dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał Sloneczko
    Pan Rysiu: 503 950 092, brukarz z ekipą Są dobrzy, Dziekanowice ich chwalą, możesz przekazać
    jakie sa teraz stawki za polozenie kostki z podbudową?
    czytalem o kwocie 120 zł bez kostki z materiałem na podbudowe - i wg mnie duzo .. 150 metrow robi konkretne kwoty:/
  2. krk women FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krk women Zarejestrowany: 19.12.2006 Posty: 202
    Witam.
    Mam zakupiony cały system solarny ,który czeka na montaż i doczekać sie nie może. W związku z tym mam pytanie -jakie są koszty montażu???( podłączenie 2 szt solarów na dachu i odpalenia całego systemu w kotłowni) - Piec vaillanta i zasobnik juz ogrzewaja dom od tamtego roku.Instalacja pod solary tez jest wykonana. Brak tylko systemu solaarnego do ogrzewania wody.
    Nasz hydraulik nie ma ciagle czasu więc szukamy kogos innego i nie wiemy jakie sa ceny bo umówiona kwota była wliczona w kompleksowa instalacje całego domu-a zreszta jest to cena sprzed roku.
    Pozdrawiam
  3. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Cytat Napisał redpradnik
    Cytat Napisał Sloneczko
    Pan Rysiu: 503 950 092, brukarz z ekipą Są dobrzy, Dziekanowice ich chwalą, możesz przekazać
    jakie sa teraz stawki za polozenie kostki z podbudową?
    czytalem o kwocie 120 zł bez kostki z materiałem na podbudowe - i wg mnie duzo .. 150 metrow robi konkretne kwoty:/
    Nie wiem. Kładliśmy kostkę w ub. roku, a robocizna zależy od wielu czynników.
    Zadzwoń, zapytaj
  4. franzkru DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franzkru Zarejestrowany: 09.08.2006 Posty: 966
    Cytat Napisał Bełatka
    Kto już przerabiał trudny i kosztowny temat schodów
    Zanim zaczniemy użytkować poddasze, trzeba jakoś ten problem rozwiązać.
    W grę wchodzi:
    1. Obłożenie betonowych stopni drzewem - może macie jakieś namiary. (nie tylko z okolic Krakowa)
    2. Przyklejenie starej wykładziny - czym się to klei do betonu?
    3. obłożenie tekturą falistą i czekanie na lepsze czasy.

    Podpowiedzcie coś, a przede wszystkim ile trzeba uzbierać pieniążków żeby zacząć marzyć o schodach w drewnie.
    Schody mają 13 normalnych stopni i 3 szersze zabiegowe.
    Schody skończone. 2 dni i zrobione. Ekipa i cena całkiem fajna.


    Świeżo po malowaniu.
  5. Bełatka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bełatka Zarejestrowany: 05.11.2005 Posty: 346
    franzkru, pięknie wyszło i jak wspaniale pasują do drzwi.
    Poproszę oj namiary na prw.
  6. Guliwerka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Guliwerka Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 127
    Czy ktoś może robił meble kuchenne w studiu mebli INTERIO w Węgrzcach (budynek KRAK-FLIZU)?
    Czy może ich ktoś polecić bo nie wiem czy są solidni i czy jakość tych mebli jest ok.
  7. Paczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paczka Zarejestrowany: 09.12.2008 Posty: 35
    Czy ktoś z Was ma solidnego projektanta przyłączy.?
    Nasi architekci zlecili pracę jakiemuś paprokowi , który projektuje i uzgadnia już od maja.Nie wiedzieć czemu nie chcą go zmienić ,a rezultatów jak nie było tak nie ma. A ponieważ mamy konflikt wjazd- hydrant trzyma nas to z projektem wjazdu.
    Druga sprawa - czy robiliście operaty wodne do projektu wjazdu na działkę ?
    Czy na pewno jest to niezbędne? Sytuacja wygląda tak - wjazd na działkę prowadzi przez rów. Trzeba wg projektu wsadzić rurę w rów i ją umocnić, a to powoduje przebudowę rowu (który jest urządzeniem wodnym w opinii Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w KR) Przebudowa urządzenia wodnego wymaga ponoć decyzji wodno-prawnej, do której potrzeba operatu. Uff. Strasznie to skomplikowane dla prostego człowieka.
    A chodzi tylko o to żeby woda z pojazdu spływała spokojnie do rowu i dalej do morza.
    Czy coś poradzicie?
  8. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał Paczka
    Czy ktoś z Was ma solidnego projektanta przyłączy.?
    Nasi architekci zlecili pracę jakiemuś paprokowi , który projektuje i uzgadnia już od maja.Nie wiedzieć czemu nie chcą go zmienić ,a rezultatów jak nie było tak nie ma. A ponieważ mamy konflikt wjazd- hydrant trzyma nas to z projektem wjazdu.
    Druga sprawa - czy robiliście operaty wodne do projektu wjazdu na działkę ?
    Czy na pewno jest to niezbędne? Sytuacja wygląda tak - wjazd na działkę prowadzi przez rów. Trzeba wg projektu wsadzić rurę w rów i ją umocnić, a to powoduje przebudowę rowu (który jest urządzeniem wodnym w opinii Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w KR) Przebudowa urządzenia wodnego wymaga ponoć decyzji wodno-prawnej, do której potrzeba operatu. Uff. Strasznie to skomplikowane dla prostego człowieka.
    A chodzi tylko o to żeby woda z pojazdu spływała spokojnie do rowu i dalej do morza.
    Czy coś poradzicie?
    Jestem na tym etapie co ty .. tyle ze u mnie nie bylo problemu z projektem jest juz zaakceptowany przez Zikit - teraz zlozylismy to na pnb - bez operatu. Jednak spodziewam się że cofną nam wniosek i zarządaja wlasnie operatu wodnoprawnego.

    Na razie znalazlem firme ktora robi operat za 2000zl co jest chora kwota:/

    A jakas firme do zrobienia zjazdu juz macie?
  9. Paczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paczka Zarejestrowany: 09.12.2008 Posty: 35
    Właśnie doszliśmy do wniosku , że gmina razem ze starostwem robi nas w bambuko i zmusza nas do zrobienia rowu ,którego de facto NIE MA.
    Zgoda na rów = operat , który tak na prawdę może pociągnąć za sobą kolejne wieloletnie koszty co uświadomił nam drogowiec.
    Firmy nie mamy i na razie nie szukamy.
    A czy znacie może taryfę kary za samowolne wykonanie wjazdu? Może sumarycznie taniej będzie.
  10. Łukasz789 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Łukasz789 Zarejestrowany: 18.06.2009 Posty: 511
    Cytat Napisał Princesa
    A czy ktoś z okolicy Kocmyrzowa-Luborzycy wie, na czym stanęła sprawa skanalizowania części wsi m. in. Krzysztoforzyc? Bo niby w ciągu 2 lat mają to zrobić, dostali dotację itp. Nie mam pojęcia czy robić szambo czy liczyć na to, że się wyrobią czy musi być projekt odprowadzania ścieków do pozwolenia na budowę?
    Kolega ma działkę w samej Luborzycy i twierdzi ,że on czeka aż podłączą ta kanalizację i dopiero rozpoczyna budowę a w tym czasie uzbiera trochę kasy. Z tego co mówi chyba nie zdążą z ta kanalizacją w 2 lata.
  11. faffa2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    faffa2 Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 69
    Cytat Napisał Łukasz789
    Cytat Napisał Princesa
    A czy ktoś z okolicy Kocmyrzowa-Luborzycy wie, na czym stanęła sprawa skanalizowania części wsi m. in. Krzysztoforzyc? Bo niby w ciągu 2 lat mają to zrobić, dostali dotację itp. Nie mam pojęcia czy robić szambo czy liczyć na to, że się wyrobią czy musi być projekt odprowadzania ścieków do pozwolenia na budowę?
    Kolega ma działkę w samej Luborzycy i twierdzi ,że on czeka aż podłączą ta kanalizację i dopiero rozpoczyna budowę a w tym czasie uzbiera trochę kasy. Z tego co mówi chyba nie zdążą z ta kanalizacją w 2 lata.

    Z tego co wiem plan skanalizowania gminy przewiduje budowe do 2015 r. Wydaje mi się, że do pozwolenia na budowę nie musi być projektu odprowadzenia ścieków jeśli rozłoży się ją na dwa etapy. Można złożyć wniosek o pozwolenie na budowę samego domu, a później w drugim etapie robić przyłącza. Ja do wniosku na budowę nie dawałem kanalizacji, chociaż ona fizycznie już w Prusach istnieje i została uwzględniona na mapie, ale gmina nie daje jeszcze warunków technicznych podłączenia.
  12. Princesa ELITA FORUM (min. 1000)
    Princesa Zarejestrowany: 04.07.2009 Posty: 1090
    Cytat Napisał faffa2

    Z tego co wiem plan skanalizowania gminy przewiduje budowe do 2015 r. Wydaje mi się, że do pozwolenia na budowę nie musi być projektu odprowadzenia ścieków jeśli rozłoży się ją na dwa etapy. Można złożyć wniosek o pozwolenie na budowę samego domu, a później w drugim etapie robić przyłącza. Ja do wniosku na budowę nie dawałem kanalizacji, chociaż ona fizycznie już w Prusach istnieje i została uwzględniona na mapie, ale gmina nie daje jeszcze warunków technicznych podłączenia.
    Wiem właśnie, już zasięgnęłam języka... i tak zrobimy z przyłączami jak mówisz, tak nam architekt doradził, że będzie szybciej itd.
    A jeśli jestem w 2 linii zabudowy i gmina nie podciągnie kanalizacji w drogę niegminną (mam w niej udział) to czy też mam obowiązek się podpiąć? Bo jak zrobię szambo to niezbyt mi się uśmiecha po pół roku podpinać do kanalizacji.
  13. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    Mam pytanie dotyczące kotłowni ekogroszkowej, a dokładnie kolejności robót.

    Czy najpierw należy tam zrobić płytki (na podłodze, na ścianach), a dopiero potem instalować kocioł ekogroszkowy i całe oprzyrządowanie (rury, pompy itp.), czy też najpierw zainstalować kocioł i skończyć instalację CO, a dopiero potem płytki...

    Jeśli to drugie rozwiązanie, to czy gotowa instalacja CO (rury na ścianach itp.) nie przeszkadza w kładzeniu płytek?

    Cholera, pasowałoby mi najpierw zainstalować kocioł, żeby można było już grzać, ale boję się, że potem będzie problem z płytkami...

    Czy pod kotłem też daje się płytki?
  14. anulawasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anulawasz Zarejestrowany: 27.02.2008 Posty: 114
    Cytat Napisał Vafel
    Mam pytanie dotyczące kotłowni ekogroszkowej, a dokładnie kolejności robót.

    Czy najpierw należy tam zrobić płytki (na podłodze, na ścianach), a dopiero potem instalować kocioł ekogroszkowy i całe oprzyrządowanie (rury, pompy itp.), czy też najpierw zainstalować kocioł i skończyć instalację CO, a dopiero potem płytki...

    Jeśli to drugie rozwiązanie, to czy gotowa instalacja CO (rury na ścianach itp.) nie przeszkadza w kładzeniu płytek?

    Cholera, pasowałoby mi najpierw zainstalować kocioł, żeby można było już grzać, ale boję się, że potem będzie problem z płytkami...

    Czy pod kotłem też daje się płytki?
    Bardzo proszę o namiary do stolarza
  15. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    Cytat Napisał anulawasz
    Cytat Napisał Vafel
    Mam pytanie dotyczące kotłowni ekogroszkowej, a dokładnie kolejności robót.

    Czy najpierw należy tam zrobić płytki (na podłodze, na ścianach), a dopiero potem instalować kocioł ekogroszkowy i całe oprzyrządowanie (rury, pompy itp.), czy też najpierw zainstalować kocioł i skończyć instalację CO, a dopiero potem płytki...

    Jeśli to drugie rozwiązanie, to czy gotowa instalacja CO (rury na ścianach itp.) nie przeszkadza w kładzeniu płytek?

    Cholera, pasowałoby mi najpierw zainstalować kocioł, żeby można było już grzać, ale boję się, że potem będzie problem z płytkami...

    Czy pod kotłem też daje się płytki?
    Bardzo proszę o namiary do stolarza



    Chyba czegoś nie rozumiem...
  16. Basia_KRK ELITA FORUM (min. 1000)
    Basia_KRK Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 2527
    Cytat Napisał franzkru
    Schody skończone. 2 dni i zrobione. Ekipa i cena całkiem fajna.


    Świeżo po malowaniu.
    Bardzo ładne!
  17. Basia_KRK ELITA FORUM (min. 1000)
    Basia_KRK Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 2527
    Cytat Napisał krk women
    Witam.
    Mam zakupiony cały system solarny ,który czeka na montaż i doczekać sie nie może. W związku z tym mam pytanie -jakie są koszty montażu???( podłączenie 2 szt solarów na dachu i odpalenia całego systemu w kotłowni) - Piec vaillanta i zasobnik juz ogrzewaja dom od tamtego roku.Instalacja pod solary tez jest wykonana.
    Jak już będziesz wiedzieć, to daj znać jak to wyszło Jakie macie model pieca Vaillanta?

    PS. Ale masz słodziaka na zdjęciu w avatarze! Cudny jest
  18. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    Witam
    Na łamach grupy krakowskiej jestem pierwszy raz. W Krakowie mieszkamy od niedawna i nie orientujemy sie jeszcze gdzie mozemy zalatwic pewne sprawy do budowy domu. Jesli wiec ktos moze mi pomoc, podac nr tel lub inny namiar to bede ogromnie wdzieczna:

    1. Czy jest jakas betoniarnia miedzy krakowem a proszowicami, lub w niedalekiej odleglosci od kocmyrzowa?
    2. szukam rowniez dobrego i w miare niedrogiego tartaku rowniez w tych okolicach
    3. deski do szalunkow- czy mozna gdzies taniej kupic niz w tartaku?
    4. sklad budowlany- o konkurencyjnych cenach i nie koniecznie w okolicy
    5. szukam rowniez minikoparki z operatorem do kopania fundamentow-mozecie kogos polecic z okolic kocmyrzowa?

    Chetnie wyslucham innych rad z waszej strony, rowniez kogo sie wystrzegac w okolicach kocmyrzowa
  19. franzkru DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franzkru Zarejestrowany: 09.08.2006 Posty: 966
    Cytat Napisał magdusiad
    Witam
    Na łamach grupy krakowskiej jestem pierwszy raz. W Krakowie mieszkamy od niedawna i nie orientujemy sie jeszcze gdzie mozemy zalatwic pewne sprawy do budowy domu. Jesli wiec ktos moze mi pomoc, podac nr tel lub inny namiar to bede ogromnie wdzieczna:

    1. Czy jest jakas betoniarnia miedzy krakowem a proszowicami, lub w niedalekiej odleglosci od kocmyrzowa?
    2. szukam rowniez dobrego i w miare niedrogiego tartaku rowniez w tych okolicach
    3. deski do szalunkow- czy mozna gdzies taniej kupic niz w tartaku?
    4. sklad budowlany- o konkurencyjnych cenach i nie koniecznie w okolicy
    5. szukam rowniez minikoparki z operatorem do kopania fundamentow-mozecie kogos polecic z okolic kocmyrzowa?

    Chetnie wyslucham innych rad z waszej strony, rowniez kogo sie wystrzegac w okolicach kocmyrzowa
    2. Ja kupowałem w tartaku w Koninie i transport był za free a ceny całkiem niezłe (Tartak Domagała)
    3. Patrz pkt 2, taniej mozesz kupić jedynie jesli komus zostały deski po budowie. Ja tak sprzedałem 6kubików desek.
    4. Mogę polecić jedynie STC2 ze Skawiny bo tam kupowałem większość materiałów i ceny mieli naprawde OK
  20. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    Cytat Napisał franzkru
    Cytat Napisał magdusiad
    Witam
    Na łamach grupy krakowskiej jestem pierwszy raz. W Krakowie mieszkamy od niedawna i nie orientujemy sie jeszcze gdzie mozemy zalatwic pewne sprawy do budowy domu. Jesli wiec ktos moze mi pomoc, podac nr tel lub inny namiar to bede ogromnie wdzieczna:

    1. Czy jest jakas betoniarnia miedzy krakowem a proszowicami, lub w niedalekiej odleglosci od kocmyrzowa?
    2. szukam rowniez dobrego i w miare niedrogiego tartaku rowniez w tych okolicach
    3. deski do szalunkow- czy mozna gdzies taniej kupic niz w tartaku?
    4. sklad budowlany- o konkurencyjnych cenach i nie koniecznie w okolicy
    5. szukam rowniez minikoparki z operatorem do kopania fundamentow-mozecie kogos polecic z okolic kocmyrzowa?

    Chetnie wyslucham innych rad z waszej strony, rowniez kogo sie wystrzegac w okolicach kocmyrzowa
    2. Ja kupowałem w tartaku w Koninie i transport był za free a ceny całkiem niezłe (Tartak Domagała)
    3. Patrz pkt 2, taniej mozesz kupić jedynie jesli komus zostały deski po budowie. Ja tak sprzedałem 6kubików desek.
    4. Mogę polecić jedynie STC2 ze Skawiny bo tam kupowałem większość materiałów i ceny mieli naprawde OK

    Dzieki wielkie franzkru, na pewno tam sie zglosze i poprosze o wycene.

    Prosze rowniez innych o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż wyniki od 27021 do 27040 z 30060