dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Wivaldi
    Tak to brzmi dumnie, ja jestem pełen podziwu dla inwestorek.

    ...
    Pozdrawiam Panie.
    i nawzajem
  2. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    Ja przez zimę nic nie robiłam wiec mi "majstrowstręt" troche przeszedł, ale pamietam jak marzyłam żeby "oni wszycy sobie w końcu poszli!"

    Teraz mam tych podbitkarzy, taras też chyba będą robić. Ale są naprawdę nie inwazyjni, grzeczni i pracowici także nie wadzą mi specjalnie.

    Muszę jeszcze brukarzy znaleźć.. Ktos ma namiar na taniego i dobrego?
    u nas na koniec jesieni było robione ogrodzenie - też nieinwazyjnie i grzecznie, ale jednak

    mąż mówi, żeby nie polecać mojego brukarza (robił też u Spirei, Mooreli i Ziggyego chyba), bo niby w końcu poprawił, co trzeba, ale trochę za dużo nerwów spaliliśmy, żeby te poprawki wyegzekwować: kupowaliśmy usługę z materiałem i kostka miała szaleńczo urozmaicone kolory, a miała być niby zwykła betonowa. w sumie układali ją trzy razy (z czego raz na początu, a potem dwa razy wymieniali materiał) i już mnie z lekka szlag trafiał pod koniec tej imprezy. (taaa, z lekka - to mnie poniosło z eufemizmami )
  3. Sir0cco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sir0cco Zarejestrowany: 14.05.2013 Posty: 39
    Witajcie - kolejne pełne strony na forum przybywają, a sprawa staje się pilniejsza czasowo.
    Przypomnę się więc z betonem...

    Może jest ktoś betonujący w najbliższym czasie.
    Mogę odstąpić po kosztach 16m3 betonu, który mam już zapłacony + pompa z dojazdem.
    Beton bardzo dobry i w bardzo dobrej cenie - z jednej z największych wrocławskich betoniarni.
    Może komuś się przyda - przy okazji może pozostać przy dobrze wynegocjowanych stawkach na całą swoją budowę.
    Więc warto.

    C25/B30 cena 178zł z domieszką -5st. netto za m3, pompa dojazd 100zł i praca 280zł/h
    Bez dodatku przeciwmrozowego będzie kosztował 170zł taniej (to jest B30 - B20 czy B25 będzie jeszcze tańszy.)
    Pełniejszą ofertę mogę udostępnić zainteresowanym.

    Proszę dać znać na priv.
    Jeśli nikomu się nie przyda - po prostu dokonam zwrotu.
  4. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    BTW w ogóle nie rozumiem sensu i przesłania Twojej odpowiedzi na post Wivaldiego.
    No jak to? To to cały ja

    Muszę od czasu do czasu się oburzyć na "trendy" i absurdy. Jeżeli kobiety starają się być piękne, to czemu tego nie powiedzieć? Co w tym obraźliwego, szowinistycznego? Natura pracowała miliony lat nad tym co widzimy wokół. Dla więkoszość gatunków są osobniki żeńskie i osobniki męskie. Mają inne cechy, bo pełnią inną rolę. Zamiast się na to zżymać i walczyć z naturą, należy wykorzystać mózg (po to go chyba mamy by korzystać) i zadbać by nikt nie czuł się gorszy, oraz by akceptować osoby które sprawdzają się w innej roli. Kobiety niech więc będą piękne jak księżniczki, a mężczyźni szlachetni jak rycerze, dbając tylko o to, żeby było miejsce dla tych którzy wolą inną rolę.

    W drugiej części sobie jaja robiłem. Reklamy oparte na seksie uważam za kompletnie beznadziejne.
  5. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Wivaldi
    Tak to brzmi dumnie, ja jestem pełen podziwu dla inwestorek.
    A ja także dla nieinwestorek Mój dach "ratowała" forumowiczka. A sknocił go... pyszałkowaty konstruktor.

    To jako wyjaśnienie, że konserwatyzm to nie zacofanie
  6. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Ja również chętnie bym poznał polecane namiary na źródło podbitki - chodzi mi o sam materiał bez montażu. Chodzi mi o jakąś zwykłą, niedrogą.
  7. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    w zeszłym roku polecano mi podbitkę z tartaku w Sobótce
  8. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    A ja kupowalam w tartaku w Siedlcu Trzebnickim.
  9. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    A na co zwracać uwagę przy kupnie podbitki?
  10. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał emqwadrat
    Wrocławianie,
    Szukam murarza do wymurowania ściany elewacyjnej domu i ścian działowych ( z tej samej cegły).

    Te ściany mają wyglądać tak trochę "staro" - po prostu mają być równo wymurowane z w miarę równymi fugami a nie wypieszczone jak murki klinkierowe - dlatego chodzi mi o dobrego, dokładnego murarza a nie o speca od kinkieru tym bardziej, że ściana będzie z cegły zwykłej a nie klinkierowej.

    Jak ekipy słyszą "elewacja z cegły" to od razu przechodzą na "cena za sztukę" i padają kwoty 3-4 zł/szt!!!! A u mnie jest około 12000 cegieł do wymurowania. Parę lat temu budowałem już dom i zrobiłem identycznie - przyszło dwóch murarzy, dostali wytyczne, przy pierwszym metrze roboty była żona żeby zrozumieli o co chodzi i wymurowali za .... 32zł/m2 a wtedy ceny za murowanie klinkieru były na poziomie 2-3zł/szt. (wyszłoby około 100-150zł/m2!)
    Efekt był rewelacyjny (widać na mojej fotce)i chcemy to powtórzyć (zaznaczam, że o gustach się nie dyskutuje ) niestety aktualny dom budujemy 400km od starego i stara ekipa nie podjedzie ;(

    POMOCY!
    Może porozmawiaj z murarzami, którzy budowali mój dom - namiar w ekipach.
  11. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Frankai
    Masz rację - czemu nikt o panach nie mówi, że w zawodach bierze udział piękny zawodnik? A czemu o paniach nie mówi, że jest potężnie umięśniona. Mówienie o Therese Johaug że jest piękna, a nie mówienie o Marit Bjoergen, że ma mięśnie nie gorsze od Pudziana, to najwyższy przejaw szowinizmu i trzeba go wypalać żywym ogniem. No a na plakatach marketów budowlanych, na jednym ma być pani w spódniczce, a na drugim - koniecznie z tym samym odkurzaczem - ma być pan w spódniczce. Tej samej, bo przecież walczymy o równość i nie dopuszczalne by miał ładniejszą!!! Mam tylko dylemat czy powinni mieć wydepilowane nogi. Bo depilacja, to przecież seksistowski wymysł. Z drugiej głupia natura nie uwzględniła jakoś równości i facet będzie miał ładniej obrośnięte kończyny dolne.
    No a te obleśne plakaty z kobietami w bieliźnie np. z mopem? Następna taka akcja musi uwzględniać równość płci - na jednym babka a na drugim facet w bokserkach. Ponieważ bikini jest seksistowskim wymysłem, to babka ma być w tych samych bokserkach. Biust jest "be" i jego pokazywanie to seksistowski wymysł, więc biustonosz musi być. Oczywiście równość nade wszystko więc facet też w biustonoszu.
    W ogóle cały ten podział w sporcie na drużyny damskie i męskie jakiś seksistowski jest

    http://demotywatory.pl/3519096/Paryt...-kierowniczych
  12. Z***y FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Z***y Zarejestrowany: 28.09.2009 Posty: 233
    Cytat Napisał lockter
    Ja również chętnie bym poznał polecane namiary na źródło podbitki - chodzi mi o sam materiał bez montażu. Chodzi mi o jakąś zwykłą, niedrogą.

    Ja brałam u Chrabańskiego - http://www.chrabanski.pl/
  13. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał lockter
    A na co zwracać uwagę przy kupnie podbitki?
    wg mnie ważne, aby pióro wpust było prawidłowo wyfrezowane, dobrze wyszlifowana, wysuszona i prosta.
  14. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Chyba zdecydowałem się jednak na podbitkę PCV z Bryzy. pasuje mi kolorystycznie do okien w kolorze Winchester. Ktoś z Was tutaj ma podbitkę PCV? Jakieś negatywne z kolei opinie na ten temat?
  15. bacardi ELITA FORUM (min. 1000)
    bacardi Zarejestrowany: 30.07.2011 Posty: 1078
    też chcieliśmy dać bryzę złoty orzech PCV, aby była bezobsługowa i spasowana do okien winchester, ale jakoś wszyscy w koło odradzają plastik... do tego jak na razie dla naszej ekipy problematyczne jest wykonanie podbitki na "zwisach" w ułożeniu równoległym do ściany i jak nie znajdę na to prostego sposobu bez skomplikowanych kosztownych podkonstrukcji, to rezygnujemy z pcv...
  16. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    My też chcielismy PCV ale wyszło ze w niektórych miejscach sie nie da itd
    Skończyło się na drewnie i w sumie chyba to była dobra decyzja - ładnie i taniej
  17. SJ413 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SJ413 Zarejestrowany: 02.03.2014 Posty: 42
    Witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post i pierwsza "potrzeba":
    poszukuję konstruktora z Wrocławia lub okolic, ewentualnie Opola. Potrzeba wykonać dokumentację projektową elementów konstrukcyjnych domku jednorodzinnego do PNB.

    Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
  18. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    ja polecam Parysza: http://www.parysz-projekt.pl/

    Przeliczali mi kilka zmian i było ok.
  19. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    My też chcielismy PCV ale wyszło ze w niektórych miejscach sie nie da itd
    Skończyło się na drewnie i w sumie chyba to była dobra decyzja - ładnie i taniej
    No i ja też zdecydowałem się na drewno, skutecznie odradzono mi PCV
  20. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał SJ413
    Witam wszystkich bardzo serdecznie

    cześć
Pokaż wyniki od 58601 do 58620 z 59634