dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    chodziło o SSZ, wcześniej zeżarło mi literkę Z
  2. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    Cytat Napisał polaneczka
    chodziło o SSZ, wcześniej zeżarło mi literkę Z
    A właściwie to jak jak teraz spojrzałam to gość napisał: Kompletny stan surowy otwarty z dachem robocizna to koszt 72 tyś
  3. krakus73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krakus73 Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 207
    Cytat Napisał polaneczka
    cześć krakus, to są kwoty za SS - sama robocizn, że zacytuję jedną ofertę:
    "W stanie surowym wliczone są
    Kompletne fundamenty
    Izolację fundamentów przeciwwilgociową i termiczną
    ściany nośne parteru,poddasza
    kompletne strop
    wszystkie ścianki działowe murowane
    Wieńce pod dach
    Kompletną konstrukcje dachową
    Wymurowanie kominów systemowych
    Położenie foli paro przepuszczalnej
    Łaty,kontr łaty
    Pokrycie dachu
    Zamontowanie wszystkich obróbek blacharskich
    Montaż rynien i spustów
    Doradztwo w sprawach budowy
    Koordynowanie transportów"

    No to ceny jakieś z kosmosu... My za SSO przy domku 110 m2 + 35 m2 wiata, zapłaciliśmy 38 tys. I to też nie była najniższa oferta cenowa (ceny krakowskie)...
    W takim razie proponuje i polecam Wam ekipę, która nam budowała dom (jest na Białej Liście), ekipa Roberta Sikory tel. 600 328 847, możesz się powołać, że telefon masz od Roberta z Niegowici.
  4. krakus73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krakus73 Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 207
    Cytat Napisał polaneczka
    A właściwie to jak jak teraz spojrzałam to gość napisał: Kompletny stan surowy otwarty z dachem robocizna to koszt 72 tyś
    To dokładnie za SSO z dachem podałem Ci stawkę jaką myśmy zapłacili...Te stawki dla Ciebie są za duże i to zdecydowanie
  5. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    Cytat Napisał krakus73
    No to ceny jakieś z kosmosu... My za SSO przy domku 110 m2 + 35 m2 wiata, zapłaciliśmy 38 tys. I to też nie była najniższa oferta cenowa (ceny krakowskie)...
    W takim razie proponuje i polecam Wam ekipę, która nam budowała dom (jest na Białej Liście), ekipa Roberta Sikory tel. 600 328 847, możesz się powołać, że telefon masz od Roberta z Niegowici.
    Dzięki wielkie Na pewno jutro zadzwonię.
    Ja tylko nie wiem, co ten nasz gość rozumie za SSO z dachem? Muszę chyba o to dopytać, no bo jak to właściwie należy zrozumieć.... To znaczy, że dach zrobi ale dom będzie bez okien i drzwi i bramy garażowej? Kurde muszę więcej pytań tym ludkom zadawać a nie teraz się drapać po głowie i zastanawiać.
    Nie wiem czy na tą cenę może mieć wpływ, że działka jest pochyła? ok15 % spadku mamy. Nawet nie trzeba kopać pod cały dom tylko pod połowę bo resztę będziemy nawozić. I jeszcze firmy piszą, że oczywiście projekt jest zrobiony na bogato, że pręty zbrojeniowe 14mm to takich nie widzieli, żeby się w domkach robiło...
  6. krakus73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krakus73 Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 207
    Cytat Napisał polaneczka
    Dzięki wielkie Na pewno jutro zadzwonię.
    Ja tylko nie wiem, co ten nasz gość rozumie za SSO z dachem? Muszę chyba o to dopytać, no bo jak to właściwie należy zrozumieć.... To znaczy, że dach zrobi ale dom będzie bez okien i drzwi i bramy garażowej? Kurde muszę więcej pytań tym ludkom zadawać a nie teraz się drapać po głowie i zastanawiać.
    Nie wiem czy na tą cenę może mieć wpływ, że działka jest pochyła? ok15 % spadku mamy. Nawet nie trzeba kopać pod cały dom tylko pod połowę bo resztę będziemy nawozić. I jeszcze firmy piszą, że oczywiście projekt jest zrobiony na bogato, że pręty zbrojeniowe 14mm to takich nie widzieli, żeby się w domkach robiło...
    Dokładnie, SSO jest bez okien i bramy garażowej, ogólnie rzecz ujmując, w tym wypadku mowa jest, że ten stan zawiera postawienie domu łącznie z położeniem dachu, orynnowaniem i nic poza tym.
    Taka pochyłość działki jak u Was nie ma (nie powinna mieć) znaczenia dla ceny.

    A pręty zbrojeniowe 14mm???? Pierwsze słyszę o takim rozmiarze...
    Można wiedzieć jaki macie projekt??
  7. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    Cytat Napisał krakus73
    Dokładnie, SSO jest bez okien i bramy garażowej, ogólnie rzecz ujmując, w tym wypadku mowa jest, że ten stan zawiera postawienie domu łącznie z położeniem dachu, orynnowaniem i nic poza tym.
    Taka pochyłość działki jak u Was nie ma (nie powinna mieć) znaczenia dla ceny.

    A pręty zbrojeniowe 14mm???? Pierwsze słyszę o takim rozmiarze...
    Można wiedzieć jaki macie projekt??
    Już piszę tylko poszukam dokładnie w projekcie bo nie chcę czegoś przekręcić. Zaraz napiszę.
    Krakusie a co to znaczy jaki mamy projekt? no taki budowlany, chyba normalny
  8. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    Pręty zbrojeniowe w ławach fundamnetowych mamy 6x14mm, ławy 40x80.
  9. krakus73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krakus73 Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 207
    Chodziło mi o to czy macie projekt robiony na zamówienie, czy kupowaliście gotowy. A jeśli gotowy to jaki, z jakiego biuro projektowego, jak się nazywa

    A co do prętów, to są 6,8,12,16,20 mm - ale o 14mm nie słyszałem i raczej takich nie ma...ale nie ma się co martwić, fachowcy Wam doradzą jakie mają być, a zatwierdzi i tak kierownik budowy.
  10. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    Chyba zrozumiałam o co chodzi z projektem. O nazwę tak? Bazowaliśmy na projekcie:
    http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_..._energo_ce.htm

    AC Marisa II G2 ENERGO CE (DOM AF6-1

    Ale zmodyfikowaliśmy go nieco.Tzn. główne zmiany to na parterze przedłużyliśmy łazienkę tak aby miała okno, tym samym zmniejszyliśmy kotłownię. Zlikwidowaliśmy spiżarnię przy kuchni, na poddaszu zmniejszyliśmy łazienkę i zrobiliśmy małą pralnię, i najgrubsza chyba rzecz to powiększenie balkonu od frontu na 6metrowy dla dwóch pokoi. Na strychu daliśmy drzwi balkonowe z barierką i zlikwidowaliśmy dwa okna dachowe. Było jeszcze parę zmian z oknami od drugiej strony.
    Domek raczej prosty i nieskomplikowany. Chcieliśmy aby był tani w budowie. Nawet zrezygnowaliśmy z tarasu nad garażem, bo projektant odradzał, że przeciekać będzie itp. No i z drugiej strony mamy działkę 14,5 ara więc będzie gdzie odpoczywać

    I co Ty na to ?
  11. krakus73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krakus73 Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 207
    Cytat Napisał polaneczka
    Chyba zrozumiałam o co chodzi z projektem. O nazwę tak? Bazowaliśmy na projekcie:
    http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_..._energo_ce.htm

    AC Marisa II G2 ENERGO CE (DOM AF6-1

    Ale zmodyfikowaliśmy go nieco.Tzn. główne zmiany to na parterze przedłużyliśmy łazienkę tak aby miała okno, tym samym zmniejszyliśmy kotłownię. Zlikwidowaliśmy spiżarnię przy kuchni, na poddaszu zmniejszyliśmy łazienkę i zrobiliśmy małą pralnię, i najgrubsza chyba rzecz to powiększenie balkonu od frontu na 6metrowy dla dwóch pokoi. Na strychu daliśmy drzwi balkonowe z barierką i zlikwidowaliśmy dwa okna dachowe. Było jeszcze parę zmian z oknami od drugiej strony.
    Domek raczej prosty i nieskomplikowany. Chcieliśmy aby był tani w budowie. Nawet zrezygnowaliśmy z tarasu nad garażem, bo projektant odradzał, że przeciekać będzie itp. No i z drugiej strony mamy działkę 14,5 ara więc będzie gdzie odpoczywać

    I co Ty na to ?
    Ładny domek, ale niestety nie wygląda na tani w budowie, nawet zakładając, że dużo sami zrobicie ( o ile potraficie), to podana kwota za stan developerski ponad 500 tys., to naprawdę dużo (a jest to raczej kwota netto).
  12. polaneczka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polaneczka Zarejestrowany: 15.08.2015 Posty: 12
    Cytat Napisał krakus73
    Ładny domek, ale niestety nie wygląda na tani w budowie, nawet zakładając, że dużo sami zrobicie ( o ile potraficie), to podana kwota za stan developerski ponad 500 tys., to naprawdę dużo (a jest to raczej kwota netto).
    Kiedyś patrzyłam na te ceny podawane na stronach internetowych przy projektach różnych domków i uwierz mi przedziwne te ceny podają Przed złożeniem projektu oczywiście zleciliśmy koledze inż. budowlanemu wykonanie kosztorysu pod nasz zmodyfikowany projekt i cena jest zdecydowanie niższa A Ty się sugerowałeś kwotami z takich stron? Ja widziałam kilka tych samych projektów na różnych stronach o zdecydowanie odmiennych kosztach

    PS Nasz domek jest też większy przez ten garaż, ale u nas nie chcieliśmy tylko jednego stanowiska.
  13. dom w kalateach 2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dom w kalateach 2 Zarejestrowany: 08.02.2011 Posty: 59
    Witam, bardzo proszę o namiary na firmy od wylewek.
  14. krakus73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krakus73 Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 207
    Cytat Napisał dom w kalateach 2
    Witam, bardzo proszę o namiary na firmy od wylewek.
    Tomek Garbaty (polecany na forym Muratora), tel. 694 146 305
    U nas i u sąsiadów robił wylewki, żadnych zastrzeżeń, sprawna ekipa.
    Możesz powołać się na Roberta z Niegowici ))
  15. miloszenko Lider FORUM (min. 2800)
    miloszenko Zarejestrowany: 26.07.2009 Posty: 4636
    Czy moze ktos polecic kierownika budowy, ktoremu nie jest za daleko na poludniowo-zachodnie zakatki Krakowa?

    Najlepiej taki, co sie plyty fundamentowej nie wystraszy
  16. dyzu007 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dyzu007 Zarejestrowany: 01.11.2011 Posty: 103
    Cytat Napisał dyzu007
    Witam
    sprzedam po budowie styropian austoterm 20 cm z zakładka ilosc ok 3 m 3 10 paczek
    odbiór Zabierzów
    dalej aktualne
  17. wojtekweb SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojtekweb Zarejestrowany: 14.10.2014 Posty: 78
    Witam wszystkich!

    Na wiosnę planuję rozpocząć budowę domu pod Krakowem, w związku z czym chętnie odkupię:

    - blaszak 3x5,
    - płyty chodnikowe,
    - wc,
    - stemple.

    chętnie z transportem.

    Na początek będę potrzebował ekipę od sso, dachu i przyłączy, jeśli ktoś może polecić, to będę wdzięczny. Na białej liście jest sporo informacji, jednak większość z nich była umieszczona ok 4-5 lat temu, a jak wiadomo skład często się zmienia i rezultat pracy może być zupełnie inny.

    Dodatkowo szukam osób chętnych do wspólnych zakupów materiałów budowlanych, myślę, że będzie szansa na dostanie większej zniżki przy większych zakupach.

    Pozdrawiam!
  18. leila87 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    leila87 Zarejestrowany: 16.04.2015 Posty: 331
    Witajcie !

    Mam prośbę o polecenie dobrego tynkarza. Zależy mi na aktualnej opinii. Będę rownież wdzięczna za informację odnośnie aktualnych cen za m2.

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc
  19. leila87 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    leila87 Zarejestrowany: 16.04.2015 Posty: 331
    Cytat Napisał dyzu007
    dalej aktualne
    Czy dalej aktualne ?
  20. Liliputek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek Zarejestrowany: 26.01.2015 Posty: 916
    witam!
    my również zaczynamy budowę na wiosnę jak się okazało miej więcej wg projektu http://extradom.pl/projekt-domu-kendra-2m-WOK1032 tylko mamy jeden balkon, a dom jest nieco mniejszy i piwnica jest pod częścią mieszkalną
    narazie mamy oferty za SSO od jednej firmy 60 tys, a od drugiej na 120 tys...
    ta drozsza ma w cenie koparkę, aczkolwiek cena i tak wydaje mi się spora...
    Zgodziliśmy się na ofertę 60 tys nawet bez negocjacji, ale ekipa ciągle nas zwodzi nie chcą podpisać umowy zanim nie przyjadą, a ich przyjazd jest od 2 miesięcy odwlekany
    Dlatego szukamy nowej ekipy, rzetelnej i w miarę terminowej (bo ja rozumiem obsunięcia ok. miesiąca nawet... zdarza się).

    Przyłącza już mamy, tymczasowe ogrodzenie również i blaszak tata postawił
Pokaż wyniki od 29981 do 30000 z 30060