dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Olek123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Olek123 Zarejestrowany: 09.09.2010 Posty: 127
    Cytat Napisał RafBed
    Miałem od nich wycenę, cenowo to inny pułap
    Pod wzgledem cenowym bardzo mile bylem zaskoczony oferta PLATODREW - wyszlo niewiele drozej niz ich oferta PCV.
    Co do jakosci i montazu - nie wiem.
  2. RafBed SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafBed Zarejestrowany: 18.01.2012 Posty: 61
    Cytat Napisał Olek123
    Jesli WM ulozysz sam z rur PE FLEX, to z rekuperatorem szacuje na 10 - 12 tys. (domek nie duzy, to moze i jeszcze mniej bedzie). Jak pojedziesz po taniosci i zastosujesz np. takie cudo LUNA 200 DOSPEL, to i w 6-7 tys sie zmiescisz.
    Jesli zlecisz, to spodziewaj sie ofert rzedu 12-18 tys.

    To sa tylko moje szacunki i jesli chcesz wiedziec wiecej, to niestety musisz zglebic temat.
    Dzięki
    Rafał
  3. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Olek123
    Jesli WM ulozysz sam z rur PE FLEX, to z rekuperatorem szacuje na 10 - 12 tys. (domek nie duzy, to moze i jeszcze mniej bedzie). Jak pojedziesz po taniosci i zastosujesz np. takie cudo LUNA 200 DOSPEL, to i w 6-7 tys sie zmiescisz.
    Jesli zlecisz, to spodziewaj sie ofert rzedu 12-18 tys.

    To sa tylko moje szacunki i jesli chcesz wiedziec wiecej, to niestety musisz zglebic temat.
    Zgadzam się z tym - chciałem nawet podać 10-15 tys zależnie od osprzętu i marży wykonawcy.

    Czy warto dać rekuperator ? - zobacz którędy ile ciepła ucieka - ładnie to pokazali tu:

    http://www.mgprojekt.com.pl/pakiet-energooszczedny

    W cenie jest także pakiet energooszczędny - trzeba by obliczyć czy warto go zastosować [czas zwrotu inwestycji uwzględniając kredyt].

    Dziwi mnie tylko trochę zaledwie 30 cm wełny pod dachem przy 18 cm styropianu na elewacji - no ale może chodzi o wełnę o niskim współczynniku przenikania [droższą] a styropian standardowy.

    Jeśli tak to zamiast 20 cm standardowego warto policzyć o ile droższy by był cieńszy, lepszy [o tym samym przenikaniu przy mniejszej grubości] i jeśli nie będzie znaczących różnic to dać ten lepszy.

    Jak chcesz zobaczyć która zmiana grubości ocieplenia ile daje możesz użyć kalkulatora na stronie:

    www.cieplowlasciwie.pl
  4. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał lockter
    Ale robisz to dla siebie, patrz też na komfort (to trudno zmierzyć ale chyba jest dużo warte, prawda?) i przyszłe oszczędności.

    Ja wolę mieć przysłowiowy panel na podłodze i went. mechaniczną. Panel kiedyś zmienię, wentylacji już nie przerobisz.

    Po drugie zamiast drewna weź okna PCV 3 szyby, pewnie wyjdzie taniej niż drewno i 2 szyby a oszczędności przeznacz na WM
    naprawdę wentylacja mechaniczna to jest jedna z najlepszych rzeczy w domku,jeśli chodzi o komfort.

    i właśnie - dlaczego okna drewniane? nie trzeba tego będzie potem konserwować? w starym domu miałam pcv w kolorze złoty dąb i dobry stolarz, stojąc metr od nich, był przekonany, że to "porządne okna drewniane".
  5. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Tatarak
    ...w starym domu miałam pcv w kolorze złoty dąb i dobry stolarz, stojąc metr od nich, był przekonany, że to "porządne okna drewniane".
    albo stolarz do d..y, albo miał problemy z oczami
  6. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Olek123
    No i 3 szyby tez bym nie odpuszczal. Jesli ma byc drewno, to chyba wybralbym sosne + 3 szyby, niz meranti i 2 szyby...
    Decydujac sie na WM mozesz tez uciac troszke koszty stosujac niektore okna nieotwierane.
    Gość który mi robił okna powiedział, że od pewnego momentu robi z sosny wyłącznie jeżeli klient się uprze. Miał z sosną pewne problemy stąd decyzja. O tym, że gość zna się na robocie można się przekonać oglądając moje okna - 10 lat a są jak nowe.

    Okna nieotwierane wyłącznie na parterze lub wychodzące na balkon i pod warunkiem, że mamy inne otwierane w tym samym pomieszczeniu. Czemu? Mycie. Chęć wpuszczenia "świata" do pokoju. Wietrzenie w nagłych przypadkach. Wyrzucenie niegrzecznego dziecka Ewakuacja. Słushanie szumu deszczu siedząc na parapecie. Psychiczny komfort - że się nie siedzi w klatce.
    Duże przeszklenie u siebie zrobiłem nieotwierane. Na parterze no problem - to duży salon z kuchnią, więc mam jeszcze 2 okna i drzwi na taras. Na piętrze miałem myć okno myć z drabiny/podestu. Szybko przerabialiśmy dając środkowe otwierane. W sumie żałuję, że wszystkich części na piętrze nie zamówiłem otwieranych. Przy myciu trzeba się nieźle wychylać stając jedną nogą na krawędzi dachu. Żona nie tylko sama nie daje rady, ale nawet boi się patrzeć jak ja to robię. Będę musiał zaopatrzyć się w jakieś zabezpieczenia
    Na dwóch fotkach widać te szybki i wbrew (są dość wąski) pozorom sprawiają kłopoty.
  7. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    nieotwierane oczywiście na parterze - kwestia mycia, ale z tym poczuciem klatki i ewakuacją to bym nie przesadzała. szybę można wybić (no chyba że nie można, ale ja się dopiero z takimi szybami czuła jak w celi). mam duże nieotwieralne okno w gabinecie i wpuszczanie "świata" załatwiam wentylacją mechaniczną i żadnych niedogodności jakoś nie zauważyłam.
  8. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał lockter
    wentylacji już nie przerobisz.
    Jeżeli masz na myśli dołożenie kanałów do WM, to oczywiście że przerobisz. W zależności od domu może być większy lub mniejszy problem i wpływ na estetykę.
    Jeżeli masz na myśli dołożenie kominów wentylacyjnych - sprawa jest dużo trudniejsza, bo trzeba mieć fundament pod nie i odpowiednią konstrukcję stropu.
    Ja jestem optymistą, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy spokój który mamy obecnie jest trwały. Wszak w ostatnich 300 latach mieliśmy wojnę (wliczając powstania) z samą Rosją co 30 lat (Norman Davies "Serce Europy"). A zmiany klimatyczne, którymi nas straszą? Wzrost cen energii i zjawiska przyrodnicze pozbawiające nas prądu. Piszę to nie po to, żeby dyskutować co się wydarzy. Ot tak tylko Na początku budowy miałem wszystko przemyślane i zaplanowane. Nie mówię, że co do dnia i 1 zł, ale teraz już wiem, że to była cudowna naiwność i wiara we własną nieomylność. Teraz kiedy już jestem po wszystkim - mam niezły ubaw z tej wiary w planowanie
  9. lockter FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockter Zarejestrowany: 20.02.2013 Posty: 225
    Ale kominów wentylacyjnych nie musisz murować, możesz zrobić ze zwykłej rury byle przebić się na dach. Chyba problem jest podobny jak przebijanie się do reku

    A co będzie to będzie - tego nikt nie wie. Ja tam mojego budowanego domu nie traktuję jako ostoję dla pokoleń. Sam nie wiem czy w nim będę mieszkał za lat 5 nie mówiąc o 10ciu. Dlatego staram się robić tak aby było dobrze teraz.
  10. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    rozwazyłbym też okna z sosny zamiast z meranti - jak to mi stolarze mówili - materiał z naszej strefy klimatycznej, więc przyzwyczajony do naszych uwarunkowań termicznych, A meranti to drewno plantacyjne
    Jasne 53 min : "najlepszy dowód - że polska wierzba płacząca uschnie nad Gangesem, a polski kompozytor Chopin uschnie na suchoty na emigracji. Ja sam po zagranicznych koniakach to choruję, a polska wódka smakuje mi niezmiennie. He, he. Czego i państwu życzę".
    Potrafię uwierzyć w dostosowywanie się organizmów do pożywienia i warunków w których żyją. To ewolucja. Organizmy martwe nie muszą się dostosowywać. Jeżeli takie bzdury "fachowcy" zaczęliby im opowiadać, to zażądałbym udowodnienia takich tez. Ja od ręki mogę je obalić.
    Jak niby drewno ma się przyzwyczaić do uwarunkowań termicznych? Drzewo rośnie tak by maksymalnie sprawnie przetrwać i się rozmnożyć, a nie dostosować się do bycia materiałem na okno.
    Czy stal wyprodukowana w Polsce nie sprawdzi się w Indiach, a Japońskie samochody w Polsce? Itd.
    Rozumiem, że panowie "fachowcy" nie jedzą absolutnie żadnych bananów, pomarańczy, nie piją kawy i herbaty. Nie zauważyłem, żeby te produkty rosły w Polsce. A jeżeli jedzą/piją, to niech wyjaśnią jakim cudem ich żołądki potrafią strawić żywność nie z naszej strefy. Tak na marginesie - w kwestii żywności akurat bym mógł się po części zgodzić na kwestie nieprzystosowania, bo mówimy o odżywianiu żywego organizmu.
    Rozumiem też, że sami mają pole, ew. kupują całą żywność ekologiczną (5 razy droższą), bo przecież chleb zrobiony z mąkki z plantacji, wieprzowina z dużej tuczarni, czy kurczak z chodowli im też zaszkodzą.

    Wojgoc - Ty raczej walki się nie boisz, więc walcz z głupotą. Jeżeli w to wierzysz - no to obroń tezy "fachowców"

    Meranti zostało wybrane na materiał okieny z uwagi na właściwości (przyzwoite), łatwość obróbki i cenę.
  11. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    ale z tym poczuciem klatki i ewakuacją to bym nie przesadzała
    To były tylko przykłady. Tak panujesz nad swoimi odczuciam i emocjami? Nie masz w sobie żadnych nieracjonalnych odczuć ani romantyzmu? Nigdy nie wsłuchiwałaś się w pluskający deszczyk? Nie zastanawiałaś się czym się różni dom od biura? A może fakt, że biuro masz w domu, powoduje zatarcie różnic?
  12. RafBed SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafBed Zarejestrowany: 18.01.2012 Posty: 61
    Witam,

    Ładnie i grzecznie pytałem o opinie odnośnie okien wskazanych, a tu wentylacja, reku i dlaczego nie plastik . No co Wy.

    Dlaczego drewno Tatarak pytasz?
    Lubimy je bardzo. Poza tym okna muszą (taki nasz kaprys i gust) mieć szprosy wiedeńskie. Widziałem sporo takowych plasticzków z wiedeńskim szprosem i co na język się nasuwa? Badziewna niedorobiona podróbka

    Pozdrawiam
    Rafał
  13. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Olek123
    Pod wzgledem cenowym bardzo mile bylem zaskoczony oferta PLATODREW - wyszlo niewiele drozej niz ich oferta PCV.
    Co do jakosci i montazu - nie wiem.
    No właśnie - zanim zamówiłem okna, oglądałem je po kilku latach. W przypadku PCV tego nie doświadczysz chyba, bo za szybko się zmienia technologia. W przypadku drewna widziałem z meranti Urzędowskiego i mojego stolarza. Pierwsze miały 5 lat i była to tragedia. Drugie 4 i wyglądały jak nowe. Wolałem dać 10% więcej i mieć pod wymiar. Zwłaszcza, że to duże przeszklenie stanowiło przeszkodę nie do przejścia (ceny kosmos) dla dużych producentów.
  14. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    i właśnie - dlaczego okna drewniane? nie trzeba tego będzie potem konserwować?
    10 lat i żadnych potrzeb w tym temacie. Tylko tam gdzie uszkodzone zostały przez fachowców musiały przejść pewną renowację. Wydaje mi się, że drewniane łatwiej naprawić po uszkodzeniach niż plastikowe, choć z drugiej strony może są ciut podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne.
    No i poza tym - nasze organizmy są przystosowane do drewnianych
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał SUSPENSER
    Jeśli tak to zamiast 20 cm standardowego warto policzyć o ile droższy by był cieńszy, lepszy [o tym samym przenikaniu przy mniejszej grubości] i jeśli nie będzie znaczących różnic to dać ten lepszy.
    Oj tak, tak - grube ocieplenie ścian sprawia wrażenie pancernego domu. Na poddaszu zmniejsza wysokość.
  16. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał RafBed
    Poza tym okna muszą (taki nasz kaprys i gust) mieć szprosy wiedeńskie.
    ale wewnątrz szyb czy na zewnątrz?
  17. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał RafBed
    Dlaczego drewno Tatarak pytasz?
    Lubimy je bardzo. Poza tym okna muszą (taki nasz kaprys i gust) mieć szprosy wiedeńskie.

    a to sorki, szprosy to jest zuuuuupełnie nie moja bajka estetyczna.

    a co do rozwinięcia tematu, no tak tu mamy, niestety
  18. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    Oj tak, tak - grube ocieplenie ścian sprawia wrażenie pancernego domu. Na poddaszu zmniejsza wysokość.
    co ma ocieplenie ścian do wysokości poddasza Mało precyzyjnie napisane jak na Ciebie
  19. RafBed SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafBed Zarejestrowany: 18.01.2012 Posty: 61
    Cytat Napisał wojgoc
    ale wewnątrz szyb czy na zewnątrz?

    Szpros wiedeński z dwóch stron, wewnątrz szyb dają jakieś dystanse czy jakoś tak.

    Rafał
  20. Olek123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Olek123 Zarejestrowany: 09.09.2010 Posty: 127
    Cytat Napisał Frankai
    Wolałem dać 10% więcej i ...
    W moim przypadku roznica Plastodrewu i takiego np. Halupczoka to bylo jakies 80 %.

    Na szczescie moj organizm przystosowal sie do PCV
Pokaż wyniki od 58421 do 58440 z 59634