dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    [quote="wroclawianka"]Jestem z Wrocławia dostałam dziś wycenę robót i się przeraziłam

    za położenie kafli z jego materiałem 97 zł plus 16 zł w łazience ( bez obudów i mozaiki
    gładzie 18,5 a mam do zrobienia 550 m
    malowanie 8 zł
    zabudowa gk 120 zł za metr
    Proszę o info może to normalne ceny czy trochę za wysokie[/quote
    Jestem w ciężkim szoku. Ceny absolutnie z kosmosu. Kolo chyba na glowe upadł, albo szuka (nie obraź się) totalnego frajera.
  2. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Kochani, czy ktos sie zetknal z systemem Altherma firmy Dankin? Link jest tutaj.

    Dzisiaj mialem spotkanie z hydraulikiem i postawil moj swiat Kocioł-Gazowy-GWC-Reku na glowie. Opowiedzial o pompie ciepla bioracej z powietrza i potrafiacej napedzic niskotemperaturowe grzejniki/podlogowke oraz cwu nawet przy temperaturze zewn. -20stC. Dodatkowo jak to z pompa ciepla - potrafi rowniez chlodzic.
    I to wszystko podobno za 22 tys, przy galopujacych cenach gazu brzmi rewelacyjnie (cena jak gwc+kociol gazowy, ale przy duzo wiekszej sprawnosci i bez porownania nizsze koszty eksploatacji), ale podchodze ostroznie, tym bardzie, ze pierwsze slysze.
    Co Wy na to?

    BTW wiezba juz prawie jest

    pozdrowka!
  3. Daro_K ELITA FORUM (min. 1000)
    Daro_K Zarejestrowany: 01.01.2007 Posty: 2787
    Cytat Napisał haniairafal
    Kochani, czy ktos sie zetknal z systemem Altherma firmy Dankin? Link jest tutaj.

    Dzisiaj mialem spotkanie z hydraulikiem i postawil moj swiat Kocioł-Gazowy-GWC-Reku na glowie. Opowiedzial o pompie ciepla bioracej z powietrza i potrafiacej napedzic niskotemperaturowe grzejniki/podlogowke oraz cwu nawet przy temperaturze zewn. -20stC. Dodatkowo jak to z pompa ciepla - potrafi rowniez chlodzic.
    I to wszystko podobno za 22 tys, przy galopujacych cenach gazu brzmi rewelacyjnie (cena jak gwc+kociol gazowy, ale przy duzo wiekszej sprawnosci i bez porownania nizsze koszty eksploatacji), ale podchodze ostroznie, tym bardzie, ze pierwsze slysze.
    Co Wy na to?



    BTW wiezba juz prawie jest

    pozdrowka!

    Nie znam się , ale na mój nos powinieneś zapalić czerwona lampke alarmową - coś za tanio!! U mnie było tak; piec, zasobnik, solary około 18tys; Centralka Reku i GWC 24tys. Fakt że to Viessmann i Nikol uważane za wysoką półkę, ale nie zmiena to faktu, że ta Twoja opcja nie mieści się nijak w tym co ja słyszałem.
  4. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Cytat Napisał Daro_K
    Nie znam się , ale na mój nos powinieneś zapalić czerwona lampke alarmową - coś za tanio!! U mnie było tak; piec, zasobnik, solary około 18tys; Centralka Reku i GWC 24tys. Fakt że to Viessmann i Nikol uważane za wysoką półkę, ale nie zmiena to faktu, że ta Twoja opcja nie mieści się nijak w tym co ja słyszałem.
    Nie wiem czy jasno sie wyrazilem, 22 tys to jest cena bez reku oczywiscie. A pieca i gwc w tym systemie juz nie trzeba.

    Ja ta kwote porownuje do ceny gwc+kociol gazowy, ktorego to jest substytutem, tyle ze przy duzo wiekszej sprawnosci i nizszych kosztach eksploatacji.

    Ale ale ja tu nie mam przekonywac tylko ponawiam pytanie czy ktos to zna?

    pozdrowka!
  5. bemark DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bemark Zarejestrowany: 30.01.2008 Posty: 533
    Cytat Napisał Daro_K
    Cytat Napisał bemark
    mam do was pytanie
    na jakiej wysokosci sa u was okna/ mierzac od chudziaka
    obawiam sie ze u nas za nisko chcialam skonsultowac z wami
    pozdrawiam
    u mnie: zostawiłem 19cm na sprawy posadzkowe (2x5cm styro + 7-9cm wylewki) oraz około 88cm do krawędzi otworu okiennego. Razem ~105cm + -2cm.

    dziekuje za odpowiedz
    zajrzalam do twojego dziennika
    gratuluje budowy
    pozdrawiam
  6. Daro_K ELITA FORUM (min. 1000)
    Daro_K Zarejestrowany: 01.01.2007 Posty: 2787
    bemark - dzięki jakoś leci
    Mam obecnie na dachu dekarzy, reklamacja sprzed zimy - rozbierają krawędż i dwie połącie - przykre, ale trzeba być twardym nie miętkim
  7. bemark DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bemark Zarejestrowany: 30.01.2008 Posty: 533
    Cytat Napisał Daro_K
    bemark - dzięki jakoś leci
    Mam obecnie na dachu dekarzy, reklamacja sprzed zimy - rozbierają krawędż i dwie połącie - przykre, ale trzeba być twardym nie miętkim
    podziwiam wasza budowe

    przykre ale tak niestety z fachowcami bywa
    zobaczymy jak u mnie bedzie

    juz zaczynaja stawiac mury
    do konca lipca mamy osiagnac stan surowy
    pozniej okna i powolutku do przodu
    zwolnilam tempo
    w planach mielismy w tym roku probowac skonczyc budowe
    szalone tempo ale prawdopodonie bysmy skonczyli to maly domek=
    5 okazalo sie ze w przyszlym roku maja nam podlaczyc gaz
    jestesm BARDZO ZADOWOLONA
    poczekam spokojnie
    przynajmniej mam rozwiazany problem z butla na gaz
    i moge podjac konkretne decyzje
    pozdrawiam
  8. bemark DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bemark Zarejestrowany: 30.01.2008 Posty: 533
    nasz maly domekhttp://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=122&sid=5
  9. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Cytat Napisał haniairafal
    Kochani, czy ktos sie zetknal z systemem Altherma firmy Dankin? Link jest tutaj.

    Dzisiaj mialem spotkanie z hydraulikiem i postawil moj swiat Kocioł-Gazowy-GWC-Reku na glowie. Opowiedzial o pompie ciepla bioracej z powietrza i potrafiacej napedzic niskotemperaturowe grzejniki/podlogowke oraz cwu nawet przy temperaturze zewn. -20stC. Dodatkowo jak to z pompa ciepla - potrafi rowniez chlodzic.
    I to wszystko podobno za 22 tys, przy galopujacych cenach gazu brzmi rewelacyjnie (cena jak gwc+kociol gazowy, ale przy duzo wiekszej sprawnosci i bez porownania nizsze koszty eksploatacji), ale podchodze ostroznie, tym bardzie, ze pierwsze slysze.
    Co Wy na to?
    Ja się spotkałem, sama firma to podobno mercedes w dziedzinie wentylacji i ogrzewania. Sam system rewelacja, teraz nie pamiętam jaką cenę ja dostałem, ale mi wychodziło za drogo. Ale na pewno wysoki komfort, tanie w eksploatacji, i w ogóle wypas. Długa gwarancja - jak dobrze pamiętam. Jedna uwaga, ekipa która to będzie montować musi się na tym dobrze znać, bo jest kilka miejsc gdzie można zrobić poważne błędy (tak mi tłumaczył gość który to sprzedawał i był na jakiś szkoleniach z tego) - no i najważniejsze to dobrze dobrać i zaprojektować cały układ.

    Jak chcesz sprawdzić wycenę mogę odszukać namiar na gościa z którym wtedy rozmawiałem.
  10. wroclawianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wroclawianka Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 218
    [quote="Jola z Melisy"]
    Cytat Napisał wroclawianka
    Jestem z Wrocławia dostałam dziś wycenę robót i się przeraziłam

    za położenie kafli z jego materiałem 97 zł plus 16 zł w łazience ( bez obudów i mozaiki
    gładzie 18,5 a mam do zrobienia 550 m
    malowanie 8 zł
    zabudowa gk 120 zł za metr
    Proszę o info może to normalne ceny czy trochę za wysokie[/quote
    Jestem w ciężkim szoku. Ceny absolutnie z kosmosu. Kolo chyba na glowe upadł, albo szuka (nie obraź się) totalnego frajera.

    może i szuka frajera ale już mi 3 firma tak wycenia , no może taniej kafle chcą zrobić bo 70 zł za metr całość tych robót w moim domu wyszloo 45 tyś ale będę szukać taniej
  11. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Jakie sa szacunkowe koszty wykonania instalacji elektrycznej, pow uz 220m2? Bo nie wiem czy sie w ogole za to brac, szkoda glowy ludziom zawracac jak mnie zupelnie nie stac

    I czy dobrze kombinuje kolejnosc:

    elektryk
    tynki
    hydraulik

    ?

    pozdrowka!
  12. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Jakie macie zadeklarowane pobory mocy dla energii elektrycznej?
    Ja nie wiedzialem co wpisac jak skladalem podanie i pani doradzila mi "standardowo" - 12,9kW. Coraz bardziej jednak pochylam sie nad tematem klimatyzatora kanalowego do zamontowania z rekuperacja, a to jest - bagatela - 4-5kW w szczycie. No i sie zastanawiam czy nie bedzie jakiegos zgrzytu...
    Ciezko mi wykombinowac co jeszcze mialoby sie zalaczyc zeby przekroczyc limit, ale strzezonego.. wiadomo. Pralka, piekarnik, hydrofor, reku nie licze nawet, 3 kompy, mikrofala... Wiadomo, ze to wszystko razem nie chodzi, ale..

    pozdrowka!
  13. Daro_K ELITA FORUM (min. 1000)
    Daro_K Zarejestrowany: 01.01.2007 Posty: 2787
    Cytat Napisał bemark
    nasz maly domekhttp://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=122&sid=5
    No to jeśli pozwolisz rzucę radę - wszystkie przeszklenia tarasowe w Twoim projekcie powinnaś zamówić z pakietem szyb u=0,5 bo bez tego masz 4 dziury w murze, którymi wylatuja Twoje pieniądze.
  14. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    Pani dobrze Ci doradziła.
    Będziesz mieć zabezpieczenie 20 A, to w zupełności wystarczy jeśli nie będziesz ogrzewać domu elektrycznie i nie będziesz montować elektrycznych przepływowych ogrzewaczy wody.
    Reszta będzie chulać aż miło.
    Koszty wykonania instalacji elektrycznej to od 30 - 40 zł za punkt.
    Dom średniej wielkości to około 6 000 zł.
  15. Daro_K ELITA FORUM (min. 1000)
    Daro_K Zarejestrowany: 01.01.2007 Posty: 2787
    Cytat Napisał haniairafal
    Jakie macie zadeklarowane pobory mocy dla energii elektrycznej?
    Ja nie wiedzialem co wpisac jak skladalem podanie i pani doradzila mi "standardowo" - 12,9kW. Coraz bardziej jednak pochylam sie nad tematem klimatyzatora kanalowego do zamontowania z rekuperacja, a to jest - bagatela - 4-5kW w szczycie. No i sie zastanawiam czy nie bedzie jakiegos zgrzytu...
    Ciezko mi wykombinowac co jeszcze mialoby sie zalaczyc zeby przekroczyc limit, ale strzezonego.. wiadomo. Pralka, piekarnik, hydrofor, reku nie licze nawet, 3 kompy, mikrofala... Wiadomo, ze to wszystko razem nie chodzi, ale..

    pozdrowka!
    Moc przyłączeniową zamówiłem 13kW a planowany pobór w wys. 2000kWh/rok.
    W przypadku tymaczasowego (budowlanego) odpowiednio 13kW i 1000kWh/rok.
  16. Natalia Stanko ELITA FORUM (min. 1000)
    Natalia Stanko Zarejestrowany: 20.02.2006 Posty: 2385
    Cytat Napisał wroclawianka
    Jestem z Wrocławia dostałam dziś wycenę robót i się przeraziłam

    za położenie kafli z jego materiałem 97 zł plus 16 zł w łazience ( bez obudów i mozaiki
    gładzie 18,5 a mam do zrobienia 550 m
    malowanie 8 zł
    zabudowa gk 120 zł za metr
    Proszę o info może to normalne ceny czy trochę za wysokie
    Co to znaczy położenie kafli z jego materiałem? Kafle tobie kupi?

    Za malowanie płaciłam też 8zł/mkw, masz tu namiar na wykończeniowca-bierze za g-k 45zł
    Wojtek Fila: 602-325-931 Jest naprawdę dobry. Gdybym zwariowała i zaczęła budować drugi dom-jego wzięłabym na pewno.

    Koszt elektryki z materiałem u mnie był rzędu 13.000zł

    XX - nikt niestety sie nie odezwał.
  17. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Cytat Napisał magos
    Czy ktos wie gdzie kupic tanio deski podlogowe?
    Spróbuj w RuckZuck na Mokronoskiej - mają coś co się nazywa Royal Floor - znajoma kupila, takie jak deska barlinecka, ale podobno ładniejsze i tańsze, niedawno otwierali i na otwarcie byly dobre promocje, a jak jest teraz - nie wiem, ale chyba można się potargować.
  18. wroclawianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wroclawianka Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 218
    [quote="Natalia Stanko"]
    Cytat Napisał wroclawianka
    Jestem z Wrocławia dostałam dziś wycenę robót i się przeraziłam

    za położenie kafli z jego materiałem 97 zł plus 16 zł w łazience ( bez obudów i mozaiki
    gładzie 18,5 a mam do zrobienia 550 m
    malowanie 8 zł
    zabudowa gk 120 zł za metr
    Proszę o info może to normalne ceny czy trochę za wysokie
    Co to znaczy położenie kafli z jego materiałem? Kafle tobie kupi?

    Za malowanie płaciłam też 8zł/mkw, masz tu namiar na wykończeniowca-bierze za g-k 45zł
    Wojtek Fila: 602-325-931 Jest naprawdę dobry. Gdybym zwariowała i zaczęła budować drugi dom-jego wzięłabym na pewno.

    Koszt elektryki z materiałem u mnie był rzędu 13.000zł

    chyba chodzi o materiał czyli klej wiadomo ,że kafle nie pozdrawiam i dzięki za namiar zadzwonię
  19. wroclawianka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wroclawianka Zarejestrowany: 18.01.2006 Posty: 218
    szukam taniego kafelkarza i dobrego do wykafelkowania jhakieś 120 m plus ściany w łazienkach Wrocław Siechnice , może polecicie jakąś brygadę
  20. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    natalia - numer podałam. sprawdze w poniedzialek coijak

    wroclawianka - mam zgryza bo widze na sklepie koło siebie podobne ogłoszenie - 120m2 kafle...to Twoje?
Pokaż wyniki od 30201 do 30220 z 59635