dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    Cytat Napisał miloszk
    nic, a co ma mówić?
    że "tak nie może być" ma mówć
    a jak to "tymczasowo"?
  2. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał miloszk
    nic, a co ma mówić?
    a już widziała?
  3. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał miloszk
    nic, a co ma mówić?
    Nie potrafi mówić, czy jest pozbawiona Modułu Marudzenia?
  4. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    KRAB Wysłałem Ci na priv kontakty do Gosi i Madeleine. To drugie albo i trzecie pokolenie budujących, więc już tu nie zaglądają. Do Bandella nie mam.
  5. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy? Moi chcą 10 zł / m2 malowania. Tynki mam gipsowe i wg mnie git ale oni twierdzą, że najlepiej byłoby to i tak przeciągnąć gładzią "bo będzie widać". Tyle, że za to też chcą 10 zł / m2. Licząc z grubsza 600m2 malowania. Kurna nie dam przecież 12000 za malowanie ścian. To 15 tys. za położenie dachu dałem.

    Ciekawe jestem jak Ci co już skończyli sobie z tym fantem poradzili
  6. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał Frankai
    Nie potrafi mówić, czy jest pozbawiona Modułu Marudzenia?
    zara no, co wy tu o mojej żonie gadacie

    nie marudzi, dostała ładną łazienkę poza tym wie ile pracy włożyłem w chałupę bez kredytu. wszystkiego od razu się nie da, a wypalał się na extra suficie na rok nie mam zamiaru.
  7. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał lockter
    Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy? Moi chcą 10 zł / m2 malowania. Tynki mam gipsowe i wg mnie git ale oni twierdzą, że najlepiej byłoby to i tak przeciągnąć gładzią "bo będzie widać". Tyle, że za to też chcą 10 zł / m2. Licząc z grubsza 600m2 malowania. Kurna nie dam przecież 12000 za malowanie ścian. To 15 tys. za położenie dachu dałem.

    Ciekawe jestem jak Ci co już skończyli sobie z tym fantem poradzili
    Rzecz gustu. ja mam tynki gipsowe, sam wszystko pomalowałem, bez gładzi i jakaś drobna dziurka mi wcale nie przeszkadza (żonie też jakby się pytania miały pojawić).
    Z kolei sąsiad na tynkach gipsowych robi gładź, bo chce mieć lustro. Ja nawet jakbym chciał mieć lustro to nic by z tego nie wyszło z dwójką małych dzieci w domu.
  8. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał lockter
    Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy? Moi chcą 10 zł / m2 malowania. Tynki mam gipsowe i wg mnie git ale oni twierdzą, że najlepiej byłoby to i tak przeciągnąć gładzią "bo będzie widać". Tyle, że za to też chcą 10 zł / m2. Licząc z grubsza 600m2 malowania. Kurna nie dam przecież 12000 za malowanie ścian. To 15 tys. za położenie dachu dałem.

    Ciekawe jestem jak Ci co już skończyli sobie z tym fantem poradzili

    U siebie malowałem razem z żoną - nawet sama kolory dobierała i mieszała barwniki do otrzymania odpowiednich odcieni

    W dodatku mamy tynki tradycyjne a je maluje się trudniej.

    Skoro to tyle kosztuje to niezła nam stawka wyszła za kilka niepełnych dni pracy

    Ja bym gładzi nie robił bo u znajomych nie ma i jest ok, poza tym im gładsze ściany tym akustyka pomieszczeń bardziej zbliża się do efektu studni co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju kinowego
  9. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Przy okazji - jeśli ktoś jest zainteresowany kotłem na ekogroszek, węglem do niego, sterownikiem lub ma pytania nt ogrzewania takim kotłem to informuję, że się tym zajmuję i zapraszam na stronę suspenser.eu
  10. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Cytat Napisał SUSPENSER
    U siebie malowałem razem z żoną - nawet sama kolory dobierała i mieszała barwniki do otrzymania odpowiednich odcieni

    W dodatku mamy tynki tradycyjne a je maluje się trudniej.

    Skoro to tyle kosztuje to niezła nam stawka wyszła za kilka niepełnych dni pracy

    Ja bym gładzi nie robił bo u znajomych nie ma i jest ok, poza tym im gładsze ściany tym akustyka pomieszczeń bardziej zbliża się do efektu studni co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju kinowego
    no właśnie też sądzę że malowanie za taką kasę to bzdura. a i ścian idealnych nie potrzebuję wolę za 12 tys mieć podjazd
  11. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    A ja się pochwalę ze wybrukowałam się granitem przed i wokół domu

    I to w bardzo dobrej cenie! Panowie przyjezdni, sprawna ekipa 6 osób, z całym sprzętem, nie marudni, nie upierdliwi. Grzeczni i jeszcze łądnie po sobie posprzątali.
    I z jakości też jestem na razie zadowolona.

    jakby ktoś cos to na PW
    choc moze w polecanych ich też wpisze bo jak na razie zasłużyli

    A cod malowania to my zlecalismy ale za cholerę juz nie pamietam poile te atrakcje były..
  12. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał miloszk
    zara no, co wy tu o mojej żonie gadacie

    nie marudzi, dostała ładną łazienkę poza tym wie ile pracy włożyłem w chałupę bez kredytu. wszystkiego od razu się nie da, a wypalał się na extra suficie na rok nie mam zamiaru.
    znaczy, że wykupiłeś czasowo Żony moduł marudzenia.
    A czemu extra sufit tylko na rok? - nowy dom budujesz
  13. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Lockter, nam wykończeniowec malował w miejscach trudno dostępnych (klatka schodowa, sufit nad dwupoziomową jadalnią), a resztę malowaliśmy sami, bo raz, że krejzi prajsis chcieli za to malowanie a dwa, że i tak "musiałam" być cały czas na miejscu i pilnować, żeby sobie poszczególne ekipy nie wchodziły w strefy wpływów, bo miałam wizje, że mi ktoś zrobi metaforyczną dziurę w ścianie i w życiu nie dojdę kto

    a, i też wolę jak tynki są ociupinę chropowate, bo gładź typu lustro wywołuje we mnie takie wrażenia jak zgrzyt styropianu po szkle - ale to kwestia gustu
  14. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał wojgoc
    znaczy, że wykupiłeś czasowo Żony moduł marudzenia.
    Oby ten czas był nieskończony.

    Cytat Napisał wojgoc
    A czemu extra sufit tylko na rok? - nowy dom budujesz
    Dlatego, że to sufit na parterze, miejsce, gdzie mam nadzieję za rok będą schody na I piętro (czy tam na poddasze użytkowe).
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał lockter
    Z ciekawości - malowaliście chałupy sami po budowie czy wykończeniowcy?
    Nawet się nie zastanawiałem - po pierwsze najpierw musiałbym znaleźć czas na malowanie. Po drugie - jak sobie pomyślę, jaki research robiłbym zanim odważyłbym się na malowanie, to nie wiem, za ile lat bym zaczął malowanie.
    Zawet za zrobienie drugiej lampy nie mogę się zabrać.
  16. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał miloszk
    Oby ten czas był nieskończony.
    Jedyne co Ci pozostaje, to żyć nadzieją. Kobiety nigdy nie zrozumiesz. A najgorsze co można zrobić, to dogadzać kobiecie
  17. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał Frankai
    Jedyne co Ci pozostaje, to żyć nadzieją. Kobiety nigdy nie zrozumiesz. A najgorsze co można zrobić, to dogadzać kobiecie
    "Mądry się znalazł" skomentowała żona, bo przyszła i przeczytała


    Dobra, pytania mam:

    1. Co mogę sensownego zamontować z rolet zewnętrznych, w przypadku, gdy mam styropian 15cm jeszcze bez kleju i tynku? Nie mam cofniętych nadproży. Ciąć styropian, czy zamontować na nim? Co wybrać taniego i sensownego? Chcę tylko na dwa okna.

    2. Poleci ktoś źródło taniego ogrodzenia - siatki z krawężnikami? Chodzi o materiały. Siatka ocynk jakiś 1, 1,2m wysoka, moze 1,5. Właśnie, jaką wysokość wybrać?

    3. Robię sobie sam drenaż + połączenie z rynnami. 4 kosze w 4 rogach domu. W jakiej odległości puścić rury w ziemi? Przy murze, pod daszkiem, czy dalej od muru? Ma to jakieś znaczenie?

    4. Ile może kosztować prosta obudowa kominka - robocizna? Od podłogi na prosto do sufitu, bez wykończenia kamieniami, tylko płyty, komora i to wszystko.

    5. Kto poleci ludzi od budowy studni?
  18. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał miloszk


    Dobra, pytania mam:

    1. Co mogę sensownego zamontować z rolet zewnętrznych, w przypadku, gdy mam styropian 15cm jeszcze bez kleju i tynku? Nie mam cofniętych nadproży. Ciąć styropian, czy zamontować na nim? Co wybrać taniego i sensownego? Chcę tylko na dwa okna.

    2. Poleci ktoś źródło taniego ogrodzenia - siatki z krawężnikami? Chodzi o materiały. Siatka ocynk jakiś 1, 1,2m wysoka, moze 1,5. Właśnie, jaką wysokość wybrać?

    3. Robię sobie sam drenaż + połączenie z rynnami. 4 kosze w 4 rogach domu. W jakiej odległości puścić rury w ziemi? Przy murze, pod daszkiem, czy dalej od muru? Ma to jakieś znaczenie?

    4. Ile może kosztować prosta obudowa kominka - robocizna? Od podłogi na prosto do sufitu, bez wykończenia kamieniami, tylko płyty, komora i to wszystko.

    5. Kto poleci ludzi od budowy studni?

    2. Siatkę już kilka razy zamawiałem tu:

    http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10498578

    Wysokość to jak lubisz - u mnie jest 160 cm, tylko grubość drutu weź co najmniej 2,5 mm [plus guma jeśli chcesz ogumowaną] bo mam z drutu 1.6 + guma i jest wiotka a pies ją demoluje gdy ma ochotę [dlatego dokupowałem 2,5 ocynk i ja wzmacniałem].

    3. U nas drenaż jest prostopadle do domu - idzie pod siatkę, a potem wzdłuż niej do końca działki co przy podłożu piaszczystym gwarantuje, że się nie przepełni nawet przy największej ulewie [rura pomarańczowa jest owinięta spiralnie geowłókniną].

    5. Studnia wiercona: 698 826 372 lub 71 372 63 97 - było szybko, sprawnie i w dobrej cenie, działa od kilku lat bez zarzutu.
  19. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Hej,

    Jeśli jest tu lokalny spec od klimy proszę o zajrzenie do wątku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...olecacie/page2

    oraz odpowiedź / ofertę.
  20. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał miloszk
    "Mądry się znalazł" skomentowała żona, bo przyszła i przeczytała
    Mądry to niekoniecznie, ale doświadczony to i owszem. A że każda kobieta zaprzeczy moim obserwacjom, to jasne jak słońce. Faceci często reagują tak jak deklarują. Kobiety - rzadko. Może to i lepiej, bo jest ciekawiej
Pokaż wyniki od 58781 do 58800 z 59634