dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. gosia86 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia86 Zarejestrowany: 07.07.2010 Posty: 475
    czy ktoś z Was zakładał w ostatnim czasie trawnik??ęę
    gdzie polecacie wybrać się po zakup nasion we wrocławiu lub okolicach??
    jaką trawę polecacie??
    zstanawiamy się nad uniwersalną lub wemblay
    dziś chcę podjechać do hurtowni w Radwanicach rozeznać się w cenach i do kiwatonu, byc może zajrzę też do praktikera
  2. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Gosia, podobna najlepsza, ale droga (że też to zawsze idzie w parze!), jest trawa Brandenburg. tako rzecze nasze forum
  3. czuszka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka Zarejestrowany: 30.01.2009 Posty: 669
    czy możecie polecić kogoś od świadectwa energetycznego?
  4. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    czuszka nam będzie robił forumowy asolt za drobną opłatą do wcześniejszego projektu OZC, możesz z nim porozmawiać
  5. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Cytat Napisał Tatarak
    Ja chciałam tylko zwrócić uwagę, że mamy tu na forum już dwóch Adamów R. od instalacji
    Adam R...icz - robił m.in u Wojgoca i Madeleine; u mnie był na castingu, ale zrobił b. złe wrażenie, więc odpadł
    Adam R...ski - robił u mnie instalacje wod-kan i kotłownie z PCi (bo podłogówkę robiliśmy sami), i tego polecam. Chyba jeszcze robił u kogoś? Bacardi? Ziggy? nie u Was?
    Tataraczku, moge prosic namiar na priv na Pana Adam R....ski

    A nawiasem mówiąc wszelkie wątpliwości rozwiał mi Pan o nicku 1950 tu z forum, któremu strasznie dziękuję. Nową instalację mam do przeróbki
  6. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Cytat Napisał Renorl
    Tataraczku, moge prosic namiar na priv na Pana Adam R....ski

    A nawiasem mówiąc wszelkie wątpliwości rozwiał mi Pan o nicku 1950 tu z forum, któremu strasznie dziękuję. Nową instalację mam do przeróbki
    Ach już widzę w Moich ekipach. Dopiero kiedy napisałaś o tych dwóch różnych instalatorach zauważyłam ze to inny numer telefonu.
  7. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    nie ma sprawy, a dla innych zainteresowanych: kolektorowo.pl
  8. gosia86 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia86 Zarejestrowany: 07.07.2010 Posty: 475
    Dzięki Tatarak
    Słyszałam też dobre opinie o trawach z Iławy
    ten Brandenburg w kwiatonie 120 zł za 5 kg o ile dobrze pamiętam, a potrzebuję 20 kg
  9. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał Tatarak
    Ja chciałam tylko zwrócić uwagę, że mamy tu na forum już dwóch Adamów R. od instalacji
    Adam R...icz - robił m.in u Wojgoca i Madeleine; u mnie był na castingu, ale zrobił b. złe wrażenie, więc odpadł
    Adam R...ski - robił u mnie instalacje wod-kan i kotłownie z PCi (bo podłogówkę robiliśmy sami), i tego polecam. Chyba jeszcze robił u kogoś? Bacardi? Ziggy? nie u Was?
    Tatarak,

    U nas robił ten pierwszy... Robota zrobiona, według mnie dobrze. Twoje zastrzeżenia pamiętam, u mnie było ok.
  10. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał bacardi
    czuszka nam będzie robił forumowy asolt za drobną opłatą do wcześniejszego projektu OZC, możesz z nim porozmawiać
    u nas też.
  11. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał bacardi
    czuszka nam będzie robił forumowy asolt za drobną opłatą do wcześniejszego projektu OZC, możesz z nim porozmawiać
    Na jakim etapie robi się zaświadczenie energetyczne?
  12. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał bacardi
    Ja przyłącza instalacji wymierzyłem tak, aby mi optymalnie pasowały pod beam 355 lub 335 platinum, natomiast jest to jeszcze kwestia otwarta :]

    apropo sklepów z częściami do instalacji z znanych jest jeszcze doman.com.pl na Krzemienieckiej... te dwa znam bo z mojej strony miasta
    Masz na myśli odległość od gniazdek do centrali? u nas najdłuższa "nitka" ma ok 12m, z 3ma załamaniami. Wąż też musimy kupić minim 9m, tak zamontowane gniazda mamy....
    Będę chciał znaleźć centralę z gniazdem na samym odkurzaczu, bo nie zostawiałem gniazda w garażu...
  13. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Gosia, pamiętam, że Madeleine kupowała jakąś specjalną mieszankę dobraną pod kątem rodzaju gleby. Chyba na allegro kupowała.
    Czuszka, ja świadectwo miałam od Foczki, bo u niego robiłam OZC i projekt podłogówki, więc najlepiej uderzyć do tej samej osoby, która robiła OZC, bo ma już dane w programie.
    Ziggy2002, świadectwo trzeba przedłożyć do zgłoszenia zakończenia budowy.
  14. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    Cytat Napisał ziggy2002
    Masz na myśli odległość od gniazdek do centrali? u nas najdłuższa "nitka" ma ok 12m, z 3ma załamaniami. Wąż też musimy kupić minim 9m, tak zamontowane gniazda mamy....
    Będę chciał znaleźć centralę z gniazdem na samym odkurzaczu, bo nie zostawiałem gniazda w garażu...
    Nie... Mam na myśli podejścia do jednostki. Sprawdziłem specyfikację, rozrysowałem odkurzacz na ścianie odkurzacz i jego przyłącza i rurka magistrali tak wychodzi ze ściany aby tylko podpiąć kolankiem jednostkę. Beam 335 jest krótszy, więc jak coś będzie wyżej do pojemnika, ale boję się że u nas będzie za słaby.

    Załamań niestety mamy więcej, a licząc długość do dobrania jednostki należy dodać załamania, każde kolano 90st to o ile pamiętam 3m, kolano 45st to 1,5m... 9m to standardowa długość węża, u nas też taki wyszedł. Chociaż jakbym robił drugi raz to może bym pomyślał o hide a hose, ale za późno o nim doczytałem
  15. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Cytat Napisał gosia86
    Dzięki Tatarak
    Słyszałam też dobre opinie o trawach z Iławy
    ten Brandenburg w kwiatonie 120 zł za 5 kg o ile dobrze pamiętam, a potrzebuję 20 kg
    Ja właśnie przed chwilą wyczytałem w innym wątku na forum, że Iława opadła z jakością...

    Ogólnie odwiedź wątki ogrodnicze. Tam więcej wiedzy o tym, jaką mieszankę wybrać. Dobrze wiedzieć jaka ziemia za oknem i jakie warunki (nasłonecznienie, wilgotność) tam panują.
  16. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał Spirea
    Gosia, pamiętam, że Madeleine kupowała jakąś specjalną mieszankę dobraną pod kątem rodzaju gleby. Chyba na allegro kupowała.
    Czuszka, ja świadectwo miałam od Foczki, bo u niego robiłam OZC i projekt podłogówki, więc najlepiej uderzyć do tej samej osoby, która robiła OZC, bo ma już dane w programie.
    Ziggy2002, świadectwo trzeba przedłożyć do zgłoszenia zakończenia budowy.
    dzięki Spirea.

    czyli jeszcze trochę czasu mamy
  17. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał bacardi
    Nie... Mam na myśli podejścia do jednostki. Sprawdziłem specyfikację, rozrysowałem odkurzacz na ścianie odkurzacz i jego przyłącza i rurka magistrali tak wychodzi ze ściany aby tylko podpiąć kolankiem jednostkę. Beam 335 jest krótszy, więc jak coś będzie wyżej do pojemnika, ale boję się że u nas będzie za słaby.

    Załamań niestety mamy więcej, a licząc długość do dobrania jednostki należy dodać załamania, każde kolano 90st to o ile pamiętam 3m, kolano 45st to 1,5m... 9m to standardowa długość węża, u nas też taki wyszedł. Chociaż jakbym robił drugi raz to może bym pomyślał o hide a hose, ale za późno o nim doczytałem
    My mamy po prostu wyprowadzone rury do pomieszczenia, gdzie będzie zamontowany odkurzacz. Wyprowadzone bez robienia wcześniejszych przymiarek, po zakupie jednostki trzeba będzie kolankami sobie dopasować.

    O hide a hose, wcześniej nie słyszałem, chociaż pomysł fajny. Musiałbym mieć 3 takie systemy. Z kolei zastanawiałem się nad "wroom" do kuchni.. ale ze względu na cenę zostanie szufelka..
  18. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    Mi bardzo zależało aby nie tracić miejsca na szafki/półki w garażu, stąd dokładne wyliczenia gdzie będzie jednostka, aby mi się rury na ścianie nie plątały... U nas ostatecznie wyszło po gniazdku na piętro, szufelki w kuchni i wiatrołapie, a w garażu gniazdo w jednostce...
  19. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    U mnie robił/robi Adam Radaszk***cz.
  20. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    U mnie robił/robi Adam Radaszk***cz.
    jest w trakcie roboty czy już skończył?
Pokaż wyniki od 57781 do 57800 z 59635