dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340
    Witam Koleżanki i Kolegów z Grupy Wrocławskiej.
    Pytanie kieruję do Was, bo z Waszej okolicy pochodzi pracownia Archis. Czy ktoś zetknął się z ich projektami? Co możecie o nich powiedzieć. Mi
    są zupełnie nie znani...
    Pracownia chwaliła się popularnością w okolicy.

    spodobał mi się projekt BOCIAN, do którego chciałbym dostawić garaż.
    Czy ktoś buduje Bociana?

    Dziękuję i pozdrawiam spod Puszczy Kampinowskiej
  2. MarcinM STAŁY BYWALEC (min. 300)
    MarcinM Zarejestrowany: 08.05.2003 Posty: 340

    puszcza to jest Kampinoska, bez "w" w końcówce, ale wstyd
  3. Ivonesca REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Ivonesca Zarejestrowany: 25.07.2002 Posty: 10109
    witamy
    niestety ja nie znam tej pracowni ani nikogo kto budowałby ich projekt
    ale pozdrawiam serdecznie i zyczę owocnych dalszych poszukiwań
  4. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    Ivonesca, czyli dodzwonili się. To dobrze, bo nie byłem pewien. He he konkurencja ostra, byleby nie pobili się na tej budowie.
    Asia, jesteśmy ciekawi owoców negocjacji. Jeśli nadal źle, to napisz, albo zadzwoń. Z elektrykiem doszliśmy do wniosku, że wszystkim forumowiczom będziemy udzielać upustów.
    MarcinM, Bocian, Bocian, coś mi to mówi. Czy nie był publikowany w Muratorze? Pozdrawiam.
  5. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    Archis ? pierwsze słyszę, nie jestem co prawda znawcą wszystkich pracowni ale swego czasu interesowałem sie tym i powinienem o nich coś słyszeć ....
  6. Bartt ELITA FORUM (min. 1000)
    Bartt Zarejestrowany: 02.01.2003 Posty: 1563
    Jest to firma b. znana i poważana w czasach jaskiniowców. Projektowali komfortowe groty i jaskinie. Pewnie jakiś archeolog odkopał ich folder na tabliczce glinianej i z tąd nazwa "Archis"
  7. Bartt ELITA FORUM (min. 1000)
    Bartt Zarejestrowany: 02.01.2003 Posty: 1563
    Słuchajcie, czy ktoś ma dobrego wykonawcę schodów drewnianych.

    Podoba mi się rozwiązanie pośrednie pomiędzy schodami zabiegowymi a schodami ze spocznikiem wymyślone przez firmę Rintal, ale ich cena 16-18 tys. za 16 stopni mnie rozbawiła

    Potrzebny jest fachowiec z dobrym warsztatem i wyczuciem estetyki
  8. Asia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asia Zarejestrowany: 18.03.2002 Posty: 75
    Witajcie,
    Jestem po wstępnych spotkaniach z trzema kolejnymi elektrykami ( w tym jeden od Ivoneski, drugi od Dobrzykowic, a trzeci z hurtowni), teraz czekam na wyceny. Wszyscy byli bardzo mili, trudno będzie wybrać (wiem, że cena jest jednym z podstawowych kryteriów, ale jak poczuję do kogoś niechęć od pierwszego wejrzenia to nie pomoże nawet dopłacanie z jego strony).A co do konkurencji to była spora - umawiając dwóch panów na niedzielę pomyliłam sie i zostawiłam między nimi odstęp 2,5 godziny. Kiedy się zorientowałam, zaczęłam sie zastanawiać jak "zabić" ten czas, ale nie doceniłam pana elektryka......Gadał, gadał,gadał... no i zamęczył mego męża do tego stopnia, że mąż zwiał z działki (niby po dziecko) mijając się z następnym panem w bramie.
    Teraz zostało nam znalezienie ekipy do tynków, podobnie jak Smok chcemy cementowo-wapienne. Mamy już w planie kilka wizytacji na budowach i oglądanie tynków. Pozdrawiam Was wszystkich.
    P.S - Podziwiam Smoka, bo on naprawdę sam robi elektrykę.
    Asia
  9. Pan Tomas SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pan Tomas Zarejestrowany: 06.06.2003 Posty: 22
    Cześć ludziska,aż mi się lepiej zrobiło,jak się dowiedziałem,że jesteście.Ja walczę w Jeleniej(trudny teren).Od razu proszę o radę.Mam fundamenty,we wtorek ruszam z parterem,zostanie kasa na piętro,ale na daszek to już chyba kredycik-jaki bank polecacie i jaki procencik jest do przyjęcia?
  10. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    ja Ci niestety nie pomogę, wziąłem kredyt ponad rok temu a od tego czasu sporo sie pozmienialo. Ja mam wzięty w PTF (polskie tow. finansowe) bo mieli prostsze procedury niż banki, ale czy to jest najlepszy wybór ? nie wiem. Na pewno zastanów się nad kredytem zlotówkowym, ja mam we frankach ale jak teraz bym bral kredyt to raczej w zlotówkach. I jeszcze jedno, powtórz sswoją prośbę w dziale wymiana doświadczeń albo prawo i pieniądze - tam powinieneś uzyskać szerszy oddzew....
  11. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    Czeee, Pan Tomasie, zawsze myślałem, że mój teren jest trudny, glina, ciężka ziemia, grunt nieprzepuszczalny itd. itp, ale skał tam nie ma
    Witamy we Wrocławskiej, Pisz dużo
    Bartt, a po co Ci te schody ?
    Asia, dzięki za wsparcie, czasem opuszczają mnie siły, gdy tak sam dłubię, po takich słowach wstępuje duch w człowieka. Może faktycznie społem z moim elektrykiem rozwiążemy Twoje elektryczne rozterki Jestem już bliżej końca niż dalej. Zostały jeszcze anteny ( cztery pokoje i w kuchni, już jest obcykane jak to zrobić, wszak to moja działka) W gniazdkach będzie sygnał TV naziemnej, satelirarnej, kodowanej (Wizja TV, Canal + ) i radiowy. Poza tym się logiczna i telefon. Instalacja do zdalnego sterowania roletami (szczegółów niw ujawniam). Jeśli kiedyś założę "elektryczne" rolety, to chcę aby sterowały nimi fotokomórki (jedna z opcji). Poza tym oświetlenie ogrodu sterowane czujnikami ruchu, fotokomórką i zegarem.
    Jak to wszystko nie wyleci w powietrze to może być ciekawie.
  12. jolana ELITA FORUM (min. 1000)
    jolana Zarejestrowany: 23.03.2003 Posty: 1703
    Hejka Wrocławianie i okolica, coś ostatnio zamilkło to forum, czyżby wszyscy byli na budowie, czy tez wyjechali na dłuuuugi weekend?
  13. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    Czeee Zgorzeleczanko ( dobrze odmieniłem ?)
    Co tam na Twojej budowie ? Ja nocami nie buduję
  14. jolana ELITA FORUM (min. 1000)
    jolana Zarejestrowany: 23.03.2003 Posty: 1703
    Witam Smoku, powinno być zgorzelczanko (chyba ). Mieszkam to w zasadzie od niedawna, bardziej czuję się wrocławianką.
    No cóż, taki los, wylądowałam w Zgorzelcu
  15. jolana ELITA FORUM (min. 1000)
    jolana Zarejestrowany: 23.03.2003 Posty: 1703
    A budowa OK, jest już więźba, na częsci dachu folia i podbitka (dach składa się z trzech odrębnych części). Jutro pewnie skończą ta robotę i od poniedziałku zaczną kłaść dachówkę
  16. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    To najradośniejszy moment w całej budowie, jest dach to jest dom
  17. jolana ELITA FORUM (min. 1000)
    jolana Zarejestrowany: 23.03.2003 Posty: 1703
    Czy ja wiem, to ostatni moment do kiedy budowa rośnie w oczach. Potem juz niewiele widać, poza ubytkiem kasy
  18. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    Cieszy każdy zakończony etap. Następny to gdy wstawisz okna. Robi się przytulniej i bezpieczniej, podobnie jak wtedy gdy ogrodzisz działkę. To takie atawistyczne doznania, ale bardzo miłe. I tak jak już pisałem, najbardziej ciesz dym z komina
  19. jolana ELITA FORUM (min. 1000)
    jolana Zarejestrowany: 23.03.2003 Posty: 1703
    Ten dym....
    chciałabym by był już jutro...
    dobrze że marzenia nie kosztują
    Pozdrawiam wszystkich
  20. Bartt ELITA FORUM (min. 1000)
    Bartt Zarejestrowany: 02.01.2003 Posty: 1563
    Smoku - w naszej rodzinie nie wszyscy potrafią latać stąd zapotrzebowanie na schody, a podpatrzone rozwiązanie jest po prostu funkcjonalne
Pokaż wyniki od 2161 do 2180 z 59635