dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Doli. ELITA FORUM (min. 1000)
    Doli. Zarejestrowany: 04.03.2017 Posty: 1746
    Dach mamy schrzaniony, więc naszych tez nie polecę...
  2. yaro137 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro137 Zarejestrowany: 10.11.2016 Posty: 458
    Poleci ktoś może ekipę do tynków zew? Ekipa, która robiła elewację skończyła na kleju i teraz by to trzeba dokończyć. Najlepiej takich co się w elewacjach specjalizują to i może cos doradzą.
  3. gryllu WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gryllu Zarejestrowany: 10.10.2017 Posty: 1
    www.solbau.com.pl

    zacząłem pisać sobie małego bloga na temat firmy SolBau spod Opola. Narazie wrzuciłem tylko ocenę, ale wkrótce pojawią się także posty ze zdjęciami. Ogólna ocena firmy jest tak, że jak murują to robią to ładnie, okrutnie wolno, ale ładnie. Niestety w pozostałych aspektach leżą, do tego wystawili nas do wiatru w środku sezonu.
  4. rafaellowroclaw SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafaellowroclaw Zarejestrowany: 26.06.2018 Posty: 67
    Witam.
    Muszę się posiłkować forum ponieważ nie znalazłem ekipy, która mogła by rozwiązać mój problem w mieszkaniu. Mianowicie po ściągnięciu starych parkietów i ściągnięciu kleju po parkiecie podłoga nie nadaje się na panele/ dywan itp. Czy ktoś zna firmę od posadzek, która zamiast wykonywać nowej wylewki 2cm spróbuje rozwiązać problem w inny sposób? Np. szlifowanie i położenie płyt OSB??
    Ktoś coś poleca?
  5. AW1971 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AW1971 Zarejestrowany: 26.09.2006 Posty: 19
    Witam wszystkich których kojarzę (starych to jednak brzmi nieładnie) i pozdrawiam nowych.
    Pomału dojrzewam do fotowoltaiki. Co prawda kasy wciąż brakuje jak się buduje z bankiem, ale chcę zobaczyć czy jednak się nie da. Możecie polecić jakaś ekipę co zna temat i wie jak wiedzę przekuć w czyn?
  6. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał AW1971
    Witam wszystkich których kojarzę (starych to jednak brzmi nieładnie) i pozdrawiam nowych.
    Pomału dojrzewam do fotowoltaiki. Co prawda kasy wciąż brakuje jak się buduje z bankiem, ale chcę zobaczyć czy jednak się nie da. Możecie polecić jakaś ekipę co zna temat i wie jak wiedzę przekuć w czyn?
    Podaj na priva miejscowość to odpytam kolegę. Fanatyk OZE . Jak go zapytałem czy się opłaca, to odpowiedź była TAK a po 3 minutach jego kolega wykonawca (na moim terenie) już mi wyjaśnił na której połaci mam zamontować i jaką będę płacił ratę . Aktualnie płacę ok. 150 zł miesięcznie (kompletnie nie zoptymalizowane bo powinienem przejść na 2-taryfy). Rocznie zużywam 3500 kWh. Wyliczył mi ratę 257 zł przez 10 lat lub 22500 zł cash. Jako że chyba założę klimę a ceny energii po wyborach wzrosną - chyba w to wejdę. Właśnie na odpowiednim forum pytam o klimę. Tego kolegę-kolegi właśnie odpytuję o szczegóły oferty. Podaj @ na priv to wyślę Ci ją.
    Parę rad:
    1. Sprawdź czy nie ma dofinansowań u Was.
    2. Firmy instalujące FV jak widać mają umowy z bankami i działają jako agenci.
    3. Weź pod uwagę, że w Q1 2019 wejdą nowe regulacje. Ponoć dotyczy to możliwości chwilowego odłączenia od sieci oraz charakterystyk.
    4. Bardziej opłaca się chyba instalacja 3-fazowa (obowiązek jest chyba powyżej 4kV), z uwagi na bilansowanie.
    5. O ile czegoś nie pokiełbasiłem, to jeżeli nie zużywasz na bieżąco (np. w lecie w godzinach 11:00-15:00 masz nadprodukcję energii), to naliczają ci i możesz to później zbilansować, po potrąceniu 20% (instalacje do 10kV) lub 30% (powyżej 30kV). Powinno być to rozliczane w okresach rocznych, ale PGE robi w półrocznych. Czyli jak w tym roku miałbym nadwyżkę 1000kWh to w kolejnym okresie mogę zużyć 800kWh ponad to co wyprodukuję. Reszta przepadnie. Klima z funkcją grzania pomoże w zapobieganiu tego typu stratom
  7. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    A jeżeli ktoś coś wie o klimie to poproszę po znajomości o odpowiedzi w wątkach:

    Wybór czynnika (R32/R410a) do klimy? Jak dobrać moc? Jakie zużycie?
    oraz Wybór producenta klimatyzatora typu multi-split
  8. Nikram WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nikram Zarejestrowany: 20.01.2019 Posty: 2
    Witam Grupę Wrocławską
    Po kilku nieudanych próbach w końcu udało sie zakupić działke we Wroclawiu (Jagodno)
    Teraz czas na kolejny krok - DOM ! Poczatek wrzesien 2019.
    Projekt domu za chwile bedzie gotowy, potem PNB i... no właśnie, nie mam ani KB, ani ekipy do SSO.

    Czy spotkaliście podczas budowy swoich domów ekipę, ktorą moglibyscie polecić?
    Za wszelkie polecone ekipy bede bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam.
  9. Doli. ELITA FORUM (min. 1000)
    Doli. Zarejestrowany: 04.03.2017 Posty: 1746
    Cytat Napisał Nikram
    Witam Grupę Wrocławską
    Po kilku nieudanych próbach w końcu udało sie zakupić działke we Wroclawiu (Jagodno)
    Teraz czas na kolejny krok - DOM ! Poczatek wrzesien 2019.
    Projekt domu za chwile bedzie gotowy, potem PNB i... no właśnie, nie mam ani KB, ani ekipy do SSO.

    Czy spotkaliście podczas budowy swoich domów ekipę, ktorą moglibyscie polecić?
    Za wszelkie polecone ekipy bede bardzo wdzieczny.
    Pozdrawiam.
    Cześć,

    Grupa Wrocławska umarła śmiercią naturalną, więc za wiele się nie dowiesz. Mogę polecić ekipę pana Antoniego, ale u nich długo się czeka na termin: 501 406 943. Nam robili ścianki działowe na poddaszu po tym jak podziękowaliśmy pierwszej ekipie.

    Jako KB polecam pana Konrada Kubiszewskiego. Jest z Wilczyc, więc nie wiem czy będzie mu po drodze do Ciebie, ale spytać warto: 787 497 722.
  10. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Doli.
    Grupa Wrocławska umarła śmiercią naturalną, więc za wiele się nie dowiesz. Mogę polecić ekipę pana Antoniego,
    Pacjent obudził się w kostnicy (źle zdiagnozowano śmierć) czy tylko kobieca niekonsekwencja?
  11. Doli. ELITA FORUM (min. 1000)
    Doli. Zarejestrowany: 04.03.2017 Posty: 1746
    Cytat Napisał Frankai
    Pacjent obudził się w kostnicy (źle zdiagnozowano śmierć) czy tylko kobieca niekonsekwencja?
    Napisałeś to zupełnie proforma, bo wydaje mi się że dobrze wiesz co mam na myśli Ja też przychodząc tu ponad 1,5 roku temu, zobaczywszy imponujący licznik stron pomyślałam, że trafiłam na świetne miejsce do wymiany i zbierania doświadczeń, ale wyszło jak wyszło. Grupa nie żyje i tylko od czasu do czasu jakiś delikwent próbuje czegoś się dowiedzieć, wpada kilka postów takich jak te nasze i dalej ciiiiisza na długie miesiące.
  12. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Doli.
    Napisałeś to zupełnie proforma, bo wydaje mi się że dobrze wiesz co mam na myśli Ja też przychodząc tu ponad 1,5 roku temu, zobaczywszy imponujący licznik stron pomyślałam, że trafiłam na świetne miejsce do wymiany i zbierania doświadczeń, ale wyszło jak wyszło. Grupa nie żyje i tylko od czasu do czasu jakiś delikwent próbuje czegoś się dowiedzieć, wpada kilka postów takich jak te nasze i dalej ciiiiisza na długie miesiące.
    Nie długie miesiące, ale faktycznie ruch się zminimalizował. Ludziom za dużo czasu zabiera pewnie FB. Dodatkowo kiedy ja zakładałem konto - wiadomości w necie było jak na lekarstwo. Teraz wystarczy je odnaleźć. Zadałem pytania odnośnie klimy i praktycznie sam sobie odpowiedziałem, bo na wymianie doświadczeń też tłumów nie ma.
    Trochę życia jest - AW1971 pisze do mnie na priv w sprawie klimy.
    Robinson74 też mnie dopadł przez priv bo kiedyś popełniłem posta o HEP20.

    Z kontaktów poza forum właśnie odświeżyłem kontakt z Alantą. Już kiedyś pomagała mi ratować dach. Teraz to dopiero poważnymi rzeczami się zajmuje.
    Okazało się też, że obrazki do książki mojego dziecka zrobili nasi grupowicze - Yemiołka i Yano
  13. MATI80 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MATI80 Zarejestrowany: 20.03.2018 Posty: 1
    Szukam firmy budowlanej od stanu zero do SSZ, poludniowa str. wroclawia. ktos kogos poleca ?
  14. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Teraz coś z cyklu "Dalsze życie domu" Okraszone przy okazji retrospektywną oceną pewnych założeń

    Kiedy byłem na wczesnym etapie budowy (lata 2000-2003) - zaczęły być modne solary do grzania c.w.u. Jako że południe mam od ulicy a kotłownię od podwórza, stwierdziłem, że nie bawię się w ciągnięcie rurek przez cały dom.

    Zacząłem jednak snuć marzenia, że może kiedyś stać mnie będzie na klimatyzację, a napędzać ją będę fotowoltaiką.

    Moje marzenia stały się pełnoletnie i zaczynam je realizować. Klimatyzacja dobrana (potrzebna tylko na piętrze), a z grubsza przy braku kosztów zrealizowałem fotowoltaikę. Brak kosztów bo zastąpię rachunek za prąd ratą kredytu.

    Montaż miał weekendową przerwę na zimę:


    A tak wygląda po montażu:


    Pierwszy i drugi dzień były chmury, za to trzeciego dnia, choć to luty - wyprodukowałem ponad 19 kWh (wykres jest do d..., bo instalatorzy nie zmienili daty i godziny w falowniku).


    Kolejnego dnia były 22 kWh. Dodam, że średniorocznie potrzebuję 9 kWh (jeszcze bez klimy).

    Czemu chcę się cofać i analizować? Jak widać na zdjęciu z garażu - falownik powieszony na ścianie i zero śladów. Otóż jako elektroinstalator z urodzenia znałem plusy i minusy instalacji elektrycznej w rurce i bez niej. Stwierdziłem, że wszędzie daję rurki. Wiedząc, że w pomieszczeniach gospodarczych różne rzeczy czasem się robi - w garażu dałem rozdzielnicę z zapasem. Zapas przydał się na bezpieczenik i zabezpieczenie przepięciowe. Rolety wyposażone są w napęd, a przewody - w rurce oczywiście - pociągnąłem aż na strych na wypadek, gdybym kiedyś z pychy i rozpusty chciał dać centralny sterownik do nich . Rurka z rozdzielnicy, gdzie zbiegły się te przewody, poszła prosto na stryszek. Była to gruba rurka - jakieś 24 lub 28mm. Przydała się, żeby nią pociągnąć 5 kabli 4mm2 w grubej izolacji na dach. Przewody do rolet musiały ustąpić co prawda miejsca, ale na liście potencjalnych wydatków sterownik rolet jest tak nisko, że go nawet nie dostrzegam W razie czego zrobię go może po Wi-Fi. Owszem - mogłem do moich marzeń dopasować orurkowanie domu, no ale nie przesadzajmy - ile rzeczy da się przemyśleć i wykonać w trakcie budowy?
    Aha 1 - w tej samej rurce są już wciągnięte przewody zasilające pod klimatyzację, która zawiśnie na poziomie stopu między piętrem a stryszkiem. W rozdzielnicy dodałem przy okazji zabezpieczenie pod tą klimę.
    Aha 2 - do mnie instalatorzy PV przyjechali z 2 dniowym opóźnieniem. Walczyli z jakimiś upływami w instalacji u poprzedniego klienta. Ktoś sobie grzebał instalację i totalnie spieprzył. U mnie sytuację mieli odwrotną - wszystko czekało na nich. Nawet falownik powiesiłem w weekend sam, bo na podstawie ogólnych zasad i na wszelki wypadek zdjęć - wiedziałem, że nie ma w tym miejscy żadnych rurek i wwierciłem się prosto do rozdzielnicy. Krótszy przewiert był prosty. Drugi (ok. 60cm) z dwóch stron pod odpowiednim kątem.
  15. m256 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m256 Zarejestrowany: 10.12.2015 Posty: 1
    Witam wszystkich! Czy możecie polecić sprawdzoną firmę, która wykonałaby rekuperację w mieszkaniu (niemieckie budownictwo lata 20/30 XX w.)? Prosty układ na rozdzielaczu (5 kanałów nawiewnych w suficie podwieszanym), ale miejsca stosunkowo niewiele i zależy mi na ciszy (reku w kuchni), także trochę rzeźby będzie. Ważne, żeby przyjechali, obejrzeli wszystko, przedyskutowali rozwiązania itd... Większość dużych firm od razu woła o rzut na maila, robią projekt "z szablonu" i bierzesz co proponują albo do widzenia....

    Na razie jestem po rozmowie z jednym wykonawcą, który chciał mi zrobić układ, o zgrozo, na spiro 20 cm i przepustnicach :/ +reku Bartosz. W pierwszej chwili reku chciał umieścić rzucić luzem na nieogrzewanym strychu (w zimie temperatura jak na dworze, w lecie piekło), kanały również tam, luzem na podłodze- podziękowałem...

    Także dajcie znać czy możecie polecić jakiegoś prawdziwego fachowca...
  16. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Doli, no faktycznie nikt nie pisze, bo wszyscy juz pewnie (prawie) pokonczylismy budowy.

    Frankai, dzieki grupie udalo mi sie to zrobic
    Wszystkie ekipy mam stad. Na FB to mozna sobie jedynie o glupotach pogadac i poczytac
  17. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał ellaj
    Frankai, dzieki grupie udalo mi sie to zrobic
    Wszystkie ekipy mam stad. Na FB to mozna sobie jedynie o glupotach pogadac i poczytac
    Na tych głupotach tyle czasu tracą, że już nie ma czasu na dokształcanie się z budowlanki O tempora, o mores!
    Oczywiście żart. Nie można oczekiwać, że młodzi będą żyli tak jak my kiedyś. Kiedy ja decydowałem jak zbuduję dom, myślałem o nim niczym jak o schronie - ma być nie do zniszczenia i przetrwać wieki. Później jak byłem w Stanach, znajoma internetowa, nota bene architektka pracująca w USA, wyjaśniała mi, że w Polsce projektuje się domy by przetrwały 80 lat, a w USA 40 lat. O ile na początku budowy sądziłem, że któreś z dzieci w tym domu zostanie, o tyle teraz nie mam złudzeń. De facto mogłem pobudować dom na 40 lat, bo i tak dłużej w nim nie pomieszkam, a wątpię czy ktoś będzie zainteresowany starą budą.
    Ale odpłynąłem

    Jeszcze jedna dygresja. Tym razem a propos fotowoltaiki - córka po założeniu paneli pytała się kilka razy: "a kiedy zdejmiemy to czarne?". Nie podobały się jej panele na dachu. Albo się znudziła, albo zaczęła tolerować
    Za jakiś czas opiszę efekt finansowy, ale na razie wydaje mi się, że będzie lepszy wynik niż planowałem. Muszę tylko tą klimę założyć, bo ona była brana pod uwagę w całym rachunku.
  18. Symbol SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Symbol Zarejestrowany: 13.10.2013 Posty: 40
    czesc Forumowicze,
    tez mnie dawno nie bylo...ale znowu po tych kilku latach uzytkowania chałupy wpada kilka tematów. Obecnie poszukuję sprawdzonej ekipy do wiercenia studni...ktoś coś?
    @Nikram - polecam moje ekipy co mi budowaly, ale bylo to kilka lat temu...znajdź mój post na Moich ekipach.

    Pozdrawiam wszystkich którzy też mają wiele jeszcze do zrobienia..u nas ciągła budowa hahah...i ciągłe nowe pomysły typu wlasnie fotowoltaika, studnia głebinowa, nawodnienie..robota w kółko...
  19. Spaniards WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Spaniards Zarejestrowany: 07.08.2019 Posty: 1
    Dzien dobry wszystkim,

    Próbujemy koordynować remont domu z zagranicy... masakra... aktualnie poszukujemy sprawdzonego serwisanta pieców Viessman z Wrocławia. Mamy instalację solarną do grzania wody podlaczoną do pieca i taki mały problem> Ciepła woda leci tylko przez kilkadziesiąt sekund a potem leci już tylko zimna. Jeśli zakręcimy wszystko i odczekamy chwilę, to znowu leci ciepła przez chwilę a potem już tylko zimna. Piec pokazuje, że nie ma żadnej usterki, woda w zbiorniku ma temp (w zal od pogody 63 stopnie), piec jest wlaczony, wszystko odkrecone i nic. I tak juz trzy tygodnie. Trzy tygodnie bo tyle nas zwodzil nasz serwisant, ktorego odziedziczylismy razem z domem, na szczescie dzisiaj rzucil sluchawka i powiedzial zebysmy sobie poszukali innej firmy jak nam nie pasuje czekac.

    Kazdy sprawdzony namiar cenny.
    Pozdrawiamy serdecznie
  20. tommyg WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tommyg Zarejestrowany: 17.07.2011 Posty: 1
    Witam,

    Będę stawiał dom z firmą wolfhaus pod wrocławiem (Szymanów). Potrzebuję sprawdzonych i poleconych firm do zrobienia schodów, kafelek i podłóg. Dom prosty, bez garażu, 130m2 użytkowej. Byłbym wdzięczny za dobre kontakty
    pozdrawiam
    Tomasz
Pokaż wyniki od 59581 do 59600 z 59634