dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Ulkaszpulka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ulkaszpulka Zarejestrowany: 03.08.2006 Posty: 152
    Fasola dziękuję za informację.
    Ale jesteś zorientowana, wow
  2. Jola z Melisy Lider FORUM (min. 2800)
    Jola z Melisy Zarejestrowany: 02.01.2007 Posty: 2841
    Pani Koalo, kiedy w styczniu kupowałam Ytong, w Gaji dostałam najwyższą cenę. Najtaniej (wtedy po 12,24 z transportem i przechowaniem- jutro przywożą pierwsza partię) ) znalazłam w Madar Preis i w Vigma Berg. Spróbuj tam, podobno od kwietnia kolejna podwyżka narzucona przez xellę. Pozdrawiam.
  3. kedob FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kedob Zarejestrowany: 31.05.2006 Posty: 206
    Witam
    Proszę o pomoc- informację odnośnie kanałów wentylacyjnych. Będę murował komin wentylacyjny z pustaka 3-kanałowego o przekroju prostokątnym, problem w tym że nie mogę go zakończyć na dachu kominem tylko muszę dać wywietrzaki. Poradźcie jak przejść z przekroju prostokątnego/kanał/ na kołowy/wywietrzaki/
  4. Krzysiek_Wilkszyn FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Krzysiek_Wilkszyn Zarejestrowany: 29.08.2006 Posty: 100
    Cytat Napisał woprz
    Cytat Napisał Krzysiek_Wilkszyn
    Witam wszystkich Forumowiczów!
    Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma może do sprzedania w rozsądnej cenie agregat prądotwórczy?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    polecam niskie łąki w niedzielę widziałem tam kilka sztuk w rozsądnej cenie (różnie moce)
    Dzieki Woprz. Problem tylko w tym, że ja się na agregatach znam słabo, żeby nie powiedzieć, że wcale.. Więc ryzyko nabycia złomu jest dosyć spore Może ktoś mi podpowie na co zwrócić uwagę ?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
  5. Pani Koala DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pani Koala Zarejestrowany: 21.10.2005 Posty: 855
    Ha, ha, ha!

    Pan Budowniczy mi dzisiaj wymówił! W listopadzie umowę podpisaliśmy... A teraz z tą umową to do sądu mogę... Epidemia jakaś, czy co?

    No to teraz mam konkurencję dodatkową. Jak tu człowieka szlag nie ma trafić? Ręce opadają.

    Nawet nie będę pytać, czy ktoś nie słyszał o ekipie bez roboty od maja...
  6. halszka.ka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halszka.ka Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 705
    Pani Koala - serdecznie współczuję,
    też to przechodziłam latem, i radzę szukaj, na pewno kogoś znajdziesz

    A ja się chciałam pochwalić postępami na dachu


    najpierw panowie sprytnie wwieźli dachówkę na dach,
    następnie rozłożyli na połaciach


    i zaczęli układać


    fasola - podoba się ?
  7. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    halszka.ka-gratulacje!!) cieszy co?

    Pani Koala-szczerze współczuję...
  8. halszka.ka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halszka.ka Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 705
    kulka - pewnie że cieszy
  9. mtw1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mtw1 Zarejestrowany: 21.03.2006 Posty: 250
    witam,

    Czym najlepiej zasypać fundamenty na zewnątrz budynku ----żwirem, piaskiem ?

    mtw1
  10. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    ja bede zasypywac piaskiem. mam namiar na kolesia ktory moze przywiezc tzw. brudny piasek-podobno dobry na obsypke: 100 zł/wywrotke 27 ton
  11. mtw1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mtw1 Zarejestrowany: 21.03.2006 Posty: 250
    Cytat Napisał kulka i.w.
    ja bede zasypywac piaskiem. mam namiar na kolesia ktory moze przywiezc tzw. brudny piasek-podobno dobry na obsypke: 100 zł/wywrotke 27 ton
    A ja mam mętlik w głowie ----poczytaj tu

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ight=fundament

    mtw1
  12. ropson SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ropson Zarejestrowany: 25.01.2005 Posty: 50
    Witam szanownych forumowiczów,

    po zimowym sezonie zajrzałem do hurtowni i rece mi opadly jak zobaczylem ceny. Wszystko prawie o 100% nie wspominajc juz o tym ze dostawa za miesiac albo dalej.

    Udalo mi sie dorwac styropian na wylewki ale nadal brakuje mi 50 m2 Rockwool'a TOPROCKA 18 cm. Czy ktoś to wogóle ma we Wrocławiu, bo dachu nie mogę skończyć (docieplić)

    A tak z innej beczki czy macie może namiar na kogos kto projektuje ogrody, chodniki, podjazdy bo ja informtyczny jestem i ze sztuką u mnie na bakier. Ja bym tam wszedzie trawe posial ale żona .... nie pozwoli

    Pozdrowionka
  13. bzyk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzyk Zarejestrowany: 26.11.2006 Posty: 148
    Cytat Napisał kulka i.w.
    ja bede zasypywac piaskiem. mam namiar na kolesia ktory moze przywiezc tzw. brudny piasek-podobno dobry na obsypke: 100 zł/wywrotke 27 ton
    Witaj Kulka,

    Czy mogłabyś zdradzić namiary na tego kolesia z piaskiem do fundamentów
  14. bzyk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzyk Zarejestrowany: 26.11.2006 Posty: 148
    Witam,
    Proszę o namiary na sprawdzoną firmę od ogrodzeń, może ktoś może kogoś polecić....
  15. Andrzej_1024 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej_1024 Zarejestrowany: 03.03.2007 Posty: 23
    Kolejne tendencyjne pytanie: Czy moze ktos polecic dobrego tynkarza. Moge poczekac kilka miesiecy. Chodzi o zaklepanie terminu.

    Dzisiaj moj wspanialy wykonawca oznajmil, ze 20PLN za tynki wraz z materialem juz nie jest aktualne. Umowe na rozmaite prace sporzadzilismy pod koniec grudnia.

    Ile placicie za tylki wewnetrzne cementowo-wapniowe? a ile za gipsowe?

    Z gory dziekuje za pomoc

    Pozdrawiam
    Andrzej
  16. woprz ELITA FORUM (min. 1000)
    woprz Zarejestrowany: 31.10.2003 Posty: 1601
    Cytat Napisał Krzysiek_Wilkszyn
    Cytat Napisał woprz
    Cytat Napisał Krzysiek_Wilkszyn
    Witam wszystkich Forumowiczów!
    Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma może do sprzedania w rozsądnej cenie agregat prądotwórczy?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    polecam niskie łąki w niedzielę widziałem tam kilka sztuk w rozsądnej cenie (różnie moce)
    Dzieki Woprz. Problem tylko w tym, że ja się na agregatach znam słabo, żeby nie powiedzieć, że wcale.. Więc ryzyko nabycia złomu jest dosyć spore Może ktoś mi podpowie na co zwrócić uwagę ?



    Pozdrawiam,
    Krzysiek


    co mogę poradzić ??? sam się na tym słabo znam ale kilku rad mogę udzielić
    1. musisz wiedzieć jaka moc cię interesuje (nie wiem co chcesz robić ale raczej 2-4 KW)

    2. agregat to w gruncie rzeczy 2 podzespoły silnik i prądnica (chyba) prądnice sprawdzisz po uruchomieniu silnik sprawdzaj tak jakbyś kupował samochód albo kosiarkę. sprawdź olej czy jest czysty i czy przy uszczelce na bloku nie cieknie no i świece jeżeli jest czysta to znaczy że ktoś ten silnik przekonserwował (wtedy dobrze przyjrzeć się uszczelce na bloku lepiej żeby była nowa albo przynajmniej w dobrym stanie. posłuchaj silnika

    3. kupuj od gościa który ma ich przynajmniej kilka - to znaczy, że często tam jest i w razie czego masz u kogo reklamować. Zwykle ci ludzie mają jakieś swoje zakłady naprawcze i dają namiar na siebie poza niskimi łąkami.

    jak ostatnio sprawdzałam to ceny kształtują się pomiędzy 200 a 500 zależy jaki stan, moc i marka
    powodzenia
  17. dorhir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorhir Zarejestrowany: 31.05.2004 Posty: 75
    Cytat Napisał bzyk
    Cytat Napisał kulka i.w.
    ja bede zasypywac piaskiem. mam namiar na kolesia ktory moze przywiezc tzw. brudny piasek-podobno dobry na obsypke: 100 zł/wywrotke 27 ton
    Witaj Kulka,

    Czy mogłabyś zdradzić namiary na tego kolesia z piaskiem do fundamentów

    Kulka, też chętnie skorzystałabym z namiarów.
    Z góry dziękuję
  18. flowera DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    flowera Zarejestrowany: 05.06.2005 Posty: 520
    Cytat Napisał flowera
    Witajcie nie chce zasmiecac tego wątku dlatego umieszczam
    go w wątku wnętrza jednak
    prosze Was o opinie na temat kuchni musze
    jakis projekt wybrac bo maz potrzebuje widziec co ma byc gdzie i jak
    przed wylewkami
    dzieki serdeczne bede bardoz wdzięczna i pozdrawiam
    flowercia
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...693981#1693981
    Bogumila, Kulka, Scur, MichAsiek dziekuje Wam za opinie w sprawie kuchni, ostatecznie decyduje sie na wyspę wczoraj w Astrze widzialam
    dokladnie identyczną wyspę jaką chcemy zrobic i strasznie to cudo mi się podoba), ryzykuje i spelniam marzenia najwyzej potem bedę narzekac)
    Dzieki w kazdym bądz razie za opinie)
    Pani Koala gratuluje dzidziusia)))

    Mam przy okazji pytanie do tych co są juz po wylewkach ile cm trzeba zostawic na kafelki panele po wylewkach? Czy 2 cm wystarczą?
    Ktos pytal sie o kabel 200m, mysmy kupili 2 b. dlugie przedluzacze
    i tak sie ratowalismy brakiem prądu. Tylko jeszcze do tego mój mąz dorabiał bezpiecznik ... moze warto u elektryka taki przewód zamowic 200 m z bezpiecznikiem.

    Pozdrawiam Bogusia
  19. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Cytat Napisał flowera
    Mam przy okazji pytanie do tych co są juz po wylewkach ile cm trzeba zostawic na kafelki panele po wylewkach? Czy 2 cm wystarczą?
    jeszcze przed ale wiem
    1,5-2 cm.

    I niech Ci piekna kuchnia wyjdzie!


    namiar na piasek powysyłam na priv.
  20. Pani Koala DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pani Koala Zarejestrowany: 21.10.2005 Posty: 855
    Halszka.ka

    Super jest ten twój dach. Co to za dachówka? Tyle tego przejrzałam, że mi się wszystko miesza... W przyszłym tygodniu będę w Tyńcu, to poszukam twojego Domu, żeby podglądnąć w realu. ZAZDROSZCZĘ JAK NIE WIEM CO!

    Może uda mi się dorwać szybko jakąś ekipę. DZIĘKI FORUMOWICZOM OCZYWIŚCIE! SUPER, ŻE JEST TAKIE MIEJSCE!
Pokaż wyniki od 20001 do 20020 z 59634