dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Natalia Stanko ELITA FORUM (min. 1000)
    Natalia Stanko Zarejestrowany: 20.02.2006 Posty: 2385
    Witam i pytam:

    Czy wentylację (mam w projekcie grawitacyjną) robi się na etapie murowania ścian? Chodzi o przepusty w stropie czy ścianach na rury wentylacyjne. Kto układa te rury? Murarz, czy fachowiec od wentylacji? może to sa głupie pytania, ale nie znam na nie odpowiedzi.

    prosze o podpowiedź. natalia
  2. mtw1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mtw1 Zarejestrowany: 21.03.2006 Posty: 250
    Proszę o namiary, gdzie zamawialiście drzwi zewnętrzne ----

    jaki był czas oczekiwania na nie

    Pozdr
    MTW1
  3. mtw1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mtw1 Zarejestrowany: 21.03.2006 Posty: 250
    Cytat Napisał Wojty
    Cytat Napisał dabell
    Witam wszystkich
    właśnie skończylismy tynki - mogę polecić - tynki gipsowe Knauf z agregatu zrobione bardzo ładnie ( naprawdę do malowania - super gładkie powierzchnie) - cena 25zł/m2 z materiałem - p. Marek Szpak 502-520-898.
    Podaję (w związku z licznymi zapytaniami) - firmę robiącą niezalezne alarmy - Carpiotech p. Paweł Karp 600-606710 - dzwonić do skutku (nie odbiera jak jest zajęty, ale oddzwania) lub prosić sms-em o kontakt w sprawie alarmu.
    Polecam

    WOJTY - możesz dopisać do listy misiów?- chyba zbiorę namiary z ostatnich stron i uaktualnimy listę .
    Twoich juz dopisuje....
    Acha, jak ktos chce zeby dopisac jego wykonawce do listy i pisze na maila,
    to prosze podać swojego nicka z forum, zeby było wiadomo kto polecał danego wykonawce...

    Wojty

    Wojty

    Wysłałam Ci na priv--namiary na 2 misiów --z prośbą- o dopisanie do listy ---może ktoś skorzysta-- uważam, że są godni polecenia

    mtw1
  4. BK Lider FORUM (min. 2800)
    BK Zarejestrowany: 05.11.2003 Posty: 4416
    Czy ktoś może zabiera się za kupowanie drzewek?
    Pomyślałam sobie że może zamiast kupować w donica po 20 zł warto byłoby kupić w szkółce po 2 zł.
    Gdzie się w okolicach Kamieńca zaopatrujecie w sadzonki albo drzewka?
    Czy w nadleśnictwie gdzieś w okolicach CHrząstawy są takie usługi?
  5. Andrzej_1024 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej_1024 Zarejestrowany: 03.03.2007 Posty: 23
    Witam wszystkich forumowiczow grupy wroclawskiej

    Nazywam sie Andrzej. Aktualnie mieszkm we Wroclawiu (przynajmniej tak mam w dowodzie) i budujemy sie w Brzezinie za Lesnica.

    Aktualnie jestesmy na etapie stropu (Terriva). Wiekszosc fachowcow juz mam dogranych, materialy czekaja w hurtowniach - takze moze jakos to bedzie.

    Chetnie podziele sie swoimi dobrymi i zlymi doswiadczeniami.

    Czy ktos z Was buduje sie w Brzezinie lub w okolicy? Nasza dzialka znajduje sie kolo cmentarza, byla posiadlos Mr. Zaniewskiego.

    Pozdrawiam
    Andrzej
  6. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Witaj. My wprawdzie nie w Brzezinie (ale wiem dokładnie gdzie to jest, bo właśnie tam zbudowała sie moja koleżanka), a w Radwanicach. W połowie marca zaczynamy wznoszenie ścian. Właśnie mamy podjąć decyzję co do ekipy do murowania. Czy możesz napisać jaki domek budujecie i ile płacicie ekipie. Interesuje mnie murowanie i strop. Pozdrawiam i powodzenia.
  7. Andrzej_1024 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej_1024 Zarejestrowany: 03.03.2007 Posty: 23
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Witaj. My wprawdzie nie w Brzezinie (ale wiem dokładnie gdzie to jest, bo właśnie tam zbudowała sie moja koleżanka),
    Czy możesz napisać jaki domek budujecie i ile płacicie ekipie. Interesuje mnie murowanie i strop. Pozdrawiam i powodzenia.
    Budujemy domek tradycyjny 165m2:

    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...1,61,opis.html


    Co do kosztow:
    - Wykonanie ścian parteru z pustaków Poromur - 5.400,00
    - Wykonanie stropu nad parterem, ułożenie belek z pustakami oraz
    wykonanie zbrojenia i zabetonowanie - 9.000,00
    - Wykonanie komina (murowany) - 3.000,00
    - Wykonanie ścian poddasza - 2.835,00
    - Wykonanie konstrukcji dachu i położenie pokrycia 15.275,00

    Zakladam, ze juz masz fundamenty - bo to tez droga impreza.

    Zdaje sobie sprawe ze to nie jest tanio, ale ekipa jest tego warta. Trudno dzisiaj o dobrych fachocow, a oni na pewno nimi sa.


    Pozdrawiam
    Andrzej
  8. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Fundamenty na szczęście już mamy, a i domek trochę prostszy. Wielkie dzięki za inf. co do cen ( podałeś samą robociznę?). U nas wyjdzie chyba trochę taniej, ale budujemy bez kredytu i musimy ostrożnie wydawać kasę. Pozdrawiam serdecznie.
  9. Andrzej_1024 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej_1024 Zarejestrowany: 03.03.2007 Posty: 23
    Tak podalem sama robocizne. Domek nie mamy najprostrzy, uksztaltowanie terenu tez nie jest proste, ale widoki warte sa tego.

    Gdzie polecacie kupic okna dachowe (Velux, Roto). Bede rowniez wdzieczny za podanie sprawdzonych namiarow na bramy garazowe (automatyczne).

    Z gory dziekuje
    Andrzej
  10. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    To prawda okolica bardzo ładna i w pobliżu las... W poprzednim mieszkaniu (adaptacja strychu mieliśmy veluxy, wtedy (10 lat temu były podobno najlepiej dopracowane np w porównaniu z fakro). Teraz widziałam zamontowane fakro (właśnie w domku w Brzezinie) i też wyglądają super. Są chyba też trochę tańsze niż veluxy.
  11. kedob FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kedob Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 206
    Cześć.
    Mam pytanie, czy ktoś z was murował ściany z bloczków z b.komórkowego klasy M na zaprawę klejową? Ciekawi mnie czy dokładność wykonania bloczka klasy M rzeczywiście odbiega od tego w klasie D?
  12. Natalia Stanko ELITA FORUM (min. 1000)
    Natalia Stanko Zarejestrowany: 20.02.2006 Posty: 2385
    Kedob,
    gdy ja zamawiałam bloczki, powiedziano mi że klasa M (mało dokładne) powinny być kładzione na zaprawę. Klasa D (dokładne) idzie na klej.
    Natalia
  13. Xena z Xsary Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary Zarejestrowany: 03.01.2005 Posty: 3307
    Pytałam juz o to ale odświeżam troche pytanie - ktowie gdzie kupić deski modrzewiowe (takie na elewację lub podbitkę...)
  14. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    No wiec u nas juz po montazu okien wiec zgodnie z obietnica dziele sie opiniami.

    Okna MS kupione w MS Karfil na Czekoladowej, razem z roletami i brama Krispola.

    Montaz w jeden dzień, pracowalo 6 osób. Przez cały czas, od poczatku do konca, byl obecny własciciel MS Karfil i osobiscie montował okna i rolety.

    Wszystko równiótko, solidnie, zadyblowane porządnie. Okna całe, nieporsowane i w ogóle piękne
    Także mam inne doswadczenia z montazu niz 2004, (moze dlatego, ze cały czas był mój mąż i własciciel MS Karfil osobiscie), nie mniej jednak nie zaluje wyboru i polecam

    P.S. mamy juz OD RAZU uruchomiony monitoring firmy ochroniarskiej !
  15. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Super kulko, że jesteś zadowolona . Pańskie oko konia tuczy .

    P.S Właśnie w piątek rozmawiałam w PH Aris - podrożała papa , o 13% poszedł styropian w górę - dobrze że zamówiliśmy .
    Ja 7,8 marca dostanę wełnę - maja potwierdzoną dostawę - uff...
    pozdrawiam serdecznie
    Dabell
  16. wartownik Lider FORUM (min. 2800)
    wartownik Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 4151
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    Pytałam juz o to ale odświeżam troche pytanie - ktowie gdzie kupić deski modrzewiowe (takie na elewację lub podbitkę...)
    Nie chce wprowadzic cie w blad , ale moze ci maja cos w modrzewiu

    Drewtrans
    0 74 850 93 97
    Celów 12
    pow.świdnicki, woj. dolnośląskie

    [email protected]
  17. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Jestem na etapie kupowania wełny i styropianu (trochę na zapas) i najtaniej znalazłam w internetowym sklepie Mega 1000. Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny. Jeszcze tańsza wełna jest teraz w promocji w Obi ( powyżej 1000 zł dowóz gratis). Wprawdzie w Mega 1000 złożyłam zamówienie na te wełnę, ale na razie mi nie odpowiedzieli, więc chyba kupię w Obi. może komuś przydadzą sie te informacje. A może ktoś kupował w Mega 1000 i wie co tu jest grane, bo mam wrażenie (po rozmowie telefonicznej), że trochę olewają klientów.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  18. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny.
    Jolu a wiesz może jaka to wełna ? Producent, rodzaj - my generalnie szukamy taniego Rocwoola (Toprock i Superrock)
  19. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Cytat Napisał smiejus
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny.
    Jolu a wiesz może jaka to wełna ? Producent, rodzaj - my generalnie szukamy taniego Rocwoola (Toprock i Superrock)
    Zadzwońcie do PW Aris na Grabiszyńskiej - dostałam tam najtaniej wełnę - własnie Toprocka 15cm i 10cm, styropian, papę i wiele rzeczy do dociepleń.
  20. Krzysiek_Wilkszyn FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Krzysiek_Wilkszyn Zarejestrowany: 29.08.2006 Posty: 100
    Witam,
    Nie ma ktoś z Was albo Waszych znajomych do sprzedania baraku na budowę w rozsądnej cenie?

    I jeszcze jedno pytanko do tych, którzy postanowili nie tracić nerwów przy urządzaniu domu i wynajęli sobie architekta wnętrz. Czy moglibyście kogoś polecić?

    Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
Pokaż wyniki od 19761 do 19780 z 59635