dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    cześć, czy możecie podesłać jakieś namiary na parapety wewnętrzne drewniane?
    markety, czy raczej nie bardzo?
    pewnie było już tutaj o tym sto razy, ale tradycjnie, jak potrzebuję, to znaleźć nie mogę
    dziękuję za pomoc
  2. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał mamik
    cześć, czy możecie podesłać jakieś namiary na parapety wewnętrzne drewniane?
    markety, czy raczej nie bardzo?
    pewnie było już tutaj o tym sto razy, ale tradycjnie, jak potrzebuję, to znaleźć nie mogę
    dziękuję za pomoc
    Mi wewnętrzne z jesionu robili stolarze od drzwi i schodów.
  3. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    SUSPENSER - i było ok? namiary jakieś możesz podać?
  4. SJ413 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SJ413 Zarejestrowany: 02.03.2014 Posty: 42
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    ja polecam Parysza: http://www.parysz-projekt.pl/

    Przeliczali mi kilka zmian i było ok.
    Ok, Dziękuję bardzo. Sprawa w toku.

    pozdrawiam
  5. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał lukaszja
    Ciągnę dalej temat drewna kominkowego.
    Dzisiaj byłem u człowieka ze Świętej Katarzyny (dokładne namiary na PW). Widziałem drewno. Nie jestem specem ale sprzedawca miał wilgotnościomierz. Faktycznie: drewno świeże pokazywało ok. 40%, zaś inne (sezonowane) sterty - ok 20%. Kilka palet dębu - ok. 15% (!). Sam buk i dąb. To sezonowane wygląda na naprawdę suche. Kontakt ze sprzedawcą - bardzo dobry. Jak ktoś zna się lepiej ode mnie na drewnie - mógłby sprawdzić. Cena: 220zł za kubik. Dowożone na paletach (kaucja 30zł) lub na pace. Niestety sprzedawca nie chciał zejść z ceny przy zakupie większej ilości.
    Generalnie - dla mnie drewno wygląda bardzo OK i rzeczywiście jest chyba sezonowane.
    jak się drewno spisało w paleniu?
  6. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał mamik
    SUSPENSER - i było ok? namiary jakieś możesz podać?
    Są ok, choć na dwóch pojawiły się drobne pęknięcia lakieru - to pewnie od suchego powietrza w domu.

    Namiar: Pan Krzysztof tel. 506 061 556
  7. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    Cytat Napisał wojgoc
    jak się drewno spisało w paleniu?
    chyba miałam (mam) to samo drewno. Bardzo pozytywnie.
    Pali się ładnie, faktycznie suche jest.
  8. ziggy2002 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ziggy2002 Zarejestrowany: 24.02.2012 Posty: 191
    Cytat Napisał wojgoc
    jak się drewno spisało w paleniu?
    U mnie paliło się bardzo dobrze.. na rozpałkę szło kilka kostek podpałki. Płomień równy, bez dużej ilości dymu...
  9. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    sami zadowoleni klienci - trzeba zakupić u Pana kilka m3
  10. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    dzięki Suspenser
    to jeszcze w temacie kominkowym - czy ktoś ma wkład Unico?
    potrzbuję możliwie płytki wkład a w Unico są takie o głębokości 39cm, niestety tam gdzie spradzałam proponują mi "kratki", Unico nie sprzedają a innego płytkiego nie znalazłam nietety...
  11. SJ413 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SJ413 Zarejestrowany: 02.03.2014 Posty: 42
    Witam ponownie:

    Ponieważ jestem na etapie poszukiwania wykonawcy SSO to poszukuję informacji na temat dwóch ekip:

    1) RENOBUD pan Norbert, chyba z Ddługołeki
    2) ekipa sygnowana panem o nazwisku: Dariusz Stec. bladego pojęcia nie mam skąd jest - ale chyba realizował głównie na południu Wrocławia.

    dziękuję i pozdrawiam
  12. czuszka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka Zarejestrowany: 30.01.2009 Posty: 669
    witajcie po przerwie. wraz z wiosną ruszamy z pracami które nam zostały. na początek-elewacja a konkretnie tynk, bo ocieplenie i klej mamy od jakiegoś czasu, mają być też elementy drewniane. możecie kogoś polecić aby porządnie zrobił?
  13. Renorl SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renorl Zarejestrowany: 19.02.2013 Posty: 59
    Słuchajcie wracając do tarasów. Macie jakieś ciekawe oferty na kompozyt lub deskę drewnianą? Wolę kompozyt, ale na drewno popatrzę z racji ceny. Tataraczku, na co się zdecydowaliście?
  14. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Wybraliśmy grafitową deskę Prodecko Classic. Cenowo wyjdzie jak egzotyk (materiały i robocizna razem z podbudową ok. 12 k za niecałe 24 m2). ale 1) chcemy grafitowe "pod kolor domu", 2) chcemy bezobsługowe. Deska ma dobre parametry, wygląda lepiej niż deski innych producentów, przeszła moje bezlitosne testy w wodzie, zamrażarce, upadki z dużej wysokości itp zgodnie z informacjami od producenta tłuszcz zostawia na niej plamy, ale poza tym jest ok. będziemy robić na przełomie marca/kwietnia, więc po fakcie zdam relację.
  15. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    na czym polegał test deski w zamrażarce?
  16. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    a jak już poleżała dobę w wodzie, to na dobę szła do zamrażarki, a potem sprawdzaliśmy, czy pęknie pod wpływem uderzenia - bo tak nas straszyli sprzedawcy drewna. moze była za słabo "zamarznięta", ale nie pękła.
  17. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    Tatarak, a jaki koszt jets tej deski za m2?

    MY robimy modrzew syberyski - o cenowo wychodzi najkorzystniej a samo drewno nie jest złe. Bardzo chciałam kompozyt ale ceny ma zaprowe..
  18. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Mila, nie znam ceny m2 deski, bo tu nie o samą deskę chodzi - system obejmuje legar (z kompozytu), elementy montażowe, listwę wykończeniową...
    Cały system (bez podbudowy i robocizny), wychodzi mi coś ok. 300-305 zł za m2.
  19. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Cytat Napisał Mila_Wroc
    Tatarak, a jaki koszt jets tej deski za m2?

    MY robimy modrzew syberyski - o cenowo wychodzi najkorzystniej a samo drewno nie jest złe. Bardzo chciałam kompozyt ale ceny ma zaprowe..
    A możesz zdradzić jak wygląda cena w modrzewiu? Tak w całości i jaka powierzchnia?
  20. Mila_Wroc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mila_Wroc Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 539
    A, dzięki, no to jednak cena zaporowa jak dla mnei. Ale zazdroszczę kompozytu!



    A teraz ja bede marudzić - chce dokonać ZAKOŃCZENIA BUDOWY
    i nie ogarniam...


    Bo tak - w PnB miałam napisane że musze przed zakończeniem budowy zrobic zmiane decyzj związaną z budową zjazdu z nieruchomosci. Zrobiłam, pozowlenie mam.

    I teraz pytaie - czy ja musze ten zjazd wybudowac by zakończyć budowę i by mi Powiatowy Inspektorat Buzowlany (Wrocław) to przyjał?
    Nie chce teraz budowac zjazdu, bawić się w kostkę itd bo budżet mi teraz tego nie ogarnie.
    A pewnie by zakończyc budowę musze miec ze ZDiUMu jakis odbiór tego zjazdu?

    ..co robić? Jak żyć??
Pokaż wyniki od 58621 do 58640 z 59634