dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    W Mega 1000 za tę cenę oferują Knaufa a w Obi Isover termomata. Nie mam pojęcia co lepsze, bo ceny są zbliżone.
  2. Andrzej_1024 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej_1024 Zarejestrowany: 03.03.2007 Posty: 23
    [quote="dabell"][quote="smiejus"]
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny.
    Styropian 100 - 169zl/m3 to chyba troche drogo

    Ostatnio udalo mi sie kupic troche styropianu (Styropol) po 162zl/m3 w KEMIE
    na Pelczynskiej.

    Nie pytajcie nawet za jaka cene udalo mi sie od nich kupic poromur 30. Sam nie wiem jak to zrobilem

    Pozdrawiam
    Andrzej
  3. 2004 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    2004 Zarejestrowany: 08.10.2004 Posty: 123
    Cytat Napisał kulka i.w.
    No wiec u nas juz po montazu okien wiec zgodnie z obietnica dziele sie opiniami.

    Okna MS kupione w MS Karfil na Czekoladowej, razem z roletami i brama Krispola.

    Montaz w jeden dzień, pracowalo 6 osób. Przez cały czas, od poczatku do konca, byl obecny własciciel MS Karfil i osobiscie montował okna i rolety.

    Wszystko równiótko, solidnie, zadyblowane porządnie. Okna całe, nieporsowane i w ogóle piękne
    Także mam inne doswadczenia z montazu niz 2004, (moze dlatego, ze cały czas był mój mąż i własciciel MS Karfil osobiscie), nie mniej jednak nie zaluje wyboru i polecam

    P.S. mamy juz OD RAZU uruchomiony monitoring firmy ochroniarskiej !
    Kulka, bardzo się cieszę, że u Ciebie okna zamontowali jak należy. Niestety u nas na montażu nie było właściciela, ani nas, więc nie miał kto przypilnować pracowników. Jak widać, bez szefa nie potrafią pracować. A może po wpadce u nas nauczyli się, że zły montaż, to stracony czas, bo fuszerki nikt nie odbierze.
  4. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Z tym styropianem to spróbuje zadzwonić do Kemy. Czy pisałeś o tym styropianie, który nadaje sie pod posadzki? Wszędzie podawali mi cenę powyżej 170 zł nawet na allegro. Pozdrawiam
  5. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    ok, zajrze tam... ale czy w PW Aris nie jest tak że nie wiadomo co się dostanie. To znaczy kupujesz to co przyjdzie w dostawie bez wplywu na to czy wełna Knauff, Isover czy Rocwool.. bo ze styropianem tak właśnie mieli
  6. Andrzej_1024 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej_1024 Zarejestrowany: 03.03.2007 Posty: 23
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Z tym styropianem to spróbuje zadzwonić do Kemy. Czy pisałeś o tym styropianie, który nadaje sie pod posadzki? Wszędzie podawali mi cenę powyżej 170 zł nawet na allegro. Pozdrawiam
    FS15 powinien sie nadawac na posadzki, ale jeszcze sie upewnij jaki masz w projeckie. Ostatecznie wykonawca powinien to potwierdzic

    Andrzej
  7. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Cytat Napisał Andrzej_1024
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Z tym styropianem to spróbuje zadzwonić do Kemy. Czy pisałeś o tym styropianie, który nadaje sie pod posadzki? Wszędzie podawali mi cenę powyżej 170 zł nawet na allegro. Pozdrawiam
    FS15 powinien sie nadawac na posadzki, ale jeszcze sie upewnij jaki masz w projeckie. Ostatecznie wykonawca powinien to potwierdzic

    Andrzej
    W projekcie mam FS 20 i 169 zł to najniższa cena jaka udało mi sie wyczaić. Może ktoś znalazł lepszą ? Weszłam na strone Kemy, ale akurat na wełnę i styropian nie ma cennika. Na inne materiały jest, więc przypuszczam, że zmieniają . Nie chcę myśleć, w którym kierunku...
  8. kedob FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kedob Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 206
    Cytat Napisał smiejus
    niestety odbiega i nie wychodzi tak równiuteńko, chociaz moi murarze jakoś sobie poradzili.

    Miałam klase M z Milicza i skądś z opolskiego (teraz nie pamiętam skąd) - z Milicza były równiejsze, przy tych drugich murarze musieli ratować się klinami.

    Ale mimo tego że była to klasa M to i tak woleli murować na klej niż na zaprawę.
    Dzięki za odzew. Musiałem zakupić w klasie M, gdyż na D każą czekać około 3 tygodni... i zastanawiałem się czy kupić klej czy też zaprawę. A beton komórkowy mam z Gofabetu z Gorzkowic. Mam nadzieję że murarze sobie poradzą...
  9. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Cytat Napisał 2004
    Kulka, bardzo się cieszę, że u Ciebie okna zamontowali jak należy. Niestety u nas na montażu nie było właściciela, ani nas, więc nie miał kto przypilnować pracowników. Jak widać, bez szefa nie potrafią pracować.
    Może tak wlasnie jest jak piszesz i jak pisała Dabell, że Pańskie oko konia tuczy
  10. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Witam Wszystkich.

    Potrzebuję wsparcia informacyjnego odnośnie kosztów wykonania podbitki i posadzek z izolacją. Chodzi mi o samą robociznę. Dzwoniłem po kilku misiach ale różnice były dość znaczne.
    Z góry dziękuję.
  11. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Cytat Napisał smiejus
    ok, zajrze tam... ale czy w PW Aris nie jest tak że nie wiadomo co się dostanie. To znaczy kupujesz to co przyjdzie w dostawie bez wplywu na to czy wełna Knauff, Isover czy Rocwool.. bo ze styropianem tak właśnie mieli
    Śmiejus - ja zamawiałam Toprocka i go będę miała - potwierdzałam w piątek, że dostawa będzie zgodnie z obietnicą 7-8 marzec, tyle, że ja zamawiałam pod koniec stycznia . I ceny tez dostałam lepsze niż opisane wyżej .
    Jeżeli chodzi o styropian, to zamawiałam termoorganikę Platinum Plus i taki też styro czeka na mnie w magazynie .
  12. TS147 ELITA FORUM (min. 1000)
    TS147 Zarejestrowany: 29.05.2006 Posty: 1036
    Witam,

    Wczoraj zacząłem ogradzać działkę (całkowicie prowizorycznie na razie - słupki drewniane + siatka leśna). Parę osób z forum radziło mi kupić coś ala "świder" do robienia dziur pod słupki.

    Tu wielkie ukłony w ich stronę i rada do tych przed którymi walka z ogrodzeniem - urządzenie jest SUPER (i do tego tanie) i pozwala wiercić idealne otwory w ziemi bez zadnego wysilku (ja wiercilem na 50-60cm). POLECAM

    Pzdr,
    TS
  13. marzka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marzka Zarejestrowany: 23.06.2005 Posty: 197
    Cytat Napisał _Adam12
    Witam Wszystkich.

    Potrzebuję wsparcia informacyjnego odnośnie kosztów wykonania podbitki i posadzek z izolacją. Chodzi mi o samą robociznę. Dzwoniłem po kilku misiach ale różnice były dość znaczne.
    Z góry dziękuję.
    no właśnie też jestem ciekawa ile teraz za podbitkę wołają. Miałam ustaloną cenę na 20 zł/m2 w październiku. Drewno kupiłam w październiku i do dzisiaj czekałam na wykonawcę, który ciągle przesuwał termin rozpoczęcia prac. Dzisiaj właśnie się dowiedziałam, że za mniej jak 35 zł/m2 to on nie zrobi. No normalnie ręce opadają do tych ludzi. 75% podwyżka za coś co sam odwlekał ja dziękuję za takich fachowców.
    Za posadzki płaciliśmy 12 zł/m2 robocizna z izolacjami ale to było we wrześniu teraz pewnie więcej.

    pozdrawiam
    marzka
  14. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał marzka
    Cytat Napisał _Adam12
    Witam Wszystkich.

    Potrzebuję wsparcia informacyjnego odnośnie kosztów wykonania podbitki i posadzek z izolacją. Chodzi mi o samą robociznę. Dzwoniłem po kilku misiach ale różnice były dość znaczne.
    Z góry dziękuję.
    no właśnie też jestem ciekawa ile teraz za podbitkę wołają. Miałam ustaloną cenę na 20 zł/m2 w październiku. Drewno kupiłam w październiku i do dzisiaj czekałam na wykonawcę, który ciągle przesuwał termin rozpoczęcia prac. Dzisiaj właśnie się dowiedziałam, że za mniej jak 35 zł/m2 to on nie zrobi. No normalnie ręce opadają do tych ludzi. 75% podwyżka za coś co sam odwlekał ja dziękuję za takich fachowców.
    Za posadzki płaciliśmy 12 zł/m2 robocizna z izolacjami ale to było we wrześniu teraz pewnie więcej.

    pozdrawiam
    marzka
    Dzięki za informacje.
    Mi krzyknięto 50zł za robotę podbitki oraz 14 za posadzki. Twoja cena 35 wydaje się być bardzo atrakcyjna.
  15. mtw1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mtw1 Zarejestrowany: 21.03.2006 Posty: 250
    Cytat Napisał Krzysiek_Wilkszyn
    Witam,

    I jeszcze jedno pytanko do tych, którzy postanowili nie tracić nerwów przy urządzaniu domu i wynajęli sobie architekta wnętrz. Czy moglibyście kogoś polecić?

    Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Witaj,

    Ja korzystałam z usług
    architekta wnętrz --p. Adama Sołtysa --501-402-815---terminowy i bardzo dokładny

    Na razie rozrysowywał mi instalacje elektryczne , gniazdka i propozycje doświetleń , oraz propozycje rozmieszczenia kaloryferów.

    Ale robi wszystko--pomaga dobierać nawet kolor ścian......../ spodobała mi się jego aranżacja Saloniku Fryzjerskiego - AMBIENTE przy ul. Ofiar Oświęcimskich 15 ---- i właśnie od nich dostałam namiar na niego....

    Pozdrawiam
    MTW1
  16. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Cytat Napisał _Adam12
    Witam Wszystkich.

    Potrzebuję wsparcia informacyjnego odnośnie kosztów wykonania podbitki i posadzek z izolacją. Chodzi mi o samą robociznę. Dzwoniłem po kilku misiach ale różnice były dość znaczne.
    Z góry dziękuję.
    Jeżeli chodzi o posadzki to mam cenę 12 zl/m2. Umawiałam jeszcze w grudniu.

    Podbitkę mam za 42 zł/m2.
    Miałam też za 35 zl ale gość mi się nie podobał i wolny dopiero po wakacjach Ale też i za 55 zł/m2 - ten tez mi sie nie podobał
  17. Ola i Jacek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ola i Jacek Zarejestrowany: 09.04.2006 Posty: 91
    Witam,
    Może jedna podasz cene jaka płaciłeś za Poromur bo ja miałem busować z Porothermu ale chyba zdecyduję się na Poromur bo jest dużo tańszy. Wysłałem zapytanie do Kemy ale fajnie byłoby mieć porównanie
    Dzięki i pozdrawiam
    Jacek
    [quote="Andrzej_1024"][quote="dabell"]
    Cytat Napisał smiejus
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Wełna 1500 jest po 17,88 za mkw, a styropian 100 po 169zł za metr sześcienny.
    Styropian 100 - 169zl/m3 to chyba troche drogo

    Ostatnio udalo mi sie kupic troche styropianu (Styropol) po 162zl/m3 w KEMIE
    na Pelczynskiej.

    Nie pytajcie nawet za jaka cene udalo mi sie od nich kupic poromur 30. Sam nie wiem jak to zrobilem

    Pozdrawiam
    Andrzej
  18. mtw1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mtw1 Zarejestrowany: 21.03.2006 Posty: 250
    Czy ktoś z Was badał aktualne ceny robocizny za ocieplenie,

    Ja mam wycenę z piątku :

    --37 zł za m-------ocieplenie +tynk strukturalny biały
    + 5 zł za m ------za pomalowanie tynku kolorem

    DROGO ?



    Mam pytanie , w którym momencie najlepiej zrobić podbitkę?

    Po ociepleniu ? ale przed położeniem stryktury ? Czy na samym końcu prac?


    Pozdr.
    MTW1
  19. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Cytat Napisał mtw1
    Ja mam wycenę z piątku :

    --37 zł za m-------ocieplenie +tynk strukturalny biały
    + 5 zł za m ------za pomalowanie tynku kolorem

    DROGO ?
    Ja mam już umowe podpisana na 40 zł/m2 za ocieplenie + tynk (kładziemy barwiony w masie) +montazparapetów zewn.

    Ale facet powiedział, żeby sie nie chwalić tą ceną, bo już ostatni raz taką cenę daję i nastepne zlecenia bedzie brał od 45 w zwyż.

    Miałam też ofertę na 50 zł/m2.

    Cytat Napisał mtw1
    Mam pytanie , w którym momencie najlepiej zrobić podbitkę?
    Po ociepleniu ? ale przed położeniem stryktury ? Czy na samym końcu prac?
    Po ociepleniu, ale przed położeniem struktury.
  20. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Kochane mądre forumowe glowy,

    poradźcie gdzie kupić parapety zewnętrzne takie z płytki (byleby nie kamienne i nie blaszane i nie plastikowe).
Pokaż wyniki od 19781 do 19800 z 59635