dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. JAVIANT SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JAVIANT Zarejestrowany: 22.02.2011 Posty: 20
    Cytat Napisał magdusiad
    witam
    dawno mnie tu nie bylo ale w koncu zaczelismy budowac wiec i pytania sie pojawily.
    budujemy APS 161, czy ktos buduje ten domek w bliskiej okolicy krakowa tak zeby ewentualnie mozna na zywo zobaczyc dom?

    slyszalam ze w proszowicach w srody jest targ na ktory przyjezdzaja gorale z drzewem na np dachy, czy ktos moze mi potwierdzic ta wiadomosc? bede ogromnie wdzieczna.
    a moze ktos wie gdzie mozna kupic drzewo na dach w rozsadnych cenach i dobre jakosciowo?

    i trzecie pytanko: czy ktos budowal domek nie z porothermu a np z uniporu lub innej ceramiki o podobnych gabarytach i wlasciwosciach? jak oceniacie te pustaki i w jakich cenach kupowaliscie (i gdzie)?

    jeszcze pytanko odnoscie pustakow kominowych, gdzie je kupowaliscie i w jakich cenach (chodzi mi o pustaki do zwyklych kominow z wkladem nierdzewnym)?
    pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi i rady

    Więźba dachowa: polecam tartak Jędrysek z Pcimia 12/2748765. Kupowałem tam i deski na szalunki i więźbę... Jestem bbbbbb zadowolony dlatego też gorąco polecam.
    PS. Sprawdź również białą listę firm - tam jest również dużo innych propozycji

    Jeśli chodzi o porotherm to raczej nie jest bardzo istotne jaki producent lecz że jest to tworzywo ceglane z mikroporami, które charakteryzuje się odpowiednią klasą przewodności cieplnej oraz innymi właściwościami... Ponadto wszystkie wyroby budowlane żeby mogły być sprzedawane na polskim rynku muszą mieć aprobaty budowlane (znaczek CE itp). Więc każdy dopuszczony producent spełnia te normy i gwarantuje parametry...
    Jest jedna niepisana prawidłowość, którą da się zauważyć to to iż mali producenci (firmy rodzinne i niewielkie lokalne zakłady) produkują wyroby nieco leszej jakości tzn. jeśli pustak ma mieć klasę wytrzymałości K10 to od małego producenta pustak zazwyczaj posiada wyższą wytrzymałość - od masowego/globalnego dostawcy produkcja jest tak ustawiana by produkty (ich jakość) była jak najbliższa limitu (jest to jeden ze sposobów redukcji kosztów produkcji). Tak więc np. wyroby porotherm z małych niemieckich zakładów są super w porównaniu z Wienebergerem lecz zazwyczaj też nieco droższe. Muszę również podkreślić iż Wieneberger spełnia normy i aprobaty i posiada wyroby dobrej jakości.. a jak ktoś szuka czegoś więcej to lepiej żeby się dużo na ten temat dowiadywał bo żeby dobrze wybrać trzeba się naprawdę w tym nieźle orientować...
    Podobnie jest z dachówkami...

    Mam nadzieję że się na coś przydałem...

    pozdrawiam
    i życzę sukcesów
    J
  2. szama SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szama Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 22
    Szukam fliziarza specjalizującego się w gresie.
  3. ponuryrzeznik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ponuryrzeznik Zarejestrowany: 24.02.2010 Posty: 14
    Cytat Napisał magdusiad
    witam
    a moze ktos wie gdzie mozna kupic drzewo na dach w rozsadnych cenach i dobre jakosciowo?

    i trzecie pytanko: czy ktos budowal domek nie z porothermu a np z uniporu lub innej ceramiki o podobnych gabarytach i wlasciwosciach? jak oceniacie te pustaki i w jakich cenach kupowaliscie (i gdzie)?

    jeszcze pytanko odnoscie pustakow kominowych, gdzie je kupowaliscie i w jakich cenach (chodzi mi o pustaki do zwyklych kominow z wkladem nierdzewnym)?
    pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi i rady
    Witaj,

    Nie piszę tutaj dużo, ale czytam namiętnie Akurat wpadłem dać ogłoszenie, a że tematy które poruszasz już są za mną to mogę coś podpowiedzieć:
    - drewno na więźbę - ktoś polecał Jędrysek z Pcimia - również tam brałem, drewno dobre, ceny dobre, transport i rozładunek HDS w cenie, ogólnie firma do dogadania się bez problemu
    - ja nie kombinowałem (bałem się bo się na tym po prostu nie znam) i kupiłem porotherm. Myślałem o Leierze, bo tą firmę też mi polecano, z tym że w drugiej kolejności, ale kupiłem "oryginalnego" porotherma w cenie leiera w składzie BUD-MET (wcześniej Kobierzyńska, teraz Tyniecka), polecam skontaktować się z Mariuszem Irzykiem - koleś z pozoru strasznie chaotyczny, ale ceny zrobił świetne i nie było nigdy żadnej obsuwy z dostawami (aż byłem zdziwiony ), a niewykorzystany materiał możesz oddać
    - pustaki kominowe wziąłem Leiera, konkretnie to takie kształki razem z wentylacją chyba K40 się to zwało - dzwoniłem do kilku firm od kotłów CO i wszędzie takie polecali. Wkład ma założyć gość montujący kocioł kondensacyjny (w moim przypadku jest to hydraulik)
  4. magdusiad DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    magdusiad Zarejestrowany: 07.10.2009 Posty: 542
    JAVIANT i ponuryrzeznik wielkie dzieki za info, bo kazdy wpis jest dla mnie ogromnie wazny. "ponury", napewno sprawdze te miejsca co podales, jeszcze raz wielkie wielkie wielkie dzieki !!!
  5. redpradnik ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik Zarejestrowany: 26.01.2008 Posty: 1401
    Oddam za symboliczną kwotę drewno z rozbiórki budynku gospodarczego ( deski , kantówki , płyty wiórowe ) .
    Trzeba miec wlasny transport i interesuje mnie aby ktos zabrał całość bez wybierania

    Drzewo posiada w sobie gwozdzie ( jest czyste od papy ktora była nabita )


    Interesuje mnie przyjęcie/zakup ładnej ziemi
  6. nikita1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nikita1 Zarejestrowany: 07.11.2007 Posty: 333
    Czy zna ktoś ekipę budowlaną kierowaną przez Łukasza Nowaka, mieszka podobno gdzieś koło Niepołomic. Dał mi jak na razie najniższą cenę za SSO i chciałbym wiedzieć dlaczego...posługuje się mailem: łukasznowakeso
  7. drpiwo WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drpiwo Zarejestrowany: 24.08.2011 Posty: 3
    Witam,

    Buduję domek w okolicy Oświęcimia (Chełmek).
    Czekam na pozwolenie na budowę. Chciałabym jeszcze w tym roku wylać fundamenty.
    Pilnie poszukuję uczciwego kierownika budowy i dobrej firmy, która wykona fundamenty (bez podpiwniczenia).
    Heeelp Doświadczeni Koledzy i Koleżanki, czy możecie mi Kogoś polecić? Pozdrowionka
  8. Renata.W SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renata.W Zarejestrowany: 22.01.2010 Posty: 61
    Do czarnej listy dodaję architekta Kamila Stecułę- Pracownia Architektoniczna STOODIO wraz z jego Pseudo- Konstruktorem Bartoszem Mrówką!!! P.Stecuła poza tym , ze kompletnie nie potrafi doradzić nie mówiąc juz o jakimś pomyśle /rozwiazaniu ze swojej strony to dodatkowo zleca konstrukcje p. Mrówce, który popełnił mase błędów począwszy od fundamentów po sam dach. Zaprojektował po 2 słupy w każdym pokoju i uważa , ze tak jest ok i tak musi być !Gdyby nie solidni murarze i dekarze oraz kierownik budowy, którzy łamali sobie głowę jak naprawić te błędy, to chyba byśmy nie wybudowali naszego domu! Obaj kompletnie bez wyobraźni!!! Zastanawiamy się jak to jest możliwe, że tacy ludzie dostaja uprawnienia i kończą studia. Przestrzegamy przed NIMI !!!!!!!!!!!![/B][/B]
  9. slvk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slvk Zarejestrowany: 02.07.2010 Posty: 51
    Cytat Napisał ponuryrzeznik
    Witaj,

    Nie piszę tutaj dużo, ale czytam namiętnie Akurat wpadłem dać ogłoszenie, a że tematy które poruszasz już są za mną to mogę coś podpowiedzieć:
    - drewno na więźbę - ktoś polecał Jędrysek z Pcimia - również tam brałem, drewno dobre, ceny dobre, transport i rozładunek HDS w cenie, ogólnie firma do dogadania się bez problemu
    - ja nie kombinowałem (bałem się bo się na tym po prostu nie znam) i kupiłem porotherm. Myślałem o Leierze, bo tą firmę też mi polecano, z tym że w drugiej kolejności, ale kupiłem "oryginalnego" porotherma w cenie leiera w składzie BUD-MET (wcześniej Kobierzyńska, teraz Tyniecka), polecam skontaktować się z Mariuszem Irzykiem - koleś z pozoru strasznie chaotyczny, ale ceny zrobił świetne i nie było nigdy żadnej obsuwy z dostawami (aż byłem zdziwiony ), a niewykorzystany materiał możesz oddać
    - pustaki kominowe wziąłem Leiera, konkretnie to takie kształki razem z wentylacją chyba K40 się to zwało - dzwoniłem do kilku firm od kotłów CO i wszędzie takie polecali. Wkład ma założyć gość montujący kocioł kondensacyjny (w moim przypadku jest to hydraulik)


    PS. Mam do sprzedania styropian 20cm, Termo Organika Platinum, 14 paczek, nowy, za połowę wartości - zainteresowanych proszę o kontakt na PW.
    Jeśli chodzi u tartak Jędrysek z Pcima to muszę dać im "minus" Powodowany dobrymi opiniami pojechałem osobiście zamówić deski na podbitkę. Miały przyjechać 24.08. 26 dzwonię do tartaku i pytam co z moimi deskami i okazuje się, że zapomnieli wykonać moje zamówienie. Może to " wypadek przy pracy" ale dla mnie kłopot, bo ekipa do podbitki umówiona. Teraz znów przekładanie terminów i nowy kłopot.
  10. slvk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slvk Zarejestrowany: 02.07.2010 Posty: 51
    Cytat Napisał PJ_w_Tataraku
    Witam serdecznie Wszystkich. Jesteśmy z Żoną nowymi użytkownikami tego forum. Jako, że w przyszłym roku chcielibyśmy wybudować nasz mały, może nie biały domek (niedaleko Myślenic), zwracam się do Was z prośbą o podanie namiarów na sprawdzone ekipy budowlane. Nasz domek to "W Tataraku N" od Archona, ma być wykonany z pustaków 25 P+W Winerbergera (bo cegieł EDER nie mogę znaleźć w Małopolsce ) łączonych zaprawą ciepłochronną (sam zastanawiałem się nad systemem dryfix, ale coś nie mogę się przekonać do trwałości łączenia za pomocą pianki). Interesuje nas ekipa solidna, która zna swój fach i nie robi na odwal się, byleby zarobić. Jeśli ktoś z Was jest nam w stanie pomóc, bardzo proszę o namiary. Jeśli też może przy okazji pokazać nam jak dana firma budowała domek, chętnie podjadę.
    Polecam ekipę p.Stanisława Jamera tel 609770504. U mnie robili cały SSO plus więźba i pokrycie dachu. Nie są tani ale b. solidni. Ja jestem z nich zadowolony.
  11. gwrizt WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwrizt Zarejestrowany: 06.04.2011 Posty: 8
    Witam serdecznie poszukuje dobrej brygady do zrobienia domu w stanie surowym otwartym.Polecacie może kogoś z góry dziekuje
  12. ejasinsk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ejasinsk Zarejestrowany: 18.12.2009 Posty: 24
    witam
    mam do sprzedania pustaki max ( ok 800 szt) do odbioru ze składu koło Krakowa ( Kocmyrzów) do 30 km transport gratis, pustaki po 1,80
    zainteresowanych proszę o kontakt 668 850 080

    http://allegro.pl/pustaki-max-z-odon...789908095.html
  13. ojaka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ojaka Zarejestrowany: 29.03.2011 Posty: 133
    Witam

    Przyjmę ziemię do wyrównania terenu
    Koźmice wielkie (okolice Wieliczki)
    Nie posiadam transportu

    tel. 602 449 980
    pozdrawiam
  14. pir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pir Zarejestrowany: 01.08.2010 Posty: 33
    Kupię zbiornik 1000L (paletopojemnik) - odbiorę własnym transportem. Jeżeli komuś został po budowie proszę o telefon 601-942-186
  15. jfilemonowicz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jfilemonowicz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 273
    Witam,
    Czy ktoś z Państwa wykonywał dach w tytan-cynku ? proszę o polecenie dostawcy materiałów i wykonawców ...
  16. voyta SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voyta Zarejestrowany: 06.04.2011 Posty: 14
    Witam,

    Czy miał ktoś z Was do czynienia z architekt Elwirą Korszlą "IKI Projekt". Mam zamiar zlecić jej projekt indywidualny choć nie do końca mnie przekonuje.
    Bardzo proszę o opinie na jej temat.
    Czy ktoś może mi polecić dobrego architekta z Krakowa lub okolic oczywiście rozsądnego cenowo jeśli Pani Elwira zawiedzie.
    Chodzi mi o kogoś kto potrafi doradzić a nie tylko skasować.

    Pozdrawiam
    voyta
  17. voyta SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voyta Zarejestrowany: 06.04.2011 Posty: 14
    Witam,

    Czy miał ktoś z Was do czynienia z architekt Elwirą Korszlą "IKI Projekt". Mam zamiar zlecić jej projekt indywidualny choć nie do końca mnie przekonuje.
    Bardzo proszę o opinie na jej temat.
    Czy ktoś może mi polecić dobrego architekta z Krakowa lub okolic oczywiście rozsądnego cenowo jeśli Pani Elwira zawiedzie.
    Chodzi mi o kogoś kto potrafi doradzić a nie tylko skasować.

    Pozdrawiam
    voyta
  18. oz69 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oz69 Zarejestrowany: 25.03.2009 Posty: 21
    Witam.
    Sprzedam po budowie 700-800 sztuk pustaka Leier 25 P+W THERMOPOR . zafoliowane oryginalnie. Odbior w okolicy kocmyrzowa
    Pozostałości stali też mam do sprzedania. Zainteresowanych prosze o kontakr na PW
  19. Renata.W SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renata.W Zarejestrowany: 22.01.2010 Posty: 61
    Witam,
    mamy do odsprzedania po budowie stemple , które były kupione jako nowe , użyte raz u nas:
    3m - ok 60 szt - 6zł ( kupione po 11zł)
    2,3 m - ok 40szt - 3zł
    2,8 m - ok 240 szt - 4 zł

    Mamy także pozostałości drutu:
    fi 6 - 6m ( 5szt)
    fi 8 ( 12m)-1 szt
    fi 12 ( 12m) - 5 szt
    Za drut ok 50zł

    Pozostała nam równieź tarcica szalunkowa - kupiona nowa oraz krokwie ( różna długość ). Tutaj trzeba obejrzeć , cena do uzgodnienia na miejscu.
    Wszystko do odebrania w Węgrzcach/Zielonki.

    Tel 604 223 007
  20. voyta SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voyta Zarejestrowany: 06.04.2011 Posty: 14
    Witam,
    Szukam architekta do projektu indywidualnego, bardzo proszę szanowne grono o namiary na kogoś z kim mieliście do czynienia.

    Pozdrawiam
    voyta
Pokaż wyniki od 29041 do 29060 z 30060