dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. CODI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI Zarejestrowany: 26.11.2004 Posty: 173
    Właśnie dziś miałem taką refleksję, dlaczego nie wybrałem HS-a zamiast skrzydłowych. Mam "duże" drzwi balkonowe 2 m szer na 2,2 wysokości. Waga około 120 kg, pakiety 3 szybowe 0,5, cena około 3 kzł. HS-y stalowo, plastikowe kosztowałyby 4,5kzł, HS aluminiowy od 6kzł do 10kzł za hitech z Shuco.
    Mam teraz problem bo sposób otwierania utrudnia mi komunikację i musieliśmy zmienić układ wnętrza, standardowe profile są juz na granicy wytrzymałości i okno nie jest wystarczająco sztywne, czekam na serwis producenta.
    Na przyszłośc jesli masz kasę zdecydowanie HS-y dla drzwi od 2m wzwyż.
  2. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał AW1971
    Witam.
    Mam pytanie czy warto dać ok 12.000zł więcej za okna w systemie HST (przesuwne). Chodzi o 2 sztuki na jednej elewacji (salon i pokój).
    Rozumiem komfort większy ale czy z perspektywy czasu uważacie że warto dołożyć? Oczywiście jak każdy liczę każdy grosz wydany na budowę, ale zastanawiam się czy w przypadku okien warto w tym przypadku dołożyć czy też zostać przy tradycyjnych drzwiach.
    Ja mam przesuwkę na taras - fajna sprawa. ale czy dałbym az 12 tys wiecej? chyba nie.
  3. Sir0cco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sir0cco Zarejestrowany: 14.05.2013 Posty: 39
    Ja mam duże okno 4m. Właściwie dwa takie. Jedno w HS (czyli suwane) dzielone na 2. Drugie PSK (przesuwka) dzielone na trzy.
    Jedno i drugie jest ok - PSK jest spokojnie używalne, ale HS jest dużo bardziej elegancki.
    Nie wiem czy różnica pomiędzy obydwoma była takiego rzędu o jakim piszesz (bo nie podałeś wymiarów), ale była zauważalna (z głowy powiedziałbym, że około 80% czyli prawie drugie tyle za HSa). W mojej ocenie warto, ale to subiektywne na pewno.
    Doświadczenie podpowiada, że cena HS może być bardzo różna u różnych dostawców.
    Radziłbym zebrać więcej ofert. Tu na forum znajdziesz niezłych dostawców.
  4. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    nie pamiętam, które jest hs, a które hks. moje przesuwne okno wychodzące na taras ma próg. te droższe są bez progu, ale bywają (wg użytkowników z forum, chyba Mazo takie miała) nieszczelne i wieje od nich. Co do przewagi okna przesuwnego nad otwieranym tradycyjnie - u nas to okno jest przy stole jadalnianym, ale jest doskonale bezkolizyjne. także jestem za


    ponieważ 10 dni zaczęliśmy wkońcu sezon grzewczy, to podsumowałam nasze rachunki za elektryczność. dla przypomnienia mam pompę ciepła Ecopower z odwiertami pionowymi 2 x 80 m. w pierwszym roku - od października 2012 do września 2013 - zapłaciliśmy za cały prąd (w tym ogrzewanie) ok 4700 zł, z tym że przez 3 m-ce mieliśmy taryfę budowlaną i trzeba pamiętać, że dom po budowie ma dużo wilgoci technologicznej, którą trzeba wysuszyć.

    dlaczego o tym mówię? bo obecnie nasze rachunki są znacznie niższe. podliczyłam tylko ten rok - od odczytu z grudnia 2013 do 16 października 2014 zapłaciliśmy za cały prąd 2680 zł, czyli średnio 268 zł/m-c - w tym ogrzewanie, wentylacja, cwu. trzy razy sprawdzałam, ale nie chce wyjść inaczej dlatego ja niezmiennie polecam pompę ciepła
  5. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Ja mam okno HST czyli bezprogu. Szerokość 3,5m dzielone na pół.

    Plusy:
    - powalający wygląd - okna otwieranego o takiej szerokości skrzydła nie zrobisz, okna przesuwnego o takiej szerokości skrzydła w innym systemie tez o ile wiem nie zrobisz, więc w tym przypadku musiałoby być dzielone na 3 części
    - łatwość otwierania - moja 3 letnia córka bez problemu je przesuwa
    - możliwość łatwej aranżacji wnętrza (to zaleta nie tego konkretnego systemu ale każdego okna przesuwnego)

    Wady:
    - jedynie cena, to jedno okno kosztowało niecałe 10000. okna przesuwne w innym systemie połowę taniej

    Żadnych przewiewów, nieszczelności. Lekko czuć chłodniejsze powietrze przy nim ale to nie wina systemu tylko powierzchni. Dokładnie to mam to okno z Vetrexu kupowane przez firmę FIX Bystrzycka - ich też mogę polecić.

    Tutaj foty:


  6. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Lockter, pięknie wygląda to okno
  7. hazy WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hazy Zarejestrowany: 06.11.2014 Posty: 1
    Witam jako nowy i od razu proszę o pomoc
    Poszukuje dobrej ekipy od dociepleń. Budowa od strony Oleśnicy, w sumie od zaraz. Z góry dziękuję za pomoc.
  8. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Cytat Napisał Tatarak
    Lockter, pięknie wygląda to okno
    thx naprawdę jesteśmy zadowoleni. biłem się z myślami czy warto tyle płacić ale stwierdziłem, że robi się to raz i dla własnego komfortu więc warto
  9. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał hazy
    Witam jako nowy i od razu proszę o pomoc
    Poszukuje dobrej ekipy od dociepleń. Budowa od strony Oleśnicy, w sumie od zaraz. Z góry dziękuję za pomoc.
    hej, moja ekipa pan Lech 691 763 926, ale wątpię, żeby od zaraz byli dostępni. pzdr
  10. Olleo ELITA FORUM (min. 1000)
    Olleo Zarejestrowany: 05.08.2005 Posty: 1299
    Cytat Napisał CODI
    Właśnie dziś miałem taką refleksję, dlaczego nie wybrałem HS-a zamiast skrzydłowych. Mam "duże" drzwi balkonowe 2 m szer
    Bo mialbys "male" drzwi balkonowe 1m szer...

    A odpowiadajac pytajacemu wyzej - warto, jesli dom od poczatku projektowany jest na takie drzwi i dzieki temu przejscie na taras bedziesz mial solidne, jak np. tutaj:


    Ja mam normalne skrzydla uchylne, szerokosc otworu 205cm - caly dostepny po otwarciu. W systemie przesuwnym mialbym maks 102cm, a otwarte skrzydla mi nie przeszkadzaja - poniewaz dom nie jest mlody, to i mur jest gruby.
  11. CODI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI Zarejestrowany: 26.11.2004 Posty: 173
    Hej Olleo,
    Mieliśmy oryginalnie dużo szersze drzwi, z powodu kosztów i gorszych parametrów cieplnych ws sciana ocieplona 20 cm styro zmniejszyliśmy je. Teraz tego załuję.
  12. AW1971 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AW1971 Zarejestrowany: 26.09.2006 Posty: 19
    Dziękuje wszystkim za sugestie. Niestety ze względu na fakt iż to dopiero początek "wydawania" podjęliśmy decyzję o oknach tradycyjnych. Humor rekompensuje nam fakt, iż są to okna z górnej półki (V90+ Vetrexa od wspomnianego przez locter wrocławskiego FIX-a). Może gdybyśmy do tej pory mieli zgodność zakładanego budżetu z realnie wydanymi pieniędzmi byłoby inaczej. Niby 12.000zł złotych w kosztach całej budowy to nie kolosalnie dużo, ale gdyby miało ich zabraknąć na dalszych etapach...

    Tatarak dzięki za optymistyczne informacje z pracy pompy ciepła. My ostatecznie tez zdecydowaliśmy się na Ecopower.
  13. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    AW1971 a wycenialiście HKSy z progiem? Może nie są tak fajnie, ale z tego co pamiętam z połowę tańsze a przy tym jednak dużo ciekawsze niż tradycyjne skrzydło. Btw na który model ecopower się zdecydowaliście? U nas chodzi C9i z inwerterem.
  14. AW1971 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AW1971 Zarejestrowany: 26.09.2006 Posty: 19
    Cytat Napisał bacardi
    AW1971 a wycenialiście HKSy z progiem? Może nie są tak fajnie, ale z tego co pamiętam z połowę tańsze a przy tym jednak dużo ciekawsze niż tradycyjne skrzydło. Btw na który model ecopower się zdecydowaliście? U nas chodzi C9i z inwerterem.
    Na początku rozważań odrzuciliśmy tę wersję na zasadzie "jak szaleć to szaleć". Inna sprawa to fakt, że ten typ otwierania wymaga użycia większej siły, a pokoju obok salonu mieszkać będzie mama więc z racji wieku jest to mniej wygodne (my też nie będziemy młodsi z czasem). Ale dziękuję za podpowiedź. Pogadamy jeszcze z architektem bo pomiary mamy w środę a umowę podpisujemy w czwartek.

    Co do pompy to dokładnie taki model bierzemy. Za to aby to wszystko "hulało" odpowiadać będzie Pan Rafał z KAJOMY. Bacardi zdecydowałeś się na system regulacji Tweetop?
  15. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    Cytat Napisał AW1971
    ...
    Co do pompy to dokładnie taki model bierzemy. Za to aby to wszystko "hulało" odpowiadać będzie Pan Rafał z KAJOMY. Bacardi zdecydowałeś się na system regulacji Tweetop?
    U nas spinał p. Adam z kolektorowo.pl, który został ostatnio przedstawicielem pcc na dolny śląsk.
    Natomiast o Tweetop nie słyszałem, ale generalnie ponieważ nie mamy dodatkowego bufora CO (trochę brak miejsca) oraz uwzględniając bezwładność podłogówki, zamierzam podpiąć jedno pomieszczenie wzorcowe i na jego podstawie wyregulować resztę, a jak zajdzie potrzeba to w przyszłości może dołożymy jakieś siłowniki np. do sypialek. Ale to zobaczymy za rok, bo na razie ogrzewamy tylko budowę. Na chwilę obecną mamy wyprowadzone jedynie sterowanie i siłownik na pętle garażu. Niestety bez bufora u nas sterowanie pętlami przy pompie jest nieco słabe, choć przy inwerterze może byłoby trochę lepiej, zobaczymy jak to będzie się zachowywać.
  16. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Frankai
    Mój instalator - posiadający własne sklep zrobił prosty test grzejników, które kupiłem, a z którymi wcześniej nie miał styku - podniósł je. Dobry grzejnik dużo waży. Jeżeli będzie zrobiony z blaszki pociągnie 2-3 lata. Jeżeli będzie z solidnej blachy - pociągnie długo.
    Na piętrze też mam deLonghi - wertykalne (4 szt.). Na parterze Viessmann Carat, których nie znał (2 szt.). Do gospodarczych zdałem się na jego materiał (wertykalnych ani Viesmanna nie miał).
    To jest bardzo dobry test - podobnie jest z kotłami - te marketowe ważą 250 kg a tej samej mocy porządne firmowane swoją nazwą przez producenta 450 kg.
  17. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Tatarak
    ponieważ 10 dni zaczęliśmy wkońcu sezon grzewczy, to podsumowałam nasze rachunki za elektryczność. dla przypomnienia mam pompę ciepła Ecopower z odwiertami pionowymi 2 x 80 m. w pierwszym roku - od października 2012 do września 2013 - zapłaciliśmy za cały prąd (w tym ogrzewanie) ok 4700 zł, z tym że przez 3 m-ce mieliśmy taryfę budowlaną i trzeba pamiętać, że dom po budowie ma dużo wilgoci technologicznej, którą trzeba wysuszyć.

    dlaczego o tym mówię? bo obecnie nasze rachunki są znacznie niższe. podliczyłam tylko ten rok - od odczytu z grudnia 2013 do 16 października 2014 zapłaciliśmy za cały prąd 2680 zł, czyli średnio 268 zł/m-c - w tym ogrzewanie, wentylacja, cwu. trzy razy sprawdzałam, ale nie chce wyjść inaczej dlatego ja niezmiennie polecam pompę ciepła
    Ostatnia zima była mniej mroźna od poprzedniej więc to też tłumaczy niższe rachunki.

    W każdym razie wynik naprawdę niezły - przypomnij tylko proszę jaki dom i z jakim ociepleniem ogrzewacie oraz ile kosztowała ta PC.

    U mnie na same cele bytowe wychodzi z 1 300 zł / 10 miesięcy na prąd a za ekogroszek na zeszłą zimę wydałem 1 760 zł.
  18. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    dom 185 m2, ogrzewane 165 m2, ocieplenie 15 cm na fund/pod podłogą, 20 na elewacji, 28 na skosach. koszt instalacji... wiesz, że dokładnie nie pamiętam?! ale uważam, że było warto. wczesniej miałam kominek i piec na węgiel i wiedziałam, że nie chcę więcej ani pieca ani nawet kominka
  19. Sir0cco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sir0cco Zarejestrowany: 14.05.2013 Posty: 39
    Co do pieców - niestety wszędzie wchodzi aspekt eko ( -nomiczny oczywiście - - środowisko dalej prawie wszyscy mają gdzieś...)
    Tak więc żeby być eko - producenci zastępują tyle ile się da - klasyczne elementy początkowo produkowane z metalu i szlachetnych materiałów - coraz częściej są robione z tworzyw.
    Stąd piece "odchudzone" o połowę swojej wagi. Tyczy się to szczególnie niskiej półki. Uważać na najtańsze kotły z relatywnie wysokimi technologiami (kondensaty itp.) Lepiej dopytać serwisantów i dołożyć parę stów.

    Z grzejnikami to samo. Znajomy (komercyjny rynek bud.) - zmuszony był sprawdzić różnice pomiędzy grzejnikami tego samego producenta - rozcieli grzejnki (jeden z normalnej dystrybucji i jeden marketowy). Niby to samo - z zewnątrz be z różnic - a w środku inne materiały - inna blacha, grubość, korozja. Najbardziej przykre jest to że logo tej firmy każdy z nas kojarzy...

    Wiecie że kable elekryczne też najlepiej się testuje wagą? Te najtańsze często mają mniej miedzi w miedzi...
    Niestety takie czasy...
    Niedługo waga w breloku stanie się standardem :/
  20. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    i będzie masło bez masła, czekolada bez kakao, a dżinsy bez bawełny
Pokaż wyniki od 58981 do 59000 z 59635