dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. kakusek Lider FORUM (min. 2800)
    kakusek Zarejestrowany: 28.11.2006 Posty: 4203
    Salatar czy firmy od odkurzacza centralnego faktycznie gratis (niezobowiazujaco) robia projekt instalacji?
    Jeszcze nie wiem gdzie i kiedy zakupie caly osprzet ale chcialabym przygotowac sobie rury dlatego potrzebuje jakiegos sensownego projektu.Wiele osob zlecalo wykonanie ruru hydraulikowi i tak sobie kombinuje ze majac projekt moze jakis sprytny hydraulik przygotuje ten pierwszy etap?Jak myslicie?Nie wiem tylko czy zakladajac pozniej osprzwet uzyskam taka sama gwarancje jesli usluga nie bedzie wykonana kompleksowo przez jedna specjalizujaca sie firme.
    Co trzeba przygotowac z elektryki pod taki odkurzacz?Wystarczy jakies zwykle gniazdko w garazu do jednostki ssacej czy cos jeszcze?
    Wogole moze pomozecie bo mam dylemat z elektrykiem.Policzyl mi 60 zl za pkt a mam ich srednio 190 .Razem z odgromowka (2500 zl) i alarmem (3000) wychodzi 18 tys a to juz duza kwota
    Czy mozecie polecic jakiesgo sprytnego goscia ktory oprocz ze zrobi pozadnie instalacje to jeszcze zna sie na tych wszystkich bajerach tv,sat net i doradzi takiemu laikowi jak ja?Pablitooczy ty jestes zadowolony z uslug swojego elektryka i jak sredni liczyl Ci za pkt?
  2. jacekaqua STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jacekaqua Zarejestrowany: 15.08.2005 Posty: 363
    do odkurzacza centralnego potrzebujesz gniazdo 220v i nic więcej ,instalacje niskonapięciową prowadzisz do gniazd i szufelki ,ale to mocując do rury instalacji odkurzacza
  3. kakusek Lider FORUM (min. 2800)
    kakusek Zarejestrowany: 28.11.2006 Posty: 4203
    Dzieki Czyli jesli dobrze rozumiem jednak przed wykonaniem elektryki musze wiedziec gdzie beda umieszczone gniazda i szufelki czyli musze miec najpierw projekt.
  4. Zbigniew74 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zbigniew74 Zarejestrowany: 03.07.2007 Posty: 157
    Cytat Napisał kakusek
    Dzieki Czyli jesli dobrze rozumiem jednak przed wykonaniem elektryki musze wiedziec gdzie beda umieszczone gniazda i szufelki czyli musze miec najpierw projekt.
    Nie musisz mieć żadnego projektu. Wymyśl sobie gdzie potrzebujesz gniazda i szufelki, żeby rura 9m wszedzie dostała Z elektryki powinnaś tylko wiedzieć gdzie będzie sama jednostka ona jest zasilana 240V więc elektryk powinien zrobić gniadko. No i z jednostki musisz przez ścianę zrobić dziurę na wydmuchiwane powietrze. Gniazda i szufelki nie potrzebują nic od elektryka
  5. pati25 ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25 Zarejestrowany: 24.11.2006 Posty: 1633
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
  6. qqlio DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    qqlio Zarejestrowany: 26.11.2007 Posty: 516
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    Ja siatke bede kupowal w skaldzie przy zakopiance - Zembrzycka. http://www.atlant.com.pl/
    Pzdr
  7. rencia ELITA FORUM (min. 1000)
    rencia Zarejestrowany: 12.12.2005 Posty: 1014
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    Witam!


    Na giełdzie samochodowej na Rybitwach - chyba dwie firmy z Wolbromia.

    Pozdrawiam
  8. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    a ile płaciliście za koparkę? Czy cena 100zł/h to standard?
  9. Konieczki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konieczki Zarejestrowany: 23.10.2007 Posty: 348
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    W Luboczy jest producent siatki
  10. Gosiek86 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosiek86 Zarejestrowany: 27.05.2009 Posty: 77
    Cytat Napisał Konieczki
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    W Luboczy jest producent siatki
    Ale to zdaje się jest trochę daleko od Krakowa.. chyba że to jakiś inny Lubocz...
  11. Zbigniew74 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zbigniew74 Zarejestrowany: 03.07.2007 Posty: 157
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    a ile płaciliście za koparkę? Czy cena 100zł/h to standard?
    Standard to chyba 80zł, przynajmiej rok temu tyle płaciłem i była to normalna cena.
  12. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał Gosiek86
    Cytat Napisał Konieczki
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    W Luboczy jest producent siatki
    Ale to zdaje się jest trochę daleko od Krakowa.. chyba że to jakiś inny Lubocz...
    Lubocza - obszar Krakowa obecnie osiedle wchodzące w skład Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.
  13. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał Zbigniew74
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    a ile płaciliście za koparkę? Czy cena 100zł/h to standard?
    Standard to chyba 80zł, przynajmiej rok temu tyle płaciłem i była to normalna cena.
    Dwa lata temu również płaciłem 80zł/h - ale - teraz mogą być już inne ceny ...
  14. Gosiek86 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosiek86 Zarejestrowany: 27.05.2009 Posty: 77
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Gosiek86
    Cytat Napisał Konieczki
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    W Luboczy jest producent siatki
    Ale to zdaje się jest trochę daleko od Krakowa.. chyba że to jakiś inny Lubocz...
    Lubocza - obszar Krakowa obecnie osiedle wchodzące w skład Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

    dzięki za sprostowanie na mapie pokazało mi tylko Lubocz pod Tomaszowem Maz. A tu się okazuje że to w okolicach mojej działeczki
  15. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Zbigniew74
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    a ile płaciliście za koparkę? Czy cena 100zł/h to standard?
    Standard to chyba 80zł, przynajmiej rok temu tyle płaciłem i była to normalna cena.
    Dwa lata temu również płaciłem 80zł/h - ale - teraz mogą być już inne ceny ...
    ja tyle placilem w tym roku
  16. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Czy ktoś z Was będzie chciał się pozbyć ziemi? działka w okolicy Piasków Wielkich , Soboniowice, Swoszowice
  17. pati25 ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25 Zarejestrowany: 24.11.2006 Posty: 1633
    Dziekuję za namiary .A prosze powiedzcie jaką gruboś drutu zamawiac i szerokośc oczek?Tak to sie chyba nazywa...
    Bardzo dziękuje za namiary jesteś nie zawodni
  18. Edyta M OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edyta M Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 8381
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    a ile płaciliście za koparkę? Czy cena 100zł/h to standard?
    Zdecydowanie za duzo ...
    Zalezy ile pracy zlecisz mozesz utargowac do 75 zl. , ale wiem ze 80 to standard ...... 90 to max . a stowa to juz przesada
  19. salatar FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    salatar Zarejestrowany: 16.01.2009 Posty: 193
    nowe brzesko - 80 zł za tyną łyżkę
    100 - za przednią -
  20. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    To jeszcze zależy od koparkowego.

    Miałem takiego za 60 zł/h i takiego za 120 zł/h. Ten za 120 zł/h spokojnie pracował dwa razy szybciej niż ten za 60 zł/h. I do tego nie zdemolował mi tak działki. Następnym razem wezmę tego "droższego"...
Pokaż wyniki od 27241 do 27260 z 30061