dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. Konieczki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konieczki Zarejestrowany: 23.10.2007 Posty: 348
    ale co ma aparat termowizyjny do geometrii budynku?
  2. wiewiorakraków WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiewiorakraków Zarejestrowany: 03.02.2010 Posty: 4
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o zdanie na tematy :

    czy 63,000 za robociznę to cena ok. za stan surowy otwarty - dom 200 m z garażem dwustanowiskowym i dość skomplikowany dach o pow. ok. 300 m (http://www.dobredomy.pl/projekt/elektra)
    czy ktoś zna ekipę, słyszał lub budował z Panem Józefem Domagałą ? - mnie wydaje się ok, ale może coś więcej na ten temat ?

    dziękuję i pozdrawiam ciepło
  3. inwent FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwent Zarejestrowany: 18.02.2010 Posty: 148
    Cześć

    Nie wiem czy na pewno w dobrym wątku, jeśli nie wybaczcie. Napiszcie mi proszę orientacyjne koszty m2 położenia glazury i terakoty (flizy) w łazience w Krakowie. Łazienka 4,07m2 - podłoga, ściany ok 12m2, płytki na obudowie wanny i trzy półki. Obudowę wanny i półki zrobię sam. Chodzi mi wyłącznie o flizowanie. Z jakimi kosztami mam się liczyć jeśli chodzi o robociznę.
  4. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    Cytat Napisał wiewiorakraków Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o zdanie na tematy :

    czy 63,000 za robociznę to cena ok. za stan surowy otwarty - dom 200 m z garażem dwustanowiskowym i dość skomplikowany dach o pow. ok. 300 m (http://www.dobredomy.pl/projekt/elektra)
    czy ktoś zna ekipę, słyszał lub budował z Panem Józefem Domagałą ? - mnie wydaje się ok, ale może coś więcej na ten temat ?

    dziękuję i pozdrawiam ciepło
    nie znam tych ludzi, ale cena wydaje się byc całkiem całkiem.. Tylko spisz umowę.
  5. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    ja się Pinbem nie przejmuje -bardziej mi chodzi o to czy przyznawac się i nanosic zmiany na projekt co za tym idzie swiadectwo energetyczne wylicza wg tego jak jest czy zostwic jak w projekcie..
    No to jak już uważasz - wg mnie szkoda zachodu i całej tej papierologii oraz użerania się z urzędasami - dla tych kilku centymetrów ...

    Buduję drewutnię - wiesz doskonale - samo zgłoszenie budowy budynku w PiNB u nas w starostwie - oprócz złożenia kompletu dokumentów ciągali mnie jeszcze tam dwa razy celem złożenia wyjaśnień - normalna paranoja ...

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    a tak apropo ostatnio slyszalem od kolegi ktory zaczyna się budowac że kilku kierownikow budowy z ktorymi rozmawial twierdzilo ze pinb teraz robi kontrole budynkow z nowym sprzetem - aparaty termowizyjne kupili
    Ciekawe po co inspektorom kamera termowizyjna
  6. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał wiewiorakraków Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o zdanie na tematy :

    czy 63,000 za robociznę to cena ok. za stan surowy otwarty - dom 200 m z garażem dwustanowiskowym i dość skomplikowany dach o pow. ok. 300 m (http://www.dobredomy.pl/projekt/elektra)
    czy ktoś zna ekipę, słyszał lub budował z Panem Józefem Domagałą ? - mnie wydaje się ok, ale może coś więcej na ten temat ?

    dziękuję i pozdrawiam ciepło
    sorry co jest skomplikowanego w twoim dachu?

    cena powiedzmy ok
    ja za swój rok temu zaplacilem 52 tys

    dla porownania :
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m44d83ac1c975b
  7. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    No to jak już uważasz - wg mnie szkoda zachodu i całej tej papierologii oraz użerania się z urzędasami - dla tych kilku centymetrów ...

    Cm bym sie nie przejmowal chodzi o zmiane technologi 38 pustak i 8 styropian w stosunku do 44 tylko pustak

    Buduję drewutnię - wiesz doskonale - samo zgłoszenie budowy budynku w PiNB u nas w starostwie - oprócz złożenia kompletu dokumentów ciągali mnie jeszcze tam dwa razy celem złożenia wyjaśnień - normalna paranoja ...

    dlatego zastanawiam sie nad sensem zgłaszania - ale jak to mowia nie wiadomo kto będzie twoim sąsiadem ..



    Ciekawe po co inspektorom kamera termowizyjna
    Nie wiem - takie info otrzymalem
  8. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Mysle nad czyms takim



    wg internetu mam to na zgłoszenie zgłosić... pewnie beda chcieli jakis projekt ehhhhhhh znow kasa:/
  9. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    Mysle nad czyms takim
    (...)
    wg internetu mam to na zgłoszenie zgłosić... pewnie beda chcieli jakis projekt ehhhhhhh znow kasa:/
    Dokładnie - tylko obiekty małej architektury ogrodowej nie podlegaja zgłoszeniom budowy - wszystkie inne natomiast takie jak altany , wiaty , budynki gospodarcze czy drewutnie - wymagaja złożenia w Nadzorze Budowlanym odpowiedniego zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego PnB.
    Oprócz zgłoszenia trzeba również dołączyć komplet innych dokumentów wymaganych do zgłoszenia - ale nie bój nic - znam już temat doskonale - służę pomocą jak będziesz składał wniosek do Nadzoru

    PS. Generalnie powinieneś wszystko załatwić bez wydania złotówki - projekt altany , czy budynku gospodarczego nie jest wymagany .
  10. Wujor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wujor Zarejestrowany: 14.12.2008 Posty: 485
    A co z ziemiankami?? Je też biurokraci chcą ewidencjonowac??

  11. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    A co z ziemiankami?? Je też biurokraci chcą ewidencjonowac??



    ) w tym kraju nic nie wiadomo ...

    tez myslalem o ziemiance - jednak koszty dużo większe niż wiata drewniana a działkę mam 20 arów wiec...
  12. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    Dokładnie - tylko obiekty małej architektury ogrodowej nie podlegaja zgłoszeniom budowy - wszystkie inne natomiast takie jak altany , wiaty , budynki gospodarcze czy drewutnie - wymagaja złożenia w Nadzorze Budowlanym odpowiedniego zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego PnB.
    Oprócz zgłoszenia trzeba również dołączyć komplet innych dokumentów wymaganych do zgłoszenia - ale nie bój nic - znam już temat doskonale - służę pomocą jak będziesz składał wniosek do Nadzoru

    PS. Generalnie powinieneś wszystko załatwić bez wydania złotówki - projekt altany , czy budynku gospodarczego nie jest wymagany .
    u nas tzn w Krakowie zgłoszenia dokonywałem w architekturze nie w pinbie:/
    musze tam podjechac ehhhhh
  13. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego PnB dokonujesz w Nadzorze Budowlanym - no w sumie u nas w Powiecie to trudno stwierdzić - jest to ten sam budynek - tylko inne piętro na al Słowackiego - tzn - dokładnie odbywa się to w sposób następujący - zgłoszenie składa się na dziennik podawczy - ale przed złożeniem udajesz sie bodajże na IV pietro do Nadzoru celem sprawdzenia kompletu i poprawności wszystkich dokumentów - urzędnik tam pracujący wszystko Ci sprawdza i jak jest o'kay idziesz na dół na dziennik podawczy i nadajesz pisma odbierając potwierdzenie dokonania zgłoszenia.
    Oczywiście potem te dokumenty wędrują do wydziału architektury i są opiniowane i sprawdzane / mnie 2 razy tam wołali celem wyjaśnień i uzupełnień / - jak jest wszystko dobrze wówczas nie kontaktują się z Toba i po miesiącu możesz budować legalnie.
    Ewentualnie możesz po tym miesiącu sie tam udać i odebrać zezwolenie na piśmie - ale kostet to około 2 dych i nie jest wymagane - najważniejsze jest potwierdzenie dokonania zgłoszenia z datą.
  14. pablitoo OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pablitoo Zarejestrowany: 15.01.2007 Posty: 5603
    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    u nas tzn w Krakowie zgłoszenia dokonywałem w architekturze nie w pinbie:/
    musze tam podjechac ehhhhh
    - u nas też - ja również jestem powiat Kraków - czyli i Starostwo i PiNB jest to samo
  15. Ka&Ma SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ka&Ma Zarejestrowany: 24.10.2009 Posty: 32
    Cytat Napisał inwent Zobacz post
    Cześć

    Nie wiem czy na pewno w dobrym wątku, jeśli nie wybaczcie. Napiszcie mi proszę orientacyjne koszty m2 położenia glazury i terakoty (flizy) w łazience w Krakowie. Łazienka 4,07m2 - podłoga, ściany ok 12m2, płytki na obudowie wanny i trzy półki. Obudowę wanny i półki zrobię sam. Chodzi mi wyłącznie o flizowanie. Z jakimi kosztami mam się liczyć jeśli chodzi o robociznę.
    Witaj

    Nasz fachowiec powiedział 35 za m2 układania płytek

    pozdrawiam
    K
  16. mak1 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mak1 Zarejestrowany: 08.07.2010 Posty: 2
    Witam

    Mam problem z schodami i muszę je przerobić (wylane 13 zamiast 12) czy znacie kogoś w Krakowie lub okolicach kto sie tym zajmuje?
  17. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Cytat Napisał mak1 Zobacz post
    Witam

    Mam problem z schodami i muszę je przerobić (wylane 13 zamiast 12) czy znacie kogoś w Krakowie lub okolicach kto sie tym zajmuje?
    a to cos takiego da się zrobic?
    nie iwem czy nie taniej wyjdzie je wyciąć i zrobic drewniane...
  18. netspiker FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    netspiker Zarejestrowany: 17.05.2007 Posty: 202
    Witam,

    Czy koś robił sobie drzwi zewnęrzne na wymiar?
    Chętnie skorzystam z poleconego stolarza.
  19. Vafel ELITA FORUM (min. 1000)
    Vafel Zarejestrowany: 21.03.2007 Posty: 1923
    Cytat Napisał netspiker Zobacz post
    Witam,

    Czy koś robił sobie drzwi zewnęrzne na wymiar?
    Chętnie skorzystam z poleconego stolarza.
    Ja robiłem tutaj: http://www.molinscy.krakow.pl/

    Na razie wszystko OK, ale mam ich drzwi dopiero kilka miesięcy, więc to nie jest reprezentatywny okres. Zobaczymy jak będzie po zimie.
  20. inwent FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwent Zarejestrowany: 18.02.2010 Posty: 148
    dziękuję Ka&Ma
Pokaż wyniki od 27841 do 27860 z 30060