dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    tak, szpachlowanie i szlifowanie też.
    Materiały niestety po mojej stronie. Mimo moich nalegań - on nie chce się bawić w kupowanie materiałów.
  2. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    płyte zobacz w casto lub w liroy - jak ja kupowałem, to byla tam najtaniej, tak samo jak infloot, wkrety - 25-30% taniej jak w hurtowni
    natomiast wszelkie profile, wieszaki, bandaze, fizeliny, tasma do skosów czy szpachla to w hurtowni było o 30-45% taniej jak w marketach
  3. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał wojgoc
    jakiej grubości macie parapety wewnetrzne?
    a jakie zewnetrzne?
    Wewnętrzne drewniane 3 cm, zewnętrzne z kształtek chyba 8 mm.
  4. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał wojgoc
    płyte zobacz w casto lub w liroy - jak ja kupowałem, to byla tam najtaniej, tak samo jak infloot, wkrety - 25-30% taniej jak w hurtowni
    natomiast wszelkie profile, wieszaki, bandaze, fizeliny, tasma do skosów czy szpachla to w hurtowni było o 30-45% taniej jak w marketach
    Dzięki za podpowiedź. Szczerze mówiąc najchętniej bym wszystko kupił w jednym miejscu i najlepiej gdzieś blisko bo nie przywykłem do uganiania się za materiałami ale obczaję na pewno jakiego rzędu oszczędności to są.

    @SUSPENSER - przepytam i dam znać. Chociaż sam nie zakładałem, że może być inaczej niż góra w poziomie, dół w pionie.
  5. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    dzięki Suspenser za odp.
    ktoś jeszcze wie, jak grube ma parapety w domu?
  6. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał jarett
    Dzięki za podpowiedź. Szczerze mówiąc najchętniej bym wszystko kupił w jednym miejscu i najlepiej gdzieś blisko bo nie przywykłem do uganiania się za materiałami ale obczaję na pewno jakiego rzędu oszczędności to są.
    u mnie róznica w płycie 2x1,2 wynosiła 2,5zł/szt,a przy płycie 2,6x1,2 - 3,2zł/szt, na wkretach 3opak. po 2tys sztuk to cena 2opak tych samych w hurtowni - a wkrętów idzie masa.
    natomiast na profilu CD róznica była w druą stronę o 2,5zł/szt 3m i 3zł/szt na 4m.
    wieszak kpowałem po 0,4zł a Casto po 0,8zł
    więc wg mnie warto poszukać i kupic w paru miejscach bo róznice są znaczące
  7. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Suspenser - bardzo przydatny linek
  8. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Tatarak
    Suspenser - bardzo przydatny linek
    jaki linek? bo nic nie widzę w ostatnim poście Suspensera.
  9. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    a ja w ogóle teraz nie widzę posta, który miałam na myśli. ale po wypowiedzi Jarreta ("przepytam i dam znać. Chociaż sam nie zakładałem, że może być inaczej niż góra w poziomie, dół w pionie") - sądzę, że jednak był . Suspenser - wykasowałeś??
  10. Natalia Stanko ELITA FORUM (min. 1000)
    Natalia Stanko Zarejestrowany: 20.02.2006 Posty: 2385
    jarett dopilnuj Filę, żeby folię przed gruntowaniem położył. U mnie nie położył. I niestety to dziadostwo nie schodzi, jak myję okna, to pewnie Fila czka...
  11. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Cytat Napisał wojgoc
    dzięki Suspenser za odp.
    ktoś jeszcze wie, jak grube ma parapety w domu?
    3cm na zewnątrz i w środku, granitowe. Kiedyś zamawiałam 2cm (wewnętrzne), ale wizualnie lepiej wyglądają jednak 3cm, szczególnie przy dużym oknie.
  12. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał Natalia Stanko
    jarett dopilnuj Filę, żeby folię przed gruntowaniem położył. U mnie nie położył. I niestety to dziadostwo nie schodzi, jak myję okna, to pewnie Fila czka...
    W sensie, zeby okna zabezpieczył?
    A jak generalnie spawił się Fila u Ciebie ?
  13. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Madeleine
    3cm na zewnątrz i w środku, granitowe. Kiedyś zamawiałam 2cm (wewnętrzne), ale wizualnie lepiej wyglądają jednak 3cm, szczególnie przy dużym oknie.
    mi tez 2cm do wewnatrz jakoś wizualnie nie pasują.
    granitu ze wzgledu na jego promieniowanie nie powinno się dawac do srodka.
  14. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Wewnatrz mam debowe 3cm, na zewnatrz tylko kilka granitowych i nie pamietam, ale chyba tez 3cm.
    Reszta ze specjalnych klejonych parapetow, takich plytek. Zapomnialam, jak to sie nazywa fachowo.
  15. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Ellaj, chyba ceramiczne.

    Granit promieniuje? cóż, na coś trzeba umrzeć
  16. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Ceramiczne, ceramiczne.
  17. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    to może i ja do tego Fili uderzę. Szczególnie, że cena obejmuje szpachlowanie i szlifowanie. A jak liczyć m2 - tak jak teraz czy po wykonaniu? Tylko widzę, że sporo nas w tym samym czasie będzie ocieplać, bo mamy w zbliżonym czasie wylewki.
  18. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Spirea
    to może i ja do tego Fili uderzę. Szczególnie, że cena obejmuje szpachlowanie i szlifowanie. A jak liczyć m2 - tak jak teraz czy po wykonaniu? Tylko widzę, że sporo nas w tym samym czasie będzie ocieplać, bo mamy w zbliżonym czasie wylewki.
    jak pamietam to Ty juz masz ekipę do wykończenia
  19. Natalia Stanko ELITA FORUM (min. 1000)
    Natalia Stanko Zarejestrowany: 20.02.2006 Posty: 2385
    jarett - generalnie może i dobrze, ale cóż mi po tym, jeśli malował cały dom ( czytaj gruntował i pochlapał wszystkie okna) Niczym to nie mogę zeskrobać. Pod słońce okna wyglądają jak nakrapiane. Możesz mu powiedzieć o tym, po to chociaż, żeby u ciebie poświęcił czas na oklejanie...
    I ludzie - wyceniajcie całość robocizny, bo może się okazać że ten, który chciał więcej na m2 rozliczy w całości to taniej. Niech przed robotą biegają i mierzą dokładnie i powiedzą cenę za ALL.
  20. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Natalia Stanko
    I ludzie - wyceniajcie całość robocizny, bo może się okazać że ten, który chciał więcej na m2 rozliczy w całości to taniej. Niech przed robotą biegają i mierzą dokładnie i powiedzą cenę za ALL.
    mnie też to zastanawia, ze prace dodatkowe wynosza czasem drugie tyle co przedstawiany koszt robocizny - wg mnie to celowe działanie ekip.
Pokaż wyniki od 48541 do 48560 z 59635