dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    Cytat Napisał edit-blondi
    Cytat Napisał lbryndal
    Majka to nie jest ważne, a tak czy inaczej 90 tyś zł za robociznę to i tak drogo, 70 tyś też drogo a podejżewam, że na ceny krakowskie to około 50 tyś powinna to nie jedna ekipa zrobić, a jakby poszukać to i taniej by znalazł.
    50tys. to ja zapłaciłam za dom 150m2 pow. użytkowej, dach 240m2 Cena umawiana końcem 2006. Miałam kilka wycen i mniejszej niz 45 tys. nie dostałam.
    Według mnie przy takim domu 50tys jest nierealne
    no własnie, tak coś mi się wydawało. Teraz zrobił się "rynek wykonawcy".
    Trzeba pytać, może znajdzie sie dobra ekipa za 70tyś.
  2. lbryndal ELITA FORUM (min. 1000)
    lbryndal Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 2258
    Cytat Napisał edit-blondi
    Cytat Napisał lbryndal
    Majka to nie jest ważne, a tak czy inaczej 90 tyś zł za robociznę to i tak drogo, 70 tyś też drogo a podejżewam, że na ceny krakowskie to około 50 tyś powinna to nie jedna ekipa zrobić, a jakby poszukać to i taniej by znalazł.
    50tys. to ja zapłaciłam za dom 150m2 pow. użytkowej, dach 240m2 Cena umawiana końcem 2006. Miałam kilka wycen i mniejszej niz 45 tys. nie dostałam.
    Według mnie przy takim domu 50tys jest nierealne
    ja planuję dom 110m2 jak ugadam cenę z ekipą to napiszę za ile mi zrobią, a to że jedni płacili 45 inni 50 a inni 40 nie znaczy że ktoś nie wybuduje domu tkaiego samego za 30 albo 25 tyś zł.
    Już dawno temu zauważyłem, że ceny w Krakowie i np. Tarnowie róznią się. Za mój dom jedna ekipa spod Tarnowa powiedziała za murowanie 16 000zł dachu nie robią, inni spod Jarosławia powiedzieli 35 000 za wszystko od fundamentów po dach, inni powiedzieli za samo murowanie 20 000, tak więc wydaje mi się, że trzeba poszukać i można coś znaleźć.
  3. OGC DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    OGC Zarejestrowany: 14.11.2006 Posty: 738
    Cytat Napisał lbryndal
    Już dawno temu zauważyłem, że ceny w Krakowie i np. Tarnowie róznią się. Za mój dom jedna ekipa spod Tarnowa powiedziała za murowanie 16 000zł dachu nie robią, inni spod Jarosławia powiedzieli 35 000 za wszystko od fundamentów po dach, inni powiedzieli za samo murowanie 20 000, tak więc wydaje mi się, że trzeba poszukać i można coś znaleźć.
    Na pewno jest to prawdą.
    Ale przy wyborze brygady koniecznie trzeba sprawdzić co robili wcześniej. Trzeba ruszyć tyłek i pojechać w jakieś dwa miejsca gdzie robili. Pogadać z właścicielami tych domów, popytać o terminowość robót i o jakość oczywiście.
    Jest wiele osób, które podnieciły się dobrą ceną i słownymi zapewnieniami brygad (na przykład ja ), a często kończyło się to tak, że partacze zaczynali budowę, pobrali zaliczki i znikali.
  4. lbryndal ELITA FORUM (min. 1000)
    lbryndal Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 2258
    Cytat Napisał OGC
    Cytat Napisał lbryndal
    Już dawno temu zauważyłem, że ceny w Krakowie i np. Tarnowie róznią się. Za mój dom jedna ekipa spod Tarnowa powiedziała za murowanie 16 000zł dachu nie robią, inni spod Jarosławia powiedzieli 35 000 za wszystko od fundamentów po dach, inni powiedzieli za samo murowanie 20 000, tak więc wydaje mi się, że trzeba poszukać i można coś znaleźć.
    Na pewno jest to prawdą.
    Ale przy wyborze brygady koniecznie trzeba sprawdzić co robili wcześniej. Trzeba ruszyć tyłek i pojechać w jakieś dwa miejsca gdzie robili. Pogadać z właścicielami tych domów, popytać o terminowość robót i o jakość oczywiście.
    Jest wiele osób, które podnieciły się dobrą ceną i słownymi zapewnieniami brygad (na przykład ja ), a często kończyło się to tak, że partacze zaczynali budowę, pobrali zaliczki i znikali.
    dlatego zero zaliczek, płatne za robotę wykonaną w postaci etapu i już, widziałem robotę tych ekip o których pisałem i fakt było kilka punktów w których mogliby to zrobić lepiej, ale to podejrzewam że można by dogadać z nimi. jak już się z jakąś ugadam na tip top to podzielę się spostrzeżeniami.
  5. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Cytat Napisał lbryndal
    Już dawno temu zauważyłem, że ceny w Krakowie i np. Tarnowie róznią się. Za mój dom jedna ekipa spod Tarnowa powiedziała za murowanie 16 000zł dachu nie robią, inni spod Jarosławia powiedzieli 35 000 za wszystko od fundamentów po dach, inni powiedzieli za samo murowanie 20 000, tak więc wydaje mi się, że trzeba poszukać i można coś znaleźć.
    Jak słyszę o Tarnowie to zaraz przypomina mi się znajomu forumowicz, który właśnie tam buduje prawie taki dom jak ja tylko z podwójnym garażem. Był wniebowzięty jak znalazł ekipę za 25 tys stan surowy z dachem i ściankami działowymi (ekipa polecona przez kilka osób, inspekcje na wykonanych budowach).... no i nie życzę nikomu tego co on z tą ekipą przeszedł
    wytrzymał tylko do dachu, ale chłop ma stalowe nerwy ja bym ich wyrzuciła po fundamentach
    tak więc cena to nie wszystko, a mało tego jak majster polecany przez poprzednich klientów to nie znaczy, że ekipa ta sama bo rotacja pracowników jest duża
  6. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    słuchajcie u mnie w projekcie na dole i nagórze mam wylewkę 12cm
    i murarze tak tez wybudowali zakładając taką wylewkę.
    Zastanawiam sie czy 7cm styro i 5 betonu na gruncie to wystarczy? bo na górze to wiadomo, że jest ok.
    Gość, który ma mi robić wylewki mówi, że jest to w zupełności wystarczające co o tym sądzicie?
  7. OGC DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    OGC Zarejestrowany: 14.11.2006 Posty: 738
    Cytat Napisał edit-blondi
    tak więc cena to nie wszystko
    Moje zdanie - lepiej trochę więcej zapłacić i mieć święty spokój.
    Przy mojej poprzedniej brygadzie musiałem sie martwić o wszystko (okazało się że nawet fundamenty źle rozmierzyli)
    Fakt, że cena była niska, ale jakbym nie sprawdzał i zostawił ich na budowie samopas to nie wiem co by się stało (jakaś katastrofa budowlana chyba).
    Przecież ci ludzie ciężko pracują i też chcą żyć w jakimś standardzie. Jak siedzą na budowie miesiąc lub dwa miesiące i jest ich od 5 do 9 osób to jakaś kwota musi za to wyjść.

    Cytat Napisał edit-blondi
    a mało tego jak majster polecany przez poprzednich klientów to nie znaczy, że ekipa ta sama bo rotacja pracowników jest duża
    Wszystko zależy właśnie od majstra. Jak majster jest z jajami, umie czytać projekt, umie mierzyć - to jest duże prawdopodobieństwo że będzie umiał porządzić swoimi chłopami.
    A co do rotacji pracowników to zgadzam się, że trzeba na to zwrócić uwagę.
    Jak brać ekipę to nie taką, która składa się z 3 osób i robią na budowie wszystko.
  8. OGC DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    OGC Zarejestrowany: 14.11.2006 Posty: 738
    Cytat Napisał edit-blondi
    Zastanawiam sie czy 7cm styro i 5 betonu na gruncie to wystarczy? bo na górze to wiadomo, że jest ok.
    W moim typowym projekcie zakładają 6cm styropianu i 4cm wylewki.
    Nie wiem czy to dobrze bo się nie znam
    Ja będę robił więcej bo kładę ogrzewanie podłogowe.
  9. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    no u mnie też w części będzie podłogówka, ale te 12 no może 13 cm to max pułap do wykorzystania bo potem będzie problem z drzwiami i schodami
  10. lbryndal ELITA FORUM (min. 1000)
    lbryndal Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 2258
    Cytat Napisał OGC
    Cytat Napisał edit-blondi
    Zastanawiam sie czy 7cm styro i 5 betonu na gruncie to wystarczy? bo na górze to wiadomo, że jest ok.
    W moim typowym projekcie zakładają 6cm styropianu i 4cm wylewki.
    Nie wiem czy to dobrze bo się nie znam
    Ja będę robił więcej bo kładę ogrzewanie podłogowe.
    A ja troszkę inaczej będę robił.
    Podpatrzyłem u Świercza, który wybudował koło Poznania taki sam dom jak planuję ja i ma on tak:
    dół - 5cm styropian + 5cm styropian + 7cm wylewka + 2,5cm podłoga (płytki)
    góra - 5cm styropian + 5 cm wylewka + 1cm podłoga (panele)

    na dole dawal 2x5cm styropianu po to, żeby na położonej warstwie pierwszej położyć przewody od CO, i potem druga z wycięciami oczywiście w miejscach gdzie przewody. tym sposobem nie uciekaw ciepło z pzewodów CO (które i tak są izolowane) w podłogę. dodatkowo trzeba przewidzieć to że przedowy od CO będą 5 cm nad ziemią i zorbić miejsce żeby pod nie wszedł styropian
  11. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Cytat Napisał OGC
    Wszystko zależy właśnie od majstra. Jak majster jest z jajami, umie czytać projekt, umie mierzyć - to jest duże prawdopodobieństwo że będzie umiał porządzić swoimi chłopami.
    A co do rotacji pracowników to zgadzam się, że trzeba na to zwrócić uwagę.
    Jak brać ekipę to nie taką, która składa się z 3 osób i robią na budowie wszystko.
    mój majster to sie za dużo robotą nie skalał bo miał ekipy na trzech budowach, ale zawsze zostawiał na budowie człowieka, który znał sie na rzeczy i czuwał nad resztą pracowników, powiedziałabym nawet, że ten człowiek to lepiej myślał i robił niż majster i potrfił podpowiedzieć pewne rozwiązania.
    Generalnie w moim przypadku cena nie była niska, ale wszystko poszło szybko i sprawnie.
  12. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Cytat Napisał lbryndal
    dół - 5cm styropian + 5cm styropian + 7cm wylewka + 2,5cm podłoga (płytki)
    wydaje mi się, że płytki to są sporo cieńsze niż 2,5cm........
  13. lbryndal ELITA FORUM (min. 1000)
    lbryndal Zarejestrowany: 07.01.2007 Posty: 2258
    Cytat Napisał edit-blondi
    Cytat Napisał lbryndal
    dół - 5cm styropian + 5cm styropian + 7cm wylewka + 2,5cm podłoga (płytki)
    wydaje mi się, że płytki to są sporo cieńsze niż 2,5cm........
    płytki tak, ale jak założy się 2,5 to i tak jest to kwestia wykańczania więc nie ma to znaczenia, najważniejsze to styropian i wylewka, wysokość ta 2,5 jest ważna przy odmierzaniu wysokości pierwszego stopnia schodów ale to inna bajka.
    zawsze jakby coś to można wyższą zrobić wylewkę i będzie nie 7 a 8 cm a na podłogę zostanie 1,5 a nie 2,5 cm.
  14. mk1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mk1 Zarejestrowany: 10.10.2006 Posty: 158
    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał edit-blondi
    Cytat Napisał lbryndal
    Majka to nie jest ważne, a tak czy inaczej 90 tyś zł za robociznę to i tak drogo, 70 tyś też drogo a podejżewam, że na ceny krakowskie to około 50 tyś powinna to nie jedna ekipa zrobić, a jakby poszukać to i taniej by znalazł.
    50tys. to ja zapłaciłam za dom 150m2 pow. użytkowej, dach 240m2 Cena umawiana końcem 2006. Miałam kilka wycen i mniejszej niz 45 tys. nie dostałam.
    Według mnie przy takim domu 50tys jest nierealne
    ja planuję dom 110m2 jak ugadam cenę z ekipą to napiszę za ile mi zrobią, a to że jedni płacili 45 inni 50 a inni 40 nie znaczy że ktoś nie wybuduje domu tkaiego samego za 30 albo 25 tyś zł.
    Już dawno temu zauważyłem, że ceny w Krakowie i np. Tarnowie róznią się. Za mój dom jedna ekipa spod Tarnowa powiedziała za murowanie 16 000zł dachu nie robią, inni spod Jarosławia powiedzieli 35 000 za wszystko od fundamentów po dach, inni powiedzieli za samo murowanie 20 000, tak więc wydaje mi się, że trzeba poszukać i można coś znaleźć.
    My mamy podpisaną umowę na 60tyś zł(robocizna z dachem bez ścianek działowych) powierzchnia domu 201 m2 plus garaż dwustanowiskowy.

  15. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    słuchajcie, w najblizszym czasie chciałabym sie ostatecznie rozliczyć z moim majstrem i w związku z tym chcę aby udzielił mi gwarancji na wykonane pracy.
    Czy ktoś z Was wie może jak powinien wyglądać taki dokument lub ma może wzór? Na jaki okres taka gwarancja powinna być udzielona?( wiem, że najlepiej na jak najdłuzszy, ale jak to jest w praktyce)
  16. Konieczki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konieczki Zarejestrowany: 23.10.2007 Posty: 348
    Jak widzę ceny 50tyś. za stan surowy to aż mi nię nie chce zaczynać budowy. Ja mam nadzieję ża znajde ekipę która wybuduje mi chałpkę z podpiwniczeniem za 35tyś MAKSYMALNIE Chyba jestem optymistką
  17. krk women FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krk women Zarejestrowany: 19.12.2006 Posty: 202
    Cytat Napisał ZŁoty Róg
    Cytat Napisał krk women
    Czy ktoś z Was kupował okna w firmie TRAS OKNA na Prokocimiu (zaraz niedaleko Tesco)? Dosatałam tam bardzo dobrą ofertę cenową na okna, obok okuć roto mają profil 6-komorowy ?deka? . Nie słyszałam o nim więc wolałąbym się upewnic czy to dobry produkt.
    Brałem od nich wycenę ale w 2003 roku w siedzibie blisko M1 pod Polmozbytem. Też było tanio, ale okazało się że oni nie robia tych okien całych barwionych w masie (tylko po wierzchu) i kobieta była zdziwniona że chcemy obustronny brąz. Nie umiała wytłumaczyć, jak jest w tych oknach z okapnikami ze szprosami itp. Podziękowaliśmy.

    Niestety jestem bardzo,ale to bardzo zielona jeśli chodzi o takie szczegóły i poprosiłabym o więcej informacji na temat tego barwienia . To sa okna pcv, tam chyba jest okleina więc co się ma barwić .Okna pokazowe wyglądały porządnie i cena również,więc jestem nimi zainteresowana.Wolałabym jednak żeby ktos mający u siebie te okna udzielił mi informacji
  18. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Po dłuugich, długich korespondencjach z różnymi producentami, wybraliśmy ofertę okien typu greenline: http://www.oknoplan.pl/.

    Cena przystępna (najlepsza ze wszystkich ofert), do tego upusty i terminowy montaż. Aha i parapety do każdego okna, jeśli chcesz, gratis.

    Zobaczymy jak będą się sprawiać w użytkowaniu, czy nie będą np. parować. Ale odpowietrzniki są, więc może nie?
  19. ZŁoty Róg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ZŁoty Róg Zarejestrowany: 09.05.2006 Posty: 530
    Cytat Napisał krk women

    Niestety jestem bardzo,ale to bardzo zielona jeśli chodzi o takie szczegóły i poprosiłabym o więcej informacji na temat tego barwienia . To sa okna pcv, tam chyba jest okleina więc co się ma barwić .Okna pokazowe wyglądały porządnie i cena również,więc jestem nimi zainteresowana.Wolałabym jednak żeby ktos mający u siebie te okna udzielił mi informacji
    Barwienie w masie polega na tym że jak np. uszkodzisz wierzchnią okleinę to i tak pod spodem profil okna nie jest biały, tylko ma zbliżony kolor do barwy okleiny. Ważne są jeszcze np 3 zawiasy w oknach balkonowych, dobre rozwiązanie okapnika, okucia itp. Sprawdź ile ta firma jest na rynku(problem z późniejszymi ewentulanymi naprawami gwarancyjnymi i serwisem).
  20. Konieczki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konieczki Zarejestrowany: 23.10.2007 Posty: 348
    Mam pytanie: czy którys z forumowiczów orientuje się w temacie ustawowego zbliżenia do działki sąsiada na odległość 1,5m. Mam baardzo wąską działkę na 13,5m i chcę przyblizyć się do granicy na 1,5m CZY POTRZEBUJĘ NA TO ZGODY SĄSIADA do ministralnego odstepstwa
Pokaż wyniki od 22621 do 22640 z 30062