dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. nilo WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nilo Zarejestrowany: 18.03.2010 Posty: 6
    Witajcie, nie macie jakis namiarów na niezbyt drogiego a dobrego geodete do narysowania mapki do celow projektowych w skali 1:500, dzialak zlokalizowana w Krasiencu Starym gm. Iwanowice. Zaczynam cala robote papierkowa konieczna do uzyskania pozwolenia na budowe

    Pozdrawiam
  2. spyra3009 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spyra3009 Zarejestrowany: 19.06.2009 Posty: 41
    witam,
    jak wiekszość kiedyś trzeba zacząć.
    My planujemy rozpocząc budowę w sierpniu, bo wszystkie papiery wsiąkły w Urzędzie.
    Podobno przebrnąć przez papierkową robotę w Krakowie, to połowa sukcesu!!!
    W każdym razie witam wszystkich i będę pytac i w miarę nabierania doświadczenia doradzać ;-P
  3. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    cześć spyra, głębokie współczucie z powodu urzędów, własnie tą zabawę skończyliśmy.. brr.. paskudztwo..

    Czy możecie polecić jakiś skład budowlany z którym fajnie wam się współpracuje / wspólpracowało? Daję materiały do wyceny i chcę wysłać jak najwięcej zapytań.
  4. Przemo1975 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1975 Zarejestrowany: 09.09.2008 Posty: 62
    Witam,

    Jeśli daję 20cm styropianu pod wylewkę to jaką minimalną grubość musi ona mieć?
    Czy trzeba zbroić taką wylewkę?

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

    Pozdrawiam,
  5. Zbigniew100 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Zbigniew100 Zarejestrowany: 25.06.2009 Posty: 5440
    Cytat Napisał nilo
    Witajcie, nie macie jakis namiarów na niezbyt drogiego a dobrego geodete do narysowania mapki do celow projektowych w skali 1:500, dzialak zlokalizowana w Krasiencu Starym gm. Iwanowice. Zaczynam cala robote papierkowa konieczna do uzyskania pozwolenia na budowe

    Pozdrawiam
    Zobacz w moim podpisie
  6. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał Przemo1975
    Witam,

    Jeśli daję 20cm styropianu pod wylewkę to jaką minimalną grubość musi ona mieć?
    Czy trzeba zbroić taką wylewkę?

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

    Pozdrawiam,

    Wg moich informacji w przypadku braku ogrzewania podlogowego 5 cm , z ogrzewaniem 6-7 cm - zbrojenie u mnie robili z włókna


    poszukuje wykonawcę zjazdu - tzw mostka polecicie kogos?
  7. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    Cytat Napisał redpradnik
    Cytat Napisał Przemo1975
    Witam,

    Jeśli daję 20cm styropianu pod wylewkę to jaką minimalną grubość musi ona mieć?
    Czy trzeba zbroić taką wylewkę?

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

    Pozdrawiam,

    Wg moich informacji w przypadku braku ogrzewania podlogowego 5 cm , z ogrzewaniem 6-7 cm - zbrojenie u mnie robili z włókna


    poszukuje wykonawcę zjazdu - tzw mostka polecicie kogos?
    Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że przy grubej warstwie styropianu (a 20 cm to już dość grubo) to należy zwiększyć grubość wylewki o kilka centymetrów, ale nic sobie nie daję uciąć za prawdziwość tych informacji.
  8. Gosiek86 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosiek86 Zarejestrowany: 27.05.2009 Posty: 77
    Kupował ktoś z Was może blaszaka z Allegro? Jeśli tak to będę wdzięczna za namiary na sprawdzonego sprzedawcę A może macie rozeznanie w jakości blaszaków I i II gatunku ( wypadałoby żeby blaszak wytrzymał kilka wiosen na budowie)
    pozdr
  9. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    czy za uporządkowanie działki 5a (3 korzenie drzew, jedno drzewo do wycięcia, zebrany humus i podjazd z gruzu, wywiezienie śmieci) oraz wykopanie pod fundamenty cena 3000zł to dużo czy mało?
  10. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    czy za uporządkowanie działki 5a (3 korzenie drzew, jedno drzewo do wycięcia, zebrany humus i podjazd z gruzu, wywiezienie śmieci) oraz wykopanie pod fundamenty cena 3000zł to dużo czy mało?
    jesli wywozisz humus z dzialki to powinni Ci to za free zrobic
    Kolo mnie sąsiad tak zrobil - zebrali mu humus i w zamian za to za darmo wywieźli i wykopali fundamenty - ale wywiezli okolo 5 samochodow .

    wg mnie 3000 duzo - w zaleznosci jak duzo smieci - kontener kosztuje okolo 500zl z mpo
  11. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    humus zostaje. Przyda mi się bo pod spodem mam glinę. I działka ma spadek. Będzie na wyrównanie.

    w tej cenie umawiamy się na wykopanie 3 korzeni drzew, ścięcie 1 drzewa, ułożenie gruzu na podjeździe (mój gruz, ale trzeba przenieść z innego miejsca na działce), zdjęcie humusu, wyrównanie terenu i wykop pod fundamenty
  12. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    humus zostaje. Przyda mi się bo pod spodem mam glinę. I działka ma spadek. Będzie na wyrównanie.

    w tej cenie umawiamy się na wykopanie 3 korzeni drzew, ścięcie 1 drzewa, ułożenie gruzu na podjeździe (mój gruz, ale trzeba przenieść z innego miejsca na działce), zdjęcie humusu, wyrównanie terenu i wykop pod fundamenty
    ja bym tyle nie zalacil - wykopanie 3 korzeni drzew to max 40 minut dla koparki.
    sciecie - wykopie je w calosci

    za wykop pod fundamenty jak maly dom zaplacisz 500 zl
  13. jacekaqua STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jacekaqua Zarejestrowany: 15.08.2005 Posty: 363
    Cytat Napisał redpradnik
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    humus zostaje. Przyda mi się bo pod spodem mam glinę. I działka ma spadek. Będzie na wyrównanie.

    w tej cenie umawiamy się na wykopanie 3 korzeni drzew, ścięcie 1 drzewa, ułożenie gruzu na podjeździe (mój gruz, ale trzeba przenieść z innego miejsca na działce), zdjęcie humusu, wyrównanie terenu i wykop pod fundamenty
    ja bym tyle nie zalacil - wykopanie 3 korzeni drzew to max 40 minut dla koparki.
    sciecie - wykopie je w calosci

    za wykop pod fundamenty jak maly dom zaplacisz 500 zl
    prawda,stajesz sie fachowcem
  14. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    to ile wam się wydaje że byłoby dobrze?
  15. mylas STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mylas Zarejestrowany: 06.12.2008 Posty: 344
    moim zdaniem 3000 zł to zdecydowanie za drogo. można dużo taniej tylko trzeba się trochę zaangażować i tak jak było wspomniane wynająć koparkę i ewentualnie transport do wywózki śmieci. Przemyśleć wszystko i pokazywać paluszkiem co i jak i gdzie. Podejrzewam że robota z drzewami to ok 1-1,5h, jak tylko przewiezienie gruzu na inne miejsce to w zależności od ilości drugie tyle czyli razem ok 3h. Wykopanie pod fundamenty ok 7h. Czyli łącznie ok 10h, średnio w zależności od regionu 100zł/h daje nam 1000zł. Terenu nie warto równać od razu tylko po wykonaniu fundamentów bo trzeba je jeszcze obsypać, rozplantować zebrany humus, wykopy pod przyłącza mediów, ewentualny drenaż,itp, więc bez koparki się nie obędzie szkoda roboty i kasy. Teraz w zależności czy sami robicie fundamenty czy firma bo dochodzi jeszcze sprawa rozmierzenia i wyznaczenia fundamentów i jakiś niwelator do tego lub inne pionierskie metody (niwelator bardziej praktyczny i mniej roboty). Wszystko zależy ile własnej pracy zamierzacie w to włożyć, decyzja należy do was.
  16. zawiedziona66 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zawiedziona66 Zarejestrowany: 08.01.2009 Posty: 17
    Cytat Napisał kafi_ga
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    mam prośbę, jeśli możecie, wejdźcie w ten link:
    http://lokaba.posadzdrzewo.pl

    rośnie tam moje wirtualne drzewo, jest taki konkurs firmy tetra pack, jeśli będzie wystarczająco dużo głosów to posadzą to drzewo na prawdę!
    rośnie
    moje marniejsze, zresztą sam(a) zobacz
    Weszłam twoje drzewko rosnie zycze powodzenia!!
  17. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    dokonaliśmy parę konsultacji, sporo jest pracy na działce, panowie zeszli do 2,5tys. Chyba jednak się zdecydujemy, bo mogą zaczynać już jutro i wszystko zrobią za jednym zamachem..
    Jeszcze nie doliczyłeś mylas zdjęcia humusu z 5a działki, gdzie panowie twierdzą że ziemi jest ok 100 (tylko czego - kubików? ton? zapomniałam..) do przerzucenia.
  18. zawiedziona66 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zawiedziona66 Zarejestrowany: 08.01.2009 Posty: 17
    Zalogowałam sie sie na muratorzre ponad rok temu .Miałam pisac dziennik budowy Weszłam tu pełna radości ,nadziei.Wszystko jednak okazało sie trudniejsze Nie umiem sie tu poruszać Zaczynam budowę swojego domku w sobotę Mojego domu nikt z forumowiczów nie buduje ,bardzo chciałabym tu pozostac lecz nie wiem dokąd pójśc. Nie potrafie tez wklejac zdjęc To trudne forum bardziej skomplikowane niz przypuszczałam Powinna byc tzw instrukcja obsługi Ktos nowym forumowiczem powinien sie zaopiekowac ,choćby moderator ,to taka sugestia Zauwazyłam ze forum przechodzi przebudowę mam cicha nadzieje ze panowie budowniczy portalu go uproszcza ,ułatwia dla tych którzy nie maja wprawy w necie ..Co mam zrobic ? Snuje sie jak widmo od roku i nawet nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam moje wypociny Czy ktos mi pomoże? mam tyle do zaoferowania Jestem z grupy krakowskiej .Liczę na odpowiedz lecz bez smiechu to i tak dla mnie obciach Nie będę jednak grała mądrali nie umiem sie tu poruszać Wchodzę na muratora bardzo często ,czytam wasze dzienniki Czerpię waszą wiedzę ,podkradam zdjęcia .Widzę was i czytam a nie umiem wejśc do grupy aby rozmawiac z innymi .Czuje sie jak duch krążący we mgle niewidoczny dla innych .C zy ktos mi pomoże ?
  19. pawelwik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelwik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 42
    Cytat Napisał redpradnik
    Cytat Napisał Pan&PaniSmith
    czy za uporządkowanie działki 5a (3 korzenie drzew, jedno drzewo do wycięcia, zebrany humus i podjazd z gruzu, wywiezienie śmieci) oraz wykopanie pod fundamenty cena 3000zł to dużo czy mało?
    jesli wywozisz humus z dzialki to powinni Ci to za free zrobic
    Kolo mnie sąsiad tak zrobil - zebrali mu humus i w zamian za to za darmo wywieźli i wykopali fundamenty - ale wywiezli okolo 5 samochodow .

    wg mnie 3000 duzo - w zaleznosci jak duzo smieci - kontener kosztuje okolo 500zl z mpo

    hmmm a mogę prosić o namiar na tych "kopaczy" którzy w zamian za humus kopią fundamenty - u mnie będzie sporo humusu bo mam spory kawalek do zniwelowania pod drogę - a tam mi humus nie potrzebny...
  20. BeataiMarcin SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BeataiMarcin Zarejestrowany: 25.02.2010 Posty: 29
    Witam wszystkich

    Czy możecie polecić jakiegoś architekta krajobrazu? Chodzi o projekt podjazdu, schodów, otoczenia domu, ale też garażu wolnostojącego (działka ze spadkiem).

    Z góry dziękuję!
Pokaż wyniki od 27301 do 27320 z 30062