dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. awo65 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    awo65 Zarejestrowany: 26.05.2010 Posty: 141
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw
    no to dzisiaj odebrałem wykonane badania gruntu. Wszystko OK. Pod humusem, trochę piasku pylastego (do usunięcia z humusem, bo to grunt wysadzinowy) a pod tym już piach średni że żwirem i pospółka od 0,7-0,8m. Wody gruntowej nie stwierdzono.
    Warunki przyłącza od Taurona są na docelowe zasilanie domu, złożyłem od razu. Teraz zamawianie mapki do celów projektowych 1:500 i reszta papierologii

    Kurcze, chyba założę dziennik budowy....ale może za wcześnie?
    Uradowany pomyślnymi wynikami geotechniki, pozdrawiam serdecznie wszystkich.
    Elwood - powiedz, kto Ci robił badanie gruntu i za ile.
    A geodetę sprawdzonego masz? Ja w powiecie oleśnickim mogę z całego serca polecić Tomka Lewickiego. Szybki, dokładny, kontaktowy i na dodatek ma dobre kontakty w starostwie w geodezji.
  2. ElwoodWroclaw DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ElwoodWroclaw Zarejestrowany: 08.03.2011 Posty: 529
    Hej!
    Cytat Napisał awo65
    Elwood - powiedz, kto Ci robił badanie gruntu i za ile.
    Badanie zrobili ludzie z firmy GeoGrunt. Mogę polecić. koszt. 800zł (3 odwierty do 3 metrów z dokumentacją 4szt.) Szybko sprawnie, chociaż na 2 razy. Pierwszego dnia przyejchali z ręcznymi świdrami i jak sie okazało, nie dali rady bo za twardo. Nastepnego dnia przyjechała wiertnica spalinowa na samochodzie i poszło super. Ale polecam. Dokumentacja z dnia na dzień.


    Uploaded with ImageShack.us

    Cytat Napisał awo65
    A geodetę sprawdzonego masz? Ja w powiecie oleśnickim mogę z całego serca polecić Tomka Lewickiego. Szybki, dokładny, kontaktowy i na dodatek ma dobre kontakty w starostwie w geodezji.
    Niestety geodety nie mam. A chcę zamówić mapkę do celów projektowych no i potem po wszystkim wytyczenie budynku itp. Będę wdzięczny za kontakt, jeśli serio polecasz.
  3. ElwoodWroclaw DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ElwoodWroclaw Zarejestrowany: 08.03.2011 Posty: 529
    .
  4. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Madeleine
    Czyli do swojego albumu na NK, fejsbuku, redtubie i fotkapeel nie dasz nam dostępu?
    Może to nienormalne, ale nie jestem ekshibicjonistą. Nie robię fotek komórką w łazience, nie wklejam wszędzie fotek JaTuByłem. Nie muszę ani sobie niczego udowadniać, a co myślą inni mnie mało obchodzi. Mam 3 konta na serwisach społecznościowych, ale tylko do jednego się przyłożyłem, bo to mój profil zawodowy. Pozostałe 2 służą wyłącznie temu, żeby starzy znajomi mnie odnaleźli.
    Zdjęcia z wakacji mam jako "unlisted" na SmugMug i zdarza mi się dać linkę komuś, głównie po to, żeby ocenił, czy chce tam jechać. Ostatnio właśnie kolegę zarażałem wyjazdem do Andaluzji. Jeżeli chodzi o nocleg, to dużo taniej i przyjemniej niż nad polskim morzem, cudowna pogoda i dużo ciekawych miejsc.
    Jeżeli kogoś interesuje czemu SmugMug - bo w 2003 czy 2004 roku, przerastał konkurencję o lata świetlne. Jest zaprojektowany dla profesjonalistów i obsługa jest naprawdę profesjonalna. Nie wiem czy konkurencja (zwłaszcza bezpłatna) poprawiła się, ale zalet ciągle widzę tyle, że nie zamierzam się przenosić. Płacę 35 USD/rok.
  5. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    Mowy nie ma
    Do zdjęć różnych jest w mojej stopce. Budowlane wiele razy wklejałem, zresztą można wejść z różnych. Do innych Ci nie potrzebny
    Cytat Napisał Frankai
    Nie mam dziennika wprost, ale zdjęcia są. Pomagają w dyskusji na grupie. Trafiają tam praktycznie tylko grupowicze lub osoby którym dam linkę.
    to do jakich zdjęć dajesz linka wybranym grupowiczom?
    bo skoro do zdjęć róznych masz w stopce....
  6. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    Mój geodeta Jerzy Kwiatkowski 601 856 358, 601 856 352
    Jestem megazadowolna zarówno prywatnie przy swoim domu jak i przy dużych inwestycjach
  7. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał XX

    Zabawy z atramentem sympatycznym? Rozpracowane w 2 s

    EDIT: kiedy odpowiadałem tekst był w białym kolorze. Zmieniałaś, czy trafiłem w moment w którym przeglądarka już naniosła literki, ale nie zdążyła je pokolorować?
  8. awo65 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    awo65 Zarejestrowany: 26.05.2010 Posty: 141
    Cytat Napisał ElwoodWroclaw
    Niestety geodety nie mam. A chcę zamówić mapkę do celów projektowych no i potem po wszystkim wytyczenie budynku itp. Będę wdzięczny za kontakt, jeśli serio polecasz.
    Polecam serio - Tomek Lewicki 602 198 120, możesz powołać się na Andrzeja.
  9. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    [=Frankai]Nie mam dziennika wprost, ale zdjęcia są. Pomagają w dyskusji na grupie. Trafiają tam praktycznie tylko grupowicze lub osoby którym dam linkę.
    to do jakich zdjęć dajesz linka wybranym grupowiczom?
    bo skoro do zdjęć róznych masz w stopce....[/quote]
    "lub" to jest "lub" , więc trafią tam grupowicze lub niegrupowicze jak dostaną linkę.
    Moje konto ma szereg kategorii, a w nich są galerie. Idąc z "Różnych" w górę, wyjdzie się na poziom główny a tam jest "Architecture". Wchodząc w tą kategorię, będzie galeria "Zdjecia z budowy".
    Z kolei jak otworzysz dowolne wklejone przeze mnie zdjęcie z budowy, to widzisz dokładnie tą galerię.
    Jako grupowicz masz więc 2 sposoby linka Ci nie potrzebna.
  10. dekar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dekar Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 355
    Cytat Napisał haku
    Znów mam pytanie do mojego kosztorysu.

    1. Jaką grubość wełny mineralnej dać ? Na początku myślałem o 15 cm między krokwie i 5 cm między stelaże... ale czy to nie za mało ?
    Jakiej firmy ... Knafu, Ursa, Rockwool, Schwenk... ew jaki współczynnik ma być.

    2 . Teraz bardziej przyziemne pytanie, styro na podłogę w 2 warstwach ? W tym przypadku tylko kierować się "twardością" i ceną czy coś jest jeszcze istotnego ?
    1. Ja dałem właśnie 15+5 tak jak opisałeś co było i tak więcej niż zalecał projektant (przez co trochę zmalały mi pokoje na piętrze ) wybrałem wełnę URSA Silver (bodajże 0,039). Cenowo rozsądna i ma dobrą markę. Ludzie narzekają na zapach i faktycznie zaraz po rozpakowaniu dla mnie śmierdziała rybami, ale po zamontowaniu nic nie czuć, chyba wywietrzało. Na poddaszu ciepło, cieplej nawet niż na parterze, ale czy to zasługa bardziej ocieplenia czy ustawień podłogówki to jeszcze nie wiem.
    2. Pod posadzką na parterze mam 10cm. Oczywiście w dwóch warstwach na zakładkę. Pod posadzką na piętrze mam 5cm w jednej warstwie. W przypadku ocieplenia podłogi to chyba faktycznie ważniejsza jest twardość niż parametry przenikalności cieplnej. KB nie miał zastrzeżeń.
  11. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał dekar
    2. Pod posadzką na parterze mam 10cm. Oczywiście w dwóch warstwach na zakładkę. Pod posadzką na piętrze mam 5cm w jednej warstwie. W przypadku ocieplenia podłogi to chyba faktycznie ważniejsza jest twardość niż parametry przenikalności cieplnej. KB nie miał zastrzeżeń.
    Twardość już zawarta jest w tym, że jest to wersja podłogowa. Przy domowym używaniu, w sumie nie ma większych cudów. Istotne zaś może być w miejscach dużego obciążenia - pod kominkiem, akwarium, łóżkiem wodnym, garażu.

    Zapomniałem dodać, że pod podłogówkę warto dać wersję z folią AL, albo po prostu położyć folię AL. To drugie rozwiązanie ponoć dużo tańsze. U mnie pod podłogówką było 5cm XPS (szkoda mi było wysokości pomieszczenia, żeby dać 8cm styro) + 3 cm styro z folią AL
  12. ElwoodWroclaw DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ElwoodWroclaw Zarejestrowany: 08.03.2011 Posty: 529
    Cytat Napisał awo65
    Polecam serio - Tomek Lewicki 602 198 120, możesz powołać się na Andrzeja.

    Już się zdzwoniliśmy. faktycznie wydaje się bardzo OK. Myślę, że sprawy nabiorą tempa. Dzięki
  13. dekar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dekar Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 355
    Cytat Napisał Frankai
    (...) Zapomniałem dodać, że pod podłogówkę warto dać wersję z folią AL, albo po prostu położyć folię AL. To drugie rozwiązanie ponoć dużo tańsze. (...)
    Brak takiej folii nie jest rozpatrywany w kategorii błędu. W sposób oczywisty nie wspomaga istotnie oddawania ciepła (było o tym sporo na FM). Korzyści z położenia takiej folii to: mniejsze ryzyko dostania się wylewki pod styropian i zmniejszenia w ten sposób górnej warstwy jastrychu ponadto linie na folii pomagają układać rurki i później na bazie dokumentacji fotograficznej pomagają w oszacowaniu położenia rurek.
    Żeby nie było to ja mam położoną taką folię , po prostu była wliczona w cenie metra podłogówki, ale montażysta też uważał, że nie ma to znaczenia praktycznego i robią to tylko dlatego, że klienci tego oczekują.
  14. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    Cytat Napisał Frankai
    Zabawy z atramentem sympatycznym? Rozpracowane w 2 s

    EDIT: kiedy odpowiadałem tekst był w białym kolorze. Zmieniałaś, czy trafiłem w moment w którym przeglądarka już naniosła literki, ale nie zdążyła je pokolorować?
    strach sie bać!
    przeklejałam po prostu dane do geodety z jego strony a tam czcionka była na biało.
  15. asia_i_pawel SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asia_i_pawel Zarejestrowany: 18.02.2010 Posty: 39
    moze ktos polecic dobrego cieslo-dekarza do 50zl za m2 ? Moj sie w ostatniej wypial bo ma inna robote i zostalem z drewnem na wiezbe w ogrodzie :/
  16. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    dobrego i DO 50 zł/m2? to chyba będzie ten... Oksymoron
  17. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    dobrego i DO 50 zł/m2? to chyba będzie ten... Oksymoron
    Ale szpanujesz

    Co do cen to się nie wyrażę, bo po pierwsze robiłem dach daaaaaawno temu, a po drugie IMHO cena za m2 jest dobra dla inwestorów, którym się WYDAJE, że panują nad kosztami i są cwani. Potem może się okazać, że dodatkowych prac jest lista dłuższa niż opisy przyrody w "Nad Niemnem". Tobie akurat nie muszę tłumaczyć, bo już były dyskusje o co pytać (czy wliczone czy nie).
    Lepiej po prostu pytać o niedrogiego i zostawić wstępną ocenę rekomendującemu, a fachowiec ma określić cenę za całość i ewentualnie wyszczególnić za co może doliczyć (odwrotnie - czyli co jest wliczone - pozostawia ciągle pole do naciągania).
  18. haku FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    haku Zarejestrowany: 01.07.2008 Posty: 250
    Dzięki za wskazówki, już w tym temacie wszystko wiem. Chyba dam 15+10 cm na skosy... mam pokoje po 25m2 więc jak troszke zmniejszą się przez ocieplenie to nawet nie będzie widać.

    Pytanie elektryczne, testował ktoś osprzęt Schneider-electric, serie Forum ?
  19. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał haku
    mam pokoje po 25m2 więc jak troszke zmniejszą się przez ocieplenie to nawet nie będzie widać.

    Pytanie elektryczne, testował ktoś osprzęt Schneider-electric, serie Forum ?
    Raczej nie chodzi o powierzchnię, tylko wysokość No chyba że przewidujesz "ścięcie" szerokości. Ja w pokojach zrobiłem głębokie szafki przy ściance kolankowej. A na wysokości zależało mi na stryszku. Zdjęcia stryszku i szafek znajdziesz na mojej zdjęcio-stronce.

    "Forum" nie znam. Zapewne pamiętasz moje podsumowanie - uwzględniałem w nim Unicę i Unicę Top
  20. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Frankai
    Ad.Ad.1 - Ja mam 15(0,033)+5(0,035), ale tylko pół skosu jest istotne. Drugie pół to stryszek, a między stryszkiem a poddaszem jeszcze 5 a częściowo (ile zostało) 10cm tej 0.039. Klapy na stryszek też ocieplone - 5cm XPS. Gdybym dawał 15+10, to poszedłbym w przedział 0.035-0.039, ale zależało mi na każdym cm na wysokości stryszku. Jak dla mnie to najwięcej ciepła i tak ucieka przez wentylację i jak ktoś chce przyoszczędzić to najlepiej wentylację mechaniczną z odzyskiem lub GWC. Po 2 sezonach, gdzie grzeję (choć nie mieszkam) gazem sieciowym nie widzę masakry w kosztach. Ściany 3W z 10-12cm, miejscowo 15cm.
    Ja dałbym dzisiaj 15+10 tej lepszej wełny oraz wentylację z reku i GWC - co do wentylacji to zainteresowanych zapraszam do wątku [można ją wykonać taniej niż się wielu wydaje] :

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%81A!!/page78

    Ja również nie narzekam na koszty ogrzewania - w tym sezonie liczę na spalenie rocznie na CO i CWU 3 ton ekogroszku [150 m2+25m2 ogrzewanego garażu, 3 mieszkańców, temp. w domu 21-22 st].
Pokaż wyniki od 50001 do 50020 z 59635