dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. jfilemonowicz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jfilemonowicz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 273
    Gratuluję pomysłu zrobienia gniazda!

    A ja chciałam zapytać czy ktoś z Państwa miał może przyjemność skorzystać z usług analizy termowizyjnej??? Pilnie potrzebuję namiar na kogoś kto świadczy takie usługi.
  2. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Google wiedzą wszystko http://tiny.pl/hg9fk
  3. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    a czy ktoś z was robił takie czary, żeby przyłączyć prąd do budynku zanim budynek powstanie i w ten sposób uniknąć ciągnięcia prądu budowlanego?
    Czy to w ogóle możliwe?
  4. rencia ELITA FORUM (min. 1000)
    rencia Zarejestrowany: 12.12.2005 Posty: 1014
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    a czy ktoś z was robił takie czary, żeby przyłączyć prąd do budynku zanim budynek powstanie i w ten sposób uniknąć ciągnięcia prądu budowlanego?
    Czy to w ogóle możliwe?
    Chyba tylko wtedy jak się ma znajomego elektryka, który jeszcze pracuje w Enionie.

    A tak to tylko prąd budowlany - ewentualnie od sąsiada jeśli się zgodzi na sublicznik.

    Pozdrawiam
  5. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    elektryk powiedział, że się nie da

    mam prośbę, jeśli możecie, wejdźcie w ten link:
    http://lokaba.posadzdrzewo.pl

    rośnie tam moje wirtualne drzewo, jest taki konkurs firmy tetra pack, jeśli będzie wystarczająco dużo głosów to posadzą to drzewo na prawdę!
  6. jfilemonowicz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jfilemonowicz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 273
    Cytat Napisał Sloneczko
    Google wiedzą wszystko http://tiny.pl/hg9fk
    prosiłam raczej o namiary na osoby z którymi mieliście Państwo kontakt, ewentualnie podanie cen za tego typu usługę. Wiem że na którymś forum (chyba warszawskim) forumowicze zamawiali badania termowizyjne grupowo, żeby nie płacić kilka razy za koszty dojazdu... i dodatkowo jakiś rabat mieli z tego tytułu.
  7. JarekKRK45 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    JarekKRK45 Zarejestrowany: 12.08.2008 Posty: 829
    Witam , betoniarkę w dobrym stanie ,kupię w Krakowie lub okolicy . Pozdrawiam
  8. kafi_ga SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kafi_ga Zarejestrowany: 26.02.2010 Posty: 25
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    mam prośbę, jeśli możecie, wejdźcie w ten link:
    http://lokaba.posadzdrzewo.pl

    rośnie tam moje wirtualne drzewo, jest taki konkurs firmy tetra pack, jeśli będzie wystarczająco dużo głosów to posadzą to drzewo na prawdę!
    rośnie
    moje marniejsze, zresztą sam(a) zobacz
  9. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    zagłosowałam i będę zaglądać codziennie
  10. franzkru DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    franzkru Zarejestrowany: 09.08.2006 Posty: 966
    Witam,
    możecie mi polecic firmy do zrobienia ogrodzenia i położenia kostki przed garażem ?
    Dzieki z góry
  11. madziamro SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madziamro Zarejestrowany: 26.01.2010 Posty: 24
    przyjmę gruz na drogę w Michałowicach
  12. angela82 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    angela82 Zarejestrowany: 19.02.2007 Posty: 303
    Cytat Napisał salatar
    już wiem
    za tzw punkt - ok 50 zł (gniazdko, lampa , wyłącznik , kabel ...., obwód)

    czyli ok 3500 za 70 pkt
    do tego - skrzynka, kabel do licznika do bramy, "odgrominenie " gniazdo siłowe..... i inne uzbiera sie tez ok 1500

    wiec ilośc pkt x 50 zł , plus ok 1500 za pozostałe rzeczy - trzeba liczyć ok 5000 - myślałem ze powie więcej
    nas elektryka i alarm wyszła ok.10 000 z materiałem, z tym, że kompletna elektryka-tzn.osadzenie skrzynki(bez podłączenia tych kabelków, bo to 2 etap), gniazdka, wyłączniki-liczone jako jeden wyłącznik i 1 żrówka to 1 pkt, a 1 wyłącznik i 2 żarówki to 1,5pkt itd. z resztą żarówek(0,5 pkt za każdą kolejną do tego samego wyłącznika), do tego 3 przechodówki-nie pamiętam jak się to liczy, 3 siły przywleczone do kuchni i rozłożone w 2 puszkach, 6szt.gniazdka antenowe, 7*uziemienie,kompletny alarm z uruchomieniem-10 czujek zamontowane, manipulator, centralka,lampki tzn na razie kabel wypuszczony pod 8 lampek w ogrodzie.
    w sumie było coś ok.130pkt. dom 150m2.
    teraz jak kupujemy gniazdka i klepki, to widzimy jak się rozpędziliśmy; zamówiliśmy 10gniazd podwójnych, 10 pojedyńczych, tak samo wyłącznki i oczywiście zabrakło, a na realizację zamówienia 60 brakujących sztuk czekamy już 2 tygodnie!!!!
    Wydaje mi sięjednak,że lepiej zrobić więcej gniazdek, czy jakieś dodatkowe lampki, bo teraz przy instalacjach bezpuszkowych trudno będzie coś później dorobić
  13. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    znalazłam w "echu miasta" link do stronki z wykonawcami, dostawcami i poradami fachowców:
    www.budujesz-kupujesz.pl
  14. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Przeleciały dzisiaj nad nami 3 boćki, koło 13-tej. Pokręciły się w kółko i odleciały dalej na zachód. Może przylecą następne i zobaczą przygotowane dla nich gniazdo?





  15. Zbigniew100 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Zbigniew100 Zarejestrowany: 25.06.2009 Posty: 5440
    Cytat Napisał Sloneczko
    Przeleciały dzisiaj nad nami 3 boćki, koło 13-tej. Pokręciły się w kółko i odleciały dalej na zachód. Może przylecą następne i zobaczą przygotowane dla nich gniazdo?
    Może im żabę podrzu do gniazda ?
  16. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    Cytat Napisał Zbigniew100
    Może im żabę podrzu do gniazda ?
    Nie trafię
  17. Wujor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wujor Zarejestrowany: 14.12.2008 Posty: 485
    Posiada ktoś z Was namiar na sprawdzoną ekipę od wykonania drenażu opaskowego oraz wykonania odprowadzenia wody z rynien? Myślę o wykonaniu jakiegoś zbiornika/szamba na wodę opadową ( niestety nie mam żadnego rowu melioracyjnego wokół działki) i doprowadzeniu tam rur z wodą opadową oraz tych drenerskich. Wogóle, to jak pozbywacie się nadmiaru wody z działki?
  18. kar_ma STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kar_ma Zarejestrowany: 08.02.2009 Posty: 374
    Cytat Napisał pati25
    Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?
    Ja kupowałam siatkę ogrodzeniową w "Pajęczynie" w Zielonkach.

    http://www.pajeczyna.krakow.pl/44-Si...rodzeniowe.htm

    Sama siatka kosztowała 325 zł za rolkę (rolka 25 m). Siatka pleciona (ślimakowa), powlekana, bardzo solidna. Kupiłam też u nich słupki i całe oprzyrządowanie do naciągania i montażu siatki.
  19. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    czy ktoś z was się orientuje ile może kosztować używana skrzynka na licznik prądu - taka budowlana?[/u]
  20. mathiasso STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mathiasso Zarejestrowany: 22.02.2007 Posty: 437
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    czy ktoś z was się orientuje ile może kosztować używana skrzynka na licznik prądu - taka budowlana?[/u]
    ja swoją odsprzedałem za 500zł, skrzynka z wszystkimi bezpiecznikami.
Pokaż wyniki od 27281 do 27300 z 30060