dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. gosia1611 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia1611 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 475
    Cytat Napisał Cegiełka83
    Ja się zdecydowałam na płyty MFP znalazłam we Wrocławiu za 94,20 szt 25 mm. Sprawdzałam parametry to lepsze niż OSB. Zobaczymy w praniu jak się sprawdzą. Ze względu na daleko oddalone jętki robię rusztowanko z desek, nie będzie odpadów.
    Cegiełka, gdzie kupowałaś te płyty?
  2. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    XX, czemu a szkoda?
    a działka? macie już nową?

    Mój pan od elewacji zajęty do zimy, nie pomogę w tym zakresie.

    Gdzie kupowaliście parkiet? możecie kogoś polecić?
  3. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Madeleine
    Gdzie kupowaliście parkiet? możecie kogoś polecić?
    Parter - od fachowca (namiar w Moje ekipy) selekcjonowany jasny merbau (coś koło 90 złm2)
    Piętro - przemysłówka abiurana (goiabo) w Castoramie z wyprzedaży po 38zł/m2
    Mogę polecić mojego fachowca. 1 czy 2 osoby z grupy (Moniaq?) już korzystały z polecenia.
  4. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    IKEA przysłała mi katalog i jest w nim domek zrobiony z drewna (str. 56). Nie piszą ile, ale twierdzą, że bardzo tani. Wierzę. Co więcej w środku jest ładnie urządzony. Zwłaszcza jak na IKEA Myślę, że taki domek spełniłby legendarny wymóg na domek za 200 tys. Obawiam się tylko, że niekoniecznie sprawdziłby się w polskich warunkach, czy spełnił polskie przepisy. Ten postawiono w Austrii.
  5. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Cytat Napisał jarett
    A teraz coś z zupełnie innej beczki. Finanse.

    1. Pytanie do osób, które przeszły na spłatę w walucie kredytu (chodzi konkretnie o Euro). Jakie różnice w cenie waluty 'własnym zakupem' a kursem w banku osiągacie? Gdzie kupujecie Euro? W zwykłych kantorach? A może ktoś korzystał z kantorów internetowych (np. walutomat)? Czy jest to bezpieczne?
    Interesowalam sie kiedys takim kantorem internetowym, bo kurs skupu mieli o wiele wyzszy niz w realu, ponadto moglabym wymieniac waluty bez wychodzenia z domu
    Napisalam do nich czy moge przelewac euro z konta irlandzkiego na ich konto, a zlote, zeby przelewali na moje konto zlotowe w Polsce.
    Ale bylo to niemozliwe.
    Poza tym przeliczaja po kursie dnia (to akurat jest logiczne), ale ja nie wiem, po ile bedzie euro w dniu zaksiegowania na ich koncie.
    A tak moge sama decydowac czy sprzedac dzisiaj czy jutro.
  6. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    madeleine bo chętnie bym już cos nowego zbudowała
  7. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Ja też
    Normalnie mam depresję przed-końcem budowy domu. Za dwa miesiące będę płakała rzewnymi łzami
  8. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Aha, jak ktoś szuka super ekipy do zabudowy k-g (i nie tylko), to polecam zespół Roberta i Romana - tel 601 656 706. U mnie będą robić pewnie (prawie) do końca listopada, a potem chyba są wolni. Wcześniej robili u Wojgoca.
  9. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Wybudujcie teraz porządne altany ogrodowe [najlepiej własnoręcznie], wiatę na samochód, pergolę, drewutnię itd. ile się zmieści na działce
  10. gosia86 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia86 Zarejestrowany: 07.07.2010 Posty: 475
    Cegiełka83 masz już swoją kuchnię??
    jeśli tak to prosze pochwal sie
  11. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    XX dostałaś moją wiadomość na priwa?
  12. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał ellaj
    Napisalam do nich czy moge przelewac euro z konta irlandzkiego na ich konto, a zlote, zeby przelewali na moje konto zlotowe w Polsce.
    Ale bylo to niemozliwe.
    Być może problemem jest opłata, którą oni mogą ponieść, lub brak woli/kompetencji u osoby, do której pisałaś. Nie wiem czy i jak zmieniły się stawki za przelewy w UE, bo KE coś tam chciała wymusić. Kiedy przelewałem sobie kasę z USA w 2005 roku, to płaciłem 50USD za wystawienie przelewu + coś tam od kwoty (zwykle koło 20 USD) i potem za zaksięgowanie na koncie w Polsce płaciłem chyba 18zł. Jak się później dowiedziałem, są też przelewy z opłaconą operacją po drugiej stronie (czyli w Polsce), ale nie wiem czy się opłacają.
    Nie wiem tez czy mogłabyś użyć PayPal'a do takich operacji, bo tam przelewy były baaaaaardzo tanie.
  13. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Madeleine
    Ja też
    Normalnie mam depresję przed-końcem budowy domu. Za dwa miesiące będę płakała rzewnymi łzami
    Zawsze może ten moment odroczyć. Mam w tym doświadczenie, więc w razie czego doradzę
  14. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał SUSPENSER
    Wybudujcie teraz porządne altany ogrodowe [najlepiej własnoręcznie], wiatę na samochód, pergolę, drewutnię itd. ile się zmieści na działce
    Do listy można dodać grilla murowanego, wędzarnię, ogród zimowy, tunel na pomidorki i inne inspekty, kompostownię (opcjonalnie ogrzewającą dom), piwniczkę na wino.
    Ja ostrzę sobie zęby na tunel Fasolka tak pięknie nam rosła w tym roku, że trzeba dalej działać w kierunku samowystarczalności i ekologicznych upraw
  15. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Cytat Napisał Frankai
    Zawsze może ten moment odroczyć. Mam w tym doświadczenie, więc w razie czego doradzę
    oj, zdecydowanie Ale skoro poruszyłeś ten temat, jakie są szanse, że mnie wyprzedzisz z przeprowadzką? (my na koniec listopada się szykujemy)
  16. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Madeleine
    Ale skoro poruszyłeś ten temat, jakie są szanse, że mnie wyprzedzisz z przeprowadzką? (my na koniec listopada się szykujemy)
    to ekipy będą kończyć i przeprowadzka w jednym czasie?
    a może kafelkarz wczesniej sie wyrobi....
  17. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    skończą wcześniej, muszą Ale w końcu mają jeszcze prawie 2 miesiące.
  18. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Madeleine, wow, gratulacje
  19. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Czizas... a ja dla odmiany nie mogę sie doczekać kiedy ta budowa się skończy i będę miał to z głowy i będę mógł się zająć przyjemniejszymi sprawami. Zresztą.. czy to się w ogóle kończy? Nawet jeśli zamieszkam w tym roku to zapewne na przyszły będzie odroczone ogrodzenie, zagospodarowanie działki, taras. Potem przez dłuższy czas trzeba bedzie ogród doprowadzać do satysfakcjonującego stanu. A jak już osiągnie się finalny efekt to tu trzeba będzie odmalować, tam poprawić...
  20. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał jarett
    Czizas... a ja dla odmiany nie mogę sie doczekać kiedy ta budowa się skończy i będę miał to z głowy i będę mógł się zająć przyjemniejszymi sprawami. Zresztą.. czy to się w ogóle kończy? Nawet jeśli zamieszkam w tym roku to zapewne na przyszły będzie odroczone ogrodzenie, zagospodarowanie działki, taras. Potem przez dłuższy czas trzeba bedzie ogród doprowadzać do satysfakcjonującego stanu. A jak już osiągnie się finalny efekt to tu trzeba będzie odmalować, tam poprawić...
    u mnie identycznie
Pokaż wyniki od 49661 do 49680 z 59635