dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Moniaq
    Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)
    i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?
    Jak już pisałem - nie mieszkając (zmniejszone zużycie ciepła na wentylację), nawet w największe mrozy, podłogówka ogrzała CAŁY dom!!! W dodatku na powrocie miałem raptem 43 stopnie. Jeżeli miałabyś kominek a podłogówka jest dobrze zaprojektowana, to powiem, że nie baw się w grzejniki. Ja zrezygnowałem z jednego - w jadalni (uzupełniający). Do salonu - połączony z jadalnią - już wcześniej zakupiłem.
    Pod deską nie mam, ale jeżeli chcesz mieć, to pamiętaj by dać odpowiednią i nie liczyć, że da tyle ciepła, co płytka.
  2. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał bobiczek
    Nie żebym miał coś w temacie - ale jak widzę Frankai - to się zapuszczam.
    Słuchajcie go - doświadczony "stary ryj"
    Na 100% podpowie jako doświadczony...........
    No proszę kto tu jeszcze zagląda
    A jak tam zające, bo nie sprawdzałem Twojego wątku? Udało się je zachować?
    Ja po moich wojażach wykańczam i wkrótce przeprowadzka
    Pozdro dla jeszczestarszegoryja
  3. TMK Lider FORUM (min. 2800)
    TMK Zarejestrowany: 28.12.2005 Posty: 3143
    Cytat Napisał TMK
    Spad - dzięki za info. W piątek nie dodzwoniłem się do nich, ale po weekendzie napiszę co się dowiedziałem w KW.
    W końcu dodzwoniłem się do KW, trzeba "ujawnić budynek", nie ma terminu maksymalnego na zgłoszenie, opłata 60zł.
  4. cyberbronek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cyberbronek Zarejestrowany: 16.11.2007 Posty: 192
    Cytat Napisał Frankai
    Cytat Napisał Moniaq
    Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)
    i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?
    Jak już pisałem - nie mieszkając (zmniejszone zużycie ciepła na wentylację), nawet w największe mrozy, podłogówka ogrzała CAŁY dom!!! W dodatku na powrocie miałem raptem 43 stopnie. Jeżeli miałabyś kominek a podłogówka jest dobrze zaprojektowana, to powiem, że nie baw się w grzejniki. Ja zrezygnowałem z jednego - w jadalni (uzupełniający). Do salonu - połączony z jadalnią - już wcześniej zakupiłem.
    Pod deską nie mam, ale jeżeli chcesz mieć, to pamiętaj by dać odpowiednią i nie liczyć, że da tyle ciepła, co płytka.
    Ja tez mam na dole podlogowke i jeden grzejnik - przy wykyszu gdzie jest duzo przeszklen. Jezeli nie jestes pewna czy podlogowka da rade pusc wyjscie do grzejnika i zamuruj w scianie - to prawie nic nie kosztuje, a zawsze jezeli okaze sie ze jest taka potrzeba mozna bez problemu podkuc troche sciany i wstawic grzejnik.
    Na podlogowce bedzie 100% kafli - moim zdaniem tu juz nie ma kompromisu i trzeba uzywac tego co najlepiej przewodzi cieplo.

    Pozdrawiam
  5. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Hej
    Mam pilne pytanie:

    czy orientujecie się jak w ostatnich latach gminy w okolicy Wrocławia (a najlepiej w Kątach Wrocławskich) naliczały KWOTOWO wysokość RENTY PLANISTYCZNEJ za działki, które przemianowano w mpz z rolnych na budowlane? na przykład ile tej renty wychodziło w złotówkach od ara?

    Może ktoś z Was wie, jaką rentę płacili ludzie, do których kupowaliście ziemię?

    Bardzo mi zależy na tej informacji!
  6. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    gmina moze dac do 30% przewaznie dowalają własnie tyle
  7. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    procentowo to wiem.

    ja pytam, ile może wyjść kwotowo według ustaleń rzeczoznawcy
  8. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał cyberbronek
    Ja tez mam na dole podlogowke i jeden grzejnik - przy wykyszu gdzie jest duzo przeszklen. Jezeli nie jestes pewna czy podlogowka da rade pusc wyjscie do grzejnika i zamuruj w scianie - to prawie nic nie kosztuje, a zawsze jezeli okaze sie ze jest taka potrzeba mozna bez problemu podkuc troche sciany i wstawic grzejnik.
    Na podlogowce bedzie 100% kafli - moim zdaniem tu juz nie ma kompromisu i trzeba uzywac tego co najlepiej przewodzi cieplo.
    Też mam zamurowane wyprowadzenia w rogu jadalni (tam gdzie miał być ten dogrzewający grzejnik), oraz w wiatrołapie (zrezgynowałem na własne ryzyko).
    W salonie nie chciałem mieć płytek, stąd grzejnik na ścianie, ale jak wyszło - pewnie obyłbym się bez niego. Zwłaszcza że kominek też jest i doprowadzi ciepło do prawie wszystkich pomieszczeń.
  9. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał MichAsiek
    Frankai i co ze zdjęciami wnętrz?
    Jeszcze nie posprzątane, ale jutro ostatni raz jadę do headquarter i zanocuję u kolegi, a jego małża strasznie lubi oglądać fotki z mojej budowy


    No więc najsamprzód zabudowa w stanie zamkniętym:

    Nad drzwiami i z prawej strony jest to tylko zabudowa ściany. Tam gdzie jest wazonik są pierwsze drzwi. Po ich otwarciu u dołu (poniżej wazonika) są szuflady. Za prawymi drzwi szafy są ubrani. Powyżej drzwi i nad wazonikiem - półki.

    Wejście do mojego gabinetu otwarte. Proszę zwrócić uwagę na kierunek otwierania się drzwi Możliwe dzięki zawiasom Kubica oraz team'owi: projektant-stolarz-ja.



    Wazonik do którego dorabiano szafę Jeszcze nie są zamocowane LEDy, więc zdjęcie będzie za jakiś czas podmienione.
    Nie pytajcie się jakiej firmy są klamki. Nie mam pojęcia. Po prostu się spodobały i kupiliśmy.



    Teraz piętro. Drzwi do łazienki wraz z naświetlem i "kreskami".
    Tutaj klamki Tupai 2731Q (o ile dobrze pamiętam).



    Przesuwne (prawa część) drzwi do garderoby. Nad tapetą będą szafki, a sama tapeta jest u wezgłowia.



    Drzwi w jednej z sypialni.
    Zamki są magnetyczne (wszędzie), więc nic nie wystaje, co powoduje, że na ościeżnicy nie ma "plakatu" z blachy. Drzwi bez naciskania klamki przymyka się, a wówczas język zamka wyskakuje z niego.
  10. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Cytat Napisał pierwek
    mam pytanko do tych którzy przeszli już procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie... Zerknąłem sobie do formularza "ZAWIADOMIENIE O ZAKOŃCZENIU BUDOWY / WNIOSEK O POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE*"

    i tam na ostatniej stronie są stawki opłaty skarbowej, jaki był mniej więcej koszt opłaty skarbowej w waszym przypadku? Ile to wychodzi? interesuje mnie szacunkowo około 100zł czy raczej 1000zł?
    Dla osób fizycznych i budownictwa jednorodzinnego - 0zł !
  11. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Cytat Napisał cyberbronek

    Na podlogowce bedzie 100% kafli - moim zdaniem tu juz nie ma kompromisu i trzeba uzywac tego co najlepiej przewodzi cieplo.

    Pozdrawiam
    Wcale nie trzeba, spokojnie może być drewno ! Trzeba tylko uwzględnić to w projekcie podłogówki!
  12. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Cytat Napisał Frankai
    Zamki są magnetyczne (wszędzie), więc nic nie wystaje, co powoduje, że na ościeżnicy nie ma "plakatu" z blachy. Drzwi bez naciskania klamki przymyka się, a wówczas język zamka wyskakuje z niego.
    Możesz wyjaśnić, lub podać namiar na wyjaśnienie?

    Co znaczy że nie ma "plakatu" z blachy ?
  13. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Cytat Napisał TMK
    Cytat Napisał lakusz
    Na cały zeszły (mój pierwszy) sezon poszło 2600kWh prądu + 2m3 drewna (50/50 brzoza dąb) - przy prądzie jedno taryfowym cały sezon grzewczy to 1300zł + 240zł za drewno, ja jestem bardzo zadowolony.
    Lukasz, jaką temperaturę utrzymywałeś w domu? Czytając wątki nt ogrzewania bardzo często ludziska porównywali koszty grzania i dopiero gdzieś między wierszami pisali o temp. Generalnie przy prądzie i gazie był duży odsetek morsów twierdzących, że 19-20'C to pełnia szczęścia Dla mnie również ok, ale małżowina wymagała 22'C i tyle trzymam na kotle
    jak nie palę w kominku to 20st (+/- 0,5st) dla nas w zupełności wystarcza, jak palę to więcej, bardzo ciężko jest mi "utrzymywać" zadaną temperaturę paląc w kominku - więc bywa i 22, i 24 (to już jest strasznie gorąco)
  14. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Cytat Napisał Moniaq
    Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)
    i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?
    Na tym etapie zmiana koncepcji ogrzewania domu ?

    No tak a później ludzie narzekają że mają zimno w domu, albo że rachunki za wysokie...

    Daj zaprojektować jakiemuś porządnemu instalatorowi podłogówkę, to może będzie dobrze !
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał lakusz
    Cytat Napisał Frankai
    Zamki są magnetyczne (wszędzie), więc nic nie wystaje, co powoduje, że na ościeżnicy nie ma "plakatu" z blachy. Drzwi bez naciskania klamki przymyka się, a wówczas język zamka wyskakuje z niego.
    Możesz wyjaśnić, lub podać namiar na wyjaśnienie?
    Co znaczy że nie ma "plakatu" z blachy ?
    Najlepiej obejrzeć i pomacać w salonie, bo dopiero wówczas widać i czuć różnicę.

    Zamek magnetyczny wygląda tak:

    Charakterystyczne dla zaczepu jest to, że jest tylko jedna dziura na górną zapadkę, a klucz tylko blokuje ją wewnątrz zamka, zamiast mieć niezależną. Dodatkowo ponieważ zapadka jest schowana przez cały czas - brak jest wywinięcia zaczepu na ościeżnicę, służącego do wduszenia zapadki.

    Zamek zwykły wygląda tak:


    Zaczep do zamka zwykłego może być taki jak na powyższym zdjęciu, lub ciut delikatniejszy (wywinięcie tylko na zapadkę):
    i wywinięty na widoczną część ościeżnicy.

    Różnica w cenie prawie żadna.
    W Polsce zamki magnetyczne za 35zł produkuje LOB
    Zwykłe robią po 20zł.
    Włoskie magnetyki to ok. 100zł.
  16. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał lakusz
    Cytat Napisał Moniaq
    Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)
    i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?
    Na tym etapie zmiana koncepcji ogrzewania domu ?

    No tak a później ludzie narzekają że mają zimno w domu, albo że rachunki za wysokie...

    Daj zaprojektować jakiemuś porządnemu instalatorowi podłogówkę, to może będzie dobrze !
    Zaraz powoli.
    1. Ja tu nie widzę zmiany koncepcji ogrzewania domu. W tekście jest mowa o tym, że podłogówka ma być na całym parterze i że w salonie miał być grzejnik podłogowy (rozumiem kanałowy). Jeżeli dobrze rozumiem, to zmiana drobna - jeden grzejnik na kawałek podłogówki.
    2. Projekt mojej podłogówki przewidywał dwa grzejniki więcej niż zamontowałem ostatecznie, a w największe mrozy wystarczała... sama podłogówka. Brak oczywiście strat ciepła na otwieraniu drzwi i okien, ale za to nie było drzwi wewnętrznych i jakiekolwiek przeciągi śmiało chulały po domu. Wykonawca namawiał mnie na rezygnację z tych grzejników i dawania małych pozostałych. Wyszło, że jednak doświadczenie wzięło górę nad teorią. Zresztą... ja sam na początku budowy też byłem nasączony teorią Muratorową. Teraz już wiem lepiej co to teoria (stymulowana wpływami z reklam) a co praktyka
  17. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Jeszcze uzupełnię zdjęciami - jak wyglądają zamki od "zewnętrznej" strony drzwi. Tam gdzie normalnie wystaje jakiś kawałek blachy. Pierwsze jest poruszone, ale może lepiej oddaje urok magnetyka.



  18. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Kto mi poleci niedrogiego solidnego geodetę we Wrocławiu lub okolicach?
    Potrzebny do mapki do celów projektowych.
  19. Kaśka73 ELITA FORUM (min. 1000)
    Kaśka73 Zarejestrowany: 17.08.2006 Posty: 2530
    podpowiedzcie mi kiedy kominiarz powinien zobaczyć kominy? teraz po wymurowaniu czy przed odbiorami czy jak?
  20. anjamen REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    anjamen Zarejestrowany: 22.10.2006 Posty: 14297
    Kaska przed odbiorem

    Frankai super. Ty to musisz miec cierpliwosc,masz juz wykonczony dom na pikobelo a Ty tam nie mieszkasz
Pokaż wyniki od 38581 do 38600 z 59635