dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. adamrw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamrw Zarejestrowany: 29.07.2003 Posty: 272
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    dokładnie - DnB. Kobieta z Banku też mi na to wskazywała (o Centrali), jednak nie chciała dawać żadnych nazwisk. W tej sytuacji zadzwonię do Niej jutro i poproszę o konkretne nazwiska. Korzystałeś może z tej promocji? Jest bardzo korzystna i zdecydowaliśmy się teraz brać kredyt zamiast planowanego sierpnia.
    informacja poszła wiadomością prywatną
  2. viamedia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    viamedia Zarejestrowany: 13.05.2006 Posty: 48
    Dołączam dzisiaj do grupy.
    Z tego co widzę większość aktywnych w tej grupie jest już w zaawansowanym stadium budowy.
    Ja jeszcze nie wbiłem łopaty i jestem na etapie "przebierania" w ofertach budowlańców.

    Czy ktoś z Was zaczynał w tym roku?
    Może ktoś mi przybliżyć jaka jest sytuacja w okolicach Wrocławia w kwestii dostępności ekip (SSO).
    Już się zorientowałem, że rozpiętość cenowa jest olbrzymia, różnice przekraczają 100%.
  3. albert07 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    albert07 Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 851
    Cytat Napisał viamedia Zobacz post
    Dołączam dzisiaj do grupy.
    Z tego co widzę większość aktywnych w tej grupie jest już w zaawansowanym stadium budowy.
    Ja jeszcze nie wbiłem łopaty i jestem na etapie "przebierania" w ofertach budowlańców.

    Czy ktoś z Was zaczynał w tym roku?
    Może ktoś mi przybliżyć jaka jest sytuacja w okolicach Wrocławia w kwestii dostępności ekip (SSO).
    Już się zorientowałem, że rozpiętość cenowa jest olbrzymia, różnice przekraczają 100%.

    witam,

    na tym forum to raczej jest mieszanka. Są takie laiki jak ja i pewnie ty oraz starszyzna co wie więcej niż niejeden fachowiec, która jak już zdążyłem zauważyć z chęcią służy radą.

    Witamy na forum.

    Żeby cię pocieszyć to ja też jeszcze nie wbiłem łopaty. Jestem na etapie wyboru kredytu. Mam wielką nadzieję że po wakacjach coś się zacznie ruszać na mojej działeczce ...i oby to nie były krety

    pozdr
  4. claris DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    claris Zarejestrowany: 03.12.2006 Posty: 649
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    witam całą Grupę
    poszukuję rzeczoznawcy do zrobienia operatu dla Banku (Bank daje w wyborze biegłego wolną rękę). Wniosek muszę złożyć do 15 czerwca i w tym już ma być operat, więc sprawa dość pilna. Czy możecie kogoś polecić?
    dzięki z góry
    Poszło na priva
  5. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Albert, nie martw się, u nas w Radwaniach kretów nie ma. Za to ślimaków ile dusza zapragnie.
  6. albert07 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    albert07 Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 851
    Cytat Napisał Jola z Melisy Zobacz post
    Albert, nie martw się, u nas w Radwaniach kretów nie ma. Za to ślimaków ile dusza zapragnie.
    hmmm to może by hodowle winniczka założyć pod francuskie restauracje?
  7. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Większość to te "bezdomne"
  8. Damro ELITA FORUM (min. 1000)
    Damro Zarejestrowany: 18.04.2006 Posty: 1791
    Kochani,poszukuję kogoś od solarów tzn kogoś kto się tym zajmuje,działały ładnie prawie 2 lata aż tu nagle odmówiły posłuszeństwa i nie grzeją mi wody,mój hydraulik na tym się nie zna a ten który mi podłaczał nieodbiera telefonów,pomóżcie proszę bo mnie szlak trafia jak słonko za oknem a ja piec muszę uruchamiac.
  9. helixwroclaw2005 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    helixwroclaw2005 Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 436
    Damro producent, dystrybutor na pewno może kogoś wskazać.
    Tą firmę znalazłem w necie: http://www.ecomotyl.pl/kontakt
    Można też próbować przez instalatorów systemów solarnych firm: Cichewicz, Lazar, Buderus

    viamedia takich "budowlańców" to u nas dostatek. Polecam jeszcze zamieścić ogłoszenie w tym miejscu:
    http://www.szukajfachowca.pl/zleceni...is_materials=0
  10. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Hej
    Ma ktoś z Was kominek w okolicach 2-3 tyś? Nadchodzi czas instalacji a kasy brakuje na coś droższego? Jesteście w stanie coś doradzić.
    Jest przygotowanie na doprowadzenie powietrza z zewnątrz więc powinien być gotowy na to...

    Jakieś doświadczenia z produktami z kratki.pl??
  11. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Ma ktoś z Was kominek w okolicach 2-3 tyś?
    Jest przygotowanie na doprowadzenie powietrza z zewnątrz więc powinien być gotowy na to...
    Jakieś doświadczenia z produktami z kratki.pl??
    Kominek za 2-3 tys.? Miałeś na myśli cały kominek czy wkład za 2-3 tys.? Wg rozmowy z moim kominkarzem, w ocenie kominka istotna jest jego waga. Im cięższy, tym lepszy. Od tego w prosty sposób zależy jego moc. Musi mieć możliwość przyjęcia ciepła, utrzymania i stopniowego oddawania. Hipermarketowe kominki z "blachy" nie są dobrym rozwiązaniem. Zwróć też uwagę na radiator - musi mieć odpowiednią powierzchnię. Zwykle gęstość żeberek jest podobna, a różnią się długością. Zakładając nawet że kominek nie pęknie/przepali blachy, to przy ostrym paleniu, ciepło będzie musiało wychodzić przez szybę (dlatego też kominki panoramiczne czy narożne są bardziej "ozdobne" niż "domogrzejne"), zamiast trafiać do dystrybutora GP.
    Kilka lat temu, kiedy mnie to interesowało, tylko 2 producentów dostarczało kominki z wlotem powietrza do paleniska. Jotul i Spartherm. Oba jak wiesz - koszmarnie drogie. Jotul - typowy żeliwny wyrobnik. Spartherm - szamotowy "cudeńka", które wg mojego kominkarza miały sporo problemów z pękaniem tylnej płyty.

    Stronę www.kratki.pl odwiedzałem, szukając kratek do kominka. Ostatecznie same kratki – konkretnie firmy 4Fire z Radomia - kupiłem na http://www.sklep.dave.com.pl/grupa/85/. Nie powiem Ci więc nic o tamtym dostawcy.
  12. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał albert07 Zobacz post
    Są takie laiki jak ja i pewnie ty oraz starszyzna co wie więcej niż niejeden fachowiec, która jak już zdążyłem zauważyć z chęcią służy radą.
    No cóż - ludzie są różne, więc i są mało zorientowani fachowcy i są dobrze doczytani inwestorzy, a że wśród tych ostatnich znajdą się także uczynne gaduły, to w miarę swojej wiedzy i czasu pomogą
  13. talgo STAŁY BYWALEC (min. 300)
    talgo Zarejestrowany: 18.10.2009 Posty: 453
    Cytat Napisał Daro_K Zobacz post
    POdaję do producenta NIKOL - ELMECH Jan Nikołajuk ul. Wysockiego 67/1 15-168 Białystok tel. +48 (085) 676 10 72 fax +48 (085) 653 93 09 [email protected]
    Powołaj się na mnie - byli u mnie osobiście, ale maja też na naszym terenie kogos do wykonania.
    Dzięki wielkie za namiary
  14. albert07 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    albert07 Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 851
    Cytat Napisał Jola z Melisy Zobacz post
    Większość to te "bezdomne"

    i bezdomne można przytulić
  15. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Gdzie kupowaliscie listwy przypodlogowe?
    Potrzebuje do salonu, kuchni i wiatrolapu. Jednakowe.
    Mam jasne plytki i mialam cokoly, ale oderwalam, bo mi sie nie podobaly.
    Chcialabym jakies jasne. Bladokremowe.
    Mozecie cos polecic?
  16. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Cytat Napisał Frankai Zobacz post
    Kominek za 2-3 tys.? Miałeś na myśli cały kominek czy wkład za 2-3 tys.? Wg rozmowy z moim kominkarzem, w ocenie kominka istotna jest jego waga. Im cięższy, tym lepszy. Od tego w prosty sposób zależy jego moc. Musi mieć możliwość przyjęcia ciepła, utrzymania i stopniowego oddawania. Hipermarketowe kominki z "blachy" nie są dobrym rozwiązaniem. Zwróć też uwagę na radiator - musi mieć odpowiednią powierzchnię. Zwykle gęstość żeberek jest podobna, a różnią się długością. Zakładając nawet że kominek nie pęknie/przepali blachy, to przy ostrym paleniu, ciepło będzie musiało wychodzić przez szybę (dlatego też kominki panoramiczne czy narożne są bardziej "ozdobne" niż "domogrzejne"), zamiast trafiać do dystrybutora GP.
    Miałem na myśli cenę samego wkładu. Z tego co udało mi się wyczytać, to jeżeli stalowy to z szamotem lub żeliwny. Co do szyby/typu to wiem - sam zresztą szukam prostych drzwiczek.
  17. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Cytat Napisał Frankai Zobacz post
    Kilka lat temu, kiedy mnie to interesowało, tylko 2 producentów dostarczało kominki z wlotem powietrza do paleniska. Jotul i Spartherm. Oba jak wiesz - koszmarnie drogie. Jotul - typowy żeliwny wyrobnik. Spartherm - szamotowy "cudeńka", które wg mojego kominkarza miały sporo problemów z pękaniem tylnej płyty.
    No właśnie tu jest ciekawe - wszyczy piszą, że jak kominek to trzeba robić doprowadzenie powietrza z zewnątrz a równocześnie mało jest wkładów przygotowanych na bezpośrednie podłączenie tego powietrza. Tak jakby wkłady nie nadążyły za tą potrzebą.

    Ja też szukam czegoś bardziej klasycznego, ale głónie blokuje mnie brak tego doprowadzenia powietrza....
  18. Trociu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu Zarejestrowany: 29.10.2007 Posty: 7907
    Hejka

    Ja jeszcze z inną sprawą - macie pomysł gdzie można we Wro lub okolicach kupić proste plastikowe szkrzynki - coś a'la te na aukcjach:
    http://www.allegro.pl/item1067266267...lastikowe.html
    http://www.allegro.pl/item1054028730...zna_pe_hd.html

    Są one po pare złotych i chyba na nich oprę mały system odprowadzania nadmiaru deszczówki. Sam teren dość ładnie mi w jednym miejscu pod drzewami zbiera wodę i z tych skrzynek zrobię chyba mały "zbiornik". Całość przykryję geowłókniną, zasypię lekko ziemią i powinno być ok.
  19. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał viamedia Zobacz post
    Dołączam dzisiaj do grupy.
    Z tego co widzę większość aktywnych w tej grupie jest już w zaawansowanym stadium budowy.
    Ja jeszcze nie wbiłem łopaty i jestem na etapie "przebierania" w ofertach budowlańców.

    Czy ktoś z Was zaczynał w tym roku?
    Może ktoś mi przybliżyć jaka jest sytuacja w okolicach Wrocławia w kwestii dostępności ekip (SSO).
    Już się zorientowałem, że rozpiętość cenowa jest olbrzymia, różnice przekraczają 100%.
    witaj Viamedia,
    ja zaczęłam w tym roku. Wydaje mi się, że z dostępnością to zależy, na kiedy będziesz potrzebować ekipę. Większość budów zaczęła się w tym roku później, bo dopiero na początku kwietnia (zajrzyj do grupy Wiosna 2010-zaczynamy). Ci, co zaczęli od razu są obecnie maksymalnie na etapie dachów, więc za jakiś miesiąc ekipy będą przerzucać się na kolejne zlecenia. Najważniejsze jednak znaleźć kogoś dobrego, a ci mogą mieć terminy pozajmowane. Ja początkowo orientacyjnie dałam ogłoszenie na jednym z portali, gdzie można szukać ekip. Dostałam sporo ofert, ale z żadną nie podjęłam rozmów.Obawiałam się brać kogoś bez polecenia. Potem przesłałam projekt do wyceny 5 firmom (wszystkie polecono - znajomi, architektka, osoby z forum)). Dwie w ogóle nie odpisały. Trzy przysłały oferty. Dwie był na samą robociznę, trzecia na robociznę z materiałami zgodnie z projektem. Cena robocizny we wszystkich była mniej więcej zbliżona - ok. 65 tys. za stan surowy otwarty - dom pow. użytk. 178, pow. całk. 228. Jeśli chcesz, na priva mogę podrzucić namiary. Powodzenia
  20. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Adamrw i Claris dzięki za info. W poniedziałek będę dzwonić.
Pokaż wyniki od 39621 do 39640 z 59634