dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Gosia86
    zapomniałam jeszcze dodać że chcilbyśmy zrobić płytki bez fugowo ale czy tak się uda czy nie to jeszcze wyjdzie w praniu
    a jaka duża powierzchnia ma być bezfugowo?
    gdzie widzialaś bezfugowo?
  2. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Jarek&Renia, ja zamówiłam same stopnie ze spocznikiem z jesionu u stolarza z okolic Długołęka/Mirków - 693 128 348
  3. jendrusz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jendrusz Zarejestrowany: 12.06.2011 Posty: 6
    Witam wszystkich . Zaczynam wykańczać dom za Leśnicą od developera i mam pytanie o ekipy wykończeniowe. Szukam, szukam i nie mogę nic wyszukać ( na pewno źle to robię) . Oczywiście Moje Ekipy przejrzałem. Czy możecie polecić jakiegoś kominkarza - wdzięczny będę za pomoc. Pozdrawiam i dziękuję,
  4. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał jendrusz
    Witam wszystkich .Czy możecie polecić jakiegoś kominkarza - wdzięczny będę za pomoc. Pozdrawiam i dziękuję,
    witaj,
    proszę namiar na kominkarza - Jacek Ragan 665 475821
  5. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    A ja mam pytanie z zupelnie innej bajki.
    Czy ktos z Was slyszal o fundacji Lyoness?
    Kolega z pracy namawia mnie usilnie, a ja nie bardzo chce sie pakowac w jakas piramidke finansowa.
  6. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał ellaj
    A ja mam pytanie z zupelnie innej bajki.
    Czy ktos z Was slyszal o fundacji Lyoness?
    Kolega z pracy namawia mnie usilnie, a ja nie bardzo chce sie pakowac w jakas piramidke finansowa.
    Jak nie chcesz to sie nie pakuj. W czym problem ?
  7. claris DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    claris Zarejestrowany: 03.12.2006 Posty: 649
    Cytat Napisał ellaj
    A ja mam pytanie z zupelnie innej bajki.
    Czy ktos z Was slyszal o fundacji Lyoness?
    Kolega z pracy namawia mnie usilnie, a ja nie bardzo chce sie pakowac w jakas piramidke finansowa.
    A to nie jest jakiś program lojalnościowy? Kupujesz u zrzeszonych partnerów i dostajesz za to jakis zwrot kasy [cos jak payback, ale nie wybierasz sobie nagrod, tylko dostajesz $]?
  8. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Pytanie do tych co już ociepleni. Robię właśnie elewację. Coś koło 200m2.
    W hurtowni wyliczyli mi na to 32 worki (800kg) kleju. W sumie nie wnikałem czy to styknie bo zawsze ta hurtownia dobre ilości mi podsyłała.
    W połowie roboty ekipa krzyczy mi, ze trzeba jeszcze 34 worki... Znaczy ktoś pomylił się o skromne 100%. Możliwe to? Przy założeniu, że ekipa nie kantuje to może hurtownik od początku dał d... albo klej jakiś felerny (Kreisel). Ekipa twierdzi, że może hurtownik założył, że będą kleić 'na placki' a oni oprócz placków dają klej dookoła każdej płyty ('tak jak należy') i dlatego tyle tego wychodzi. Ile zużyliście kleju i na jaką powierzchnię?
  9. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Czy za murowanie ścian z cegły klinkierowej 3,5 zł za sztukę to jest rozsądna cena?

    Czy przy robociźnie za ścianki działowe standardowo nie odlicza się otworów drzwiowych? Moja ekipa nie odlicza, bo mówi, że trzeba pilnować pionów i poziomów, więc ten. Za m2 biorą 30 zł.

    Staram się regularnie podczytywać i tak mi żal, że nie mam czasu na pisanie... Pozdrawiam serdecznie
  10. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał jarett
    Pytanie do tych co już ociepleni. Robię właśnie elewację. Coś koło 200m2.
    W hurtowni wyliczyli mi na to 32 worki (800kg) kleju. W sumie nie wnikałem czy to styknie bo zawsze ta hurtownia dobre ilości mi podsyłała.
    W połowie roboty ekipa krzyczy mi, ze trzeba jeszcze 34 worki... Znaczy ktoś pomylił się o skromne 100%. Możliwe to? Przy założeniu, że ekipa nie kantuje to może hurtownik od początku dał d... albo klej jakiś felerny (Kreisel). Ekipa twierdzi, że może hurtownik założył, że będą kleić 'na placki' a oni oprócz placków dają klej dookoła każdej płyty ('tak jak należy') i dlatego tyle tego wychodzi. Ile zużyliście kleju i na jaką powierzchnię?
    który klej? ale jeśli średnie zuzycie wynosi 4-6kg/m2 to hurtownia dała ciała.
    rozumiem, że masz wszystkie zuzyte opakowania po kleju?
  11. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał wojgoc
    który klej? ale jeśli średnie zuzycie wynosi 4-6kg/m2 to hurtownia dała ciała.
    rozumiem, że masz wszystkie zuzyte opakowania po kleju?
    Tak wszystko zużyte. Dzisiaj rano były jeszcze 2 i zaczeli używać kleju do siatki (klejąco-zbrojący, ponoć też się nadaje).
    Przy założeniu 4kg zaiste wychodzi 200m2, przy 6 - 130 m2.

    Ale po dokupieniu 34 worków to już mi wychodzi 270m2 przy założeniu 6kg/m2. Czyli pewnie przyjęli, że zużywają jeszcze więcej niż 6.
    Stąd pytam - jak to wyszło u Was i czy też dawali klej dookoła płyty?
  12. miloszk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    miloszk Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 534
    Cytat Napisał ellaj
    A ja mam pytanie z zupelnie innej bajki.
    Czy ktos z Was slyszal o fundacji Lyoness?
    Kolega z pracy namawia mnie usilnie, a ja nie bardzo chce sie pakowac w jakas piramidke finansowa.
    Jeżeli namówisz duuuuuuuuuużo znajomych, żeby też się zapisali (ale już przez Ciebie - ważne), wtedy może dostaniesz jakieś grosze
    W/g mnie szkoda czasu i głowy na takie bzdury, już lepiej zbierać punkty na orlenie, żeby zrobić sobie czasem przyjemność i zjeść hot-doga gratis
  13. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał miloszk
    W/g mnie szkoda czasu i głowy na takie bzdury, już lepiej zbierać punkty na orlenie, żeby zrobić sobie czasem przyjemność i zjeść hot-doga gratis
    w Irlandii nie ma Orlena
  14. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Ale tak mi go troche szkoda, bo mnie tak namawia (ale kulturalnie bardzo, nie nachalnie), a u mnie z asertywnoscia to tak sobie
  15. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał ellaj
    Ale tak mi go troche szkoda, bo mnie tak namawia (ale kulturalnie bardzo, nie nachalnie), a u mnie z asertywnoscia to tak sobie
    to grzecznie poproś o czas do namyślenia - myslę, ze pół roku wystarczy na przemyślenie, a koledze na rezygnacje z klientki
  16. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał ellaj
    Ale tak mi go troche szkoda, bo mnie tak namawia (ale kulturalnie bardzo, nie nachalnie), a u mnie z asertywnoscia to tak sobie
    Bądź dzielna. Jemu pewnie nie będzie Cie szkoda jeśli wciągnie Cię w jakąś piramidkę. Myśl o sobie. Nie wchodząc w to krzywdy mu nie zrobisz - znajdzie sobie inną koleżankę z pracy. I nie ma to nic wspólnego z nieuprzejmością. Uprzejmie to można staruszce zakupy pomóc nieść a nie wikłać się w jakieś finansowe kombinacje.
  17. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    Czy za murowanie ścian z cegły klinkierowej 3,5 zł za sztukę to jest rozsądna cena?
    Ceny są naprawdę różne. Ja dałem za płot 2zł/sztukę + 100zł za każdą "czapkę". Tam zrobił gość dobrze, ale na tarasie ściankę będzie musiał rozebrać. Z drugiej strony kojarzy mi się też 2zł w roku... 2000!!! Moim zdaniem możesz tyle dać, ale wcześniej - obejrzyj jego wcześniejsze dzieła, bo widziałem różne "cuda" z klinkierem w roku głównej.

    Cytat Napisał Tatarak
    Czy przy robociźnie za ścianki działowe standardowo nie odlicza się otworów drzwiowych? Moja ekipa nie odlicza, bo mówi, że trzeba pilnować pionów i poziomów, więc ten. Za m2 biorą 30 zł.
    A za nadproże kasują? Jeżeli nie to spoko. Jeżeli kasują, to sorry ale nadproże ma być poziomo. Przynajmniej w granicy rozsądku, bo i tak ościeżnica przykrywa. Podobnie ściana ma być pionowa, a zrobienie pionowego cięcia też nie jest problemem.

    Cytat Napisał Tatarak
    Staram się regularnie podczytywać i tak mi żal, że nie mam czasu na pisanie... Pozdrawiam serdecznie
    Się nie tłumacz tylko pisz
  18. Kaśka73 ELITA FORUM (min. 1000)
    Kaśka73 Zarejestrowany: 17.08.2006 Posty: 2530
    Cytat Napisał uriel
    odnosnie szamba - http://www.ja-ck.com.pl/
    robilismy ostatniego dnia sierpnia, 10m3 z montazem (wykop, zaladunek, zamkniecie, zakopanie, doprowadzenie rur do budynku, pokrywa wzmocniona zeby mozna bylo po niej jezdzic i rura ascenizacyjna) - wszystko razem 6400. panowie uwineli sie w kilka godzin.
    polecam tam pojechac i pogadac z dziewczyna, ktora przyjmuje interesantow - bardzo rzeczowo wszystko wyjasnia i wycenia na miejscu.

    pospiesz sie przed deszczami
    ja polecam waf -pol z Radomia szambo 10 m3 montaż w wykopie, klejenie na zaprawę, wzmocniona pokrywa i dekiel żeliwny 3.200 reszta czyli wykopanie zasypanie rury itd zamknęło się w 1.000
  19. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Cytat Napisał jarett
    Tak wszystko zużyte. Dzisiaj rano były jeszcze 2 i zaczeli używać kleju do siatki (klejąco-zbrojący, ponoć też się nadaje).
    nadaje, tylko jest droższy

    U mnie kleju też wyszło więcej, bo było klejone zgodnie ze sztuką - tak, jak piszesz, po obwodzie i 6 placków. Poza tym na krzywych ścianach wychodzi więcej kleju.
  20. jendrusz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jendrusz Zarejestrowany: 12.06.2011 Posty: 6
    Cytat Napisał wojgoc
    witaj,
    proszę namiar na kominkarza - Jacek Ragan 665 475821
    Dzięki
Pokaż wyniki od 49621 do 49640 z 59634