dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. kwk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwk Zarejestrowany: 22.07.2007 Posty: 13
    Projekt to Dom w Lubczyku 2 z podwójnym garażem.
    http://www.archon.pl/index.php?act=3...m44362a7fa6f10
    Budowa będzie w Krakowie, stąd wolę zlecić komuś załatwienie pozwolenia, niż samemu latać po urzędach. Gdyby to było poza Krakowem to może bym się podjął sam to załatwić.
    Jeżeli macie jakieś biuro architektoniczne, bądź architekta, który robi adaptację projektu w rozsądnych pieniądzach oraz występuje w imieniu inwestora w procedurze uzyskania PnB to bardzo proszę o namiary.
    Pozdrowienia
    Wojtek
  2. April 13 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    April 13 Zarejestrowany: 27.03.2007 Posty: 869
    kwk
    Poszukaj na poprzednich stronach Grupy krakowskiej.
    Np. na stronie 374
    Cytat Napisał rencia
    Witam!!!

    Podaję namiary na biura architektoniczne:


    Pracownia Projektowa - Artur Ludomirski www.ppal.com.pl tel. 012 649 07 59

    Autorskie Studio Projektowe Architekton tel 012 645 93 93, 012 645 90 90, 607 341 507

    DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. - www.ddjm.pl
    012 422 53 98

    Te biura mogę polecić z czystym sumieniem.


    Pozdrowionka
    Pozdrawiam

    P.S
    Projekt domu naprawdę super

    B&S
  3. pitbull OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull Zarejestrowany: 15.01.2002 Posty: 5745
    Robilem adaptacje tego projektu. Budowa pod Wieliczka. Niestety nie dysponuje wolnym terminem. Najwczesniej zima.
  4. a&b SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&b Zarejestrowany: 14.05.2005 Posty: 36
    witam serdecznie

    gdzie w malopolsce mozna dostac w super cenach
    produkty Hansgrohe i inne ceramiczne cuda do łazienki
    bede wdzieczna za info
  5. Sloneczko OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Sloneczko Zarejestrowany: 19.02.2005 Posty: 6732
    a&b, najlepiej porównaj ceny w Ceneo.pl: http://tiny.pl/5mf5 , albo wpisz w Google Hansgrohe
  6. climber79 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    climber79 Zarejestrowany: 11.12.2006 Posty: 105
    Cytat Napisał pitbull
    Robilem adaptacje tego projektu. Budowa pod Wieliczka. Niestety nie dysponuje wolnym terminem. Najwczesniej zima.
    Dostałem dzisiaj pozwolenie na budowę !!!! W sumie 67 dni od złożenia papierów. Można budować !!!! (tylko za co ? )
  7. szczepek ELITA FORUM (min. 1000)
    szczepek Zarejestrowany: 12.09.2005 Posty: 1032
    Czy ktoś z was wie gdzie można kupić podbitkę świerkową lub inną drewnianą (18 mm grubą).

    mam kłopot ze znalezieniem !

    a może ktos szuka agregatu prądotwórczego ?
  8. garbus2 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    garbus2 Zarejestrowany: 09.06.2006 Posty: 437
    Cytat Napisał szczepek
    Czy ktoś z was wie gdzie można kupić podbitkę świerkową lub inną drewnianą (18 mm grubą).

    mam kłopot ze znalezieniem !

    a może ktos szuka agregatu prądotwórczego ?
    tez mialem troche klopotow ale w koncu udalo sie kupic w Rudniku. Telefonu jednak juz nie pamietam ale normalnie wyswietlalo w PF
  9. Paweł Czernecki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Paweł Czernecki Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 410
    Cytat Napisał szczepek
    Czy ktoś z was wie gdzie można kupić podbitkę świerkową lub inną drewnianą (18 mm grubą).
    Kupowałem świerkową w tartaku w Tokarni k Myślenic. Cena 22zł/m2
  10. Ziu_ta WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ziu_ta Zarejestrowany: 25.07.2007 Posty: 2
    Hej!
    Mam takie pytanko (dla tych, którzy są w trakcie lub po ); czy w trakcie prac budowlanych mogę wprowadzać pewne zmiany? Namierzyłam projekt, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom ale i tak pewne zmiany wprowadzić trzeba. Chcę przenieść kuchnię do pokoju (na parterze), więc będzie zmiana wod-kan i pewnie dodatkowo kratka went.. Chcemy jeszcze zrezygnować z dodatkowych drzwi wejściowych na tyłach domu, zmienić wielkość okien, przenieść drzwi tarasowe na inną ścianę i zabudować strop, który jest otwarty nad sienią (powierzchnia ok 2 m2). Troche tego jest Czy muszę robić adaptację projektu w biurze projektowym, czy w toku prac mogę sobie strzelić takie przeróbki?
  11. dada_krk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dada_krk Zarejestrowany: 08.01.2007 Posty: 153
    naramki,

    Ja swoja wiezbe kupowalem za Myslenicami, Jasienice 101.
    Tartak prowadzi pan Ziemianin tel 012 273 17 75

    Mozna kupic juz zaimpregnowana

    W czerwcu czas oczekiwania wynosil 2 tygodnie
  12. szczepek ELITA FORUM (min. 1000)
    szczepek Zarejestrowany: 12.09.2005 Posty: 1032
    Cytat Napisał Paweł Czernecki
    Cytat Napisał szczepek
    Czy ktoś z was wie gdzie można kupić podbitkę świerkową lub inną drewnianą (18 mm grubą).
    Kupowałem świerkową w tartaku w Tokarni k Myślenic. Cena 22zł/m2
    dzieki. zadzwoniłem - mają - czyli tylko brać.

    ładna? sucha?
    a potrzebowałeś też desek zdobionych do wykończenia jaskółek?

    bo szukam...
  13. Paweł Czernecki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Paweł Czernecki Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 410
    Cytat Napisał szczepek

    ładna? sucha?
    a potrzebowałeś też desek zdobionych do wykończenia jaskółek?

    bo szukam...
    Trochę powypadanych sęków, pióro-wpust wchodziły bez problemu no i wyglądała na suchą. Ale wydaje mi sie że to II gat.

    Ja z końcowego efektu jestem zadowolony, ale pojedź tam osobiście.

    Cenę maja atrakcyjną bo w składzie drewna na Łokietka jest sosnowa ale po 34zł/m2.

    A zdobionych desek nie potrzebowałem. A jak je się zdobi ?
  14. szczepek ELITA FORUM (min. 1000)
    szczepek Zarejestrowany: 12.09.2005 Posty: 1032
    Cytat Napisał Paweł Czernecki
    Cytat Napisał szczepek

    ładna? sucha?
    a potrzebowałeś też desek zdobionych do wykończenia jaskółek?

    bo szukam...
    Trochę powypadanych sęków, pióro-wpust wchodziły bez problemu no i wyglądała na suchą. Ale wydaje mi sie że to II gat.

    Ja z końcowego efektu jestem zadowolony, ale pojedź tam osobiście.

    Cenę maja atrakcyjną bo w składzie drewna na Łokietka jest sosnowa ale po 34zł/m2.

    A zdobionych desek nie potrzebowałem. A jak je się zdobi ?
    nazywa sie to koronka i to jest deska heblowana 25 - tka z frezowaną jedną krawędzią deski
    ale nie wszystkim się to podoba
  15. edit-blondi ELITA FORUM (min. 1000)
    edit-blondi Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 1358
    Cytat Napisał Ziu_ta
    Hej!
    Mam takie pytanko (dla tych, którzy są w trakcie lub po ); czy w trakcie prac budowlanych mogę wprowadzać pewne zmiany? Namierzyłam projekt, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom ale i tak pewne zmiany wprowadzić trzeba. Chcę przenieść kuchnię do pokoju (na parterze), więc będzie zmiana wod-kan i pewnie dodatkowo kratka went.. Chcemy jeszcze zrezygnować z dodatkowych drzwi wejściowych na tyłach domu, zmienić wielkość okien, przenieść drzwi tarasowe na inną ścianę i zabudować strop, który jest otwarty nad sienią (powierzchnia ok 2 m2). Troche tego jest Czy muszę robić adaptację projektu w biurze projektowym, czy w toku prac mogę sobie strzelić takie przeróbki?
    Witam
    Są to tak zwane istotne zmiany w projekcie. U mnie było podobnie i niestety trzeba nanieść te zmiany przez architekta. A mało tego musi to być zrobione w formie projektu "zamiennego" (4 egzemplarze) i trzeba to złożyć do architektuty razem z wnioskiem o zmianę pozwolenia na budowę.
    Najlepiej takie zmiany wprowadzać w momencie pierwszej i nie uniknionej adaptacji projektu wymaganej do PNB. No bo później trzeba to robić drugi raz no i jeszcze pisać o zmiane pozwolenia na budowę. W trakcie budowy można wprowadzać tylko mało istotne zmiany (wpis do dziennika). Więć jeśli jesteście przed adaptacja i pozwoleniem to róbcie to od razu.
  16. Paweł Czernecki STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Paweł Czernecki Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 410
    Cytat Napisał szczepek
    ale nie wszystkim się to podoba
    Ważne że się Tobie podoba

    Cytat Napisał Ziu_ta
    czy w trakcie prac budowlanych mogę wprowadzać pewne zmiany?
    Ktoś mi kiedyś przed budową poradził - żadnych zmian w projekcie na które zostało wydane pozwolenie. I teraz podpisuje sie pod tym obiema rękami.

    Dajesz majstrowi projekt i mówisz żeby murował tak jak w projekcie. Jak popełni błąd to jego wina. Wiec uważam że poświęć te parę złotych na adaptacje żeby w trakcie budowy mieć święty spokój.
  17. Ziu_ta WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ziu_ta Zarejestrowany: 25.07.2007 Posty: 2
    Edit, Paweł jestem Wam bardzo wdzięczna za info
    Macie 100% racji, nie ma co ścibolić w tak istotnych sprawach. Jesteśmy przed adaptacją projektu do działki więc zrobimy wszystko hurtem.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrowionka!
  18. pitbull OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull Zarejestrowany: 15.01.2002 Posty: 5745
    Cytat Napisał climber79
    Dostałem dzisiaj pozwolenie na budowę !!!! W sumie 67 dni od złożenia papierów. Można budować !!!! (tylko za co ? )
    Bardzo sie ciesze i gratuluje. Zrob fundamenty w tym roku - tak jak planowales.
    Za co? - za pieniadze
  19. EWAF FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EWAF Zarejestrowany: 06.10.2006 Posty: 264
    ja tez miałam problem z poszukiwaniem okien i w koncu zdałam sie na mała firme BUDVAR: przerosli moje oczekiwania w sensie negatywnym.
    Okna wykonane niechlujnie ( a może to ja mam przerosnięte wymagania co do nowego towaru): krzywo podocinane uszczelki w ramie okna, okna balkonowe obok siebie z zatrzaskami na różnych poziomach, w środku wszędzie resztki plastiku z docinania, zgrzewy pod uszczelkami niedoszlifowane co juz teraz powoduje ze zgrzew na uszczelce sie rozchodzi na boki, szerokośc żlobien na jednej stronie skrzydła po zewnętrznej i wewnętrznej stronie tez jest nie równa.
    a juz załatwienie reklamacji ze zniszczoną uszczelką gdzie mieli wymienic całą ramę okna spowodowało ze teraz wszystkich ostrzegam: unikajcie firme BUDVAR S.A.:
    rama nie została wymieniona tylko uszkodzona uszczelka wyrwana na siłe a na jej miejscu wcisnieta nowa uszczelka bez słynnych budvarowskich zgrzewów; w kosekwencji mam starą ramę z nową uszczelką pod która widać dziury a sama uszczelka odchodzi od ramy jak ja lekko pociągnąc.
    NIE POLECAM FIRMY BUDVAR. Mysle ze tym sposobem zakoczyłam problem czy kupowac okna firmy budvar.
  20. OloKolski WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OloKolski Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 1
    Cześć.
    Szukam tynkarzy do tynków gipsowych-maszynowych. Może ktoś zna jakąś przyzwoitą brygadę.
    Dzieki
Pokaż wyniki od 22001 do 22020 z 30060