dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał Frankai
    Głowy nie dam, ale są producenci którzy mają szerokości 90cm.

    Zastanawiam się tez nad wykończeniem miejsca blat-parapet. Parapet jest wyżej od blatu o jakieś 5 cm. Są na to jakieś patenty, żeby nie powstała paskudna szpara?
    Ja miałem odwrotnie - chciałem dać blat na 95, a musiałem dostować się do okna, żeby nie robić "korytka" pod oknem.
    [/quote]

    I elegancko wyszło. A ja już wiem co zrobię. parapet będzie w kafelkach, zakończony na równi ze ścianą, która będzie w tych samych kafelkach
  2. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał miloszk
    Chyba będę musiał mieć blat kuchenny głęboki na 65cm. Czy muszę ciąć z 120 czy może są jakieś 90? Jakieś namiary sensowne ktoś poleci?

    Zastanawiam się tez nad wykończeniem miejsca blat-parapet. Parapet jest wyżej od blatu o jakieś 5 cm. Są na to jakieś patenty, żeby nie powstała paskudna szpara?

    A nie wchodzi w grę podniesienie blatu/mebli do poziomu parapetu? Tak jak ma Frankai? Ja mam taki szeroki blato-parapet i bardzo sobie chwalę:

  3. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Renorl
    Słuchajcie, no może faktycznie macie rację. Ja się na tym nie znam Jak instalator z hydraulikiem (Adam R>) mówią dostosować, to dostosowuję. Sterowniki trochę kosztowały więc wydawalo by się ze mają za zadanie redukowac koszty Tylko że zimy brak a rachunki uważam stosunkowo duże jak na te temperatury. Fakt że wodę też gazem grzejemy
    Dzięki wielkie za podpowiedzi spróbuję przełączyć piec i zobaczę
    PS> Tataraczku jak znajdziesz kogoś od kompozytów to daj znać bo od wiosny też będę szukać Na razie funduszy brak
    Choroba, wiesz jak to bywa z fachowcami. Kiedyś gdzieś się czegoś nauczyli i łatwo poglądów nie zmieniają. Mało to takich, co jak zawsze podłogówkę robią w rozstawie co 10 cm, to nie ma siły, która ich zmusi, żeby robili inaczej i żadnych projektów nie potrzebują, itd.?
    Podłogówka ma dużą bezwładność i zmiany temp., które mają sens przy tradycyjnych grzejnikach, tu się słabo sprawdzają.

    Na razie wciąż porównuję taras drewniany i kompozytowy i w sumie im dłużej czytam, pytam i oglądam, tym głupsza jestem (czyli standard). ech...
  4. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Renorl
    Dzięki wielkie za podpowiedzi spróbuję przełączyć piec i zobaczę
    Proponuję zrobić codzinną rejestrację zużycia. O określonej godzinie zapisuj zużycie, oraz informacje o ewentualnych powodach większego zużycia. Dla pełnej wiarygodności powinny być także notowane nasłonecznienie i siła oraz kierunek wiatru (przy wentylacji grawitacyjnej koniecznie). Po miesiącu pomiarów - przejść na stałą temperaturę i tak przez miesiąc. Potem można porównać podobne dni - im więcej ich będzie, tym lepiej.
  5. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    A nie wchodzi w grę podniesienie blatu/mebli do poziomu parapetu? Tak jak ma Frankai? Ja mam taki szeroki blato-parapet i bardzo sobie chwalę
    Im mniej płaszczyzn i krawędzi, tym lepszy efekt i większa praktyczność wnętrza.
    Powiem wręcz, że kto jest na etapie projektów powinien ustawić wysokość parapetów, pod wysokość blatu w kuchni. W pokojach nie gra roli, czy okna są na 85, 90 czy 95cm, za to w kuchni bardzo. Na stronach Alno było - a pewnie i jest - opisane jak dobrać wysokość blatów.

    PS. Ładna ta Twoja kuchnia
  6. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Dzięki, Frankai Twoja też niczego sobie
  7. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    ale słodko się zrobiło
  8. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Cytat Napisał Frankai
    Proponuję zrobić codzinną rejestrację zużycia. O określonej godzinie zapisuj zużycie, oraz informacje o ewentualnych powodach większego zużycia. Dla pełnej wiarygodności powinny być także notowane nasłonecznienie i siła oraz kierunek wiatru (przy wentylacji grawitacyjnej koniecznie). Po miesiącu pomiarów - przejść na stałą temperaturę i tak przez miesiąc. Potem można porównać podobne dni - im więcej ich będzie, tym lepiej.
    Hej dzięki Mam went. mechaniczną z odzyskiem ciepła
  9. CODI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI Zarejestrowany: 26.11.2004 Posty: 173
    Cytat Napisał Renorl
    PS> Tataraczku jak znajdziesz kogoś od kompozytów to daj znać bo od wiosny też będę szukać Na razie funduszy brak
    Też się ustawiam w kolejce po namiary. Fundusze również nie pozwalają na zakup juz teraz, ale musimy to zrobić w tym roku na pewno.
    Pytanie ile wysokości ma taki taras (legar + deska kompozytowa?). Z tego co mówił mój cieśla na drewniany muszę miec od 7 do 10 cm zależne od drewna.
    Muszę to wiedzieć bo zalewamy w ciągu miesiąca płytę na tarasie i chcę to zgrać z niskim progiem w drzwiach trasowych.
    Może kolega Boruva podzieli się wrażeniami bo widziałem u niego na tarasie coś jakby kompozyt

    Co do blatów, byłem u człowieka od mebli i mówi że nie ma problemów z dostępnością blatów o szerokości do 1m (u nas 60+15 cm parapetu), gorzej jest z długością, standardowo chcą sprzedawać do 2,5m, u nas ponad 3,2. Dał mi namiary na firmę z Kluczborka ale cena odrzucająca. Słyszałem od znajomka że któraś z firm kamieniarskich przy drodze numer 8 jadąc z Wrocka do Kłodzka robi dobre i tanie blaty z czarnego granitu. Dziś jadąc rano na narty naliczyłem ich do Niemczy z 6 i nie wiem o której mowa. Znacie tam kogoś kto zajmuje się wykonaniem blatów ?
  10. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    ale słodko się zrobiło
    Wiosna idzie, trawka się zieleni, człowiek wpada w dziwny nastrój Dawaj zdjęcie swojej to może też pochwalimy. Ino się pospiesz, żeby nam nie przeszło
  11. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał CODI
    Co do blatów, byłem u człowieka od mebli i mówi że nie ma problemów z dostępnością blatów o szerokości do 1m (u nas 60+15 cm parapetu), gorzej jest z długością, standardowo chcą sprzedawać do 2,5m, u nas ponad 3,2. Dał mi namiary na firmę z Kluczborka ale cena odrzucająca. Słyszałem od znajomka że któraś z firm kamieniarskich przy drodze numer 8 jadąc z Wrocka do Kłodzka robi dobre i tanie blaty z czarnego granitu.
    Zaraz... a o jakie chodzi? Myślałem, że o zwykłe a nie kamienne? Zwykłe to bywają do 5m, ale wówczas pewnie przy standardowej szerokości 60cm. Takie 5m x 1.2m byłyby lekko niewygodne w transporcie i składowaniu
    Co się tyczy blatów granitowych, to jeżeli mi się nie pomieszało coś - a z tym różnie bywa - to mój kamieniarz (nie jest tani) kroi blaty z granitu wyłącznie jak klient się uprze. Zdaje się, że coś jest na rzeczy z plamami - albo się trudno czyści, albo zaimpregnowany nie może mieć kontaktów z żywnością, bo to jakieś świństwo. Marmur jakoś ujdzie. Coś mi też świta, że w Niemczech jest (przynajmniej była wówczas) moda na czarny granit w łazience, mimo że upierdliwość osadzanie kamienia powoduje albo utratę efektu, albo upierdliwe sprzątanie. No ale na modę nie ma siły
    Wracając do poręczności - biorąc pod uwagę, że marmur to ok. 2.7g/cm2 a granit minimalnie chyba cięższy, to 1m2 takiego blatu waży (przy gruności 3cm) 80kg. Twój blacik będzi ważył 200 kg Możesz mieć problem z chętnymi do jego wykonania Kuchnia też pewnie musi mieć specjalną konstrukcję mimo iż oprzesz częściowo na murze. Jeżeli tylko część wchodziłaby w okno, to kolejny problem. Wcięcia osłabiają kamień. U mnie chyba 3 płytki przy drzwiach "strzeliły".
    No i ostatnia kwestia związana z kamieniem. Kamienie są piękne. To że ziębią da się przeżyć (no chyba że ktoś lubi zasypiać na stole). Sęk w tym, że kobiety lubią co jakiś czas coś zmienić. Wywalenie oklejonej płyty raz na kilka lat nie stanowi dużego kosztu. Z kamieniem ciut gorzej. Nam się podobał corian (taki kompozyt), ale cena wówczas była 1500zł/m2 i odpuściliśmy.
  12. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał Tatarak
    Choroba, wiesz jak to bywa z fachowcami. Kiedyś gdzieś się czegoś nauczyli i łatwo poglądów nie zmieniają. Mało to takich, co jak zawsze podłogówkę robią w rozstawie co 10 cm, to nie ma siły, która ich zmusi, żeby robili inaczej i żadnych projektów nie potrzebują, itd.?
    Podłogówka ma dużą bezwładność i zmiany temp., które mają sens przy tradycyjnych grzejnikach, tu się słabo sprawdzają.

    Na razie wciąż porównuję taras drewniany i kompozytowy i w sumie im dłużej czytam, pytam i oglądam, tym głupsza jestem (czyli standard). ech...
    Tatarak, my też długo zastanawialiśmy się nad kompozytem a drewnem. Po odwiedzinach hurtowni i mając oba materiały jednocześnie przed oczami, wybór stał się oczywisty dla nas. Na tarasie wylądował "bangkirai". Na wiosnę drugie olejowanie...

    Daleko nie masz, wpadnij na herbatę sama zobaczysz na żywo jak wygląda..

    aha, no i koszt.. wyceny kompozytu były dużo wyższe. Nie mówię o tym najtańszym z allegro.
  13. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał Tatarak
    A nie wchodzi w grę podniesienie blatu/mebli do poziomu parapetu? Tak jak ma Frankai? Ja mam taki szeroki blato-parapet i bardzo sobie chwalę:
    Niestety nie da rady, blat byłby gdzieś na wysokości 96-97cm.

    Raczej będzie jak pisałem, parapet w kafelkach zakończony równo ze ścianą.
    Co do blatu to się zastanawiam, czy ten z drewna z ikei to dobry pomysł, ludzie różnie piszą w necie :|
  14. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał miloszk
    Niestety nie da rady, blat byłby gdzieś na wysokości 96-97cm|
    Ja mam 188, żona 176 i taki by nam bardziej pasował niż nasze 90. 86 u teściowej to było morderstwo dla mojego kręgosłupa przy zmywaniu.
  15. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał ziggy2002
    Tatarak, my też długo zastanawialiśmy się nad kompozytem a drewnem. Po odwiedzinach hurtowni i mając oba materiały jednocześnie przed oczami, wybór stał się oczywisty dla nas. Na tarasie wylądował "bangkirai". Na wiosnę drugie olejowanie...

    Daleko nie masz, wpadnij na herbatę sama zobaczysz na żywo jak wygląda..

    aha, no i koszt.. wyceny kompozytu były dużo wyższe. Nie mówię o tym najtańszym z allegro.
    tylko my się zastanawiamy nad kompozytem w kolorze szarym - nie ma udawać drewna, tylko pasować do kolorystyki domu, a wtedy odpada problem "sztucznego" wyglądu - tzn. nie ma problemy marnej imitacji drewna, bo nie imitujemy drewna. mam już próbki 2 szarych desek kompozytowych i dla mnie to ładne są

    za zaproszenie dziękuję, może bliżej wiosny
  16. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    A u mnie robi sie juz dach i kominy
    Konserwacja, malowanie... ale super.


    Tataraczku, ale masz piekna kuchnie
  17. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Dzięki, Ellaj

    faktycznie się nam słodko robi
  18. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał Frankai
    Ja mam 188, żona 176 i taki by nam bardziej pasował niż nasze 90. 86 u teściowej to było morderstwo dla mojego kręgosłupa przy zmywaniu.
    no to u nas idealnie będzie te 5-7 cm mniej
  19. Sir0cco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sir0cco Zarejestrowany: 14.05.2013 Posty: 39
    Hej,

    Może jest ktoś betonujący w najbliższym czasie.
    Mogę odstąpić po kosztach 16m3 betonu, który mam już zapłacony + pompa z dojazdem.
    Beton bardzo dobry i w bardzo dobrej cenie - z jednej z największych wrocławskich betoniarni.
    Może komuś się przyda - przy okazji może pozostać przy dobrze wynegocjowanych stawkach na całą swoją budowę.
    Więc warto.

    C25/B30 cena 178zł z domieszką -5st. netto za m3, pompa dojazd 100zł i praca 280zł/h
    Bez dodatku przeciwmrozowego będzie kosztował 8-9zł taniej.

    Proszę dać znać na priv.
    Jeśli nikomu się nie przyda - po prostu dokonam zwrotu.
  20. gosto2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gosto2 Zarejestrowany: 20.09.2007 Posty: 23
    Witam wszystkich
    Poszukuję firmy i dobrej ekipy od pomp ciepła. Może ktoś mi kogoś doradzi Pozdrawiam Ania
Pokaż wyniki od 58541 do 58560 z 59634