dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał SUSPENSER
    Mam folie w łazienkach [ strona północna, pod kolor elewacji ] i faktycznie dają radę, ale od południa jest ryzyko pęknięcia szyby [ podobno ] gdy folia się nagrzeje, więc jej skuteczność nie może być zbyt duża.

    Do tego zimą też ta folia będzie, a materiał [ na rzepy lub taśmę 2 stronną ] będzie można demontować i nie będzie ograniczał nasłonecznienia wnętrza, które wtedy jest wskazane.
    Znalazłem taki materiał i polecam innym z podobnym problemem nagrzewania się wnętrza przez okna

    Link:

    http://allegro.pl/moskitiera-okienna...350769648.html

    Z zewnątrz może nie wygląda jakoś rewelacyjnie, ale nie widać co się dzieje w środku nawet wieczorem przy włączonym świetle, mocno ogranicza nagrzewanie wnętrza [nie czuć ciepła brązowych paneli na które pada światło słoneczne], do tego działa jako moskitiera, a od wewnątrz widać wszystko z delikatnym przyciemieniem [jak przez siateczkę typ 5060 markiz okien dachowych Velux].

    Montaż jest szybki i łatwy
  2. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał CODI
    Czystopole zaoferowalo mi humus po 350. W Manexie sie oglaszaja ze maja po 250 z jakiejs ich inwestycji. Wszystko za wywrotke 18 T. Ja wciaz szukam. Potrzebuje okolo 180m3 zwyklej i 50m3 czarnej ziemi.
    z Oleśnicy, ale to moja okolica, oferują mi 26t ziemi ogrodowej (jak ją nazwano) za 500 zł. Z transportem do Wrocławia wyjdzie trochę więcej. Przeliczając Wasze stawki, wychodzi podobnie.
  3. Olleo ELITA FORUM (min. 1000)
    Olleo Zarejestrowany: 05.08.2005 Posty: 1299
    Cytat Napisał Renorl
    Witam
    No wojgoc, czuję się wywołana do tablicy. Jeżeli faktycznie chodzi o mnie, to Pan którego mi polecałeś faktycznie nagabywał mnie wręcz o odpowiedź w sprawie złożonej oferty. W gwoli ścisłości wszystkie informacje od niego uzyskałam 16 czerwca, 24 zaś zostałam wezwana do odpowiedzi i to w sposób mało wyszukany. Uważam że dwa tygodnie to rozsądny termin na podjęcie decyzji. Dodam ze ceny które otrzymałam trudno nazwać atrakcyjnymi, w przeciwieństwie do tych, które jak sam pisałeś, płaciłeś Ty. Także medal ma dwie strony
    a jaka podal cene? nie moge znalezc posta Wojgoca na ten temat.
  4. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Cytat Napisał Olleo
    a jaka podal cene? nie moge znalezc posta Wojgoca na ten temat.
    Ceny dostałam na maila na priv
  5. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    Cytat Napisał Olleo
    a jaka podal cene? nie moge znalezc posta Wojgoca na ten temat.
    no u nas też był ten pan na wycenie
    i też ceny mało atrakcyjne były:

    o ile dobrze rozszyfrowuję zapiski meza:

    ruszt x 2 + 1 płyta = 55 zł
    ruszt x2 + 2 płyty = 60 zł
    wełna na strychu - 8 zł/m2
    wełna na czyms tam (niemogę rozczytać meża ) 5 zł
    podłoga OSB na strychu - 30 zł/m2
  6. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    A, jaką podsufitkę (firmę) polecacie?
    Bo nie wiem jak wybrać - Gamrat, Bryza, Galeco, Boryszew, VOX..

    Tak by był najlepszy stosunek cena - jakosć.

    Oczywisćie interesuje mnie tylko PCV.
  7. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    no u nas też był ten pan na wycenie
    i też ceny mało atrakcyjne były:

    o ile dobrze rozszyfrowuję zapiski meza:

    ruszt x 2 + 1 płyta = 55 zł
    ruszt x2 + 2 płyty = 60 zł
    wełna na strychu - 8 zł/m2
    wełna na czyms tam (niemogę rozczytać meża ) 5 zł
    podłoga OSB na strychu - 30 zł/m2
    jak te ceny się mają do innych otrzymanych? to ceny ostateczne czy do negocjacji?
  8. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    No to juz były po negocjacjach.

    Inne wyceny: miałam po 45 i 50 zł /m2 bez dodatków typu + x zł za wełnę
    a połozenie płyt osb na strychu to w pakiecie.
  9. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    No to juz były po negocjacjach.

    Inne wyceny: miałam po 45 i 50 zł /m2 bez dodatków typu + x zł za wełnę
    a połozenie płyt osb na strychu to w pakiecie.
    No to ja w ogóle dostałam za sufit jednopoziomowy prosty na stelażu krzyżowym 80 zł a za dwupoziomowy 120 + 25 zł za każdy punkt świetlny

    Dodam że to cena po negocjacjach
  10. Lumiere FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lumiere Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 200
    Witam serdecznie,
    Forum przeglądam od wielu miesięcy hobbystycznie, ale w końcu przyszła pora i na mnie.
    Zaczynam budowę w Oleśnicy. Dom będzie na płycie fundamentowej i nie ma co ukrywać - szukam tanich dostawców materiałów w okolicach. Obecnie szukam pospółki pod płytę. Czy którąś z poniższych kopalni/dostawców polecacie, lub nie, a może kogoś zupełnie innego?
    Kopalnia Boguszyce, Kopalnia Stronia III (firma Grzyb), lub Piaskop z Chrząstawy.
    Szukam też sprawdzonego inspektora nadzoru z Oleśnicy, bo kierownika budowy mam w postaci szwagra, ale z racji tego, że mieszka we Wrocławiu, nie będzie zbyt często zaglądał. Zależy mi na kimś, komu będzie się opłacało podjechać, czy wręcz podejść gdy będzie taka potrzeba, wiadomo że za odpowiednią opłatą. Buduję na Ratajach.
  11. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Macie jakieś sprawdzone sklepy ze sprzętem agd? Gdzie warto zajrzeć?
  12. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Ja wszystko kupilam przez Internet.
    Sprawdzilam, ktory ma to co chce i jeszcze najtaniej i zamowilam.
    Nie bylo najmniejszych problemow.
    Pofatygowalam sie do dwoch stacjonarnych osobiscie, ale nie mieli tego czego szukalam albo w katalogu tylko.
  13. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    muszę ściągnąć płyty betonowe z Radomia. Transport jest bardzo drogi. Na Grupie często polecano szamba z Radomia. Czy ktoś z Grupy planuje w najbliższym czasie (lipcu) jego kupowanie - można byłoby razem się zgrać?
  14. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    ja ostatnio kupowałam agd w avansie - te sprzęty, o które mi chodziło, mieli najtaniej, z tym że zamawiałam ze sklepu internetowego, bo oczywiście na ekspozycjach w sklepach to "nic" nie ma, normalnie jak kononowicz przepowiedział
  15. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Chcialam teraz zamowic kilka drzewek do ogrodu na allegro.
    Musze najpierw zrobic kilka murkow oporowych z cegly klinkierowej i wyrownac teren gdzieniegdzie.
    Na poczatku posadze tylko drzewa, a pozniej dopiero mniejsze rzeczy.
    Musze tak to zaplanowac, zeby przy okazji pobytu w domu dosadzac jakies okazy, a jak juz wroce na stale to dopiero cala reszte.
  16. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Ellaj, jak będą upały, to nawet drzewko wysadzone z doniczki z pełną bryłą korzeniową może Ci trafić szlag (tak wynika z doświadczeń forumowiczów opisywanych w wątku pytania do Elfir). poczekaj z tym sadzeniem może do września? a w ogóle jesienią można kupić dużo taniej te same drzewka drzewka z gołym korzeniem i to jest podobno najbardziej opłacalne oraz najbardziej korzystne dla roślin.
  17. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał Spirea
    muszę ściągnąć płyty betonowe z Radomia. Transport jest bardzo drogi. Na Grupie często polecano szamba z Radomia. Czy ktoś z Grupy planuje w najbliższym czasie (lipcu) jego kupowanie - można byłoby razem się zgrać?
    Tak my kupujemy, tzn 3 osoby
  18. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał Spirea
    muszę ściągnąć płyty betonowe z Radomia. Transport jest bardzo drogi. Na Grupie często polecano szamba z Radomia. Czy ktoś z Grupy planuje w najbliższym czasie (lipcu) jego kupowanie - można byłoby razem się zgrać?
    Spierea, planujemy zamawiać w najbliższych dniach szamba z Radomia, z dostawą na początek sierpnia...
  19. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Tataraczku, ale ja nie chce od razu do gruntu sadzic.
    Chcialam je troche potrzymac w doniczkach. Nie wiem czy tak w ogole mozna. Moze nawet i rok.
    Ale chcialam je juz miec
    I robic sobie pomalutku ogrod i jak przyjade to sadzic po jednym.
  20. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Ellaj - tak jak Ci pisała Elfir: z doniczkami zawsze kłopot. ja mam od 3 lat 3 winorośle w doniczkach (kupione tuż przed pomysłem o zakupie nowej działki, więc już nie zostały posadzone na starej, a na nowej jeszcze nie ma pod nie bezpiecznego miejsca), nawet mi biedactwa owocuja, ale wciąż a to przesychają, a to je przędziorki atakują, a to chloroza łapie... a byłyby w ziemi, to by były silne i zdrowe, bo to bardzo porządne odmiany. więc jak Ci bardzo zależy, to spróbuj, ale musisz się liczyć z tym, że roślinki może szlag trafić
Pokaż wyniki od 57601 do 57620 z 59634