dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. rencia ELITA FORUM (min. 1000)
    rencia Zarejestrowany: 12.12.2005 Posty: 1014
    Nie wiem
  2. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    Cytat Napisał zbyszekP
    Z jednego grzyba to zupki dla wielu nie wystarczy.

    Kiedyś namiętnie jeździłem na grzyby. Ale zawsze było to gdzieś w sierpniu lub we wrześniu. Nie wiem dlaczego, ale pojawienie się prawdziwków w czerwcu jest dla mnie nowością.

    A jak to się szczepi grzyby? I przeciwko czemu? Ptasiej grypie?
    zaszczepiasz grzyby w ziemi i potem masz własne podgrzybki, kozaki, prawdziwki, rydze serio
  3. jk69 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jk69 Zarejestrowany: 14.01.2005 Posty: 882
    Cytat Napisał art63
    Cytat Napisał Jean_Luc
    Witam ponownie,
    Czy orientujecie się może ile kosztuje podłączenie do sieci gazociągowej ?

    Poprzednio miałem 40 m do podłączenia, ale w niedzielę sąsiad zrobił mi kuku i powiedział, że jednak chce abym podłączył się z drugiej strony działki, co teraz daje 80m...
    Mam co prawda podpisaną zgodę przez niego na to krótsze poprowadzenie, ale przecież nie będę szedł z nim na wojnę...

    Pierwsze 5m - 860,00zł
    +każdy następny 28zł/mb lub 41zł/mb zależnie od przekroju
    + 22vat
    w tym robią mpkę lub odliczają 300zł jeśli robisz sam mapke.
    - tak ja płaciłem 2005/2006
    Jeśli muszą przejść przez drogę to drożej
    Drożej i to sporo, jeśli zakwalifikują drogę jako utwardzoną nawierzchnię. Lepiej jest więc zrobić gaz (jeśli to mozliwe) przed utwardzeniem drogi - jesli oczywiście ma "iść" w drodze.

    Zajrzyj na priva.
  4. szczepek ELITA FORUM (min. 1000)
    szczepek Zarejestrowany: 12.09.2005 Posty: 1032
    Cytat Napisał zbyszekP
    Są, a raczej jest. Brązowy mięsisty kapelusik, gąbka pod spodem.
    to jest kozak biały - jak nic.
    Prawdziwkiem nie jest, ale, kto by na to patrzył. toż to rewelacja.
    Zaczynam sadzić brzózki. hhehe tylko że na kamieniach raczej kozaki to mi raczej nie urosną
  5. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    Cytat Napisał szczepek
    to jest kozak biały - jak nic.
    Jak się zwał tak się zwał. Ważne, aby był smaczny i zjadliwy - jak to rzekł pewien król na wyspach Fidżi, gdy przedstawiano mu ambasadora Anglii.
    Witam.
  6. jk69 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jk69 Zarejestrowany: 14.01.2005 Posty: 882
    Hej krakowiacy i górale!

    Czy nie mielibyście ochoty wkomponować w otoczenie swoich domów nieco podhalańskich klimatów?

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...243142#1243142
  7. Aida77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aida77 Zarejestrowany: 05.12.2005 Posty: 837
    Witam po raz trzeci chyba..moze wreszcie uda mi się zadomowic

    A ekipy dobre i tanie...cóż, czyzby już nie istniały? Ja mam nadzieję, że nie

    Apropo oglądałam Waszą mapkę... No i jesli wszystko dobrze pójdzie, nasza działeczka będzie w okolicach Agi_kraków, Jaro, lokka , a najbliżej agi_kraków .... Jakoś tak

    Generalnie jeszcze niby nic nie ma a już sporo wszystkiego na głowie..No cóż niekt nei powiedział, że będzie łatwo

    Pozdraiwiam Grupe Krakowska... A swoją drogą to okreslone tereny sa mocno oblegana a inne świecą puskami...i to te w których szukalismy działki...ciekawe.

  8. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    Witaj Aida77,
    A na jakim etapie jesteście? Rozumiem, że działka wybrana. Możesz coś o njiej napisać? Boje się, że określenie "dobre" stoi w lekkiej sprzeczności z określeniem "tanie".
  9. Aida77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aida77 Zarejestrowany: 05.12.2005 Posty: 837

    Zbyszku o dzialeczce pisać nie chce jeszcze, dlatego że nic ne ejst sfinalizowane..dzialka wybrana ale nei ma umowy predwstępnej, więc nie chcialabym żeby przypadkeim ktoś za duzo się dowiedzial i sprzątnał nam ja sprzed nosa

    To jaki jest w Krakowie i pod szacunkowy koszt metra kwadratowego stanu surowego prostego domku w technologi dwuwarstwowej?Moze pojecia tanie i drogie sa względne

  10. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    Rozsądne podejście. A jakie są Wasza oczekiwania?
    Niestety na Twoje pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Wiem tylko, że jak rozpoczynaliśmy budowę to szukaliśmy najtańszych ofert. Szybko jednak okazało się, że cena jest silnie powiązana z jakością. Poźniej braliśmy już tylko ekipy, których wycena była w okolicach średniej.
  11. Aida77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aida77 Zarejestrowany: 05.12.2005 Posty: 837
    Zbyszku nei ma pospiechu, zamierzamy wystartować na wiosne, więc czasu jeszcze sporo...no chyba że się powinno już szukac ?

    Aktualnei ejstesmy na etapie papierków i załatwień związanych z działka, kredytem itd.No i wyboru projektu.

  12. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    Biorąc pod uwagę to co dzieje się na rynku budowlanym, to obawiam się, że dobrej ekipy z terminem na wiosnę 2007r to już należałoby szukać.
    Papierkologia - miła rzecz. Życzę powodzenia.
  13. Aida77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aida77 Zarejestrowany: 05.12.2005 Posty: 837
    Narolbiłes mi smaka tymi grzybami
  14. Aida77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aida77 Zarejestrowany: 05.12.2005 Posty: 837
    Skoro się szukac powinno to najpierw jednak papierki z dzialak do konca wybor projektu a jak juz to będzie to ekipa.
  15. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    A no włąśnie grzybki. Z przyjemnością zawiadamiam, że kozak biały (jako taki został zidentyfikowany przez uczone konsylium) został w sobotę komisyjnie skonsumowany pod postacią zupy grzybowej. Był niczego sobie. Z dużą przyjemnością donoszę, że ma już swojego następce (patrz zdjęcie poniżej).

  16. Majka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Majka Zarejestrowany: 05.11.2001 Posty: 17439
    a ja posadziłam grzyby, zobaczymy co wyrosnie
  17. Aida77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aida77 Zarejestrowany: 05.12.2005 Posty: 837
    Mniam... ja niedlugio do Bielska jade, wiec mzoe sie przejdziemy do asku w poszukiwaniu grzybkow Zwykle psozukiwania sa owocne
  18. jamles REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jamles Zarejestrowany: 15.11.2002 Posty: 18833
    Cytat Napisał zbyszekP
    A no włąśnie grzybki. Z przyjemnością zawiadamiam, że kozak biały (jako taki został zidentyfikowany przez uczone konsylium) został w sobotę komisyjnie skonsumowany pod postacią zupy grzybowej. Był niczego sobie. Z dużą przyjemnością donoszę, że ma już swojego następce (patrz zdjęcie poniżej).

    teściowa była w komisji
  19. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    Cytat Napisał Majka
    a ja posadziłam grzyby, zobaczymy co wyrosnie
    A gdzie można kupić grzyby do sadzenia?
  20. zbyszekP ELITA FORUM (min. 1000)
    zbyszekP Zarejestrowany: 30.07.2002 Posty: 1872
    Cytat Napisał jamles
    [teściowa była w komisji
    A dlaczego teściowa? Ja tam swoją teściową bardzo lubię. Konsylium składało się ze mnie, mojej żony, mojej mamy, znajomego ornitologa oraz ze znanego mi, doświadczopnego myśliwego, o którym już gdzieś wcześniej wspominałem. Wynikiem 3 do 1 ( 1 wstrzymujący) uznano, że jest to kozak biały. Oceny przedposiłkowej dokonano wzrokowo i organoleptycznie. Jednak nie będę ukrywał, że umówiliśmy się z żoną, że na początek tylko ja spróbuję tej zupki. Tak, aby na wszelki wypadek, komuś się jeszcze ostało.
Pokaż wyniki od 19001 do 19020 z 30060