dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. pam ELITA FORUM (min. 1000)
    pam Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 1270
    Cytat Napisał bm_mi
    podbijam: kto poleci dobry sklep z oknami w Krakowie lub okolicy?
    Już polecałem i nie tylko ja na Małopolskiej cz-b. Okna Kosim w Kluczach. Ja zamawiałem Avante, obsługa i podejście do klienta jak mało gdzie.
  2. waltz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waltz Zarejestrowany: 17.04.2006 Posty: 109
    Cytat Napisał Paweł A
    Czy ktoś z was miał może do czyninia z takimi firmami jak : "Timer",
    lub firmą Pana Waldemara Natkańca , obie firmy są od instalaji wod-kan i co.
    U mnie p. Natkaniec robił wode + co (włącznie z podłogówką). Generalnie robią bardzo dobrze, teraz czekam aż znajdzie chwile żeby zmontować kotłownie. Jako jeden z niewielu wykonawców, z którymi się spotkałem na budowie mojego domu, zrobił dokładną ofertę co ile będzie kosztować (ile kształtek, ile rurek itd)
  3. franzkru DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franzkru Zarejestrowany: 09.08.2006 Posty: 966
    Cytat Napisał pam
    Cytat Napisał bm_mi
    podbijam: kto poleci dobry sklep z oknami w Krakowie lub okolicy?
    Już polecałem i nie tylko ja na Małopolskiej cz-b. Okna Kosim w Kluczach. Ja zamawiałem Avante, obsługa i podejście do klienta jak mało gdzie.
    STYLE LINE Okna i Drzwi. ul. KLIMECKIEGO 14 (pawilon 1. Fajne ceny i podejście do klienta - polecam
  4. bm_mi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bm_mi Zarejestrowany: 18.01.2007 Posty: 414
    Cytat Napisał franzkru
    Cytat Napisał pam
    Cytat Napisał bm_mi
    podbijam: kto poleci dobry sklep z oknami w Krakowie lub okolicy?
    Już polecałem i nie tylko ja na Małopolskiej cz-b. Okna Kosim w Kluczach. Ja zamawiałem Avante, obsługa i podejście do klienta jak mało gdzie.
    STYLE LINE Okna i Drzwi. ul. KLIMECKIEGO 14 (pawilon 1. Fajne ceny i podejście do klienta - polecam
    dziękuję i czekam na inne warte polecenia adresy.
    pozdrawiam
  5. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    Cytat Napisał bm_mi
    dziękuję i czekam na inne warte polecenia adresy.
    pozdrawiam
    Poczytaj sobie tutaj: http://forum.muratordom.pl/malopolsk...t65420-840.htm
    Pamiętam, że widzałem tam kilka polecanych dostawców okien...
  6. naramowicze SYMPATYK FORUM (min. 10)
    naramowicze Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 79
    Cytat Napisał Zorza
    Tak,sielanka z dachem dwuspadowym plus garaż.
    gratulacje, my właśnie zrobiliśmy wylewki w naszej sielance bez garażu.
  7. morrodiel SYMPATYK FORUM (min. 10)
    morrodiel Zarejestrowany: 03.12.2006 Posty: 49
    Czy ktoś mi wytłumaczy różnicę pomiędzy rynnami plastikowymi a blaszanymi (i nie chodzi o materiał
    pozdrawiam
  8. Zorza SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zorza Zarejestrowany: 15.05.2009 Posty: 93
    "naramowicze" napisał:
    gratulacje, my właśnie zrobiliśmy wylewki w naszej sielance bez garażu.

    A gdzie budujecie? I jaką macie wersję-dach dwu,czy czterospadowy? Nam dopiero zaczynają murować z bloczków ściany piwnic :-/
  9. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał morrodiel
    Czy ktoś mi wytłumaczy różnicę pomiędzy rynnami plastikowymi a blaszanymi (i nie chodzi o materiał
    pozdrawiam
    Dawniej wszystkie rynny były metalowe nikt o plastiku nie słyszał jakies 8 lat temu weszły pcv i wszyscy przerzucili sie na pcv bo nie trzeba malowac itp ale okazuje sie ze pcv blaknie na słoncu i znow jest tendencja zakupu metalowych .
    Wprawdzie Lindab daje gwarancje ze nie wyblekną ja jednak kupiłem Gamrata i dołożyłem ten 1000 zł ale chce miec spokoj .
    Rynna blaszana ma mniejszy przekroj niz plastik a wydajnsoc taka sama chodzi o jakis lej inaczej podobno woda spływa
  10. naramowicze SYMPATYK FORUM (min. 10)
    naramowicze Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 79
    Cytat Napisał Zorza
    "naramowicze" napisał:
    gratulacje, my właśnie zrobiliśmy wylewki w naszej sielance bez garażu.

    A gdzie budujecie? I jaką macie wersję-dach dwu,czy czterospadowy? Nam dopiero zaczynają murować z bloczków ściany piwnic :-/
    Dach dwuspadowy, ale musielismy zmienić kąt z 30 na 35 stopni, bez piwnic, garaz osobno, budujemy w Naramie.
  11. Pepik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pepik Zarejestrowany: 12.11.2006 Posty: 77
    witam
    mam do sprzedania około 70 stempli w okolicy Kocmyrzowa cena 3 zł/ szt 661 079 330
  12. bm_mi STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bm_mi Zarejestrowany: 18.01.2007 Posty: 414
    Witam

    mam do sprzedania 2 palety pustaków stropowych (ok. 200sztuk) CERAM Leier 45B, cena pustaka dużo niższa od ceny na składzie.
    odbiór - Mogilany, ok. 15km od centrum Krakowa
  13. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał redpradnik
    (...) jakies 8 lat temu weszły pcv i wszyscy przerzucili sie na pcv bo nie trzeba malowac itp ale okazuje sie ze pcv blaknie na słoncu i znow jest tendencja zakupu metalowych .
    - u mnie dopiero 3 lata plastik - Wavin - brązowy , u mojego sąsiada już prawie 10 lat takie same - kolor soczysty jakby rynny były zakładane wczoraj ...

    Cytat Napisał redpradnik
    Rynna blaszana ma mniejszy przekroj niz plastik a wydajnsoc taka sama chodzi o jakis lej inaczej podobno woda spływa
    - no to teraz pojechałeś po bandzie ...

    http://forum.muratordom.pl/rynny-pcv...al,t158837.htm
  14. franzkru DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franzkru Zarejestrowany: 09.08.2006 Posty: 966
    Cytat Napisał redpradnik
    Cytat Napisał morrodiel
    Czy ktoś mi wytłumaczy różnicę pomiędzy rynnami plastikowymi a blaszanymi (i nie chodzi o materiał
    pozdrawiam
    Dawniej wszystkie rynny były metalowe nikt o plastiku nie słyszał jakies 8 lat temu weszły pcv i wszyscy przerzucili sie na pcv bo nie trzeba malowac itp ale okazuje sie ze pcv blaknie na słoncu i znow jest tendencja zakupu metalowych .
    Wprawdzie Lindab daje gwarancje ze nie wyblekną ja jednak kupiłem Gamrata i dołożyłem ten 1000 zł ale chce miec spokoj .
    Rynna blaszana ma mniejszy przekroj niz plastik a wydajnsoc taka sama chodzi o jakis lej inaczej podobno woda spływa
    U mnie są rynny noname od ponad 8 lat. I co ?.. żadnych zmian koloru nie widzę. Jeżeli wyblakły to o ton góra dwa (większe przebarwienia tonalne ma co drugi LCD).
    Jak dla mnie jedynym minusem PCV jest to że wybór kolorów jest ograniczony. Oraz to że są mniej wytrzymałe tzn w części budynku górne rynny mam blaszane i w zimie czasami od ilości śniegu się wyginają - PCV pewnie by popękały
  15. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał redpradnik
    (...) jakies 8 lat temu weszły pcv i wszyscy przerzucili sie na pcv bo nie trzeba malowac itp ale okazuje sie ze pcv blaknie na słoncu i znow jest tendencja zakupu metalowych .
    - u mnie dopiero 3 lata plastik - Wavin - brązowy , u mojego sąsiada już prawie 10 lat takie same - kolor soczysty jakby rynny były zakładane wczoraj ...

    Cytat Napisał redpradnik
    Rynna blaszana ma mniejszy przekroj niz plastik a wydajnsoc taka sama chodzi o jakis lej inaczej podobno woda spływa
    - no to teraz pojechałeś po bandzie ...

    http://forum.muratordom.pl/rynny-pcv...al,t158837.htm

    wszystko co napisalem dowiedziałem sie od doradcy z Trapez Carbo - a z wybleknietym plastikiem moge zrobic zdjeca rodzice w domu ktory budowali 8 lat temu montowali plastiki i od czesci poludniowej sa wyblaknięte!!

    Na moje pytanie dlaczego mam rynny 86 a nie 100 jak pcv sprzedawca odpowiedzial ze jest inny lej i nie trzeba duzego przekroju gamrat nie robi wiekszego wiec cos w tym jest
  16. pam ELITA FORUM (min. 1000)
    pam Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 1270
    Ja tam dopłacałem 1000 i mam metalowe z galeco czy czegoś tam.
  17. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    Cytat Napisał redpradnik
    wszystko co napisalem dowiedziałem sie od doradcy z Trapez Carbo - a z wybleknietym plastikiem moge zrobic zdjeca rodzice w domu ktory budowali 8 lat temu montowali plastiki i od czesci poludniowej sa wyblaknięte!!

    Na moje pytanie dlaczego mam rynny 86 a nie 100 jak pcv sprzedawca odpowiedzial ze jest inny lej i nie trzeba duzego przekroju gamrat nie robi wiekszego wiec cos w tym jest
    Ja dodam tylko, że jak byłem w Trapez Carbo to też bardzo namawiali mnie na rynny metalowe. Dziwnie się z tym poczułem, bo Pan z Trapez Carbo przekonywał mnie usilnie, że róznica między metalowymi a PVC to jak niebo i ziemia...
  18. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał redpradnik

    wszystko co napisalem dowiedziałem sie od doradcy z Trapez Carbo - a z wybleknietym plastikiem moge zrobic zdjeca rodzice w domu ktory budowali 8 lat temu montowali plastiki i od czesci poludniowej sa wyblaknięte!!
    Wyblaknięty plastik - to kwestia tylko i wyłącznie jego jakości - oczywiście że zdarzają się plastiki które blakną - tak samo jak rynny metalowe które rdzewieją - nie można uogólniać i wszystko wrzucać do jednego kosza ...

    Natomiast odnośnie wydajności / zdolności odprowadzenia wody z pewnej powierzchni czy też kształtu / - a jaką masz średnicę rur spustowych do swoich rynien 86-stek ?? - bo to jest najważniejszym kryterium doboru .
    Bo to co powiedział Twój sprzedawca to niezły marketing mający na celu sprzedać swój produkt / czyli ten od którego ma najwiekszą marżę / a nie inny konkurencyjny ... Lej spustowy nie jest przewężeniem w średnicy rury - jest łagodnym zmniejszeniem średnicy rynny / która jest większa / do pożądanej średnicy rury spustowej .
    Najważniejsza przy doborze orynnowania jest właśnie średnica rury spustowej bo jej przepustowość ogranicza możliwość odprowadzenia danej ilości wody - nie żaden lej spustowy ...

    Skoro dla Twojej powierzchni połaci wystarczy rura spustowa o średnicy X / dla rynny 86-stki to bedzie pewnie z 60 mm / to instalacja jest wykonana prawidłowo - a jeżeli rura spustowa ma za małą średnicę to żaden megawydajny i tajemny lej spustowy jej w tym nie pomoże ...
    .

    BTW - od kiedy to sprzedawca dokonuje doboru średnic systemu orynnowania ? - przecież to jest określone w projekcie - jakie są średnice rynien i do tego rur spustowych - to wszystko jest obliczone do powierzchni połaci i należy przy zakupie tylko nabyć określone , nie mniejsze średnice - i to wszystko ...
    Przykładowo skoro sprzedawca twierdzi że zamiast projektowych rynien setek i rur spustowych 75 mm / dane z systemu orynnowania Wavina / wystarczy zastosować rynny 86 mm i rury spustowe ca 60 mm z zastosowanym megawydajnym lejem - to opowiada bzdury ...

    Poniższe dane zaczerpniete ze strony Trapez Carbo :

    System Gamrat : rynna/rura : 75/63 , 125/90
    System Wavin : rynna/rura : 100/75 , 130/90 , 130/110
    System Marley : rynna/rura : 75/50 , 100/70 , 125/100
    System Galeco : rynna/rura : 90/50 , 100/80 , 130/100
    System Lindab : rynna/rura : 100/75 , 125/87 , 150/100
    System Ruukki : rynna/rura : 125/87 , 150/100

    Cytat Napisał redpradnik
    Na moje pytanie dlaczego mam rynny 86 a nie 100 jak pcv sprzedawca odpowiedzial ze jest inny lej i nie trzeba duzego przekroju gamrat nie robi wiekszego wiec cos w tym jest
    Gamrat robi wieksze : rozmiar 125/90 .
  19. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał Vafel

    Ja dodam tylko, że jak byłem w Trapez Carbo to też bardzo namawiali mnie na rynny metalowe. Dziwnie się z tym poczułem, bo Pan z Trapez Carbo przekonywał mnie usilnie, że róznica między metalowymi z PVC to jak niebo i ziemia...
    No cóż - wiadomo już od czego sprzedawca ma najwiekszą marżę ...
  20. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał redpradnik

    wszystko co napisalem dowiedziałem sie od doradcy z Trapez Carbo - a z wybleknietym plastikiem moge zrobic zdjeca rodzice w domu ktory budowali 8 lat temu montowali plastiki i od czesci poludniowej sa wyblaknięte!!
    Wyblaknięty plastik - to kwestia tylko i wyłącznie jego jakości - oczywiście że zdarzają się plastiki które blakną - tak samo jak rynny metalowe które rdzewieją - nie można uogólniać i wszystko wrzucać do jednego kosza ...

    Natomiast odnośnie wydajności / zdolności odprowadzenia wody z pewnej powierzchni czy też kształtu / - a jaką masz średnicę rur spustowych do swoich rynien 86-stek ?? - bo to jest najważniejszym kryterium doboru .
    Bo to co powiedział Twój sprzedawca to niezły marketing mający na celu sprzedać swój produkt / czyli ten od którego ma najwiekszą marżę / a nie inny konkurencyjny ... Lej spustowy nie jest przewężeniem w średnicy rury - jest łagodnym zmniejszeniem średnicy rynny / która jest większa / do pożądanej średnicy rury spustowej .
    Najważniejsza przy doborze orynnowania jest właśnie średnica rury spustowej bo jej przepustowość ogranicza możliwość odprowadzenia danej ilości wody - nie żaden lej spustowy ...

    Skoro dla Twojej powierzchni połaci wystarczy rura spustowa o średnicy X / dla rynny 86-stki to bedzie pewnie z 60 mm / to instalacja jest wykonana prawidłowo - a jeżeli rura spustowa ma za małą średnicę to żaden megawydajny i tajemny lej spustowy jej w tym nie pomoże ...
    .

    BTW - od kiedy to sprzedawca dokonuje doboru średnic systemu orynnowania ? - przecież to jest określone w projekcie - jakie są średnice rynien i do tego rur spustowych - to wszystko jest obliczone do powierzchni połaci i należy przy zakupie tylko nabyć określone , nie mniejsze średnice - i to wszystko ...
    Przykładowo skoro sprzedawca twierdzi że zamiast projektowych rynien setek i rur spustowych 75 mm / dane z systemu orynnowania Wavina / wystarczy zastosować rynny 86 mm i rury spustowe ca 60 mm z zastosowanym megawydajnym lejem - to opowiada bzdury ...

    Poniższe dane zaczerpniete ze strony Trapez Carbo :

    System Gamrat : rynna/rura : 75/63 , 125/90
    System Wavin : rynna/rura : 100/75 , 130/90 , 130/110
    System Marley : rynna/rura : 75/50 , 100/70 , 125/100
    System Galeco : rynna/rura : 90/50 , 100/80 , 130/100
    System Lindab : rynna/rura : 100/75 , 125/87 , 150/100
    System Ruukki : rynna/rura : 125/87 , 150/100

    Cytat Napisał redpradnik
    Na moje pytanie dlaczego mam rynny 86 a nie 100 jak pcv sprzedawca odpowiedzial ze jest inny lej i nie trzeba duzego przekroju gamrat nie robi wiekszego wiec cos w tym jest
    Gamrat robi wieksze : rozmiar 125/90 .

    Czytajac co piszesz wydaje się to być sensowne natomiast nie do konca moge sie zgodzic z doborem rynien. Wg mnie juz patrzac mega anty na sprzedawce powinno mu zalezec na najwiekszej sprzedazy i powinien proponowac wiekszy przekroj - wiekszy koszt.
    U mnie rura spustowa ma 86 a rynna ma 100 z tego co pamietam
Pokaż wyniki od 25281 do 25300 z 30061