dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    Cytat Napisał ElaMa
    Witam kolegów i koleżanki z forum!
    Mam pytanie dotyczace tynków wewnętrznych. Czy tynki gipsowe nadają się do łazienek, czy tez zdecydowanie odradzacie? Jeśli tak, to dlaczego? Mam dylemat...Poradźcie! Please.......
    Mam tynki gipsowe w całym domu, również w łazience w której jest otwarty (bez drzwi) natrysk co powoduje że całe pomieszczenie podczas brania prysznica jest w parze i nic się nie dzieje. Co prawda duża część tynku jest pokryta kaflami i lustrami ale to nie zmienia faktu, że to wszystko trzyma się własnie na tynku gipsowym.
  2. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    Cytat Napisał Bogumiła
    SNCF - sufity robi się ze specjalnych płyt do łazienek - zielonych, które również nie chłoną wilgoci. Taką mam wiedzę na ten temat - może się mylę. W takim razie wszystko mam źle zrobione w moim domu

    bez obaw, wszystko gra Białe płyty - do typowych zabudów, zielone płyty - do pomieszczeń mokrych, czerwone płyty - płyty p.poż.
  3. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    Cytat Napisał anndy
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Dzięki Anndy za inf. Niestety zupełnie nie znam sie na tych wszystkich materiałach. Jak zrozumiałam lepiej kupić wełnę Isover niż Knauff. Wełna, która jest w promocji w Obi jest w rolkach, firmy Isover i na ulotce napisane jest termomata. Warto brać?
    Nie znam się na produktach Isovera ale zobacz tutaj co znalazłem. Lepiej kupć wełnę która będzie miała mniejszą λ. Porównaj współczynniki Termomaty i Knaufa i zobaczysz która lepsza. Dodam jeszcze że między krokwiami lepiej układa się wełnę z rolki niz tą w prostokątach i jest przy tym mniej odpadów.

    najczęściej ocieplenie dachu wygląda następująco:
    - miedzy krokwiami do ich wysokości rozkładamy (nie upychamy !!) wełnę w rolkach a całość przykrywamy płytami podobnie jak przy ocieplaniu elewacji styropianem.

    I jeszcze jedno, ja zastosowałem wełne firmy Rockwool która nie wymaga (poza pomieszczeniami mokrymi) stosowania folii przy ocieplaniu dachu

  4. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    Cytat Napisał BK
    [/.../
    Mamy folię w płynie w całej łazience - jest to drogie ale warto.

    Masz folię w całej łazience ? Również na ścianach ?
  5. dobrzykowice Lider FORUM (min. 2800)
    dobrzykowice Zarejestrowany: 23.05.2002 Posty: 2955
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    a folie sie kładzie POD tynki czy nad (wiem wiem jestem lamer)

    generalnie folię stosuje się POD płytki, czyli na podłoże na którym zostaną one położone. Taką folię stosuje się przede wszystkim na podłodze w pomieszczeniach gdzie stosunkowo często jest woda na podłodze. U mnie jest wręcz ekstremalnie, gdyż nie mam klasycznego brodzika a jedynie odpowiednio sprofilowaną podłogę w miejscu gdzie znajduje się natrysk. Krótko mówiąc u mnie woda leje się na podłogę kilka razy dziennie Nic się nie dzieje choc z drugie strony ciężko mi to jednoznacznie stwierdzic gdyż łazienka jest na parterze a piwnic nie mamy Nie ma jednak czegoś takiego jak odpadanie kafli, zacieków i nie daj Boże, grzybów.
  6. BK Lider FORUM (min. 2800)
    BK Zarejestrowany: 05.11.2003 Posty: 4416
    Cytat Napisał dobrzykowice
    Cytat Napisał BK
    [/.../
    Mamy folię w płynie w całej łazience - jest to drogie ale warto.

    Masz folię w całej łazience ? Również na ścianach ?
    tak, na podłodze i na ścianach, w łazience wszędzie pod płytkami - tam gdzie jest tzw "rzeźnia" (płytki do sufitu...) na całej, tam gdzie do połowy ściany, pod płytkami.

    na tarasie też daliśmy wszędzie folię
  7. BK Lider FORUM (min. 2800)
    BK Zarejestrowany: 05.11.2003 Posty: 4416
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    a folie sie kładzie POD tynki czy nad (wiem wiem jestem lamer)
    Jeśli ściana jest równa - może nie kłasć tynku w ogóle, na ścianie dać tylko grunt, na to folię, a na to płytki? Nierówności można wyrónać klejem.

    Sąsiedzi robili tak, że tynk tylko tam gdzie ściana bez plytek, a płytki dali na mury.
    Minus jest taki, że ciężko potem wyrównać na ścianie. Ale można.

    Prościej wytynkować a potem płytki
  8. lakusz DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    lakusz Zarejestrowany: 15.03.2006 Posty: 959
    Witam,

    zaczynam rozglądać się za materiałami, bloczki keramzytobetonowe, styropian, czy ktoś zna dobrą hurtownię gdzie można kupić materiały i przechować u nich do czasu budowy?

    Szukam też dobrego zbrojaża bo robię płytę fundamentową i strop monolit - może ma ktoś kogoś dobrego do polecenia?
  9. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Cytat Napisał lakusz
    Witam,

    zaczynam rozglądać się za materiałami, bloczki keramzytobetonowe, styropian, czy ktoś zna dobrą hurtownię gdzie można kupić materiały i przechować u nich do czasu budowy?

    Szukam też dobrego zbrojaża bo robię płytę fundamentową i strop monolit - może ma ktoś kogoś dobrego do polecenia?
    Witam
    nie wiem kiedy bedziesz robił płytę i monolit, ale polecam Ci mojego wykonawcę - p. Piotr Turek- zajrzyj do dziennika (buduję w Rogożu). Numer do niego jest w liście misiów w stopce pod moim postem. Świetny fachowiec, zajęty mocno, ale może w jakiejś przerwie technologicznej będzie mógł to zrobić? Nasz KB bardzo go chwalił jeżeli chodzi o zbrojenie.
    pozdrawiam
    Dabell
  10. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Czy ktos z Was ma moze kogos do polecenia z autem który poprzewozi mi humus na dziake??

    Mam bardzo bardzo okazyjnie humus do wziecia, ale sama musze zorganizowac logistyke... z Żernik do Gajkowa.

    Bede wdzieczna!
  11. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Cytat Napisał kulka i.w.
    Czy ktos z Was ma moze kogos do polecenia z autem który poprzewozi mi humus na dziake??

    Mam bardzo bardzo okazyjnie humus do wziecia, ale sama musze zorganizowac logistyke... z Żernik do Gajkowa.

    Bede wdzieczna!
    Kulko w moim dzienniku podawałam namiary na panów którzy wożą piasek - zadzwoń do nich i zapytaj. Może przewiozą też ziemię, w końcu im chyba obojętne co wożą .
    Dabell
  12. kedob FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kedob Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 206
    Cytat Napisał kulka i.w.
    Czy ktos z Was ma moze kogos do polecenia z autem który poprzewozi mi humus na dziake??

    Mam bardzo bardzo okazyjnie humus do wziecia, ale sama musze zorganizowac logistyke... z Żernik do Gajkowa.

    Bede wdzieczna!
    Kulka:
    możesz spróbować zadzwonić 601-721-213 p. Krzysiek - posiada wywrotkę, jak wolny to pewnie poprzewozi a jest z Kiełczowa

    A mam do ciebie jeszcze pytanie odnośnie montażu bramy garażowej - wszędzie informowali mnie że może być tylko montowana gdy garaż jest wykończony, szczególnie chodzi o tynki a u ciebie na zdjęciach tynków nie widziałem a brama prezentuje się świetnie...
  13. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Dzięki Anndy, jesteś nieoceniony. Sprawdzę sobie tę wełnę z Obi. Cena jest atrakcyjna, ale jeżeli ma być taką kosztem jakości to wolę zapłacić ciut więcej i mieć pewność. Pozdrawiam grupę.
  14. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Cytat Napisał dabell
    Kulko w moim dzienniku podawałam namiary na panów którzy wożą piasek - zadzwoń do nich i zapytaj. Może przewiozą też ziemię, w końcu im chyba obojętne co wożą .
    Czy to ci co poawałado nich kiedys marzka telefon? ten Pan juz mi nie jedna wywrotke piasku przywiozł) czekam własnie na odpowiedz czy i za ile by to przewiozł
  15. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Cytat Napisał kedob
    możesz spróbować zadzwonić 601-721-213 p. Krzysiek - posiada wywrotkę, jak wolny to pewnie poprzewozi a jest z Kiełczowa
    super - zadzwonie do niego jutro. tyle ze trzeba bedzie ze 20 razy przejechac trasa zerniki-gaków

    Cytat Napisał kedob
    A mam do ciebie jeszcze pytanie odnośnie montażu bramy garażowej - wszędzie informowali mnie że może być tylko montowana gdy garaż jest wykończony, szczególnie chodzi o tynki a u ciebie na zdjęciach tynków nie widziałem a brama prezentuje się świetnie...
    Mnie równiez pytano czy bedzie mozliwosc zeby wytynkowac do montazu kawaleczek tylko przy bramie, ale ze nie było takiej mozliwosci to sobie poradzili. Obmierzyli, podalam wysokosc posadzki w garazu i dali sobie bez problemu rade. Jezeli chcesz to moge o szczegóły dopytac i dam Ci znac.
  16. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Kulko - pierwszy z tych panów - tak to ten sam zapomniałam, że też brałaś od niego piasek , jest jeszcze drugi telefon do innego.
    Pozdrawiam
    Dabell
  17. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    To zadzwonie do tego drugiego goscia jutro

    Mam nadzieje ze sie uda cos zalatwic A Ty dabell bierzesz juz ziemie do siebie? czy jeszcze nie teraz?
  18. fasola25 ELITA FORUM (min. 1000)
    fasola25 Zarejestrowany: 25.11.2005 Posty: 1099
    Mam pytanie i ogromną prośbę:

    Czy widzieliście we Wrocławiu lub okolicach domy z dachami pokrytymi dachówka DOMINO Creatona ?
    Jeśli tak, to b. prosze o jakies namiary, w najblizszym czasie musimy kupić dachówkę, a ciagle nie jesteśmy pewni na 100 %
    dziekuje i pozdrawiam
  19. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Cytat Napisał kulka i.w.
    To zadzwonie do tego drugiego goscia jutro

    Mam nadzieje ze sie uda cos zalatwic A Ty dabell bierzesz juz ziemie do siebie? czy jeszcze nie teraz?
    Ja jeszcze musze ruszyc temat - oczyszczalnia - więc dziura 2*4m mnie czeka, a co za tym idzie - również kopary i wykopy. Ziemię będę załatwiac po , bo teraz to nie ma sensu. Mam prośbę - jeżeli tej ziemi jest sporo, że wystarczy dla Ciebie i jescze zostanie - daj znać na priv.
    Pozdrawiam serdecznie
    Dabell
  20. alebum SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alebum Zarejestrowany: 28.02.2007 Posty: 22
    Cytat Napisał lakusz
    Witam,

    zaczynam rozglądać się za materiałami, bloczki keramzytobetonowe, styropian, czy ktoś zna dobrą hurtownię gdzie można kupić materiały i przechować u nich do czasu budowy?
    Ja bym się dołączył do tego pytania. Zaczynam budowę za miesiąc w Marcinkowicach pomiędzy Wrocławiem a Oławą, więc pewnie hurtownia by musiała być z tych rejonów (ze względów transportowych).
Pokaż wyniki od 19841 do 19860 z 59635