne bo mówił że 100zł płaci się za oś ale namówiałm go na 6 w tej cenie

    A teraz moje pytanko :
    STROP TERIVA

    czy ktoś robił i gdzie mozna tanio kupić belki i pustaki stropowe

    a może taniej z Wienerbergera??
    POMOCY
  19. krk women FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krk women Zarejestrowany: 19.12.2006 Posty: 202
    krk women napisał:
    Witam chciałam się dowiedzieć jak stoja teraz ceny u geodetów za tyczenie domu -same głowne punkty lub razem z ławicamii? Ile płaciliście, bo chce porównać ceny. Ja mam mozliwość 300 zł głowne i 500 z ławicami- jak myślicie czy to rozsądna cena?

    a jak wygląda to wytyczenie jedno a jak drugie ? same punkty główne to kołki na rogach domu pewnie a z ławicami to co to jest, deski wzdłuż wszystkich boków czy jak ??

    Powiem szczerze że jestem strasznym laikiem w tych sprawach i tak naprawde nie wiem jak wygląda i jedno i drugie. Ale chodzi mniej wiecej o przeniesienie punktów i wiecej niz 4 głowne osie-a to robia czesto wykonawcy,bo sami bedą dokładniej wiedziec.Chyba że ktoś to lepiej wytłumaczy
  20. lbryndal ELITA FORUM (min. 1000)
    lbryndal Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 2258
    Cytat Napisał aka23
    Co do tyczenia ja płaciałam 400 za 6 osi. Na początku chciał mi wytuczyć 4 głowne bo mówił że 100zł płaci się za oś ale namówiałm go na 6 w tej cenie
    A teraz moje pytanko :
    STROP TERIVA
    czy ktoś robił i gdzie mozna tanio kupić belki i pustaki stropowe
    a może taniej z Wienerbergera??
    POMOCY
    może tutaj: http://www.prefbud.pl/ nie wiem jak z cenami bo nie porównywałem.
    Też mam w projekcie terivę, ale chyba (albo napewno) będę zmieniał na zwykłą laną płytę.
Pokaż wyniki od 22021 do 22040 z 30060