dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. .:migotka:. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    .:migotka:. Zarejestrowany: 21.09.2010 Posty: 524
    Czy badania gruntu są obowiązkowe, czy tylko w szczególnych przypadkach? Nie będziemy robić piwnicy, działka jest w Nowej Hucie (czarnoziemy) - czy trzeba robić te badania?
    Il mogą nas wynieść przyłącza?

    Jeszcze jedno: planujemy spore zmiany w naszym projekcie - poza zmianą konstrukcyjną, którą zrobi projektant, chcemy zmienić lokalizację dolnej łazienki, u góry poprzestawiac ścianki działowe, zmiana łazienki pociąga za sobą zmianę instalacji, chcę też zwęzić jedno okno. Już drugi projektant mówi, że rozsądniej będzie takie zmiany zrobić w trakcie budowy poprzez wpis do dziennika, a nie zlecać tego projektantowi, bo wyjdzie nam drogo. Czy to nie będzie tak, że ponieważ dla kierbuda będzie to dodatkowa praca, zażyczy sobie więcej i w końcowym rozrachunku nic nie zaoszczędzimy?

    Wybaczcie te moje pytania, może wydają wam się błahe, ale ja jestem mocno początkująca i póki co przeraża mnie ta cała papierologia
    Będę wdzięczna za pomoc.
  2. Zbigniew74 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zbigniew74 Zarejestrowany: 03.07.2007 Posty: 157
    Czy badania gruntu są obowiązkowe, czy tylko w szczególnych przypadkach? Nie będziemy robić piwnicy, działka jest w Nowej Hucie (czarnoziemy) - czy trzeba robić te badania?

    Badania gruntu nie są obowiązkowe.

    Il mogą nas wynieść przyłącza?

    Przyłącze wodno kanalizacyjne zapłaciłem chyba z 800zł. Przyłącze energetyczne robi Enion w ramach opłaty przyłączeniowej, można zrobić samemu kosztuje to kolejne 800zł dostaje sie wtedy zniżkę chyba z 10% za opłatę, ale nie do końca to się opłaca. Gazowe robi gazownia za opłatę przyłączeniową.

    Jeszcze jedno: planujemy spore zmiany w naszym projekcie - poza zmianą konstrukcyjną, którą zrobi projektant, chcemy zmienić lokalizację dolnej łazienki, u góry poprzestawiac ścianki działowe, zmiana łazienki pociąga za sobą zmianę instalacji, chcę też zwęzić jedno okno. Już drugi projektant mówi, że rozsądniej będzie takie zmiany zrobić w trakcie budowy poprzez wpis do dziennika, a nie zlecać tego projektantowi, bo wyjdzie nam drogo. Czy to nie będzie tak, że ponieważ dla kierbuda będzie to dodatkowa praca, zażyczy sobie więcej i w końcowym rozrachunku nic nie zaoszczędzimy?

    W środku nikogo nie interesuje jak ściany działowe będą. Tylko, że jak masz to w projekcie dajesz majstrowi i mówisz buduje według projektu a tak musisz na bieżąco rysować na podłodze.gdzie jaka ściana będzie

    Wybaczcie te moje pytania, może wydają wam się błahe, ale ja jestem mocno początkująca i póki co przeraża mnie ta cała papierologia
    Będę wdzięczna za pomoc.

    Rób indywidualny
  3. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Gdzie kupujecie drzewo do kominka??
    Ceny zaczynają szaleć a wszędzie - mokre drzewo :/
  4. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Ja z 2 sprawami:
    1. Szukam dobrej ekipy do zrobienia muru oporowego - 100m. Jak ktos ma to prosze o info na priva.
    2. Mój architekt to Krzysztof Zawadziski - tu jest jego strona: . Papiery trzebabyło mu samemu dostarczyc (wypis, wyrys itp). W cenie projekt domu i projekt instalacji w domu. Przyłącza we własnym zakresie. Dostarczylismy kilka projektów (te które nam sie podobały) i z tego zaprojektował nasz domek. Naprawdę dobrze to wyszło. Jedyne co bym zminił to troszeczke poszerzył piwnice (no ale to wyszło na etapie budowania piwnicy i teraz za pozno). Poza tym reszta chyba ok ... (jeszcze nie wyszedle poza piwnice wiec nie wiem: ))
  5. yasmeen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yasmeen Zarejestrowany: 08.10.2009 Posty: 38
    Potrzebyje pilnie przetransportowac 100 stempli z Wieliczki do Dobranowic. Czy ktos z Was moze mnie poratowac - oczywiscie odplatnie - jakims transportem dzis lub w sobotw w ciagu dnia?
  6. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    A ja chciałem kupić stęple ... ma ktoś ?
    Co do transportu dzwon do Pan: Jerzy Adamek 502136166 - moze on Cie poratuje ... (powiedz ze od gościa z Giebułtowa masz nr, i daj mi znac czy udalo Ci sie transport u niego zalatwic )
  7. .:migotka:. DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    .:migotka:. Zarejestrowany: 21.09.2010 Posty: 524
    Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: architekt dał mi do zrozumienia, że moge zapłacić mniej, jeśli nie będę potrzebowała faktury (oczywiście mniej o sam VAT). Czy waszym zdaniem ta faktura jest potrzebna? Do czego? Bo rozumiem, że jak chodzi o materiały budowalne, to bezdyskusyjnie - odliczenia podatku, gwarancja, itd... A co z architektem (i ew. geodetą - bo nie wiem, czy czegoś podobnego nie zaproponuje)? Czy ponosze jakieś negatywne konsekwencje nie posiadania faktury na usługę?
  8. Zbigniew74 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zbigniew74 Zarejestrowany: 03.07.2007 Posty: 157
    Gdzie kupujecie drzewo do kominka??
    Ceny zaczynają szaleć a wszędzie - mokre drzewo :/

    Obawiam się, że nigdzie w rozsądnej cenie nie kupisz już suchego drewna do kominka. Jeszcze z miesiąc temu mieli ścinane na wiosne, ale teraz to od razu po ścięciu sprzedają. Kup mokre na następny rok będzie suche Pewnie będziesz musiał się ratować hurtowniami powinii mieć w miarę suche, ale cena już wysoka. Ja płaciłem 175 za buk, ale teraz mają ze świeżych ścięć. W hurtowni pewnie z 220zł.
  9. zgal1 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zgal1 Zarejestrowany: 05.11.2009 Posty: 17
    Witam, pilnie potrzebuję solidnych i w miarę tanich tynkarzy, bo moi dotychczasowi wykonali połowę roboty i czekam na nich już 2 tygodnie. Bardzo proszę o namiary na priv. Z góry dziękuję
  10. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Witam,

    A ja mam pytanie. Czy po wylaniu wieńca nad scianami fundamentowymi trzeba czekac 2 tygodnie czy mozna od razu murowac sciany parteru ?
  11. Wujor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wujor Zarejestrowany: 14.12.2008 Posty: 485
    Nie pozostało komuś z Was około 25mb siatki ogrodzeniowej? Może byc w zasadzie obojętnie jaka, potrzebuje prowizorycznie,tymczasowo ogrodzic jeden z boków działki.
  12. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Ja bede mial siatke za jakies 2 tygodnie - 100m (kiepska ale moze sie przyda)

    Z czego macie scianki dzialowe (wykonane, zaprojektowane ? )
  13. Wujor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wujor Zarejestrowany: 14.12.2008 Posty: 485
    To napisz jak będziesz ją miał do wydania.

    A ścianki działowe to mam z porothermu 11,5.
  14. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Wujor, a mam pytanie ... czy na tych sciankach nie ma problemu z powieszeniem pieca gazowego lub szafek kuchennych
  15. michalowice SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalowice Zarejestrowany: 04.05.2010 Posty: 90
    Cześć,
    Potrzebuję w miarę pilnie dokonać wyceny instalacji C.O., Wod-kan, elektrycznej. Zna ktoś namiar na firmy do których mogę uderzyć z tym tematem ?
  16. Wujor STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wujor Zarejestrowany: 14.12.2008 Posty: 485
    Jan, myśle że nie powinno byc problemu. Skoro jest oferowana ta cegła jako "na ścianki działowe" to nie wyobrażam sobie aby nie powiesic na nich np.szafki.
  17. krk women FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krk women Zarejestrowany: 19.12.2006 Posty: 202
    Witam.
    Czy zna ktoś dobrego i rozsądnego cenowo (dziś jedna Pani krzyknęła mi 2000zł! ) rzeczoznawcę?
    Potrzebuje wycenę mojego domu do refinansowania kredytu i dzwoniłam do kilku osób i tylko jedna osoba rzeczowa z kwota 650 -700 zł.
    Myślałam ze 500 to górna granica bo jak brałam kredyt w 2007 to płaciłam 200 zł. Ktoś pomoże??
  18. pan r SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pan r Zarejestrowany: 20.04.2009 Posty: 22
    Przypominam ,mam do sprzedania 200szt. stempli dł.2.80,kantówki 150szt. dł.3-5m,pustaki szalunkowe techbud 100szt i deski 32 ale jeszcze nie oczyszczone.Odbiór Bronowice Wielkie. Ewentualny kontakt przez email [email protected]
  19. jfilemonowicz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jfilemonowicz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 273
    ja płaciłam 150 zł za buk w zeszłym roku ... (min 3 k)
  20. Pan&PaniSmith DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pan&PaniSmith Zarejestrowany: 26.04.2009 Posty: 749
    szukam kozy na ogrzewanie budowy. Jeśli ktoś ma do odsprzedania - poproszę info na pw
Pokaż wyniki od 28281 do 28300 z 30060