dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. gosia1611 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia1611 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 475
    Gdzie kupowaliście deskę czołową? Obdzwoniłam tartaki i przy cenie za m3 wychodzi zniewalająca cena. Tylko w centrum drewna mieli cenę za mb takiej deski, ale na stanie akurat teraz jej nie mają. Macie długie odcinki czy krótkie połączone ze sobą? Ładniej pewnie wygląda jeden długi odcinek tylko czy taka deska się nie powykręca? A u mnie odcinki są prawie 8 metrowe..
  2. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Kupowałam na cito w składzie na Długosza, ale po zbójeckiej cenie, nie polecam. Spróbuj może tam, gdzie podbitki etc. tutaj: http://www.centrum-drewna.pl/ (tzn. zadzwoń najpierw, czy mają)
  3. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał gosia1611
    Gdzie kupowaliście deskę czołową? Obdzwoniłam tartaki i przy cenie za m3 wychodzi zniewalająca cena. Tylko w centrum drewna mieli cenę za mb takiej deski, ale na stanie akurat teraz jej nie mają. Macie długie odcinki czy krótkie połączone ze sobą? Ładniej pewnie wygląda jeden długi odcinek tylko czy taka deska się nie powykręca? A u mnie odcinki są prawie 8 metrowe..
    Gosia, odpowiem już tutaj. U mnie na deskę czołową wzięli płytę OSB. Potem kierownik powiedział, że absolutnie nie robi się tego z OSB, bo szybciej napęcznieje od wilgoci niż zwykła deska. Deskę powinno się też pomalować farbą czy lakierem, żeby zaimpregnować. U mnie pocięli płytę OSB. Natomiast brałam z Tartaku dechy na schody. Nie wyszło mi drogo. Tartak z Oleśnicy. Musiałabym poszukać, który dokładnie.
  4. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Ktoś wcześniej prosił o relację z gruntowania opryskiwaczem ogrodowym. Otóż w końcu nie użyłem go. Generalnie myślę, że by się nadał bo ładnie nakłada, ale największy problem jest z tym, że tworzy dookoła wielką chmurę spraju, która prawdopodobnie zapaskudziłaby mi okna, których nie oklejałem folią i szkoda by mi było na to czasu. Koniec końców szybciej całość zagruntowaliśmy wałkami. We dwie osoby cały dom w jeden dzień (jakieś 650m2). Czysty koncentrat bondex rozrabiany tak mniej więcej 1:1,5 na ściany i 1:4 na g-k. Również malowanie idzie nadzwyczaj sprawnie, z tym, że malujemy w 3-4 osoby. Pierwsza warstwa białej w całym domu - 2 dni. Dzisiaj kładliśmy drugą warstwę w miejscach gdzie docelowo będzie biała. I to prawdopodobnie wystarczy. Może miejscami trzeba będzie poprawić. Malujemy lateksowym Bondexem Super Wall. Świetnie kryje. Wydajność taka jak deklarowana (10m2/l). Jedyny 'problem', że kolor jest porażająco biały, za biały. Chcieliśmy taki zostawić w salonie ale jednak chyba musimy znaleźć jakiś cieplejszy odcień bieli - może kojarzycie jakąś taką farbę?

    W miedzyczasie zjechały do domu kafelki, styropian na ocieplenie i wszystkie kleje/zaprawy do tego, zaraz dojadą tynki... oj dzieje się dzieje.
  5. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Jarett, wrzuciłbyś w końcu jakieś zdjęcia.
    I dzięki za dokładny opis. Myślałam, że pod koniec wrzesnia ruszymy z malowaniem, ale musimy poczekac na zaszpachlowanie płyt kg.
  6. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    No właśnie cały czas się zbieram, żeby coś obcykać, ale w ferworze walki nigdy nie ma na to czasu.
    Mam dwa dość stare ale jeszcze aktualne (póki nie zaczną ocieplać po weekendzie) zdjęcia z zewnątrz.
    http://www.z500.pl/temp/realizacje_d...54591.3278.jpg
    http://www.z500.pl/temp/realizacje_d...54591.3319.jpg
  7. claris DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    claris Zarejestrowany: 03.12.2006 Posty: 649
    Cytat Napisał jarett
    Chcieliśmy taki zostawić w salonie ale jednak chyba musimy znaleźć jakiś cieplejszy odcień bieli - może kojarzycie jakąś taką farbę?
    Pastelowy jaśmin, tylko nie pamiętam czy duluxa czy decorala - taka ciepła biel.
  8. claris DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    claris Zarejestrowany: 03.12.2006 Posty: 649
    Cytat Napisał jarett
    No właśnie cały czas się zbieram, żeby coś obcykać, ale w ferworze walki nigdy nie ma na to czasu.
    Mam dwa dość stare ale jeszcze aktualne (póki nie zaczną ocieplać po weekendzie) zdjęcia z zewnątrz.
    http://www.z500.pl/temp/realizacje_d...54591.3278.jpg
    http://www.z500.pl/temp/realizacje_d...54591.3319.jpg
    Bardzo fajny! Super się zapowiada, ale za żadne skarby nie chciałabym się cofnąć do takiego etapu
  9. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał claris
    Pastelowy jaśmin, tylko nie pamiętam czy duluxa czy decorala - taka ciepła biel.
    z duluxa, dzisiaj zrobiłem nim próbę
    to chyba najjaśniejszy z gotowych farb dostępnych powszechnie w supermarketach
    Niestety prawdopodobnie będzie za żółty jak dla mnie. Jeszcze jutro zobaczę jak dobrze wyschnie.
    Albo może tak wygląda na tle przeraźliwie białego bondexa.
    Przeglądałem wzorniki z Tikurilli, Caparola i jeszcze jakiś i nic w ten deseń nie znalazłem...

    Jutro spróbuję 'Natchnienie' (Dekoral, Ewa Minge) bo on też ma szanse być w miarę ok
  10. Kaśka73 ELITA FORUM (min. 1000)
    Kaśka73 Zarejestrowany: 17.08.2006 Posty: 2530
    Cytat Napisał claris
    Pastelowy jaśmin, tylko nie pamiętam czy duluxa czy decorala - taka ciepła biel.
    duluxa naprawdę fajny
  11. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał claris
    Bardzo fajny! Super się zapowiada, ale za żadne skarby nie chciałabym się cofnąć do takiego etapu
    Dzięki dzięki. Ja dla odmiany chciałbym być już kilka etapów dalej. Właściwie to chciałbym już w nim mieszkać. Przyjemność budowania skończyła się wraz SSZ, teraz to jest seria niekończących się małych wyborów, które niemało drenują portfel.
  12. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał jarett
    Dzięki dzięki. Ja dla odmiany chciałbym być już kilka etapów dalej. Właściwie to chciałbym już w nim mieszkać. Przyjemność budowania skończyła się wraz SSZ, teraz to jest seria niekończących się małych wyborów, które niemało drenują portfel.

    Mam podobne odczucie.
    świetnie wygląda. Ja oczywiście jestem miłośniczką pięknie ułożonego Twojego dachu i komina
  13. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał Spirea
    Mam podobne odczucie.
    świetnie wygląda. Ja oczywiście jestem miłośniczką pięknie ułożonego Twojego dachu i komina
    Pan Marcin jest magikiem
    Ale z bliska widać, że dachówki lekko klawiszują. Taki urok płaskiej, na falistej tego nie widać.
    Coś jeszcze chłopaki poprawią, docisną jak przyjadą następnym razem.
  14. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał jarett
    Przyjemność budowania skończyła się wraz SSZ, teraz to jest seria niekończących się małych wyborów, które niemało drenują portfel.
    Drenowanie jest faktem. Co do satysfakcji - to nie koniecznie. Jak się pogodzisz z drenowaniem, to znajdziesz przyjemność. A jak wpadniesz na ciekawe pomysły, to już w ogóle budowlany orgazm
  15. Cegiełka83 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegiełka83 Zarejestrowany: 02.12.2010 Posty: 72
    Cytat Napisał gosia1611
    Gdzie kupowaliście deskę czołową? Obdzwoniłam tartaki i przy cenie za m3 wychodzi zniewalająca cena. Tylko w centrum drewna mieli cenę za mb takiej deski, ale na stanie akurat teraz jej nie mają. Macie długie odcinki czy krótkie połączone ze sobą? Ładniej pewnie wygląda jeden długi odcinek tylko czy taka deska się nie powykręca? A u mnie odcinki są prawie 8 metrowe..
    tartak Kiełczów zjeżdziłam chyba z 6 z mojej okolicy i ten był najtańszy (targuj się) tel:505704853


    Cytat Napisał MRS.CONSTR.
    Skąd braliscie ziemie na wyrownanie terenu(oczywiscie jezeli byla komus potrzebna)Jezeli macie jakies namiary ,skąd brac ziemie lub kupic za symboliczne kwoty.........dajcie znac plissssssssss
    wysłałam Ci PW. ja płaciłam 80 zł za 18 tonową wywrotkę tyle, że co 3 wywrotka to 90% gliny

    Jarett to nieźle pocisnąłeś z tym gruntowaniem. Ja tym nieszczęsnym ławkowcem już 5 dzień(od 15:00-23:00) sam parter gruntuje i jeszcze mi pół sufitu w salonie zostało. Malować będę pistoletem ze sprężarką, na wałek się nie pisze u mnie też ok 600 m ścian + 180 m sufitów.

    A gruntuje się regipsy?
  16. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał Cegiełka83
    Jarett to nieźle pocisnąłeś z tym gruntowaniem. Ja tym nieszczęsnym ławkowcem już 5 dzień(od 15:00-23:00) sam parter gruntuje i jeszcze mi pół sufitu w salonie zostało. Malować będę pistoletem ze sprężarką, na wałek się nie pisze u mnie też ok 600 m ścian + 180 m sufitów.

    A gruntuje się regipsy?
    Ja mam urlop więc działam 9-19, nie w pojedynkę i wałkiem (podejrzewam, że znacznie szybciej).
    Bałem się, że pójdzie dużo dużo wolniej. Gdyby nie wykuszo-klatka schodowa (wysoka na prawie 5,5m) to byłoby jeszcze sprawniej.
    Ale tak czy siak całą akcję przypłaciłem wyskoczeniem dysku w odcinku szyjnym kręgosłupa (prawdopodobnie od malowania sufitów z ciągle zadartą głową).
  17. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Cegiełka83
    A gruntuje się regipsy?
    oczywiście
  18. gosia1611 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia1611 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 475
    Cytat Napisał Spirea
    Gosia, odpowiem już tutaj. U mnie na deskę czołową wzięli płytę OSB. Potem kierownik powiedział, że absolutnie nie robi się tego z OSB, bo szybciej napęcznieje od wilgoci niż zwykła deska. Deskę powinno się też pomalować farbą czy lakierem, żeby zaimpregnować. U mnie pocięli płytę OSB. Natomiast brałam z Tartaku dechy na schody. Nie wyszło mi drogo. Tartak z Oleśnicy. Musiałabym poszukać, który dokładnie.
    Spirea, a mogłabyś zobaczyć który?
    A macie deskę w jednym kawałku czy z elementów? Bo standardowo mają 4metrowe i liczą za mb i wychodzi przystępna cena, a wycinane w tartaku liczone za m3 kosmicznie, nie wiem może to jakiś inny rodzaj drewna?
  19. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Gosia, znalazłam w dzienniku, że kupowałam coś takiego: 4 deski 5000x200x60 216 zł netto + 40-50 trasport. Sprawdzałam po dojeździe na mapie i chyab to jest ten Pa-Drew. Tartak
    Bolesława Krzywoustego 31B, Oleśnica, Polska +48 691 785 027
  20. gosia1611 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia1611 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 475
    Super, dzięki Spirea
    A te deski to do czego potrzebowałaś?
Pokaż wyniki od 49421 do 49440 z 59634